HABER

Liberman, Türkiye- İsrail doğalgaz boru hattına karşı: Stratejik hata olur

Liberman, Türkiye- İsrail doğalgaz boru hattına karşı: Stratejik hata olur

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla ilgili "Bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir'' demişti. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman ise, Türkiye ile ekonomik ilişkilerin gözden geçirilmesi çağrısı yaptı.

Facebook hesabından açıklamalarda bulunan Avigdor Liberman “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son birkaç aydır İsrail’e karşı provokasyon yaratmak için her fırsatı kullanıyor. Türkiye ile ilişkilerimizde pek çok şeyi gözden geçirmemiz gerektiğini düşünüyorum” dedi. Gözden geçirilmesini istediği şeyler arasında ekonomiyi ön plana çıkaran Liberman, Türkiye üzerinden Avrupa’ya doğalgaz taşıyacak boru hattının inşasına karşı olduğunu dile getirdi. Liberman “Boru hattının vanasını Erdoğan’ın ellerine bırakırsak büyük bir stratejik hata olur” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasıyla ilgili "Bu, bizim diplomatik ilişkilerimizi İsrail ile koparmaya kadar gidebilir'' demişti.

Geri Dön