HABER

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisi ile ilgili konuşmuştu! Özlem Gürses’ten açıklama: ‘Bu sabah kendimi...’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz Gezisi tartışılmaya devam ediyor. Geziyi kimin finanse ettiği ile ilgili son açıklama gazeteci Özlem Gürses’ten geldi. Gürses, İmamoğlu ve Murat Ongun'a 'bu geziyi kim finanse ediyor?' diye sorduğunu ve ikisinin de gezinin masraflarının İBB bütçesinden karşılandığını söylediklerini öne sürdü. İBB, "gezide kamu kaynakları kullanılmadı" açıklaması yapmıştı. Gürses sabah saatlerinde Twitter'dan olayla ilgili yeni açıklama yaptı.

Ekrem İmamoğlu'nun Karadeniz gezisiyle ilgili tartışmalar sürüyor. DW Türkçe’ye açıklama yapan İBB yetkilileri, “Karadeniz turuna götürülen gazetecilerin yol ve otel masrafları belediye bütçesinden mi karşılandı” sorusunu “Üç günlük gezide hiçbir kamu kaynağı kullanılmamıştır” diye yanıtlamıştı.

Yetkililer, “Masraflar nasıl karşılandı” sorusunu da aynı yanıtı vermiş, masrafların kaynağını açıklamamışlardı. Karadeniz gezisine katılan gazeteci Özlem Gürses, Youtube kanalında gezinin masraflarının İBB bütçesi tarafından karşılandığını öne sürerek Ekrem İmamoğlu ile aralarında geçen konuşmayı anlattı.

2

Özlem Gürses, Youtube’da yaptığı yayında şunları söyledi:

“Biz bu otobüslerin ve yemeklerin finansının nasıl karşılandığını sorduk. Dedi ki sayın İmamoğlu ve Murat Ongun; içinde bulunduğumuz bu otobüs, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütün masraflarını karşıladığı başkana tahsisli otobüs."

‘BENİM BİR RÜTBEM VAR, YEMEK MASRAFLARINI DA İBB KARŞILIYOR’

‘Diğer masraflar nasıl karşılanıyor. Kuru fasulye pilav yedik mesela. Bunun parasını kim ödedi?’ Ekrem bey dedi ki; ‘Ben Türkiye’nin neresine gidersem gideyim. Benim bir rütbem var, unvanım var. Bu da İBB başkanı unvanı. Dolayısıyla ben İstanbul’un belediye başkanı olarak bu gezileri yapıyorum. Gezinin bütün finansmanı da büyükşehir belediyesi bütçesinden karşılanıyor.'”

"BU AÇIKLAMAYI BORÇ BİLİRİM"

Özlem Gürses İmamoğlu'nun gezisiyle ilgili açıklamalarının ardından sabah saatlerinde Twitter'dan olayla ilgili yeni açıklamalar paylaştı. Gürses tweet'lerinde şu ifadeleri kullandı:

"Bu sabah kendimi bir trol kampanyasının ortasında bularak güne başladım… görüyorum ki Sayın Ekrem İmamoğlu’na “vurmak”, İmamoğlu ismini karalayarak siyaset dışı bırakmak çabalarında bir videom özne olarak kullanılıyor…

Görüyorum ki “sahici” bir eleştiri olarak başlayan süreç, tamamen bir “CHP’li Belediye Başkanını hedef alma” operasyonuna dönüştü. Bu kirli amaca yönelik hiçbir propagandanın parçası olmak istemem, bu nedenle bu açıklamayı size ve gazetecilik ahlakına bir borç bilirim.

Sayın İmamoğlu malum Karadeniz ziyaretinde otobüsteki sohbetimizde verdiği bilgide kullanılan otobüsün İBB tahsisli olduğu bilgisini vermişti. Dün yapılan İBB Resmi açıklamasında ise diğer tüm gezi bütçesinin hiçbir kaleminde “kamu kaynağı kullanılmadığını” açıkladı. Zaten ben de dün yaptığım yayınımda bu açıklama bilgisini aynen aktarıyorum. Kaldı ki bu konu hakkında t24’te yazdığım yazıda da aynı bilgiyi veriyorum.

Aynı odakların yine kendi yayınlarımda tane tane anlattığım AnkaPark rezaletini, 7 yerden maaş alan bürokratları, Saray danışmanlarını ve kara para ekonomisini de “manşet” yaparak okuyucularına duyurmalarını bekliyorum. Saygılarımla."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler