HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Ege Denizi'nde peş peşe depremler! Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'de de hissedildi, Valilikten açıklama

Son dakika: Ege Denizi'nde sabaha karşı bir deprem meydana geldi. Depremin merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adası, büyüklüğü 5.0 olarak açıklandı. Deprem Çanakkale ve Balıkesir'de de hissedildi. Çanakkale Valiliği, herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını belirtti. Öte yandan saat 09.39'da aynı bölgede bir deprem daha meydana geldi.

SON DAKİKA | Ege Denizi'nde peş peşe depremler! Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'de de hissedildi, Valilikten açıklama

Son dakika: Ege Denizi'nde saat 04.52'de merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adası olan bir deprem meydana geldi. Büyüklüğü 5.0 olarak açıklanan deprem Çanakkale ve Balıkesir'de de hissedildi. Bölgede depremler olmaya devam ediyor. Saat 05.54'te 4.0, saat 09.39'da 4.8 büyüklünde iki ayrı deprem meydana geldi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

EGE'DE 5.0 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Ege Denizi’nde saat 04.52 sıralarında merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında yüzeyden 14 kilometre derinlikte 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale ve Balıkesir’de de hissedildi. Depremde, ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

2

ÇANAKKALE VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA

Çanakkale Valiliği, merkez üssü Yunanistan’ın Midilli Adasında meydana gelen 5.0 şiddetindeki depremle ilgili yazılı açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada, “Bugün 04:52’de Ege Denizi, Midilli Adası merkezli olarak meydana gelen 5 büyüklüğündeki deprem ile ilgili alınan ilk bilgilere göre ilimizde herhangi bir olumsuz durum olmamıştır” ifadelerine yer verildi.

PEŞ PEŞE DEPREMLER

Saat 05.54'te Çanakkale Ayvacık'ın 12 km açığında 4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

1

Bölgede deprem olmaya devam ediyor. Saat 09.39'da 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Çanakkale, Balıkesir ve İzmir'de de hissedildi.

NACİ GÖRÜR'DEN AÇIKLAMA

Meydana gelen depremlerle ilgili Prof. Dr. Naci Görür'den açıklama geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Prof. Dr. Görür şunları ifade etti:

"Midilli Adası’nın kuzeyinde 5,1 ve 4,1 depremler oldu. Bu depremler körfezi kuzeyden sınırlayan Edremit Fay Zonunda. Bu fay doğrultu atımlı ve yaklaşık 100 km uzuluğunda. Körfezde 1944 yılında 6,8 deprem üretmiş. Sevgiyle."

En Çok Aranan Haberler