HABER

Boston Dynamics Stretch robotunu görücüye çıkardı! İşte özellikleri

Boston Dynamics, robot köpek Spot ve Atlas'ın ardından yeni robotu Stretch'i tanıttı. Stretch robotu, kutu taşıma konusunda son derece yetenekli.

Boston Dynamics Stretch robotunu görücüye çıkardı! İşte özellikleri

Boston Dynamics robotları ile sık sık gündeme geliyor. Hatta firmanın paylaştığı videolar hala hafızalardaki yerini koruyor. Bu videoların bir kısmı kimileri için ürkütücü olsa da geleceğe daha umutlu bakmamıza da yardımcı oluyor. Zira ortaya çıkan ürünler, insanların hayatını kolaylaştırmak adına fazlasıyla yetenekli görünüyor. Bu ürünlerden özellikle Spot robot köpeği dikkat çekiyor. Bu robot köpek, teknolojik bir çoban köpeği olarak dahi kullanılabiliyor. Robot ayrıca, insanlar için riskli yerlere de girebiliyor. Boston Dynamics şimdi ise robot köpek Spot'a benzemeyen ancak alanında oldukça yetenekli olan yeni robotu Stretch'i tanıttı.

Stretch robotu

STRETCH BİRÇOK FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİREBİLİYOR

Stretch'in alanında oldukça yetenekli olduğunu söyledik. Zira robot, lojistik alanında faaliyet gösterebiliyor ve robot, saatte 800'den fazla kutunun yerini değiştirebiliyor. Böylece TIR doldurma ve boşaltma gibi günümüzde insan gücü gerektiren bazı faaliyetler, robot Stretch tarafından gerçekleştirilebiliyor. Boston Dynamics, Stretch için bir video da yayınlamış durumda.

KUTULARI VANTUZ İLE TAŞIYOR

Söz konusu videoda, robotun kolileri bir vantuz vasıtasıyla tuttuğu ve böylelikle istenilen yere taşıdığı görülüyor. Hatta eğlenceli bir şekilde, Stretch'in Spot köpeği bile vantuzu ile tutup havaya kaldırdığı görülebiliyor. Boston Dynamics, Stretch robotunu sektörden gelen talep üzerine geliştirdiklerini belirtiyor. Robotun fiyatı henüz belli değil.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler