HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

24 saat sonra gelen mucize! Ailesiyle birlikte enkaz altında kalan minik Arda Gül’ü ölümden anne ve babasının cansız bedeni kurtardı

Kahramanmaraş'ta dün 9 saat arayla gerçekleşen iki deprem tüm Türkiye’yi yasa boğdu. 7.7 ve 7.6 büyüklüklerindeki iki büyük depremin ardından bölgeden hem acı hem de mucize dolu hikayeler gelmeye devam ediyor. Kahramanmaraş Elbistan’da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde ailesiyle birlikte enkaz altında kalan 8 yaşındaki Arda Gül, 24 saat sonra kurtarıldı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen küçük çocuğun anne ve babasının cansız bedenlerinin arasında hayatta kalmayı başardığı söylendi.

Türkiye merkez üssü Kahramanmaraş olan ve ez 10 ili de etkileyen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki depremle sarsıldı. Sabahın erken saatlerinde Kahramanmaraş’ın Pazarcık bölgesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremle güne uyanan Türkiye, ardından 7.6 büyüklüğünde aynı bölgede yaşanan ikinci bir depremle sarsıldı. Kahramanmaraş Elbistan'da meydana gelen 7,6 büyüklüğündeki depremde, ilçede bulunan birçok bina yıkıldı. 8 yaşındaki Arda Gül ve ailesi oturdukları evin yıkılmasıyla enkaz altında kaldı. Enkazın altında kalan Arda'nın annesi, babası ve babaannesi hayatını kaybetti.

image (24)

Express

AKRABALARI SESİNİ DUYUP HABER VERDİ

En Çok Aranan Haberler