Mynet Trend

Damat kahvesinde son nokta! Gelinin kız isteme töreninde şırıngayla lokuma tuz enjekte etmesi sosyal medyada gündem yarattı

Sosyal medyada bir kız isteme töreninden paylaşılan görüntüler kısa sürede gündem olmayı başardı. Kız isteme töreninde damada tuzlu kahve ikram edilmesi en eski Türk adetlerinden biri olarak kabul edilirken ismi açıklanmayan bir gelin bu kültürü bambaşka bir noktaya taşıdı. Gelin sosyal medyada paylaşılan görüntülerde elindeki şırıngayla lokuma tuz enjekte etti.

Bir kız isteme töreninde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede gündem olmayı başardı. İsteme töreninde gelinin damadın kahvesine tuz koyması eskiden beri devam eden bir adet olmasının yanında sosyal medyanın gelişimiyle çok farklı boyutlara ulaştı. Eskiden gelin adayı kahveye tuz koyduğunda damadı istemediğini, şeker koyduğunda ise istediğini gösteriyordu. Ancak günümüzde bu adet gelin adaylarının evlenmek istedikleri damatların kahvesine tuz koymasıyla tamamen değişti.

“DAMAT KAHVESİNDE SON NOKTA”

KAPAK2

Sosyal medyadan “Bu gözler bunu da gördü. Damat kahvesinde son nokta” notuyla paylaşılan bir gönderide gelin adayının damadın lokumuna şırıngayla tuz enjekte etmesi kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Görüntülere kısa sürede sosyal medyadan beğeni ve yorum yağdı.


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler