SPOR

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

İtalya'nın gündemi: Terim! Tek tek çıkıp konuştular... "Nasıl biri olduğunu anladım"

Son dakika... Galatasaray'da kazandığı şampiyonluklara UEFA Kupasını'da eklemesinin ardından 2000 yılında Avrupa'nın yolunu tutan tecrübeli çalıştırıcı Fatih Terim, İtalya Serie A'nın köklü kulüplerinden Fiorentina'nın başına geçmişti. Kurt hoca burada da kupa finaline kadar yükselirken, kulüp başkanı ile olan fikir ayrılıkları sonrası kulüpten ayrılmıştı. Fiorentina'nın o dönemki oyuncuları Terim için çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte o sözler...

Galatasaray'ın efsane isimlerinden olan, Sarı-Kırmızılılar'da yaşadığı üst üste 4 sezon lig şampiyonluğu üzerine UEFA Kupası'nı kazanan Fatih Terim, 2000 yazında flaş bir kararla Galatasaray'dan ayrılarak İtalya Serie A ekiplerinden Fiorentina'nın başına geçmişti.

Tecrübeli çalıştırıcının Fiorentina'sı İtalya Kupası'nda finale kadar yükselmiş fakat final maçı öncesi Fiorentina Başkanı Vittorio Cecchi Gori ile anlaşmazlıkları sebebiyle Mor Menekşeler'den ayrılma kararı almıştı. Goldenfoot'a layık görülen Fatih Terim ile ilgili Fiorentina'dan öğrencileri çok özel ve daha önce açıklanmayan detayları dile getirdi. Nuno Gomes, Giuseppe Taglialatela, Christian Amoroso, Mauro Bressan, Fabio Rossitto ve Sandro Cois; Fatih Terim hakkında çok çarpıcı ifadeler kullandı.

İŞTE FİORENTİNA'NIN ESKİ YILDIZLARININ O SÖZLERİ:

Takım
O
Av
P

En Çok Aranan Haberler