HABER

Prof. Dr. Aziz Sancar, TEKNOFEST'te TOGG'un direksiyonuna geçti

Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, TÜBİTAK’ın onur konuğu olarak katıldığı TEKNOFEST’te Türkiye’nin Otomobili TOGG ile tanıştı. 2022’nin son çeyreğinde banttan indirilmesi planlanan TOGG’un direksiyonuna geçen Prof. Sancar, TOGG CEO’su Gürcan Karakaş’tan projede gelinen aşama ve ilerleyen süreç hakkında bilgi aldı. Sancar’ın incelediği "Sancar" isimli araca isminin verilmesi konusunda izin verdiği de ortaya çıktı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yaparak, “Aziz Sancar hocamızın “100 yıl sonra benim buluşlarımı sizin gibi Türk çocukları okuyacaklar ve ‘Bunu bir Türk yaptı’ diyecekler” sözlerinde olduğu gibi fikri mülkiyet hakları yüzde 100 ülkemize ait olan Türkiye’nin Otomobili’ni de Türk mühendisler yapıyor.” ifadelerine yer verdi.

AZİZ SANCAR'DAN TOGG STANDINI ZİYARET

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Normal bir vatandaşın alamayacağı derecede lüks araba, keşke her kesimin imkânına göre araba üretseler, amaç bu olmalıdır.
Bu balonun söneceği 2022 yılını iple çekiyorum. 15 yıldan fazla bir zamandır sürekli otomobil üretiyoruz palavralarının inşallah sonu gelir artık.
Geri Dön