Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Rüyada kan görmek ne anlama gelir? Rüyada kan içmek, temizlemek ne demek?

  Rüyada kan görmek pek çok farklı şekilde yorumlanabilir. Kan rüyaları genel olarak varlık içerisindeki bir hayattan yokluğun yaşandığı bir hayata ya da tam tersi yokluk içerisindeki bir hayattan zengin bir hayata geçiş yaşanacağını imgeler. Rüyada siyah kan görmek, hayırlı bir evliliğin simgesi olarak yorumlanır. Rüyada kan içmek, çabasız kazanç elde edilmesi durumunda hayrının dokunmayacağının işareti kabul edilir. Rüyada kan akması ise maddi gücün kaybedileceğinin öngörüsüdür.

  Rüyada kan görmek ne anlama gelir? Rüyada kan içmek, temizlemek ne demek?

  İçindekiler

  • Rüyada Siyah Kan Görmek
  • Rüyada Kan Temizlemek
  • Rüyada Kan İçmek
  • Rüyada Gözden Kan Gelmesi
  • Rüyada Kan Akması
  • Rüyada Yerde Kan Görmek
  • Rüyada Başkasının Kanını Görmek
  • Rüyada Eline Kan Bulaşması
  • Rüyada Birini Kanlar İçinde Görmek
  • Rüyada Kendini Kanlar İçinde Görmek
  • Rüyada Rahimden Kan Gelmesi
  • Rüyada Kan Kaybetmek
  • Rüyada Kıyafette Kan Lekesi Görmek
  • Rüyada Kan İşemek
  • Rüyada Kan Alma
  • Rüyada Kan Ağlamak
  • Rüyada Kanlı Elbise Görmek
  • Rüyada Kanı Durdurmak
  • Rüyada Kanlı Bir Havlu Görmek
  • Rüyada Vücuttaki Bir Kesikten Kan Akması
  • Rüyada Adet Kanı Görmek
  • Rüyada Kan Vererek Hayat Kurtarmak
  • Rüyada Kanlar İçinde Bir Hayvan Görmek
  • Rüyada Kan Grubu Görmek
  • Rüyada Başından Kan Gelmesi
  • Rüyada Kan Kaybından Ölmek
  • Rüyada Kan İçerek Kusmak
  • Rüyada Bacağından Kan Akması

  Rüyada kan görmek pek çok farklı anlama gelse de genel olarak varlık içerisindeki bir hayattan yokluğun yaşandığı bir hayata ya da tam tersi yokluk içerisindeki bir hayattan zengin bir hayata geçişi temsil eder. Bununla birlikte vücudun herhangi bir uzvundan kan akması ise aileden birinden gelecek kötülüğe ve üzüntüye delalet eder. Rüyada burundan az miktarda kan geldiğini görmek ise, yaşanmış bir olumsuzluğun bertaraf edilmesini işaret eder. Ancak burundan akan kan yoğunsa bu rüyadan sahip olunan malların kaybedileceği anlamı çıkarılabilir. Bir kıyafet üzerine damlamış kanın görülmesi, iş hayatında karşılaşılacak bir haksız kazanç olduğunu, vücudun bir bölgesinden iltihap şeklinde akan bir kan görülmesi, kanın olumsuz anlamlarının tersine sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmayı işaret eder. Eğer kan gören kişi genç bir kız ise, mutlu bir evlilik yapacağına, gebe bir kadının kan görmesi ise bebeğinin düşeceğine yorulur. Rektum bölgesinden kan geldiğini gören kişi ise içinde bulunduğu kötü durumdan kurtularak refaha erecektir. Bununla birlikte rüyada kan görmenin diğer bir anlamı ise, haram olan bir işe bulaşıldığını gösterir. Rüyada kan gören kişi aslında işlediği bir suçtan ötürü kendini suçlu hisseder ve vicdanını temizlemenin bir yolu olarak kan görür. Rüyada çok kan görmek yani vücuttan oldukça fazla miktarda kan çıkması, o kişinin annesi, babası ya da çocukları tarafından yapılan yardımın kesileceğine işaret eder. Eğer görülen kan vücuttaki bir yaradan ötürü değilse fakir olan kişinin zengin olup ve refaha kavuşacağı, zengin olanın ise bir anda yoksulluk içinde kalacağı anlamına gelir. Anüsünden temiz kan geldiğini gören kimse bir günahından kurtulmuş ve affedilmiştir. Anüs bölgesinden çıkan kanın eğer bir yere bulaştığı görülüyorsa bu rüya, haram işler yapmaya devam edileceği anlamına gelmektedir.

  Rüyada Siyah Kan Görmek

  Rüyada siyah kan görmek, rüya sahibine büyüklerinden miras kalacağına delalet eder. Aynı zamanda aile şerefi korunarak hayırlı bir evlilik yapılacağına, kişinin hayatını değiştirecek olaylarla karşılaşacağına ve iş hayatında yükselerek saygınlığa erişeceğine işaret eder.

  Rüyada Kan Temizlemek

  Rüya gören kişi eğer kendi kanını temizliyorsa, rüyasını ailenin sahip olduğu bir yadigarın kendisine bırakılacağı şeklinde değerlendirebilir. Rüya gören kişinin kendi kanını değil de başkasının kanını temizlemesi, çok iyi bir iş teklifi alarak yüksek mevkide yönetici pozisyonunda göreve başlayacağı anlamına gelir. Bununla birlikte duvara sıçramış kanı temizlediğini gören kişi yakın zaman düşmanlarını alt edebilir.

  Rüyada Kan İçmek

  Rüyada kan içmek, kişinin haram işlere bulaşacağına ve bu haram işlerden haram yolla para kazanacağına delalet eder. Kişi bu rüyayı, işlediği günahlar doğrultusunda kolay yoldan çaba sarf etmeden elde edilen para yüzünden başına işler açılacağına ve hayrını göremeyeceğine yorabilir. Kişi helal kazanç yerine kolay ve yasal olmayan yollardan kazanılan paranın görkemine kapılarak manevi değerlerden uzaklaşabilir. Bu rüya bir başka şekilde de yorumlanabilir. Rüyada kan içtiğini görmek rüya sahibinin yaptığı yardımın yerine ulaşmadığına delalet eder.

  Rüyada Gözden Kan Gelmesi

  Rüyada gözden kan gelmesi hasret çekileceği anlamına gelir. Çok sevilen bir dost ya da akraba bulunduğu şehirden taşınarak başka bir şehre ya da ülkeye yerleşebilir. Aradaki güçlü bağdan dolayı o kişinin gidişinden dolayı üzüntülü ve hasret dolu günler rüya sahibini beklemektedir. Aynı zamanda kişinin tüm sorunlarından yakın bir zamanda kurtulacağına ve omzundaki yükün azalacağına, manevi huzura erişeceğine delalet eder. Bir diğer anlamı ise kişinin yaptığı işe sıkı sıkı sarılacağı ve iş hayatında kariyerinin zirvesine ulaşacağı, bundan dolayı da huzurlu bir döneme gireceği yönündedir.

  Rüyada Kan Akması

  Rüyada kan akması zenginliğin ve saltanatın son bulacağı anlamına gelmektedir. Kişinin mal varlığının elinden gitmesi anlamına gelen bu rüya tersine de yorumlanabilir. Fakir bir hayat yaşayan kişi mal varlığına kavuşabilir ve zengin bir hayat sürebilir. Vücudun herhangi bir yerinde bulunan yaradan akan kan görülmesi ise meydana gelecek bir kazanın ya da kötü bir olay yaşanacağının habercisidir. Kanın koyu bir şekilde akması genel olarak iyiliğe ve güzel günler yaşanacağına delalet ederken, açık renkli akan kan tam tersine kötülüğe yorulur.

  Rüyada Yerde Kan Görmek

  Rüyada yerde kan gören kişinin hayalperest bir karakteri olduğu söylenebilir. Yerde kan gören kişi kurduğu yeni dostluklar konusunda dikkatli olmalı, uğrayabileceği zararlara karşı kendini korumalıdır. Dostluk ilişkisi kurulan kişileri tanımadan güven duymak tehlike altında olmaya sebep olabilir. Bu kişilere duyulan güven yüzünden duygusal açıdan bir sarsıntı ve üzüntü yaşanabilir. Verilen borç geri alınamayabilir ve maddi kayıplar yaşanabilir.

  Rüyada Başkasının Kanını Görmek

  Rüyada başkasının kanını gören kişi, iş hayatında yükselebilir, önüne çıkan tüm engelleri aşarak maddi açıdan rahat bir döneme girebilir. Farklı bir anlamı da olan bu rüya, kişinin maddi zarara uğrayacağının ve bir iş arkadaşının istifasıyla şaşkınlığa uğrayacağının habercisi olabilir.

  Rüyada Eline Kan Bulaşması

  Rüya sahibinin telaffuz ettiği bir söz yüzünden sevdiği bir arkadaşından, akrabasından ya da eşinden özür dilemesi gerekeceği anlamına gelir. Ancak rüya sahibinin söylediği ağır sözler yüzünden bu kişiler kendisini affetmeyebilir ve araları düzelmeyebilir. Rüya sahibi haksız yere üzdüğü kişiler tarafından kötü sözlere maruz kalarak küçük düşürülebilir. Telafisi olmayan hataların yapılması kişiyi geri dönüşü olmayan bir yola sokacağından kişi bu dönemde davranışlarına dikkat etmelidir.

  Rüyada Birini Kanlar İçinde Görmek

  Rüyada başka birisini kanlar içinde görmek, istenilen ve sevilen bir işe başlanacağına, iş kurmaya, gelecek için yapılan planların düzgün bir şekilde işleyeceğine, karşılaşılan fırsatların en faydalı şekilde değerlendirileceğine delalet eder. Bununla birlikte rüya sahibi sevdiği bir kişinin ihanetine uğrayabilir ve bu durum kişiyi travmatik bir şekilde etkileyebilir. Kişi bunun sonucunda uzun süre birine güven duygusu beslemekten kaçınacaktır. Bu rüya aynı zamanda kişinin yeni iş fırsatlarını değerlendireceğine, kazancı kara çevireceğine ve bir mala yatırım yapacağına işaret eder. Diğer bir anlamı da aile içinde bazı huzursuzlukların yaşanacağına ya da hoş vakit geçirilecek bazı organizasyonlarda yer alınacağına işaret etmesidir.

  Rüyada Kendini Kanlar İçinde Görmek

  Rüyada kişinin kendini kanlar içinde görmesi hayra ve güzel şeylere yorulabilir. Kişinin kötü giden aile hayatı düzelebilir, birçok başarı elde eden kişi adından söz ettirebilir, yükselişe geçebilir. Bunun sonucunda taktir gören kişi el üstünde tutulacaktır. Bu yorumdan farklı olarak bu rüya, rüya gören kişinin haksız bir durumla karşılaşacağına, kötü yoldan para kazanacağı işlere bulaşarak ailesine yalan söyleyeceğine ve kötü alışkanlıklar edineceğine işaret eder. Manevi huzurunu ve vicdanını rahatlatmak için kişi başkasına yardım edecek ancak yine de yaşadığı vicdan azabından ve içindeki boşluktan kurtulamayacaktır.

  Rüyada Rahimden Kan Gelmesi

  Rüyasında rahminden kan geldiğini gören kişinin bu rüyası, hem aile hem de iş yaşantısında büyük sıkıntılar yaşayacağına ve yaşadığı stresten kurtulamayacağına işaret eder. Maddi ve manevi olarak da sıkıntı çekileceği anlamına gelen rüya, çok büyük üzüntülerin ve yitimlerin yaşanacağının habercisidir. Hatta kişi bu durumun üstesinden tek başına gelemeyerek manevi destek alıp, terapi görmek durumunda kalabilir. Ancak bu psikolojik destek sonrasında rahatlayarak eski haline dönebilecektir.

  Rüyada Kan Kaybetmek

  Rüyada kan kaybettiğini gören kişinin bu rüyası, bir yakını tarafından artık sevilmediğine, yani sevgi yitimine delalet eder. Rüyada kan kaybetmek kişinin yorgun, psikolojik ve duygusal olarak yitik ve fiziksel olarak zayıf hissettiğini gösterir. Rüyayı gören kişi bir fedakarlık yapmak durumunda kalabilir. Bu yüzden kişi rüyasını sevdiği kişinin onu hayal kırıklığına uğrattığına yorabilir ve sevgisi sorgulamaya başlayabilir. Bu kişinin, yapılan fedakarlığa değip değmediğini düşünerek vazgeçmek için bahaneler üretilebilir.

  Rüyada Kıyafette Kan Lekesi Görmek

  Rüyada kıyafetlerde görülen kan lekesi olumlu düşünceleri ifade eder. Sadakat ve derin sevgiyi temsil eden bu durum rüya sahibine yol gösterir. Kişinin kendisine olan güveninin arttığı bir döneme gireceği söylenebilir. Bir hevesle yapılmış ancak hep ertelenmiş planları harekete geçirmek için doğru zamanın olduğunu gösterir. Rüyada kıyafete bulaşmış olarak görülen kan lekesi başkasına ait ise, kişi birtakım zorluklarla karşılaşabilir. Olaylara mantığıyla değil de duygularıyla yaklaşan rüya sahibi, karşılaştığı zorlukları çözülemez hale getirebilir.

  Rüyada Kan İşemek

  Rüyada kan işediğini görmek pek çok anlama işaret etmektedir. Bu rüya, yakalanılan büyük ve çaresiz bir hastalıktan (kanser gibi) kurtularak, sağlıklı günlere kavuşulacağı anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada kan işemek uzun bir seyahate çıkılacağına, hapisten çıkarak tekrar özgür olmaya ve yapılan iyiliklerin karşılık bulacağına işaret eder. Eğer kişi cami abdesthanesinde kan işediğini gördüyse bu mutluluk ve sevince temsilidir. Az miktarda kan işenirse de sahip olunan mal varlığı azabilir.

  Rüyada Kan Alma

  Rüyada bir kişiden kan aldığını ya da hastanede bir kişiden kan alındığını gören kişi yakın zamanda yönetici pozisyonuna terfi edebilir. Bu kişiye hem yönetici pozisyonu verilir hem de değerli bir şey emanet edilir. Kan alan yani enjektörü elinde taşıyan kişi yaşlı ise o kişi rüya sahibinin dostudur. Ancak kan rüya sahibinden alınıyorsa ve iğneyi elinde tutan kişi gençse bu kişi rüya sahibinin düşmanıdır. Eğer tam tersi rüyayı gören kişi kanı alan kişi ise bu rüya kişinin düşmanına karşı güçlü olduğunu göstermektedir. Kişi vücudundan pis kanın alındığını görüyorsa, bu durum ciddi bir hastalığın son bulacağına işaret eder.

  Rüyada Kan Ağlamak

  Rüyada gözlerinden kan aktığını, kan ağladığını gören kişi elinden çok önemli bir fırsatı kaçırabilir. Kişi bir daha eline geçmeyecek bu fırsatı değerlendiremediği için hem çok üzülecektir hem de pişman olacaktır. Bu anlamda kan ağladığını gören kişinin pişmanlıktan ve vicdan azabından dolayı ağladığını söylemek yanlış olmaz. Bir başka anlamı ise rüyada kan ağladığını gören kişinin birisine karşı nefret ve kin beslediğidir. Rüya sahibinin o kişiyi düşmanı olarak gördüğü de söylenebilir.

  Rüyada Kanlı Elbise Görmek

  Rüyayı gören kişi bekar bir kadınsa, yaşadığı ilişkide yanılgıya düşebilir ve iyi niyet beslemeyen insanlarla karşılaşabilir. Aynı zamanda rüya sahibi nişanlıysa bu rüya nişanın atılacağına ve düğün tarihinde aksilikler yaşanacağına delalet eder. Kişi evliyse ve bebek bekliyorsa bebeğini düşüreceğine ya da hamile kalmayı engelleyecek ciddi hastalıkların ortaya çıkacağına işaret eder. Kanlı elbiseyi giyen kişi rüya sahibi ise kişi eşinden ayrılabilir ya da kaza geçirerek hastaneye kaldırılabilir. Bununla birlikte bu rüya bekar kadınların utanılacak davranışlar sergileyeceği şeklinde de yorumlanabilir.

  Rüyada Kanı Durdurmak

  Rüyada kan durdurmak, iyi gitmeyen işlerin düzelmesine, para kazanılan işle ilgili daha çok çaba sarf etmek gerektiğine, kişinin inancının artmasına ve edindiği kötü alışkanlıklardan uzaklaşacağına işaret eder. Aynı zamanda rüyada kanı durdurmak, birisine karşı beslenen öfkenin ve kinin kalpten söküp atılması anlamına gelir. Geçmişe bir sünger çekerek yeni bir hayata başlamak olarak da yorumlanabilir.

  Rüyada Kanlı Bir Havlu Görmek

  Kanlı havlu görmek genellikle hane içerisinde, aile fertlerinden biriyle yaşanacak bir tartışmaya delalet eder. Bu tartışma çok büyük mevzulardan çıkmayacak, çok çabuk alevlenip bir anda da sönecektir. Ancak aile içerisindeki bazı kişilerle bir süre küslük yaşanabilir. Bu kişilerle uzun süre görüşmek istenmeyebilir ancak bu rüya sahibinin o kişiyi sevmediği anlamına gelmez. Ancak küs kalınması ailenin eskisi gibi bir arada olmasına engel olacaktır. Bu yüzden küslüğün bir an önce bitirilmesi en iyisidir.

  Rüyada Vücuttaki Bir Kesikten Kan Akması

  Vücudundaki bir kesikten kan aktığını gören kişinin, gerçek hayatta fiziksel hastalıklarla karşılaşacağı söylenebilir. Bu hastalıkların önemsenmesi ve göz ardı edilmemesi gerekir. Doktor kontrolünün gecikmesi büyük problemlere delalet eder. Bu yüzden vakit kaybetmeden doktora gidilmelidir. Bu rüya kendi sağlığını ihmal eden kişinin ileride ciddi rahatsızlıklar yaşayacağına ve bu rahatsızlıkların tedavi edilemez olacağına işaret eder.

  Rüyada Adet Kanı Görmek

  Rüyasında adet kanı gören birisinin hayatında yaratıcı bir döneme adım atacağı söylenebilir. Kişi içindeki potansiyel enerjiyi ve yaratıcılığı ortaya çıkarmak için çeşitli hamleler yapmak isteyebilir, yeni fikirlere açık bir şekilde yoğun araştırmaların içerisinde kendisini bulabilir. Alınan kararların sağlıklı ve akılcı olması güzel günler yaşanacağının habercisidir. Geçmiş hatalardan ders alarak yeni bir sayfa açmanın gerekliliğine işaret eden bu rüya gelecek planlarının önemini gösterir.

  Rüyada Kan Vererek Hayat Kurtarmak

  Rüyasında kan vererek bir kişinin hayatını kurtardığını gören kişinin, hayatını hep iyiliklerle ve sevap işleyerek geçirdiği söylenebilir. Hayatında pek çok insana yol göstermiş, onlara yardım etmiş, hayatlarını olumlu anlamda etkilemiş olan bu kişi arkasında pek çok güzel anı bırakacaktır.

  Rüyada Kanlar İçinde Bir Hayvan Görmek

  Rüya sahibi kanlar içinde gördüğü hayvana yardım ediyorsa, gerçek hayatta büyük bir hayır yapacak ve pek çok kişinin hayır duasını alacaktır. Herkes tarafından güzel anılan rüya sahibi, günahlarının son bulması için duygularının ve vicdanının sesiyle vereceği bir karardan sonra manevi olarak rahatlayabilir.

  Rüyada Kan Grubu Görmek

  Yoksulların refaha ererek zenginleşmesine, kişinin kötülüğünü düşünen düşmanların uzaklaşmasına, bazı sırların açığa çıkmasına ve aileden gelecek sağlam bir desteğe işaret eder. Rüya sahibine haksızlık etmiş ve onu üzmüş bir kişinin gelip ondan af dilemesine, aile fertleri tarafından rüya sahibine güzel sözler söyleneceğine ve bu yüzden duygusal anlar yaşanacağına ve kişinin malının artacağına işaret eder.

  Rüyada Başından Kan Gelmesi

  Maddi anlamda rahat bir dönemden, sıkıntıya ve dara düşüleceğine işaret eder. Kişi yaşadığı sıkıntılar yüzünden ani şekilde büyük miktarda borçlanabilir. Aynı zamanda darda olanlara yardım eden rüya sahibinin kendisi maddi olarak zor duruma düştüğünde çevresinde ona destek olacak kimsesinin olmadığına, tüm dostlarının maddi çıkarlar için onun yanında olduğuna işaret eder. Rüya sahibine bir uyarı niteliğinde olan bu rüya, rüya sahibine kimseye gereğinden fazla değer vermemesi ve çevresindeki insanlara dikkat etmesi gerektiğini gösterir.

  Rüyada Kan Kaybından Ölmek

  Bu rüya ürpertici gibi görünse de ve rüyayı gören kişiyi ruhen etkilese de aslında tersi şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin gerçek hayatta kendisini yeni doğmuş gibi hissedeceğini, çok sevdiği ve kaybettiği bir eşyayı tekrar bulacağını ve maddi açıdan bolluk bereketin yaşanacağı bir döneme gireceğini işaret eder. Aynı zamanda yaşanan tüm kötü olayların son bulacağını, yaşam koşullarının iyileşerek çok daha iyi olacağını ve kişinin huzurlu ve mutlu bir hayat süreceğini işaret eder.

  Rüyada Kan İçerek Kusmak

  Hayatında büyük sıkıntılar yaşayan ve birçok dertten muzdarip olan rüya sahibinin artık refaha ereceğini müjdeler. Rüya sahibi yaşadığı tüm olumsuzluklardan ve hatalardan ders alır ve yeni bir hayata başlamak için kendini hazır hisseder. Kişinin işlerinin düzeleceğini ve ileride maddi açıdan da oldukça rahatlayacağını işaret eder.

  Rüyada Bacağından Kan Akması

  Kişiyi manevi açıdan sarsacak bir olayın yaşanacağına işaret eder. Rüya sahibinin dost sandığı ancak arkasından pek çok kötü söz söyleyen kişilerle bağını koparması için bir mesaj niteliğindedir. Aynı zamanda bu kişiler rüya sahibini maddi ve manevi açıdan da sömürmeye çalışıyordur. Bacağından kan aktığını gören kişiler dostluklarını bitirmek zorunda kalırlar ve güvenilir sandıkları kişilerden uzaklaşırlar.

  youtube


  İlgili Rüya Tabirleri

  Geri Dön

  En Çok Aranan Haberler