Şehir Hastanesi Haberleri

GRAFİKLİ - Türkiye'nin 20'nci şehir hastanesi hizmete açılıyor

Türkiye'nin en büyük alana sahip şehir hastanesi Etlik'te 28 Eylül'de açılacak, sağlık kompleksi şeklinde planlanan hastanede, medikal otel, bir üniversite ve helikopter pisti ile ticari bölgeler de bulunacak - Şehir hastanesi sayısı, inşaatı tamamlanacak 14 hastaneyle 33'e çıkacak

Yurthaber 26-09-22 11:01

Gaziantep Şehir Hastanesi Haziran 2023'te tamamlanacak

Gaziantep Valisi Davut Gül: - "1875 yataklı Türkiye'nin en büyük 4. şehir hastanesi kentimize kazandırılmış oldu"

Yurthaber 23-09-22 14:38

Bakan Koca'dan 'Bazı hastaneler kapatılacak' iddiasına yanıt

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Etlik Şehir Hastanesinin açılışı dolayısıyla bazı hastanelerin kapatılacağı iddialarına yanıt verdi. "Bazılarının iddia ettiği gibi 'Onkoloji hastanemiz kapanıyor yeni hastane için' gibi birtakım algılara inanmayalım" diyen Bakan Koca, "Onkoloji hastanemiz hizmet vermeye devam edecek. Diğer hastanelerimiz de hizmet vermeye devam edecek" diye konuştu.

Haber 22-09-22 11:50

Tunceli'de trafik kazasında yaralanan kişi helikopterle hastaneye kaldırıldı

Tunceli'de trafik kazasında yaralanan kişi helikopterle hastaneye kaldırıldı

Yurthaber 18-09-22 19:20

Şehir Hastanesi

Şehir Hastanesi Hakkındaki Haberler Mynet'te. Şehir Hastanesi Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Ukrayna'dan kente gelen Ahıska Türkü hasta, Elazığ'da şifa buldu

Ukrayna'dan kente gelen Ahıska Türkü hasta, Elazığ'da şifa buldu

Yurthaber 15-09-22 12:47

Antalya'nın sağlık altyapısı yeni yatırımlarla daha da güçleniyor

Vali Ersin Yazıcı: - "Kente 1034 yataklı, istenildiği takdirde 1750 kapasiteye çıkabilecek bir şehir hastanesi kazandırıldı. Son sistem teknik donanıma sahip hastanenin büyük bir bölümü nisanda hizmete açılacak" - İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük: - "Şehir hastanesinin yanı sıra Döşemealtı, Manavgat, Aksu ve Alanya'da da yeni hastane yatırımlarımız var"

Yurthaber 23-08-22 12:05

İç Anadolu'da sağlık çalışanlarından Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine tepki

İç Anadolu'da sağlık çalışanlarından Dr. Ekrem Karakaya'nın öldürülmesine tepki

Yurthaber 07-07-22 15:33

Erzurum Şehir Hastanesi donanımlı kliniğiyle kalp ve damar hastalarına şifa oluyor

Kalp ve Damar Cerrahi Klinik Şefi Prof. Dr. Mehmet Ali Kayğın: -"Uygun hastalara robotik cerrahi yapıyoruz. Meme altından 4-5 santimetrelik küçük kesiyle mitral kapak cerrahisi, yetişkin konjential kalp hastalıkları, aort kapak cerrahisi işlemleri yapıyoruz"

Yurthaber 04-07-22 15:12

Doktora 'karımı ağlatmışsınız' tehdidi! Şehir Hastanesinde şoke eden anlar...

Ankara Şehir Hastanesi'nde görevli bir doktoru 'Karımı ağlatmışsınız. Burayı talan ederim' diyerek, doktoru tehdit eden şüpheli uzlaştırmaya gönderildi. Olayın ardından ortaya çıkan detaylar ise şaşkına çevirdi.

Haber 17-06-22 12:59

Kalbinde delik olan hasta Türkiye'de ilk kez kullanılan yöntemle ameliyat edildi

Kalbinde delik olan hasta Türkiye'de ilk kez kullanılan yöntemle ameliyat edildi

Yurthaber 07-06-22 22:07

Şişli'de sağlık çalışanını darbeden 2 kişiye soruşturma başlatıldı

Şişli'de sağlık çalışanını darbeden 2 kişiye soruşturma başlatıldı

Yurthaber 23-05-22 17:19

750 günde bitecek! 9 büyüklüğündeki depreme bile dayanıklı

Denizli'de, doğrudan kamu yatırımıyla yaptırılan ve halen inşaatı süren 1000 yataklı şehir hastanesiyle ilgili konuşan proje müdürü Kadir Ceylan, hastanenin 9 büyüklüğündeki depreme dayanıklı şekilde tasarlandığını belirterek, "Burada 1048 tane Türkiye'de nadir yapılarda kullanılan izalatör kullanıyoruz. İzalatörler sayesinde 9 büyüklüğünde deprem olsa dahi ameliyatlar devam edecek" dedi.

Haber 02-04-22 19:13

Elazığ'da hasta ve hasta yakınlarının yaptığı el işi ürünler görücüye çıktı

Elazığ'da hasta ve hasta yakınlarının yaptığı el işi ürünler görücüye çıktı

Yurthaber 28-03-22 20:14

Erzurum'da hastanede unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor

Erzurum'da hastanede unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor

Yurthaber 24-02-22 13:40

Konya'da sağlık çalışanının elini kırdılar! Artık tahammülümüz kalmadı

Konya Şehir Hastanesi'nde dehşete düşüren bir olay yaşandı. Hastanedeki hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Bir sağlık çalışanının eli kırıldı, 3 sağlık çalışanı ise yaralandı. Sağlık çalışanlarını darp ettikleri belirtilen 3 kişi ise polis tarafından gözaltına alındı. İl Sağlık Müdürü ‘İnsanlık dışı bir olay artık tahammülümüz kalmadı. Yeter artık ‘ diyerek olaya tepki gösterdi. İşte dehşete düşüren olayın detayları!

Haber 28-01-22 17:17

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi oksijenle şifa dağıtıyor

Hiperbarik Tedavi Ünitesinde, hastaların iyileşmeyen yaraları, zehirlenme, ani görme ve işitme kayıpları tedavi ediliyor - Başhekim Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar: "Hastanemiz, Adana ve çevre illerde bu tedaviye ihtiyaç duyan hastalar için yeni bir umut kapısı, yeni bir tedavi alanı olacak"

Yurthaber 01-01-22 12:39

Prematüre bebekler düzenli takip edilmeyen hamilelikten doğuyor uyarısı

"Prematüre bebekler düzenli takip edilmeyen hamilelikten doğuyor" uyarısı

Yurthaber 25-11-21 15:52

Kış turizm merkezi Erzurum, sağlıkta da yabancıların tercihi oldu

Dünyaca ünlü Palandöken Kayak Merkezi'nin bulunduğu kentte hizmet veren 1500 yatak kapasiteli şehir hastanesi, açıldığından beri Azerbaycan, Nahçıvan, İran, Irak, Gürcistan, Suriye, Kenya gibi çeşitli ülkelerden gelen binlerce hastaya hizmet verdi - Başhekim Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Hakkı Tör: - "Hastanenin kampüs bahçesinde şehrin kültür ve turizmine katkı sağlamak amacıyla tanıtıcı tabelalar konuşlandırıldı. Bunu sağlık turizmine yönelik ve hafıza oluşturmak için yaptık"

Yurthaber 19-11-21 11:36

Erzurum Şehir Hastanesi çalışanları organ bağışçısı oldu

Başhekim Dr. Öğretim Üyesi İbrahim Hakkı Tör: - "Organ bağışı yaparak yaşama yeniden merhaba demeyi bekleyenlerin umudunu arttıralım"

Yurthaber 04-11-21 16:40

Kimyasal ve biyolojik vakalarda zamanla yarışıp hayat kurtarıyorlar

Erzurum Şehir Hastanesi Acil Servis ve KBRN Merkezi Sorumlusu Dr. Öğretim Üyesi Orhan Delice: - "Siyanür ve metan gazı zehirlenmesinin yanı sıra yüksek ısıda zift maruziyeti gibi çok sayıda vakaya müdahale edip tedavilerini yaptık" - KBRN ekibinden hemşire Bilal Ayhan: - "Giydiğimiz kıyafetlerle hareket etmek, damar yolu açmak çok zor. Bir saat elbiseleri çıkarmadan siyanür vakasına müdahale ettik. Nefes almada çok zorlandık ama hastanın hayatını kurtardık"

Yurthaber 12-10-21 12:26

Isparta'da hasta yakınından doktora saldırı! O anlar kamerada

Isparta Şehir Hastanesi’nde görevli Dr. Baki Ünlü, hasta yakını O.M. tarafından darbedildi. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, Dr. Ünlü olay sonrası darp raporu alıp şikayetçi oldu.

