HABER

Serbest bırakılmışlardı! Bebeği diri diri mezara gömen anne ve anneanne tutuklandı

Adıyaman’da birkaç günlük bebeği canlı canlı mezara gömen ve daha sonra çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakılan anne ve anneanne yeniden hakim karşısına çıkarıldı. Mahkemeye çıkarılan her iki şahıs bu defa tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgilere göre, önceki gün Adıyaman Eski Belediye Mezarlığına 17 yaşındaki annesi Gülçin E. ve anneannesi Ülkü E. tarafından diri diri gömülen birkaç günlük bebek, bir grup lise öğrencisi tarafından bulunmuş ve gömüldüğü toprak altından çıkarılarak hastaneye ulaştırılmıştı.

GÖZALTINA ALINMIŞLARDI

Hemşireler tarafından Fatma isminin verildiği bebek, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Bebeği diri diri mezara gömen 17 yaşındaki anne Gülçin E. ile anneanne Ülkü E., Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yakalanarak gözaltına alınmıştı.

Emniyette ifadeleri tamamlanan Gülçin E. ile Ülkü E., daha sonra Adıyaman Adliyesi’ne sevk edilmişti. Burada mahkemeye çıkarılan her iki şahıs adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Mahkemenin verdiği karara itiraz eden cumhuriyet savcılığı anne ve anneanne için tutuklama talebi istedi. Durum üzerine çıkarılan yakalama kararı ile Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri anne ve anneannenin kaldığı adrese gitti.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİLER

Polis ekipleri her iki şahsı burada gözaltına alarak yeniden Adıyaman Adliyesi’ne getirdi. Bebeğin 17 yaşındaki annesi Gülçin E. ve anneannesi Ülkü E., burada çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili soruşturma sürüyor. (İHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
bunları serbest bırakan kim merak ettim, nasıl vicdan, Adalet sahibi acaba
bunlari serbes bırakanı savcilik harekete geçip sorusturmali
Şimdi bu ülkede adalete nasıl inanıp güvenelim. Acaba kaç kişi haksızlekilde içeride. Acaba kaç kişi haksız şekilde dışarıda.
Serbest birakan o hakimin Allah belasini versin. İnsanım diye yaşıyor. Tutuklamak bu kadar mi zor ya. Buyuk bir suç işleyeni serbest birakirlar ama acliktan ölmek üzereyken zorunlu olarak bir simit çalsan ömrü billah hapisten cikamazsin. Böyle adaletsiz bir ülkede yasayacagima Allah tez zamanda benim de canımı alsın da artik görmeyeyim şu adaletsizlikleri. Yeter be.
o savcının eline yüreğine sağlık.
Bu adalet Kime nasıl uygulanıyor sosyal medya olmasa bu cani tipler ellerini kollarını sallaya sallaya serbest dolaşacaklar ya..
helal olsun tutuklayan hakime salıveren Allah kerim modunda demek
@secret_love41 salanda tutuklayanda aynı kişi
Geri Dön