MAGAZİN

Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti! Seyfi Dursunoğlu kimdir, hayatı, ölüm nedeni nedir?

Son dakika haberi... Huysuz Virjin karakteriyle bilinen Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Huysuz Virjin neden vefat etti? Peki Seyfi Dursunoğlu kimdir, kaç yaşında vefat etti?

Huysuz Virjin lakaplı Seyfi Dursunoğlu hayatını kaybetti! Seyfi Dursunoğlu kimdir, hayatı, ölüm nedeni nedir?

Son dakika haberi... Huysuz Virjin karakteriyle tanınan Seyfi Dursunoğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
Son dakika haberi... Sevelnleri habere inanamayarak, Seyfi Durdunoğlu hayatını mı kaybetti aralamaları yaparak internette araştırmalara başladı.

SEYFİ DURSUNOĞLU KORONAVİRÜSTEN Mİ VEFAT ETTİ?

15 gündür tedavi altında olan Dursunoğlu'nun son üç gündür yoğun bakımda olduğu öğrenildi.. Ölümünün ardından ilk akla gelen Huysuz Virjin Lakaplı Seyfi Dursunoğlu koronavirüsten mi öldü sorusu oldu.

87 yaşında hayatını kaybeden Seyfi Dursunoğlu'nun 15 gündür hastanede tedavi altında olduğu ve son üç gündür ise yoğun bakımda olduğu öğrenildi. Koah hastası olan usta sanatçı, 17 Temmuz Cuma günü hayatını kaybetti.

s

SEYFİ DURSUNOĞLU (HUYSUZ VİRJİN) KİMDİR?

Seyfi Dursunoğlu, bilinen sahne adıyla Huysuz Virjin, 1 Ekim 1932'de Trabzonda doğdu. Türk drag queen, şarkıcı ve sunucu. 1970'lerden 2000'lere kadar sürdürdüğü eğlence programları ile Türkiye'de televizyonların tanınan bir eğlence figürü hâline geldi.

SEYFİ DURSUNOĞLU'NUN ÇOCUKLUĞU

Seyfi Dursunoğlu'nun çocukluğu 5-6 yaşına kadar Trabzon’da, sonra da İstanbul’da çok mutaassıp bir ortamda geçti. Daha sonra babasının isteğiyle Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde yatılı olarak okumaya başladı.

HUYSUZ VİRJİN'İN OKUL YILLARI

Ancak bir süre sonra bu okuldan ayrıldı ve Boğaziçi Lisesinden mezun oldu.İngiliz Filoloji’sinde başladığı üniversite öğrenimini maddi sıkıntılar nedeniyle yarım bıraktı. Askerliğini Tuzla ve Hadımköy’de yedek subay olarak tamamladıktan sonra SSK’da memur olur ve tam on sekiz yıl burada memur olarak çalıştı 1970 yılında Huysuz Virjin’in doğumuyla memuriyet yaşamını bitiren Seyfi Dursunoğlu böylece gösteri dünyasına ve sanat yaşamına ilk adımını attı. Önce küçük kulüplerde sahneye çıkmaya başladı; ama ünü ağızdan ağıza yayıldıkça daha büyük kulüplerden teklifler aldı. Her yıl İzmir Fuarı’nda sahneyi Türkiye’nin en büyük solistleriyle paylaştı.

2012'de Show TV'de yayınlanan Huysuz'la Dans Eder misin? programını sundu. Aynı yıl Star TV'de yayınlanmaya başlayan, Benzemez Kimse Sana adlı yarışmada jüri üyeliği yaptı. Programın final bölümüne son kez Huysuz Virjin olarak çıktı ve "Bu benim son kantom" diyerek yaşından dolayı bir daha kanto yapamayacağını dile getirmişti.

HUYSUZ VİRJİN İSMİNİN ORTAYA ÇIKIŞ ÖYKÜSÜNÜ ANLATMIŞTI

Huysuz Virjin’e hayat veren usta sanatçı, bu ismin ortaya çıkışını şu sözlerle anlamıştı: ‘Virjin’ adını ünlü kantocu ‘Minyon Virjin’den aldım. Ramazan eğlencesini yönetirken bana “Ay ne huysuzsun hiç birşey beğenmiyorsun” diyorlardı. Çalıştığım arkadaşlar “Virjin’in başına ‘Huysuz’ koy” dediler, böylece “Huysuz Virjin” oldum.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler