HABER

"Suçunu bildiği için kapıyı açmadı" Herkesi isyan ettiren anne dehşetinde yeni gelişme! 5 yaşındaki kızını günlerce aç bırakıp işkence etmişti

Gaziantep'te yaşanan küçük kız çocuğuna annesi tarafından işkence olayı tüm Türkiye'nin kanını dondurmuştu. Anne F.Y.'nin 5 yaşındaki kızına işkence yapıp darbettiği, babanın ihbarı üzerine eve gelen ekiplerin kızın günlerdir aç olduğunu belirlediği öğrenilmişti. Yeni gelişmeye göre gözaltına alınan zihinsel engelli anne tutuklandı. Kız çocuğunun tedavisiyle ilgili son durumu da Gaziantep Valisi Davut Gül paylaştı. Öte yandan olayla ilgili konuşan baba da çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Suçunu bildiği için kapıyı açmadı" Herkesi isyan ettiren anne dehşetinde yeni gelişme! 5 yaşındaki kızını günlerce aç bırakıp işkence etmişti

Türkiye'nin kanını donduran işkence haberi Gaziantep'ten gelmişti. Annesi tarafından işkence gören ve günlerce aç bırakılan 5 yaşındaki kız çocuğu babasının ihbarıyla kurtarılmış ve hemen hastaneye kaldırılmıştı. Anne ise gözaltına alınmıştı. Gaziantep Valisi Davut Gül, anne ve kız çocuğuyla ilgili önemli gelişmeyi açıkladı. İşte tüyler ürperten olayın detayları...

ANNE TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

112 Acil Sağlık ekibince Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, tedavi altına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığının, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını ve anne F.Y'nin gözaltına alındığı bildirilmesinin ardından İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 5 yaşındaki kızına uyguladığı şiddet olayı ile ilgili, baba C.Y'nin şikayeti üzerine gözaltına alınan zihinsel engelli anne F.Y'nin sevk edildiği hakimlikçe tutuklandığı kaydedildi. Ailenin diğer 3 çocuğu ise Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce koruma altına alındı.

ÇOCUK

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte annesi tarafından işkence edilerek günlerce aç bırakılan 5 yaşındaki kız çocuğu ve anne ile ilgili açıklamada bulundu. Kızına şiddet uygulayan annenin zihinsel engelli olduğunu açıklayan Vali Gül sosyal medya hesabından, annenin tutuklanarak cezaevine gönderildiğini, diğer çocukların ise devlet korumasına alındığını duyurdu.

k1

"KIZIMIZIN TEDAVİSİ VALİLİĞİMİZ TARAFINDAN TAKİP EDİLMEKTEDİR"

Vali Gül, konu ile ilgili açıklamasında, "Zihinsel engelli bir annenin, 5 yaşındaki kızına uyguladığı şiddet hepimizi derinden üzmüştür. Kızımızın tedavisi Valiliğimiz tarafından takip edilmektedir. Çocuklar, sosyal hizmetler çerçevesinde devlet korumasına alınmıştır. Şüpheli kişi mahkeme tarafından tutuklanmıştır" ifadelerine yer verdi.

3f4fc6f9-9393-4c05-aa84-3ffbe3d44cfe

"SUÇUNU BİLDİĞİ İÇİN KAPIYI AÇMADI"

Baba Cihan Y, gazetecilere, eşinin sürekli çocuklara şiddet uyguladığını belirterek, şunları söyledi:

"Kime derdimi anlatacağımı bilmiyorum. Çocuklarım kardeşimde kalıyor. Kimim kimsem olmadığı için ne olacak bu çocuklar? Çocuklar bu şekilde olduğu için işe de gidemiyorum. Fabrikada çalışıyordum, bıraktım. Çocukların başına bir şey gelmemesi için çalışmak zorundayım. Zeytin toplamadan döndüğümde çocuğumu bu şekilde buldum. Raporlu olan eşimin cezaevinden çıkmasını istemiyorum. Müebbet yatsın, o çocuğa da yazık, doktorlar bunun 1-2 günlük olmadığını söyledi. İşten döndüğümde kapı açılmayınca üst kattan girdim. Baktım kız yatıyor, eşim suçunu bildiği için kapıyı açmıyor. İçeri girip kilidi kırdım, ambulansı aradım. Ben gelmesem o çocuk ölürdü." (AA/İHA)

AA-20221127-29566414-29566412-GAZIANTEPTE_ANNESI_TARAFINDAN_DARBEDILEN_COCUK_TEDAVI_ALTINA_ALINDI

k2

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler