Balıkesir'de dev balık şaşırttı

Balığı sersemletip ağzına bağladıkları iple kıyıya çıkaran amatör balıkçılar yakaladıkları balığın büyüklüğünü görünce büyük şaşkınlık yaşadı.

Balıkesir'de dev balık şaşırttı

Balıkesir'de iki amatör balıkçı Simav Çayı’nda köpekbalığını andıran bir buçuk metre boyunda balık yakaladı.

Dereden çıkan dev balık şaşırttı

Balıkesir'de bir işhanında çay ocağı işleten Ercan Kuzu ve aynı işhanında güvenlik görevlisi olan Hüseyin Akça, Simav Çayına balık avlamaya gitti. İkilinin bir gün önce bıraktıkları deredeki ağlarına dev yayın balığı takıldı.

Boyu bir buçuk metreyi geçen 15-17 kilogram ağırlığındaki canlı balığı Balıkesir'deki çay ocağına getiren Ercan Kuzu, müşterilerinin ilgi odağı oldu. Görenler dev balığı köpekbalığına benzettiler. İki kafadarın güçlükle tuttuğu balık hemen alıcı buldu.

Kalorifer borularına asılan balığı yüzerek temizleyen Ercan Kuzu, "Kepsut Simav Çayında yakaladık. Deredeki kurulu düzenleri kontrol etmek için Kepsut'a Simav Çayına balığa gitmiştik. Daha önceden atmış olduğumuz ağa girmiş olan balığı suyun içinde zor da olsa ağzına ip bağlayıp çıkardık. Genel adı Yayın Balığı, bu yörede Karabalık diyorlar. Yaşadığı sürece büyüyormuş. Büyüklüğü birbuçuk metre, ağırlığı 15 kilo civarında. Daha önce de aynı şekilde 2 metrelik çıkardım. Kılçıksız beyaz et var, lezzetli ve güzel. Kilosu 20 TL, daha düşük olmaz ama daha fazla olabilir. Derisini yüzüp temizledikten sonra isteyenlere vereceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
çocuklar duymasın daki çaycı hüseyin ile, adamı şükrü....
Diğer Haberler