HABER

Annesinin kiracısını tüfekle öldürdü! Vahşetin nedeni 'su parası' çıktı

Konya'da kaynak ustası Hüseyin Mahir (31), hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan annesinin kiracısı Mevlüt Kapan'ı (35), tüfekle öldürdü. Olayın nedeninin, Kaplan'ın ortak olan su faturasının kendisine düşen kısmını eksik ödemesi olduğu ortaya çıktı. Mahir'in ilk ifadesinde ''Olaydan bir gün önce, gelen su faturasını eksik ödediği için tartışıp kavga ettik. Ertesi gün de yanıma tüfeği alarak evine gittim. Burada tekrar tartıştık. Ben de ateş ettim" dediği öğrenildi.

Annesinin kiracısını tüfekle öldürdü! Vahşetin nedeni 'su parası' çıktı

Kan donduran olay, dün saat 20.30 sıralarında Meram ilçesi Kovanağzı Mahallesi Yaz Sokak'ta iki katlı müstakil evin bahçesinde meydana geldi. Hüseyin Mahir, annesi Fatma Mahir'in kiracısı Mevlüt Kapan ile sayacı ortak olan su faturasının kendisine düşen bölümünü eksik ödediği gerekçesiyle tartıştı.

14f3639b6b0e4e07c79e002e48dbeab7

Tartışma kavgaya dönüştü. Kavga sırasında Hüseyin Mahir, Kapan ile kavgayı ayırmaya çalışan onun arkadaşı Mehmet Ali Gürler'e (32) tüfekle ateş etti. Kapan kasığından, Gürler de elinden yaralandı.

521cb07432c2f4a5e6a6698c8c7d8712

Kanlar içinde kalan yaralılar ihbar üzerine çağrılan ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralılardan Kapan, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

Cinayet şüphelisi Mahir, olayın ardından yakındaki polis merkezine giderek teslim oldu.

6dbd1e2756a4c13b0c7576deb5455a80

SU FATURASINI EKSİK ÖDEDİĞİ İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

4 suçtan poliste kaydı olan Hüseyin Mahir'in ilk ifadesinde "Olaydan bir gün önce, gelen su faturasını eksik ödediği için tartışıp kavga ettik. Ertesi gün de yanıma tüfeği alarak evine gittim. Burada tekrar tartıştık. Ben de ateş ettim." dediği belirtildi. Mahir, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler