HABER

Kawasaki 2035'e kadar elektrikli motosikletlere yönelecek

Kawasaki Heavy Industries (KHI), 2035 yılına dek ürün yelpazesini elektrikli modellere kaydıracağını açıkladı.

Kawasaki 2035'e kadar elektrikli motosikletlere yönelecek

Japon motosiklet üreticisi Kawasaki'den yapılan açıklamaya göre firma, elektrikli segment dahil çevre dostu modellere geçmeyi planlıyor.

2025'E KADAR 10 MODEL

Bu kapsamda 2025'e kadar hibrit dahil batarya ile çalışan 10 model piyasaya sürecek Kawasaki, 2035 yılına kadar motosikletlerinin çoğunu elektrikli olarak üretecek.

Öte yandan firma, hidrojen yakıtlı yeni motor üretilmesine yönelik çalışma yürüttüğünü de açıkladı.

KHI Başkanı ve Üst Yöneticisi Yasuhiko Haşimoto, elektrikli motosikletlerde, birçok sürücü için geleneksel motor sesi ve titremesinin önemli olduğunu söyledi.

Japon üreticinin bu imkanları müşteri beğenisine sunmayı hedeflediğini kaydeden Yasuhiko, karbonsuz toplum sorumluluğunda çalıştıklarını ifade etti.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Karbonsuz toplum (!) Peki elektrikli araç sayısı yüzbinleri, milyonları bulmaya başladığında gereken büyük elektrik açığı nasıl kapanacak? Bir elektrikli otomobilin 2-3 defa şarj edilmesi sıradan bir evin 1 aylık tüketimine bedel. Bu açığın kapatılması için belki yüzlerce termik santral ve yeni hidroelektrik santral kurulması gerekebilir. Karbon salınımı doğrudan olmasada dolaylı olarak çokta fazla azalmaz gibi duruyor. Birde o zaman elektrik fiyatları ne olur? TV izlemenin bile elektrik maliyetini hesaplar hale gelmeyelim.
Geri Dön