Kırdığı bilekliğin fiyatı servet değerinde çıkınca kendinden geçti!

Çin'de bir turist, girdiği mağazada yeşimtaşından çok değerli bir bilekliği elinden düşürerek kırdı. Turist kadın, ilk başta değersiz sandığı ancak yanlışlıkla kırdığı bilekliğin değerinin 300 bin yen (155 bin TL) değerinde olduğunu öğrenince kendinden geçti. Tanıkların anlatımına göre, kırılan bilekliğe karşılık 70 bin yen (36.160 TL) ödemeyi önerdiği halde dükkan sahibini bu teklifi kabule yanaşmadı.

Rus Sputnik haber ajansının aktardığına göre, Çin'in güney batısında yer alan Yunnan eyaletindeki Ruili City'yi ziyaret eden bir turist, girdiği dükkanda eline aldığı bilekliği denemek istedi. Bu esnada bileklik yere düştü ve ikiye ayrıldı. Bunun üzerine kırdığı bilekliğin fiyatını soran kadın, bilekliğin değerinin 300 bin yen (155 bin TL) öğrendikten sonra yere yıkıldı.

MÜŞTERİ FİYAT ÖNERDİ, MAĞAZA SAHİBİ KABUL ETMEDİ

Tanıkların anlatımına göre, kırılan bilekliğe karşılık 70 bin yen (36.160 TL) ödemeyi önerdiği halde dükkan sahibini bu teklifi kabule yanaşmadı.

Bunun ardından bağımsız bir uzmana danışıldı ve bilekliğin ederini 180 bin yen (93 bin TL) olarak belirledi. Aile bu meblağı ödemeyi kabul etti.

Çin'de kıymetli taş olarak görülen yeşimtaşı, Çin kültüründe sağlıklı ve uzun yaşamı simgeliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
Boyle bir olay yaşamamak için Paşabahçe magazalarini hanım gezer ben dışarıda çocuklarla beklerim ☺
@seteka20 Ben de media markt'ta falan 20-30 binlik TV lerin yanından bile geçerken elimi kolumu tutar rüzgar yapmamaya çalışarak geçerim.
çok saçma,dükkanın içinde sunulan bu ürün kasıtlı kırılmadıkdan sonra dükkana aittir,o kadar kıymetliyse sigortası vardır,o kadar kıymetli ürün alalade bir şekilde sunulmaz,kasıt yoksa dükkana aittir,müşteri eğer o parayı önermişse çok aceleci davranmış ,dükkan sahibi bir tahsilat yolu denesin bakalım kanun ne diyor,malın kıymetliyse önce sen koru müşteri dışardan bakarak veya senin elinde koklayarak alacak değil,bakacak.deneyecek alacak....
tekrar birleştirip rafa koysana ne kahramanlık yapıyon.Bİzim burda olsa tükürükle yapıştırırlar onu :)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler