Reyhan Şerbeti Haberleri

Reyhan nasıl tüketilir, nasıl temizlenir? Kuru reyhan çayı nasıl yapılır, mor reyhan çayı zayıflatır mı?

Geçmişten günümüze gerek tıbbi alanlarda gerekse mutfaklarda çeşitli bitkiler kullanmaktayız. Kullanılan bu bitkiler hem sağlık sorunları açısından fayda sağlamak da hem de yemeklerimize oldukça hoş bir tat vermektedir. Bu bitkiler arasında halk tarafından en çok sevilenlerden biri de reyhandır. Hem yemeklerde dekoratif olarak kullanılan hem yemeklere eklenen hem de bitki çayı olarak tüketilen reyhan çok faydalı bir bitkidir. Peki, mor reyhan çayı nasıl demlenir, zayıflatır mı?

Haber 18-11-22 17:58

Reyhan şerbeti nasıl yapılır? Hem sağlıklı hem lezzetli reyhan şerbeti tarifi

Reyhan şerbeti geçmişten günümüze kadar gelen ve oldukça sevilen bir tarif. Kimileri yazın serinlemek için kimileri ise özel günlerde ikram olarak reyhan şerbetini tercih ediyor. Bu lezzetli ve içinizi ferahlatacak içecek reyhan şerbetinin tarifini haberimizde bulabilirsiniz.

Yemek 14-09-22 11:02

Vazgeçilmeziniz olacak! Reyhan şerbeti nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir?

Reyhan bitkisi özellikle Osmanlı döneminde şerbetle sıklıkla kullanılıyordu. Reyhan, yoğun tadı ve şerbetlere verdiği güzel renk ile tercih ediliyor. Reyhan şerbetini daha önce denemediyseniz mutlaka denemeniz gerekiyor. Reyhan şerbeti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız bu tarifi uygulayabilirsiniz.

Yemek 18-08-22 14:17

Kavurucu sıcakların serinleten şerbetleri: Meyan ve reyhan

Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde 35 yıldır meyan şerbeti satan Yılmaz Pala: - "Biz bu içeceğe 'Diyarbakır kolası' diyoruz. Herkes gelip Diyarbakır'ın kolasını şifa niyetine içsin" - Elazığ'da sokaklarda yıllardır şerbet satan Adnan Yıldız: - "Baba ve dede mesleği olduğundan dolayı bu işi bir türlü bırakamıyorum"

Yurthaber 31-07-22 11:16

Reyhan Şerbeti

Reyhan Şerbeti Hakkındaki Haberler Mynet'te. Reyhan Şerbeti Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.