Haber 19-09-21 00:56

Konya Şehir Hastanesi hibrit ameliyathanesi ile 0-18 yaş kalp hastalarına şifa oluyor

Hastane bünyesinde yeni açılan Çocuk Kalp Damar Cerrahisi Kliniğindeki ameliyathane, girişimsel radyoloji ve cerrahi işlemlerin tek ameliyathanede gerçekleştirilmesini sağlayarak yoğun bakım gereksinimini, hasta iyileşme ve hastanede kalış süreleri ile radyasyona maruziyeti azaltıp daha hassas ve daha az travmatik müdahalelere imkan tanıyor - İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç: - "Özellikli bir branş olduğu için çevre illerden de hasta kabulü yapıyoruz. Başka illerimizden uçak ambulans veya helikopter ambulansla gelen hastalarımız var. Şehrimizin, İç Anadolu Bölgesi'nin sağlık hizmetlerinde parlayan yıldızı olmasını hedefliyoruz. Şehir hastanemiz de bu açıdan büyük bir katkı sağlayacak"

Yurthaber 18-09-21 13:28

Doktorların müdahale etmediği kadın hastane bahçesinde hayatını kaybetmişti! İl Sağlık Müdürlüğü'nden açıklama

Bursa Şehir Hastanesi'nin bahçesinde kalp hastası Güllü Gülfidan’ın (66) fenalaşıp yaşamını yitirmesi olayına ilişkin İl Sağlık Müdürlüğü’nden açıklama yapıldı. İhbar üzerine hem 112 hem de hastanenin Mavi kod ekibinin olay yerine yönlendirildiği belirtilen açıklamada, “Bakanlığımızca olayla ilgili ayrıntılı inceleme başlatılmıştır” denildi. Gülfidan’ın olay yerindeki yakınları, hastanedeki doktorların bahçeye çıkarak yardım etmediklerini öne sürmüştü.

Haber 01-09-21 14:55

Hastane önünde büyük skandal! Doktorlar müdahale etmedi, göz göre göre can verdi

Bursa Şehir Hastanesinde, poliklinik binası önünde yere düşerek başından yaralanan kalp hastası yaşlı kadın, yetkililerin, "112 çağırmamız gerekiyor" demeleri sebebiyle müdahale gecikince kurtarılamadı. Hastanedeki doktorların müdahale etmediği kadın, dakikalar sonra gelen 112 ekibinin müdahale etmesine rağmen hayatını kaybetti. Olaya isyan eden vatandaşlar ile güvenlik görevlileri arasında arbede yaşandı.

Haber 31-08-21 15:04

Kanser hastaları Erzurum Şehir Hastanesinde HİPEK yöntemiyle hayata tutunuyor

Erzurum'da üst düzey teknolojiyle donatılan Şehir Hastanesinde, ileri evre çoklu organ tutulumlu mide, bağırsak ve yumurtalık kanseri olan 100 kişi, onkoloji cerrahi kliniğinde yapılan başarılı ameliyat ve ücretsiz uygulanan sıcak kemoterapiyle sağlığına kavuştu - Erzurum Şehir Hastanesi Cerrahi Onkoloji Klinik Şefi Dr. Mehmet Hamdi Sakarya: - "İleri evre kanser hastalarına yaptığımız ameliyat ve tedavi sonrası hastalarımız günlük aktivitelerini normal, sağlıklı ve ameliyat olmamış insanlar gibi yerine getirebiliyor"

Yurthaber 14-08-21 12:19

Banyo yaparken sıcak suyla yanan Erzurumlu Yasin Ergeni'nin tedavisi sürüyor

Banyo yaparken sıcak suyla yanan Erzurumlu Yasin Ergeni'nin tedavisi sürüyor

Yurthaber 02-07-21 10:52

Şehir hastaneleri satılıyor mu? Rönesans Holding’den açıklama

Rönesans Holding'den yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi hastanelerin satışı ya da devrinin söz konusu olmamakla birlikte Rönesans Sağlık Yatırım (RSY) Grubu'nun, ilgili şehir hastanelerinin yatırımcısı ve Sağlık Bakanlığı nezdinde ana muhatabı olmaya devam ettiği bildirildi.

Haber 29-06-21 10:34