HABER

Milyarder iş insanı Jeff Bezos'un uzay yolculuğu gerçekleşti

Milyarder iş insanı Jeff Bezos’un şirketi Blue Origin'in geliştirdiği ve Bezos dahil 4 kişiyi taşıyan New Shepard uzay aracı ABD'nin Teksas eyaletinden uzaya fırlatıldı. Uzaya fırlatılan Bezos ve beraberindeki 3 kişi, güvenli bir şekilde Dünya'ya döndü.

ABD'li e-ticaret devi Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, şirketi Blue Origin’in geliştirdiği uzay aracıyla uzaya seyahat etti. Bezos, Richard Branson'un ardından Bezos, uzaya çıkan 2. milyarder oldu.

Bezos’ın şirketi Blue Origin’in geliştirdiği New Shepard uzay aracı, TSi 16.10'da ABD’nin Teksas eyaletinden fırlatıldı.

Milyarder Bezos ve beraberindeki 3 kişiyi taşıyan uzay aracı, yaklaşık 107 kilometre yüksekliğe çıktı.

TARİHTEKİ İLK TAMAMI SİVİLLERDEN OLUŞAN PİLOTSUZ UZAY UÇUŞU

Mürettebatının tamamı sivillerden oluşan ve tarihte "pilotsuz yapılan ilk uçuş olma" özelliğini taşıyan uçuş, yaklaşık 10 dakika sürdü.

UZAYA TARİHİ SEYAHAT

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
57 yaşında dünyanın en zengin insanı olsam uzaya gitme riskini göze alır mıydım? bu sorunun cevabı önce dünyanın en zengin adamı olmak lazım olurdu.memur kafasıyla 57 yaşındayım.otur oturduğun yerde.say paranı cebine koy.emekli olunca ne yapmalıuyım.bunu düşünürdüm
hayallerin peşinden koşamayan millet olduğumuz içindir.
insanoğlu risk almayıp senin gibi sadece kendini düşünseydi sen şuan bunları yazacak teknoloji yi göremeyecektin bir ormanda ağaç kurdu arayıp karnını doyurmaya çalışacaktın
Dünyanın düz olduğunu kendi gözleriyle görmek istemiş!!!
Geri gelemede gör o zaman endişeli değilimi.
Geri Dön