YEMEK

Şimdi tam havası! Ekmeğinizi bana bana içeceğiniz 10 çorba

Çorbanın yazı kışı olmaz derler ama bize göre kış mevsimine daha çok yakışır çorba. Bazen keyifli bir başlangıç için içilir bazen de sadece ana yemektir kendileri. Kış mevsimi için en favori çorbaları bu listede birleştirdik. Bakalım sizin favoriniz hangisi olacak :)

Şimdi tam havası! Ekmeğinizi bana bana içeceğiniz 10 çorba

Kereviz çorbası

kereviz

Kerevizi yemeye pek çok insan yanaşmaz ancak kendisi gerçek bir şifa deposudur. Yüksek tansiyondan iltihaplı hastalıklara kadar koruyucu bir doğal kaynaktır. Faydalarını saya saya bitiremeyeceğimiz kerevizin en lezzetli hali de şüphesiz ki çorbası. Tarifin detayları için tıklayın.

Kişnişli yeşil mercimek çorbası

kişniş

Klasik mercimek çorbasını bir kenara bırakın ve bu sefer yeşil mercimek çorbasını kişniş ile deneyin. Biz ikisini çok yakıştırdık ve bu kış sık sık yapılacaklar listesine ekledik kişnişli yeşil mercimek çorbasını. Denemek isteyenler için şuraya tarifini bırakıyoruz. Afiyetler!

Dana etli düğün çorbası

dana

Özellikle et yemeyen çocuklar için alternatif bir tarif olacak. Havuç, krema ve soğanın uyumuna bir de etin aroması eklenince tadından yenmez oldu. Bu çorbayı sadece başlangıç olarak düşünmeyin. Tam bir ana yemek niteliğinde kendileri. Tarifin detayları için tıklayın.

Bamya çorbası

bamya

Konya'nın en güzel yerel lezzetlerinden olan bamya çorbası lif oranı açısından zengin bir besin kaynağıdır. Gerçekten güzel yapılınca kimse bu çorbaya hayır diyemez. Bamya çorbası yüksek lif oranına sahip olduğu için uzun süre de tok tutar. Diyette olanlar için ideal bir yemektir. Tarifin detayları için tıklayın.

Domatesli şehriye çorbası

domates

İçmesi en keyifli çorbalardan biri daha... İster et suyu ile pişirin isterseniz tavuk suyuyla. Her türlü ayrı bir keyif bu çorbayı içmek. Üstelik yapımı da son derece basit :) Tarifin detayları için tıklayın.

Dulavrat çorbası

dulavrat

İsmi neden dulavrat çorbasıdır bilmiyoruz biz sadece tadına odaklamış durumdayız :) Malzemesi bol, oldukça doyurucu bir çorba gerçekten. Üstelik malzemeleri de son derece kolay ulaşılabilir. Tarifin detayları için tıklayın.

Mısır çorbası

mısır

Yağ oranı düşük olan bu çorbayı diyette olanlar da gönül rahatlığıyla tüketebilirler. Bu dönemde mısır bulmak zor, o yuzden konserve ya da dondurulmuş mısır kullanabilirsiniz. Çorbayı pişirirken acıkmanız an meselsi çünkü kokusu misler gibi :) Tarifin detayları için tıklayın.

Buğdaylı balık çorbası

balık

Kışın en güzel lezzetlerinden biri de şüphesiz ki balıktır. Buğulaması, ızgarası, kızartması oldukça keyiflidir. Şimdi ise çorbasını denemeyenler için güzel bir tarif vereceğiz. Hem sağlıklı hem de lezzetli. Tarifin detayları için tıklayın.

Ak çorba

ak çorbaaa

Tarhun otunu daha önce duydunuz mu? Gerçekten özel lezzetlerden biri... Bol karabiberli, hastalıklara karşı güçlü bir kalkan. Ak çorbanın tadını aldıktan sonra haftada bir pişirmemek mümkün değil :) Tarifin detayları için tıklayınız.

Dövmeli alaca çorba

dövmeli alaca

Yöresel lezzetlerden devam ediyoruz. Bu sefer tarhun ve kurutulmuş kırmızı biberi kullanıyoruz ve tadına doyum olmaz bir ziyafet çekiyoruz. Tarifin detayları için sizi şöyle alalım.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler