Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Damat kahvesinde son nokta! Gelinin kız isteme töreninde şırıngayla lokuma tuz enjekte etmesi sosyal medyada gündem yarattı

  Sosyal medyada bir kız isteme töreninden paylaşılan görüntüler kısa sürede gündem olmayı başardı. Kız isteme töreninde damada tuzlu kahve ikram edilmesi en eski Türk adetlerinden biri olarak kabul edilirken ismi açıklanmayan bir gelin bu kültürü bambaşka bir noktaya taşıdı. Gelin sosyal medyada paylaşılan görüntülerde elindeki şırıngayla lokuma tuz enjekte etti.

  Bir kız isteme töreninde çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler kısa sürede gündem olmayı başardı. İsteme töreninde gelinin damadın kahvesine tuz koyması eskiden beri devam eden bir adet olmasının yanında sosyal medyanın gelişimiyle çok farklı boyutlara ulaştı. Eskiden gelin adayı kahveye tuz koyduğunda damadı istemediğini, şeker koyduğunda ise istediğini gösteriyordu. Ancak günümüzde bu adet gelin adaylarının evlenmek istedikleri damatların kahvesine tuz koymasıyla tamamen değişti.

  “DAMAT KAHVESİNDE SON NOKTA”

  KAPAK2

  Sosyal medyadan “Bu gözler bunu da gördü. Damat kahvesinde son nokta” notuyla paylaşılan bir gönderide gelin adayının damadın lokumuna şırıngayla tuz enjekte etmesi kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Görüntülere kısa sürede sosyal medyadan beğeni ve yorum yağdı.


  Mynet Youtube

  En Çok Aranan Haberler