SPOR

CANLI

Mehmet Ekici: 'Ağzımdan kan geldi'

Mehmet Ekici; Bu işi kapatmaya çalışıyorlar. Kimse kimseye yumruk atamaz. Ağzımdan kan geldi. Kafam çok karışık ve dağınık haldeyim. Bu iş temizlenmediği sürece de bu böyle olacak. İnşallah bu işin sonu hayırlı olur” dedi.

Mehmet Ekici: 'Ağzımdan kan geldi'

Trabzonspor'da “Yumruklama” olayından sonra konuyla ilgili yaşanan gelişmeler bomba etkisi yapmaya devam ediyor... Osmanlı maçından sonra soyunma odasına söylenerek giren Erkan Zengin, “Sen de çok konuşuyorsun” diyen Mehmet Ekici’nin yüzüne yumruk atmıştı. Trabzon Kulübü konu ile ilgili sessiz kalsa da Mehmet Ekici sessiz kalmadı.

Ekici, yaşadığı olayı içine sindiremediğini söyledi ve “Ağzımdan kan geldi. Erkan Zengin bir kez olsun beni aramadı. Süleyman Hurma benimle görüştü ve olayı soğutmaya çalıştı ama geç kalındı... Ya Erkan Zengin kadro dışı kalacak, ya da ceza yiyecek... Aksi halde ben yokum. Bu işi kapatmaya çalışıyorlar. Kimse kimseye yumruk atamaz” dedi.

'DEMEK Kİ HİÇ DEĞERİMİZ YOKMUŞ'

Trabzon’u ve Trabzonspor’u çok sevdiğini de belirten Ekici, şöyle devam etti: “Geçen sezon takımım adına büyük işler yaptığımı düşünüyorum. Demek ki birilerinin gözünde hiç değerimiz yokmuş... Kafam çok karışık ve dağınık haldeyim. Bu iş temizlenmediği sürece de bu böyle olacak. İnşallah bu işin sonu hayırlı olur.”

ERKAN 19 GÜN SONRA ÖZÜR DİLEDİ: ÜZGÜN VE PİŞMANIM

Erkan Zengin, Osmanlı maçında yumrukladığı Mehmet Ekici’den tam 19 gün sonra özür diledi. Zengin; “Osmanlı maçı sonrası üzücü ve onur kırıcı bir mağlubiyetin de etkisiyle soyunma odasında takım arkadaşım ve kardeşim Mehmet Ekici ile aramızda tatsız bir olay yaşanmıştır. Yaşanan bu olaydaki tavrımdan dolayı ne denli üzgün ve pişman olduğumu, bu durumu telafi etmek için her şeye hazır olduğumu arkadaşlarıma, hocama, sportif direktörüme ve sayın başkanıma ilettim. Bir kez daha kamuoyuna beyan ediyorum ki; yaşanmasını istemediğim ve büyük bir üzüntü duyduğum bu olay sonrası takım arkadaşım Mehmet Ekici’den özür dilerim” dedi.

KRİZE BAŞKANDAN MÜDAHALE

Trabzonspor’da takım içinde büyük rahatsızlık yaratan Mehmet Ekici-Erkan Zengin krizine Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu el koydu. İstanbul’da Mehmet Ekici ile görüşen Hacıosmanoğlu’nun başarılı futbolcuya gerekenin yapılacağı sözünü vermesi üzerine kriz şimdilik rafa kalktı.

Trabzonspor’un 26 Eylül’de deplasmanda oynadığı Osmanlıspor maçının ardından soyunma odasında Erkan Zengin’in Mehmet Ekici’ye yumruk atmasıyla patlak veren krizde duruma Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu el koydu. Erkan Zengin’e herhangi bir ceza verilmemesi durumunda takımdan ayrılmaya kadar gidecek bir sürecin başlayacağını belirten Mehmet Ekici, Trabzon’a çağırdığı babası ve menajerini dün Sportif Direktör Süleyman Hurma ile görüştürdü. Bu görüşmeden umduğu sonucu alamayan Mehmet Ekici öğle saatlerinde Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile görüşmek üzere İstanbul’a gitti. Mehmet Ekici’nin İstanbul’a uçtuğu sıralarda, kulübün resmi sitesinden Erkan Zengin’in özer açıklaması yayınlandı.

BAŞKAN’LA YEMEK

Uçaktan inince açıklamayı gören ve bir nebze yumuşayan Mehmet Ekici, dün akşam da İstanbul’da Başkan İbrahim Hacıosmanoglu ile bir akşam yemeği yedi. Menajeri ve babasının da bulunduğu yemekte Başkan Hacıosmanoğlu’na süreçle ilgili rahatsızlıklarını ilettiği öğrenilen Mehmet Ekici’nin, kendisine sahip çıkılmadığını söylediği belirtildi. Mehmet Ekici’nin, “Trabzonspor’u ve taraftarını çok seviyorum. Bu kulüpte kalmak, büyük hizmetler yapmak isterim. Amacım buradan İstanbul’a gitmek değil, Avrupa’nın büyük kulüplerinde oynamak. Erkan abi olaydan sonra benden özür dileseydi emin olun sorun çıkarmazdım. Ancak hem özür dilenmedi hem de kulübün bana sahip çıkmamasına kırıldım. Olayın üzeri resmen kapatılmaya çalışıldı. Kesinlikle bir yaptırım olmasını bekliyorum. Eğer bu tür bir girişim olmazsa devre arası bırakın beni gideyim. Kesinlikle ayrılmayı düşünüyorum. Kendimi sahipsiz hissettim” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

"GEREKENİ YAPACAĞIM"

Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu’nun Mehmet Ekici’nin bu ifadeleri üzerine konuyu kesinlikle çözeceğinin güvencesini verdiği ve “Böyle tatsızlıklar yaşanabilir. Buna sebep olanlar da cezalandırılır. Sen takım için önemli bir futbolcusun. Şimdi Trabzon’a git ve antrenmanlarına devam et. Ben de konuyla ilgili gerekeni yapacağım” dediği belirtildi. Yemekten ayrıldıktan sonra Mehmet Ekici’nin ailesi ve menajeriyle bir değerlendirme yaptığı ve Trabzon’a dönüp antrenmanlarına devam edeceği öğrenildi. (DHA)

MEHMET EKİCİ OLAYI DOĞRULADI

Mehmet Ekici, resmi Facebook hesabından Erkan Zengin'le yaşanan olayın doğru olduğunu söyledi.

İşte Ekici'nin yaptığı açıklama

'Öncelikle herkese hayırlı Cumalar dilerim.

Hakkımda gideceğime dair haberler çıkıyor. Ben burdayım bir yere gitmedim, bunu taraftarlarımızın bilmesini isterim. Evet tadsız olaylarla karşılaştığım doğrudur... Ama benim şu an tek derdim kısa zamanda sahalara geri dönüp takımıma katkı sağlamaktir.

Bu süreç içinde arkamda olan yakın çevreme ve taraftarlarımıza teşşekür ederim...

Saygılarımla

Mehmet'

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler