HABER

Koronavirüs vakalarının yüzde 95'ten fazlası aşısız olanlar

Koronavirüs vaka sayıları son bir haftada yüzde 100'e yakın artarken, virüse yakalananların yüzde 95'ten fazlasının aşısız olduğu belirtiliyor. Uzmanlar asıl vahim tabloyla hafta sonu karşılaşacağımızı belirtirken aşı çağrısında bulunuyor.

Koronavirüs vakalarının yüzde 95'ten fazlası aşısız olanlar

Koronavirüse karşı aşılama çalışmaları devam ederken bayram tatili dönüşü artan vaka sayıları endişe yaratıyor.

VAKA SAYISI 16 BİNİ AŞTI

Sağlık Bakanlığı'nın paylaştığı 26 Temmuz koronavirüs tablosuna göre günlük vaka sayısı 16 bin 809'a yükseldi. Vefat sayısı 63 olurken koronavirüse yakalanıp iyileşenlerin sayısı ise 5 bin 585'e yükseldi.

BİR HAFTADA YÜZDE 100'E YAKIN ARTTI

Bir hafta önceye oranla günlük vaka sayıları yüzde 100’e yakın artarken uzmanlar, hafta sonuna kadar vaka sayısının daha da artmış olacağını belirtiyor.

VAKALARIN YÜZDE 95'TEN FAZLASI AŞISIZ

Türkiye Gazetesinin bugünkü birinci sayfasında Yücel Kayoğlu imzasıyla yayımlanan habere göre hastanelerin yoğun bakımlarında yatan koronavirüs hastalarının yüzde 95'ten fazlası ise aşısız olanlar.

23 milyon kişinin henüz aşı olmaması endişeleri artırırken uzmanlar aşı için seferberlik başlatılması gerektiğini belirtiyor.

AŞILAMADA SON DURUM

Öte yandan 18 yaş üstü nüfusta birinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 64, ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 38,21 olarak açıklandı.

Kovid-19'la mücadele kapsamında son 24 saatte birinci, ikinci ve üçüncü doz 1 milyon 323 bin 982 aşı uygulandı.

Türkiye'de bugüne kadar yapılan aşı sayısı 39 milyon 726 bin 15'i birinci doz, 23 milyon 714 bin 368'i ikinci doz, 4 milyon 26 bin 403'ü üçüncü doz olmak üzere 67 milyon 466 bin 786'ya yükseldi.

En az bir doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il sırasıyla Muğla, Çanakkale, Kırklareli, Edirne, Balıkesir, Amasya, Eskişehir, Aydın, İzmir ve Tekirdağ oldu.

26 temmuz

En az bir doz aşı yapılanların oranının en az olduğu iller ise Bitlis, Şanlıurfa, Mardin, Muş, Diyarbakır, Siirt, Batman, Bingöl, Gümüşhane ve Iğdır olarak sıralandı.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 51 yorum
akp nin sayesinde tam açılmaz hoop eylül gelmeden yine kapanma göreceksiniz jet hızıyla artış normal değil 4 binden bir başladı 1 haftada % 400 artış 16 bin 1 ay içinde göreceksiniz 50-60 binleri millet maske bile takmıyor bu kadar sorumsuz sebebi herşeyi açan akp dışardan döviz gelsinde kontrol yok bildiğin her taraf kevgir hele hadi rusu musu anladım döviz geliyor ulen elin afganı dolu nasıl bir virüs geitirdiği belli değil bu kadar başıboşluk olmaz
ben parti tutmiyorum ama insanların aptallığını da partiye mal etmek ayrı bi cahilliktir
@avni_cam_1930 Tabi Ağustosa geliyoruz Ağustosta da turizm devam edecek o güne kadar vaka sayısı öyle böyle diye korkutacak sonrasında eylül 17 gibi de turizm iyice azalınca mecbur kapanmamız gerek diyecek. Turizm sezonu gelince 60.000'den 2 haftada 5.000 lire indi sizce mümkün mü tam kapanma dedi sektörün %80'i çalıştı herkes 5'e kadar sokağa çıktı parkları doldurdu çalışmadı gösterilen sektörün %10'u da belgeyi kendiniz doldurabilirsiniz dedikten sonra kaçak çalıştı. Bizi adam yerine koyan ve doğru bilgi veren bir insan olsaydı en başından beri güvenirdik. Aşı derdi aşı olurduk. uyardık.
@avni_cam_1930 hatalığa yakalananların %95 i aşı olmayanlar.Ama suçlu AKP öylemi.Devlet aşıyı getirmiş.Ücretsiz olarak yapıyor.Neden aşı olmak istemediğini açıklayamayan çok bilmişler yüzünden vakalar yükseliyor.Bu cahil takımı yüzünden kısıtlanmak istemiyorum.Aşı olmayanlar için kısıtlama gelsin.
@avni_cam_1930 ağzına sağlık kardeşim bunlar dünyayı karıştıran bu nalet hastalığı sanki reis yapmış gibi milleti kandırmaya çalışıyorlar karektersizler
@avni_cam_1930 devlet gerekirse mudahele edecek aşıyı mecbur kılacak ,aşı olana bu ülkede 5 litre yağ ver ,yada 50 tl bak aşısız kalıyormu .aşı var aşıda sıkıntı yok sıkıntı beyinde malesef böyleyiz birde çok fazla yabancı var onların hiç biri istesede aşı olamaz ,oturma izini olmayana aşı yok ülkede 6.5 milyon aşısız var onlar hastalık getiriyor 2 yıla kadar türkiyede verem kalmamıştı ,evlenmek için verem testi yeniden başladı dorduğumda doktora sebebini suriye diye cevap aldım .yani 6.5 milyon aşısız insan dolu ülkem..
@avni_cam_1930 Bu durumun siyaset le ne alakası var. İlaki bağlayacaksınız siyasete. Kardeşim insanlar ölüyor biraz bilinçli mesaj verin ne kaybedersiniz. Zaman birlik zamanı neyin hesapları bunlar. Akp olmasa dahamı iyi olanaktı. İzmir de yıllardır CHP var. Araştır bakalım enfeksiyon hastalıkların oranını yıllardır lider durumdayız İzmir de eeee şimd CHP mi suçlayacaz.
guvenılmeyen asıları millete vurmak için bahane yolyla zorlama yoluna girme zamanı galiba yalana bak AŞISIZ OLANMIS LAN AŞI VURDUKLARINIZ ÖLMEYE BAŞLIYOR ZATEN
@firaz_bayna_1990 kim ölmüş aşıdan? bizim köyde 1 genç öldü onunda kalp rahatsızlığı varmış önceden. başka da him duymadım.
@firaz_bayna_1990 çok biliyorsun sen, gel buyur hastaneye de gör aşılılar ile aşısızlar arasında ne fark var. klavye arkasında boş konuşup bu dünyaya nasıl bir yararın olabilir acaba?!
@waltran_09 Zaten sağlıklı olan aşısız da atlatır.
la bu nasil cahillik böyle bi devirde
95 ten fazlası? 96 mı 97 mi ne
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler