HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Covid-19 hastası kadını otobüse alan şoförün bahanesi 'pes' dedirtti: Elektrikler yoktu

Kırıkkale'de HES kodu kontrolü yapılarak otobüse alınması gereken yolcular 'elektrik' olmadığı için sistemin çalışmaması üzerine HES kodlarına bakılmadan kabul edildi. Bu esnada Covid-19 PCR testi pozitif olan kadın da yolcular arasına kabul edildi. Durum, ekiplerin gerçekleştirdiği kontroller sırasında ortaya çıktı. Ekipler, hem kadına hem de otobüs firmasına 4 bin 50’şer lira idari para cezası uyguladı.

Covid-19 hastası kadını otobüse alan şoförün bahanesi 'pes' dedirtti: Elektrikler yoktu

Kırıkkale Valiliği koordinesinde İl Jandarma Komutanlığı ve İl Salgın Denetim Merkezi ekiplerince, korona virüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında denetimler yapıldı. Ankara-Samsun D-200 kara yolu üzerindeki trafik kontrol noktasında jandarma ekipleri, otobüs ve özel araçlarda seyahat eden kişilerin "HES kodu" kontrollerini gerçekleştirdi.

4 BİN 50'ŞER LİRA PARA CEZASI UYGULANDI

Sivas’tan İstanbul’a giden bir yolcu otobüsünde yapılan "HES kodu" sorgusunda bir kadının Covid-19 PCR testinin pozitif olduğu tespit edildi. Jandarma, durumu İl Salgın Denetim Merkezi’ne bildirdi. Trafik kontrol noktasına gelen filyasyon ekipleri, karantina kuralını ihlal eden kadına ve otobüs firmasına 4 bin 50’şer lira idari para cezası yazdı.

y

"ELEKTRİKLER YOKTU, SİSTEM ÇALIŞMADI"

Filyasyon ekipleri, otobüs şoförüne "HES kodu" sorgusu yapılmadan yolcu alınmaması gerektiğini söyledi. Covid-19 hastası kadını "HES kodu" sorgulamadan otobüse alan şoför ise "elektrikler yoktu" diyerek sistemlerin çalışmadığını iddia etti.
PCR testi pozitif olan kadın, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı yurtta karantinaya alındı.

t2

İHA

Express


En Çok Aranan Haberler