Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı! 6 yeni fakülte kuruldu!

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte kurulması ve adlarının değiştirilmesi ile bazı yüksekokulların kapatılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlandı! 6 yeni fakülte kuruldu!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Antalya Bilim Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, İstanbul Gelişim Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesine bağlı Diş Hekimliği Fakültesi, Iğdır Üniversitesine bağlı Sağlık Bilimleri Fakültesi, Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesine bağlı Spor Bilimleri Fakültesi kuruldu.

Ayrıca Munzur Üniversitesine bağlı Güzel Sanatlar Fakültesinin adı Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Fakültesi olarak değiştirildi.

Söz konusu kararla Afyon Kocatepe Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesine bağlı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu kapatıldı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
heryer dişçi oldu.bir hayalle bir çuval para harcayıp hekim oluyor,daha sonra bir çuval dolusu paraylada muayene açıyor,birkaç sene sonra batıyor malzemeler eskiciye gidiyor.arkadan gelen sil baştan
sokak başı üniversite ama köy okulları çok terste. Başa gelenin ideolojisi neyse o anlatılır her derste #susamam
@ecozer_1994 BİLGİSİZ,DONANIMSIZ LİDERLER 3 ÇOCUK İSTEYİP DAHA SONRA AİLELERİ STRESE SOKUP İNTİHARA SÜRÜKLEYEN ZİHNİYETTİR.DAĞA TAŞA FAKULTE AÇACAĞINA FABRİKA AÇ.BİRDE BU DİŞÇİLİK AYAĞA DÜŞMÜŞ MUAYENE AÇIYORSUN BİRKAÇ SENE SONRA MALZEMEYİ ESKİCİYE SATIYORSUN
issizlikle mucadele ve muasir medeniyetler duzeyine yukselmede cok onemli bir adim...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler