Radyasyon Haberleri

Rusya, Ukrayna'da mühimmat deposunu vurdu! Radyoaktivite alarmı verildi: Dumanlar o bölgeye ilerliyor

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev, Rusya'nın Ukrayna'da seyreltilmiş uranyumlu mühimmat deposunu vurması sonucu ortaya çıkan radyoaktif dumanların yükselerek Batı Avrupa'ya doğru ilerlediğini söyledi.

Haber 19-05-23 23:05

Radyasyona ne iyi gelir, vücuttan nasıl atılır? Radyasyon alan kişi ne yapmalı?

Maddenin yapı taşı olan atom, proton ve nötronlardan oluşan bir çekirdek ve bu çekirdeğin etrafında bulunan elektronlardan oluşmaktadır. Eğer atomun çekirdeğinde bulunan nötronların sayısı protonlardan fazla ise çekirdekte bir kararsızlık oluşur ve fazla olan nötronlar parçalanır. Bu parçalanma sırasında ortaya alfa, beta, gama adı verilen ve gözle görülemeyen ışınlar çıkar. Bu ışınlara “radyasyon” denir. Radyasyonun zararları nelerdir, vücuttan nasıl atılır?

Haber 19-10-22 22:58

Radyasyonu en az geçiren metal nedir? Radyasyonu az geçiren metaller ne için kullanılır?

Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar neticesinde şimdiye kadar 118 adet element bulunmuştur. Keşfedilmiş elementlerden sadece 92 tanesi doğada bulunabilir durumdadır. Radyasyonu en çok bloke eden metal olarak bilinen kurşun da doğada bulunan ancak oldukça nadir rastlanılan elementlerden bir tanesidir.

Egitim 29-07-22 15:54

Mardin Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde radyasyon sızıntısı iddiasına yalanlama

İl Sağlık Müdürü Saffet Yavuz: - "Dozimetre ölçümleri yeni yapılmış olup, ölçümlerde radyasyon doz aşımı tespit edilmemiştir"

Yurthaber 14-06-22 16:00

Radyasyon

Radyasyon Hakkındaki Haberler Mynet'te. Radyasyon Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Araştırma: Cep telefonu kullanımı beyin tümörü riskini artırmıyor

Cep telefonu kullanımının beyin tümörüne neden olup olmadığı uzun süredir tartışılıyor.

Haber 01-06-22 11:02

En çok radyasyon yayan telefonlar sıralandı! Listede dünyaca ünlü markalar var

Bir kuruluş, en çok radyasyon yayan akıllı telefonları sıraladı. Yapılan araştırma sonucu, en fazla radyasyon yayan akıllı telefonları gösteren bir liste sunuldu. Söz konusu listede, dünyaca ünlü markaların telefonlarının da bulunduğu görüldü.

Haber 11-04-22 11:45

Çernobil'de görüntülendi! 'Radyasyona bağlı rahatsızlık' iddiası

Rusya-Ukrayna savaşında Çernobil Nükleer Enerji Santrali'nin bulunduğu Çernobil bölgesi de büyük önem taşıyor. Son olarak Çernobil Nükleer Enerji Santrali ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Ukrayna Savunma Bakanlığı tarafından santralin kontrolünü ele geçiren Rus askerlerinin konuşlandığı bölgede kazdıkları siperlere ait görüntüler yayınlandı. Öte yandan topraktaki radyasyon oranının yüksek olması nedeniyle Rus askerlerinin radyasyona bağlı rahatsızlıklar geçirebileceği öne sürüldü.

Haber 06-04-22 20:41

Radyoterapi hangi durumlarda kullanılmaktadır?

Radyoterapi günümüzde kullanılan en güncel tedavi yöntemlerinin başında yer alıyor. Kanser tedavisinde kullanılan radyoterapi güncel ve etkili olduğu için tercih edilmektedir. İşte radyoterapi hakkında bilgiler ve kullanım alanları…

Haber 15-03-22 11:45

Uzmanlar uyarıyor! Bu alışkanlıklar kısırlığa…

İster istemez edindiğimiz alışkanlıklar bazen hayatı kolaylaştırsa da çok kötü sonuçlara neden olabiliyor. Günlük hayatta farkına varmadan yaptığınız alışkanlıklar ciddi sağlık sorunları yaratabiliyor. Uzmanlar erkeklerde kısırlığa yol açan günlük hayat alışkanları hakkında uyarıyor.

Haber 07-03-22 09:51

Çernobil'de korkutan gelişme! Aşırı radyasyon seviyeleri kaydedildi

Rusya'nın Ukrayna'ya askeri müdahalesi sonrası akıbeti en çok merak edilen noktalardan biri olan Çernobil ile ilgili tüm dünyayı korkutan bir açıklama geldi. Ukrayna Nükleer Düzenleme Kurumu, ülkenin Rus güçlerine karşı kontrolünü kaybettiği Çernobil Nükleer Santrali'nde aşırı radyasyon seviyelerinin kaydedildiğini bildirdi. Kurum, gama radyasyonu dozunun kontrol seviyelerini aştığını açıkladı. İşte korkutan gelişmeye ilişkin tüm detaylar!

Haber 25-02-22 12:20

Güneşten korunmak için şemsiyesiz çıkmıyorlar! Bolivya'da bulut özlemi

Bolivya'da bulut özlemi yaşanıyor. Yüksek rakımlı La Paz kentinde UV radyasyonu oranı artarken, insanlar şemsiyelerle yakıcı güneşten korunmaya çalışıyor.

Haber 04-11-21 16:02

İzmir'in 'Çernobil'inde radyasyon ölçümü! Normal değerin 7 bin 291 katı

İzmir’in Çernobil’i olarak anılan Gaziemir ilçesi Emrez Mahallesi’ndeki arazide radyasyon cihazı ile ölçüm yapan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda ile Avukat Arif Ali Cangı, alanda normal değerin 7 bin 291 katı radyasyon olduğunu tespit etti. Başkan Halil Arda, "Ölçümlerde gördüğümüz rakamlara inanamadım" dedi.

Haber 14-06-21 13:03

Rahim filmi hangi durumlarda çekilir?

Gebeliği etkileyen faktörler arasında bulunan tüp tıkanıklığının tespiti için kullanılan rahim filminden, tıkalı tüplerin açılması esnasında da yararlanılmaktadır. Çok düşük radyasyona maruz kalınan rahim filmi, rahim içine ilaç enjekte edilerek çekiliyor.

Kadin 06-04-21 16:36

Çernobil'de serçe ölümleri artmaya başladı

Ukrayna genelinde olduğu gibi, Çernobil'deki dışlama bölgesinde de çok sayıda serçenin ölmeye başladığı bildirildi.

Haber 24-03-21 11:50

Görünmez tehlike: Sar

Her geçen gün teknolojinin gelişmesiyle birlikte sar kelimesini oldukça sık duymaya başlamış olabilirsiniz. Sar değerinin yüksek olması insan sağlığı açısından oldukça tehlikelidir. Yüksek sar değerinin insan vücuduna ne gibi bir zararının olacağı herkes tarafından merak ediliyor. Peki sar değeri nedir zararları nelerdir? Gelin bu soruların cevaplarına daha detaylı olarak bakalım.

Haber 24-12-20 10:05

Mutasyon nedir? Mutasyon sonucu oluşan hastalıklar nelerdir?

Mutasyon canlı genomunda bulunan DNA ve RNA diziliminde meydana gelen kalıcı değişimlerdir. Canlının genetik yapılarında bozulmalara neden olur. Peki mutasyon nedir? Mutasyon sonucunda ne gibi hastalıklar görülür?

Haber 23-12-20 14:08

Mamografinin meme kanseri yaptığını kanıtlayan vaka yok

Ülkede genç nüfusun fazla olması nedeniyle meme kanserinin genç yaşta daha yüksek oranlarda görüldüğünü söyleyen Türk Radyoloji Derneği (TRD) Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Şebnem Örgüç, tıp literatüründe mamografi nedeniyle meme kanseri olduğu kanıtlanan bir vaka bulunmadığını belirtti. Mamografinin meme kanserinde erken teşhis konusunda önemine vurgu yaşan Örgüç, dünyada her 8 kadından birinde görülen meme kanserinin her yıl 500 binden fazla kadının ölümüne neden olduğunu ifade etti.

Haber 16-01-20 11:19

Doktordan ilginç teşhis: Wifi alerjisi

Rosi Gladwell adlı bir kadın 'Wifi Alerjisi' teşhisi sebebiyle gümüş ve bakır kullanılarak dokunmuş bir uyku tulumu kullanarak uyuyor.

Trend 01-10-19 15:21

Sağlığımızı etkileyen cep telefonlarda şok eden özellik

Akıllı telefon üreticileri radyasyon hakkında konuşurken genellikle bu konularda son derece dikkatli olduklarını ifade ederler. Her ne kadar bizler tarafından gerçekten de böyle olduğu varsayılsa bile, gerçekler bunun tam tersini gösteriyor olabilir.

Trend 28-08-19 09:52

Cep telefonları bilinenden üç kat fazla radyasyon yayıyor

Cep telefonların yaydığı radyasyon miktarının uluslararası kuruluşların belirlediği ve şirketlerin belirttiği miktardan ortalama üç kat fazla olduğu ortaya çıktı.

Trend 26-08-19 15:29

ABD'deki araştırma cep telefonları ile ilgili korkutan gerçeği ortaya çıkardı

Yapılan bir araştırmada, cep telefonların yaydığı radyasyon miktarının uluslararası kuruluşların belirlediği ve şirketlerin belirttiği miktardan ortalama üç kat fazla olduğu ortaya çıktı. Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Ömer Yazıcı, 'Cep telefonları olabildiğince vücuttan uzak mesafede bulunmalı ve özellikle uyku sırasında vücuttan uzak tutulmalı. Pantolon ve gömlek ceplerinde taşınmamalı.' uyarısında bulundu.

Trend 25-08-19 13:15

Cep telefonları bilinenden üç kat fazla radyasyon yayıyor

Yapılan bir araştırmada, cep telefonların yaydığı radyasyon miktarının uluslararası kuruluşların belirlediği ve şirketlerin belirttiği miktardan ortalama üç kat fazla olduğu belirlendi - Araştırma kapsamında iPhone, Samsung ve Motorola'nın çeşitli modelleri Kaliforniya'da bulunan ve Federal İletişim Komisyonu'nun akreditesine sahip laboratuvarda test edildi - Bağcılar Medipol Mega Üniversite Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Doktor Öğretim Üyesi Ömer Yazıcı: - "Cep telefonları düşük frekanslı radyasyon yayıyor fakat vücuda yakın mesafede tutulduğunda radyasyona maruziyet artıyor" - "Tedbirli olmak için cep telefonları olabildiğinde vücuttan uzak mesafede bulunmalı ve özellikle uyku sırasında vücuttan uzak tutulmalı. Pantolon ve gömlek ceplerinde taşınmamalı. Cep telefonlarıyla kısa görüşmeler yapılmalı"

Haber 25-08-19 11:36

Rusya: Nükleer yakıtla çalışan roketin motoru patladı, radyasyon seviyesi 16 katına çıktı

Rusya Meteoroloji Dairesi Rosgidromet, Beyaz Deniz kıyısındaki Severodvinsk kentinde geçen Perşembe bir askeri tesiste nükleer roket denemesi sırasında meydana gelen ve en az 5 kişinin ölümüne yol açan patlamada radyasyon seviyesinin normalin 16 katına çıktığını açıkladı.

Haber 14-08-19 12:43

Cep telefonları çocuklar için daha riskli

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Gerek: - "Cep telefonları çocukların sağlığını erişkinlere göre daha çok etkiliyor. 12 yaşından küçük çocuklara cep telefonu, tablet gibi cihazları vermemek lazım. Aileler, susturmak veya oyalamak amacıyla çocuklarına cep telefonu vererek aslında onlara büyük zarar veriyor" - "Cep telefonunun yaydığı radyasyondan çocuklar çok daha fazla etkileniyor. Radyasyondan dolayı çocukların gelişimiyle ilgili ciddi sorunlar ortaya çıkıyor" - "Uzun süreli cep telefonu kullanan kişilerde duruş bozukluğu, sırt, boyun ve bel ağrıları, görme ve işitmeyle ilgili sorunlar ortaya çıkıyor"

Haber 28-07-19 11:04

Marshall Adaları'ndaki radyasyon oranı Çernobil'den bin kat fazla

ABD'nin geçmişte nükleer testler yaptığı Marshall Adaları'nın bazı bölgelerindeki radyasyon değerlerleri Çernobil ve Fukuşima'dan bin kat daha fazla ölçüldü

Haber 17-07-19 16:13

Çernobil'deki radyasyon riskine yüksek güvenlik önlemleri

Dünyanın en büyük felaketlerinden birinin yaşandığı ve ziyaretçi akınına uğrayan Çernobil Nükleer Santrali'ne giriş ve çıkışlarda radyasyon riskine karşı yüksek güvenlik önlemleri dikkati çekiyor - Ziyaretçilere, santralden herhangi bir maddenin dışarı çıkarılmaması, açık havada yemek yenmemesi, herhangi bir nesneye dokunulmaması ve herhangi bir yere oturulmaması uyarılarının yer aldığı belge imzalatılıyor - Çernobil'e giriş ve çıkışta ziyaretçilerin hangi dozda radyasyon aldığı da kayıt altında tutuluyor - AÜ Nükleer Bilimler Enstitüsü Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Gaye Özgür Çakal: - "Çernobil'de rehberlerin takip edilmesi, riskli binalara ve radyasyon kirliliği olan bölgelere girilmemesi, sadece güvenli yollardan yürüme konusunda da uyarılar aldık" - AÜ Nükleer Bilimler Enstitüsü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Eren Şahiner: - "Ziyaretimizin her aşamasında kontaminasyon cihazlarından geçtik"

Haber 09-07-19 11:15

Türk araştırmacılar, Çernobil'de radyasyonun izini sürdü

Ankara Üniversitesi Nükleer Bilimler Enstitüsünün düzenlediği etkinlik kapsamında, 25 Türk nükleer fizikçi, 33 yıl önce felaketin yaşandığı Çernobil Nükleer Santrali'ni ziyaret etti. Çernobil dizisi ile yeniden dünya gündemine oturan korkunç kazanın yaşandığı Pripyat bölgesine gelen Türk araştırmacılar, bölge bölge radyasyon dozunu ölçüp bilimsel gözlem yaptılar.

Haber 05-07-19 13:57

Karidesten Uzaya projesi dünya şampiyonluğu getirdi

Çernobil Nükleer Santrali'nde yaşanan felaketin ardından kabuklu canlıların radyasyona karşı verdiği tepkiden yola çıkarak "Karidesten Uzaya" projesini hazırlayan lise öğrencileri, Uruguay'da düzenlenen yarışmada şampiyon oldu

Haber 11-06-19 10:06

Karidesten Uzaya projesi dünya şampiyonluğu getirdi

Çernobil Nükleer Santrali'nde yaşanan felaketin ardından kabuklu canlıların radyasyona karşı verdiği tepkiden yola çıkarak "Karidesten Uzaya" projesini hazırlayan lise öğrencileri, Uruguay'da düzenlenen yarışmada şampiyon oldu

Yurthaber 11-06-19 10:05

NDK'den Ordu'daki radyasyon ölçümüne ilişkin açıklama

NDK'den "Ordu'daki radyasyon ölçümü"ne ilişkin açıklama

Finans 23-05-19 10:34

Ordu'da radyasyon oranlarının yükseldiği iddiasına açıklama

Ordu'da Avrupa Birliği Radyasyon Ölçüm Haritaları’nın son 24 saatlik verilerine dayandırılarak kentte radyasyon oranlarının aniden yükseldiği öne sürüldü. Sosyal medyada çıkan haberler üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) kentin çeşitli yerlerinde radyasyon ölçümü yaparken, Valilik de yapılan ölçümlerle kentte endişe edici bir durumun söz konusu olmadığını duyurdu.

Haber 22-05-19 16:44

Ordu'da radyasyon değerlerinin yüksek çıktığı iddiası

Ordu Valiliği: - "Radyasyon değerleri yönünden ilimizde endişe edici bir durum söz konusu değildir"

Yurthaber 22-05-19 16:23

Ordu'da radyasyon değerlerinin yüksek çıktığı iddiası

Ordu Valiliği: - "Radyasyon değerleri yönünden ilimizde endişe edici bir durum söz konusu değildir"

Haber 22-05-19 16:23

Apple SAR konusunda yetirince dikkatli mi?

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Apple, iPhone serisi ile kendisine has bir müşteri kitlesi edinmiş durumda. Hali hazırda sektörde en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren 3. isim olan Cupretino merkezli şirket, kar marjı tarafında ise açık ara önde bulunuyor. Peki Apple kullanıcılarının güvenliğine ne derece önem veriyor?r

Trend 12-05-19 10:00

Aleo vera jelinden yaptığı parfümle radyasyonu yok etti!

Bursa'da bir öğretmen, dünyaya gelecek çocuğunu korumak için radyasyonu ortadan kaldıran sıvı buldu. Özel bir okulda bilişim teknolojileri öğretmeni olarak görev yapan Salih Güngör, insan sağlını bir çok yönden olumsuz etkileyen radyasyonu geliştirdiği sıvıyla ortadan kaldırıyor.

Haber 07-05-19 11:11

Sık uçak yolculuğu yapmak tehlikeli midir? İşte sık uçuş yapanlar için 8 önemli uyarı!

Uçak seyahati sırasında; bioritmin bozulması, radyasyon artışı, basınç dengesizliği, nem düşüşü gibi sebepler çeşitli sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor. Gökyüzünde özellikle kalp sorunları artarken, pratik önlemlerle pek çok rahatsızlıktan korunmak mümkün olabiliyor.

Trend 14-03-19 10:28

Statista uzmanları açıkladı: İşte en yüksek radyasyon seviyesine sahip akıllı telefonlar

Statista araştırma şirketi uzmanları, şirketin Twitter hesabından elektromanyetik radyasyonun en yüksek seviyede olduğu akıllı telefonları açıkladı.

Trend 10-02-19 07:49

Kanser hakkında birçok şeyi yanlış biliyor olabilirsiniz!

Kanser hakkında duyduğumuz pek çok şey var. Peki ya bunlardan hangileri gerçekten doğru? İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Prof. Dr. Metin Güden, kanseri ve kanserde doğru bilinen yanlışları açıkladı.

Trend 03-02-19 10:18

Bu telefon modellerinden birini kullanıyorsanız yandınız!

İçerdikleri radyasyon oranı ile tehlike saçan telefon modelleri, Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Koruma Ofisi tarafından açıklandı.

Trend 22-12-18 12:37

Elektromanyetik alan ve radyasyon nedir? Cep telefonlarını kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Günlük yaşantımızın vazgeçilmez parçası haline gelen cep telefonları, 5G teknolojisiyle sağlığımızı daha çok olumsuz etkileyecek. Telefonlardan yayılan radyasyonun kısa vadede atılamadığını söyleyen uzmanlar, radrasyonun biyolojik yapıdan hormonlara ve DNA’ya kadar vücudumuzda pek çok değişikliğe yol açtığını açıkladı.

Haber 03-12-18 15:33

En fazla radyasyon yayan akıllı telefonlar

Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Koruma Ofisi akıllı telefonların yaydığı radyasyon seviyelerini ölçtü. Birçok uzman, akıllı telefonların 0.60 Watt değerinin altında radyasyon yayması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor.

Haber 02-12-18 10:52

BM'den Fukuşima uyarısı

Bağımsız müfettiş Baskut Tuncak, Tokyo yönetimine çocukların Fukuşima'ya geri dönmesini durdurması çağrısında bulundu

Haber 26-10-18 10:27

İşte en fazla radyasyon yayan akıllı telefonlar

Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Koruma Ofisi akıllı telefonların yaydığı radyasyon seviyelerini ölçtü. Birçok uzman, akıllı telefonların 0.60 Watt değerinin altında radyasyon yayması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor.

Haber 09-09-18 07:51

İşte en fazla radyasyon yayan akıllı telefonlar

Almanya Nükleer Güvenlik ve Radyasyon Koruma Ofisi akıllı telefonların yaydığı radyasyon seviyelerini ölçtü. Birçok uzman, akıllı telefonların 0.60 Watt değerinin altında radyasyon yayması gerektiği yönünde açıklamalar yapıyor.

Haber 28-08-18 08:56

Tüm önlemleri alarak radyasyonla çalışıyorlar

Türkiye Atom Enerjisi Kurumu'na bağlı olarak 56 yıldır nükleer teknoloji uygulamalarına yönelik bilimsel araştırma yapan Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi'nin 14 biriminde radyoaktif madde ve radyasyonlu kaynaklar kullanılırken, nükleer enerji mühendisinden biyoloğa, kimyagerden teknikere kadar bütün çalışanlar kendilerinin ve çevrenin güvenliği açısından her türlü koruma ve önlemi almakla yükümlü - Merkezde çalışan personel iş esnasında önlük, galoş, maske gibi korunma önlemlerini alırken, radyasyon koruma ölçüm birimi belli periyotlarla bütün laboratuvarları denetliyor. Bütün personel her yıl sağlık kontrolünden geçirilirken, özellikle yüksek radyasyonlu bölümde çalışan personelin 6 ayda bir rutin kan değerleri ölçülüyor - Merkezde çalışan her işçinin aldığı radyasyon dozu, çalıştığı ortamdaki radyasyon ölçüm sistemleri ve kişisel dozimetreyle hesaplanıyor

Haber 12-07-18 11:08

Güneş Sistemi'nin en yakınındaki 2 yıldızın çevrelerine ölümcül radyasyon yaymadığı tespit edildi!

Güneş Sistemi'nin en yakınındaki Alpha Centauri yıldız sistemindeki 2 yıldızın, çevrelerine canlı yaşamını engelleyecek ölçüde radyasyon yaymadığı tespit edildi.

Haber 09-06-18 20:33

Kanserden korunmada palm yağı, fruktoz ve işlenmiş ete dikkat

Türk Radyasyon Onkolojisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Sağlam: - "Şekerin en az işlenmiş hali ile kullanılması tercih edilmeli. 'Şekerden tamamen uzak durulmalıdır' diye bir düşünce tartışmalıdır" - Kongre Bilimsel Program Sekreteri Prof. Dr. Özyiğit: - "Palm yağlarının, kanserli farelerde yayılımı 8-10 kat arttırdığını ve kanserin çok daha hızlı büyüdüğünü gösteren kanıtlar elde edildi" - "Dünya Sağlık Örgütü, bütün salam, sosis ve sucuk gibi işlenmiş et ürünlerini sigarayla aynı düzeyde birinci kategoride kanserojen olarak ilan etti"

Haber 30-04-18 12:34

Hurdacılara radyasyondan korunma eğitimi kazaları önlüyor

Çekmece Nükleer Araştırma ve Eğitim Merkezi'nde, "radyasyondan korunma" eğitimleri kapsamında son 5 beş yılda, bin 804 kişiye eğitim verilirken, bunların bin 94'ünü hurdacılar oluşturdu - TAEK bünyesinde uzun yıllardır verilen eğitimi alan hurda çalışanları vasıtasıyla ortaya çıkma ihtimali bulunan birçok vaka ve kaza ortadan kaldırılıyor

Haber 26-04-18 11:05

Kapanmayan radyasyon yarasına doku nakli

Tespih sandığı radyoaktif maddeyle temas ettikten sonra vücudunda derin yaralar oluşan 17 yaşındaki Eyüp Bapun'un kesilme riski bulunan bacakları doku nakli olarak bilinen "flep cerrahisi" yöntemiyle kurtarıldı - Gülhane E.A.H Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. Öksüz: "Eyüp'ün bacakları kesilme aşamasına kadar karşımıza geldi. Eğer ki bu flep cerrahisini uygulamasaydık şu an kalkıp yürüdüğü gibi yürüme imkanı olmayacaktı. Kapatmak mümkün olamayacaktı ve bacağı kesmek gerekecekti. Bizim yaptığımız ameliyat sayesinde bacakları kesilmekten kurtardık"

Haber 20-04-18 11:33