MHP'de Meral Akşener liste dışı bırakıldı

MHP milletvekili listeleri belli oldu ve İstanbul Milletvekili Meral Akşener liste dışı bırakıldı. Akşener'den tek cümlelik bir yanıt geldi.

MHP'de Meral Akşener liste dışı bırakıldı

MHP yönetimi, dün 17.00'ye kadar teslim edilmesi gereken listeler üzerindeki çalışmaları sabah 05.00 dolayında tamamladı.

Listedeki en büyük sürpriz Meral Akşener'in aday gösterilmemesi oldu. Türkeş, Başesgioğlu ve Akşener dışındaki 77 milletvekilinden 72'si yerlerini korudu.

Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin memleketi Osmaniye'den birinci sıra adayı gösterildiği MHP listesinde, seçim hükümetinde yer alan Tuğrul Türkeş'in yanısıra, adaylık başvurusunda bulunmayan eski Bakanlardan Murat Başesgioğlu da beklendiği gibi listede yok.

TEK CÜMLELİK YORUM

Eski İçişleri Bakanı ve eski TBMM Başkanvekili Meral Akşener, 7 Haziran seçimleri sonrası adı Meclis Başkanlığı adayları arasında geçince Genel Başkan Bahçeli'nin tepkisini çekmişti. Akşener de MHP listelerinde kendine yer bulamadı. MHP'de Meral Akşener'in aday listesinde yer almaması gündeme oturdu. Akşener cephesinden ise neden aday gösterilmediğine dair tek cümlelik bir yanıt geldi. Akşener karar için "Genel Başkanın takdiridir, yorum yapamam" dedi.

Türkeş, Başesgioğlu ve Akşener dışındaki 77 milletvekilinden 72'si yerlerini korudu. Ankara'daki 4 vekilden Mustafa Erdem liste dışı kaldı. Tuğrul Türkeş'in yerine Erkan Haberal geldi. Aydın'da Ali Uzunırmak, Hatay'da Şefik Çirkin, Karabük'te Durmuş Yalçın, Manisa'da Zeynel Balkız liste dışı kaldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun geçici hükümet için teklif götürdüğü isimler arasında yer alan Akşener, bakanlık teklifini kabul etmemişti.

Meral Akşener kimdir?

**Meral Akşener 18 Temmuz 1956, İzmit doğumlu Türk siyasetçi.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünü bitirdi, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Doktorasını tamamladı. 20., 23., 24.ve 25. Dönem İstanbul, 21. Dönem Kocaeli Milletvekilliği ile İçişleri Bakanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk annesidir. Devamını okumak için tıklayın...**

MERAL AKŞENER'İN LİSTE DIŞI KALMASI SOSYAL MEDYADA ŞOK ETKİSİ YARATTI


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 320 yorum
meral akşener olmadığı listede 40 yıllık oyumu mhp ye vermicem
@kurtsan.17 aynen yazık ettii .. baraj altı kalacak.. yeterrr yaa
@kurtsan.17 sen kırk yıllık oy kullanıyorsan meral akşenerin kaç senedir mhp de olduğunu iyi bilirsin
@kurtsan.17 katılıyorum
bu güne kadar hep oyum mhp ye verdim bundan sonra alırsın verirsem namerdim...
@kurtsan.17 YOK BEN ARTIK KESIN INANMAYA BASLADIM BAHCELIYI BU PARTIYI BITIRSIN DIYE GETIRMISLER ALLAH RIZASI ICIN SU ELLERINI MHP MIZDEN CEK ARTIK BAHCELI .KAC YASINA KADAR ORDA OTURMAYI DUSUNUYORSUN TADINDA BIRAK DENEDIN OLMADI KOALISYON ILE BASA GELDIGINDEDE NE YAPTIGINI GORDUK BIRAZCIK GURURUN VARSA NE OLUR CEKETINI AL VE CIK ORDAN PARTININDE ONUNU AC .MECLIS BASKAN SECIMINDEDE ZATEN IYICE MILLETIN GOZUNDEN DUSTUN. BENIM ANLAMADIGIM PARTIDE HICMI ELESTIREN YOK HICMI DEGERLI INSANLARA DESTEK VERECEK ONLARIN ARKASINDA DURACAK BABAYIGIT YOK . HERSEY MAKAM VE KOLTUK MU
Davaya ihanet etti diye tuğrul türk eşi partiden kovanlar meral akşener ne yaptı liste dışı kaldı MHP ayağına sıkmaya devam ediyor
bahceli varken böle siyasetçileri çok harcar yazık oldu akşenere mhp ye oyun yok artık
@atamtek bi trol daha, ne o meydan sizemi kaldı.... seçime kadar böyle yorumlarınızı okuyacağız anlaşılan....ne yaparsanız yapın MHP yükselişte ve durduramayacaksınız. TÜRK kelimesini yasaklayanlardan, TC yi tüm kamu binalarından sökenler yargılanacak, yakındır....hepiniz yargılanacaksınız....
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler