HABER

Mersin'de çamaşır sepetinden yılan çıktı

Mersin’in Erdemli ilçesinde bir evdeki kirli çamaşırların atıldığı sepetten çıkan yılan, aile fertlerini korkuttu. Eve gelen ekipler çamaşır sepeti içerisinde bulunan boz yılan olarak bilinen 1 metre 30 santim uzunluğundaki yılanı yakaladı. Daha sonrasında başka yılan olma olasılığına karşı evde arama yapan ekipler, yakaladıkları yılanı doğal yaşam alanına bıraktı.

Mersin'de çamaşır sepetinden yılan çıktı

Olay, Türbe Mahallesi'nde bir evde meydana geldi. Tek katlı ve bahçeli olan Mustafa Diker ve ailesinin oturduğu evde, kirli çamaşır sepeti içerisinde yılan olduğu fark edildi.

Müdahale etmekte panik yaşayan aile, İtfaiye ekiplerinden yardım istedi. Eve gelen ekipler çamaşır sepeti içerisinde bulunan boz yılan olarak bilinen 1 metre 30 santim uzunluğundaki yılanı yakaladı. Daha sonrasında başka yılan olma olasılığına karşı evde arama yapan ekipler, yakaladıkları yılanı doğal yaşam alanına bıraktı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
uzun yıllar önce bahçede karşılaştığım yılanı öldürünce babamdan ilk dayağımı yedim.. tepki verince... ulan burası tarım memleketi ne senin nede benim bu doğaya bu hayfan kadar faydamız yok dedi ve kaldığı yerden tımar etmeye devam etti:)) merakımdan araştırdım harbi adam haklıymış...
bu yılan boz yılan degil ben adanalıyım cukurovayı iyi bilirim mersin adana antep osmaniye maraş vs boz yılan gri düz yılana denir burda oldukca zehirli bir yılandır öldürücüdür ama bu yılan baran engeregi mersinde sık olur köylerinde yaylalarında bu yılan boz yılandanda daha zehirlidir
Dün yazmıştım ama; yorum türünden görülmemiş sanırım. Bu yılana yöremizde Ala Engerek derler. Avını bekler ve yetişebileceği mesafeye girdiğiniz anda saldırır. Zehirlidir; 15 dakika içinde bir hastaneye yetişemezseniz veyahut yanınızda panzehir/antidotu yoksa ölüme varan tabloları seyredebilirsiniz. Bu arada; öldürüp kebabını yapanları da duydum.
Geri Dön