HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Rusya harekete geçti! Zelenskiy 'Büyük intikam başladı' sözleriyle duyurdu

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Rusya ve Ukrayna savaşında aylardır beklenen hamle geldi. Rusya, Ukrayna'da topyekün saldırıya başladı. Rusya'nın harekete geçtiğini Ukrayna lideri Zelenskiy, "Büyük intikam başladı" sözleriyle duyurdu. Zelenskiy, Rusya'nın topyekün saldırısına karşı "Büyük bir karşı saldırı yapacağız" açıklamasını yaptı.

Rusya ve Ukrayna arasında 24 Şubat'ta başlayan savaş devam ediyor. Bölgedeki gelişmeler yakından takip edilirken savaşta neredeyse bir yıllık süre dolmak üzere. Batı'nın desteğiyle elini tank ile güçlendiren Ukrayna'ya karşı Rusya topyekün saldırı başlattı. "Büyük intikam başladı" diyerek Rusların saldırısını dünyaya duyuran Zelenskiy, "Büyük bir karşı saldırı yapacağız" dedi.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

thumbs_b_c_8133e6568073d5b9215033001b1b43ac

ÇATIŞMALAR DONBASS'TA YOĞUNLAŞTI

Rusya savaşta aylardır beklenen hamleyi yaptı. Rus ordusu Ukrayna'ya karşı topyekün saldırıya başladı. Saldırıyı Zelenskiy, 'Büyük intikam başladı' sözleriyle duyurdu. Ukrayna elini Batı'nın tank yardımlarıyla güçlendirince Rusya da buna karşılık olarak cephe hattı boyunca saldırıları artırarak cevap verdi. Zelenskiy saldırıların artarak devam etmesini beklediklerini aktarırken çatışmaların en yoğun olduğu bölge Donbass bölgesi. Zelenskiy "Ordumuza güveniyorum. Rus saldırılarını yavaş yavaş durduracağız ve yeneceğiz. Büyük bir karşı saldırı yapacağız" dedi.

RUSYA'DAN AÇIKLAMA

Cephedeki son durumla ilgili Rusya Genelkurmay Başkanlığı, Rus ordusunun Vuhledar'da yeni yerleri ele geçirdiğini duyurdu. Çatışmalarda Ukrayna 1'inci Tank Birliği'nin de ağır kayıplara uğratıldığı belirtildi.

En Çok Aranan Haberler