HABER

'Devlet Bahçeli demek istiyor ki: Barajın altında kalabiliriz, yetiş Reis'

MHP lideri Devlet Bahçeli'den dün çok konuşulacak bir çıkış geldi. Bahçeli, yüzde 10 seçim barajının Türkiye için çok ağır olduğunu belirtti ve uzlaşma ile yeniden değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Bahçeli'nin bu açıklamasını köşesine taşıyan Ahmet Hakan, "Devlet Bahçeli demek istiyor ki: Barajın altında kalabiliriz, yetiş Reis" dedi.

'Devlet Bahçeli demek istiyor ki: Barajın altında kalabiliriz, yetiş Reis'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim barajının düşürülmesi gerektiğini söyledi. Dünkü grup toplantısının ardından TBMM'deki makam odasında gazetecilere gündemi değerlendiren Bahçeli, yüzde 10 seçim barajının Türkiye için çok ağır bir seviye olduğunu söyledi. Bahçeli, geçmişte, 'bölücü unsurların TBMM'de temsiline imkan vermeyecek bir baraj oranı olarak yüzde 10'un devamından yana olduklarını' hatırlattı. Bu oranın, değişik ittifaklarla veya başka türlü kararlılıklarla aşılabilir bir duruma geldiğini vurgulayan Bahçeli, şunları söyledi:

BÜTÜN BUNLARDAN DERS ÇIKARTMAK LAZIM

"Şimdi Türkiye'de iki şeye dikkat etmek gerekiyor. Artık bu zorlamalar ve dayatmalarla birilerini öldürerek, kendini yaşatma yerine hep beraber nasıl yaşarız, demokrasi içerisinde bunu nasıl başarırız, Türkiye'yi nasıl bir istikrar ve normalleşme sürecine getirebiliriz konusunda bir uzlaşmaya varacak çalışma yapmak lazım. Bu yüzde 5 mi olur Batı demokrasilerindeki gibi, yüzde 7 mi olur yoksa yüzde 10'da kalıp böyle mi devam etmesi gerekir, bunları görmek lazım. Bu konuyu yaparken bir başka partiyi yok farz edip ezerek kendine bir yol çizmeye çalıştığında da onun da bir anlamının olmadığı görüldü. Bütün bunlardan ders çıkartmak lazım."

BARAJIN ALTINDA KALABİLİRİZ, YETİŞ REİS

"Ne diyor, ne demek istiyor?" başlıklı yazısında Ahmet Hakan, "Devlet Bahçeli diyor ki: 'Yüzde 10 seçim barajı çok ağır bir baraj.' Devlet Bahçeli demek istiyor ki: Barajın altında kalabiliriz, yetiş Reis" ifadelerini kullandı.

Yazının devamını okumak için tıklayın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 146 yorum
40 yaşındayım,bugüne kadar MHP'den başkasına oyum gitmemişken,çok değerli dost ve arkadaşlarımı senin yüzünden kırmışken,bugün sen yüzümüzü yer ettin ey Bahçeli.Yolsuzluğun,hırsızlığın,vatan hainliğinin hesabını soracakken,bugün onlarla elele,kol kolasın.Gereken cevabı da benden ve benim gibi ülkücülerden sandıkta alacaksın.
@koreli19 Bence RTE'in ve akıl hocaların yeni stratejisi, MHP kurultayında BAHÇELİ'yi koltuktan indirip Sinan OGAN veya oy oranı yüksek başka birinin başa geçmesi için harekete geçmek olcaktı. Böylece IYI Partinin oylarını bölerek gücünü azaltmaya çalışacaktır. Velhasıl herkese yaptığı gibi BAHÇELİ'yi de kullanıp atıcaktır. Gerçek vatansever ve milliyetçi kardeşlerim bu oyunlara gelmeyelim. IYI partiye evvelAllah tam destek.
@hilal_yildiz_1977 Belkide RTE- MHP ve CHP nin oyları bölünsün diye İYİ Partiyi kurma stratejisi yapmıştır şimdilik Merak Akşener AKP karşıtı gibi görünüyor ancak seçimlere yakın MHP ve CHP'nin oylarını nasıl alırımda AKP tek başına anayasayı değiştirecek çoğunluk ile mecise girer diye uğraşabilir. İYİ partiye inanan ülkücü kardeşlerim Oyuna gelmeyin :)
@koreli19 İyi kitlemişin kanki...
@koreli19 bunu yazıyorsan sen tam ülkücü olamamışsın demektir
@hilal_yildiz_1977 o algı oluşturan sivri zekanı kendine sakla.mhp hep olacak sayın bahçeli olduğu sürece sonuna kadar lider kalacaktır.ilk seçimlerde akşener çöplükteki yerini alacaktır
@koreli19 sen ülkü cü falan olamazsın ,,bir ülkü cü SnBAHÇELİ dışında hareket ediyorsa,,,,fetö,pkk abd ab den FARKSIZDIR,,,
@koreli19 ilk seçimler Bahçelili MHP nin cenaze töreni olacak Türk siyası tarihin den silinecekler ve ülkücüler ilerde çocuklarına Bahçeliyi anlatırken bir zamanlar bu partiye başında davasına ihanet ederek partiyi yok eden adam olarak anılacak.
Ahmet hakan da kendini Aydın doğanın ahırında boga zannediyor hayatı zanlardan ibaret köfte nin
@ar.turk niye alınıyorsunuz kı güzel , isabetli ve gerçekçi bir yorumda bulunmuş
@mualte kendiside bahçeliyi tayyibin kollarında bir halt sanıyorda ondan alınıyor kardeşim.doğru söz eğrilere dokunur çünkü
Ahmet Hakan büyük bir dönektir. Bu adamı adam yerine koyanın da aklından zoru vardır.
ilk seçimler Bahçelili MHP nin cenaze töreni olacak Türk siyası tarihin den silinecekler ve ülkücüler ilerde çocuklarına Bahçeliyi anlatırken bir zamanlar bu partiye başında davasına ihanet ederek partiyi yok eden adam olarak anılacak.
@beybaba41 niye diğerleri gibi yalakalık yapmadığı için mi
@mualte o sivri zekanı kendine sakla.sayın bahçeli ile mhp devam edecektir.ilk seçimlerde mecliste mhp ve akp den başka parti kalmayacak.
@mualte Sanırım Patronu eline ne verirse onu okuyor- Kanal 7 de ikende Patronu eline ne verirse onu okuyordu- Kanal D ye geçti yine patronu ne verirse onu okuyor. Patrona Yalakalığın dışına çıksın bakalım nasıl kovulacak kanalından. Aydın Doğan Çok mu dürüst bir insan. Yiyorsa Aydın Doğan aleyhine Haber yapsın Kanal D'de de görelim Yalaka olmadığını ....
Geri Dön