HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: AFAD duyurdu: Çanakkale'nin Yenice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevresinde de hissedildi: Bir kişi hayatını kaybetti

Son dakika: AFAD, Çanakkale'nin Yenice ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Çanakkale'nin yanı sıra İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ, Bursa, Manisa'dan da hissedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bursa'da paniğe kapılıp ikinci kattan atlayan bir kişinin hastanede hayatını kaybettiğini açıkladı. AFAD "Olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz teyakkuz halinde olup, saha tarama çalışmaları devam etmektedir" açıklamasını yaptı.

Son dakika: AFAD duyurdu: Çanakkale'nin Yenice ilçesinde 4.9 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevresinde de hissedildi: Bir kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberi: Son dakika deprem haberi...Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 21.38'de merkez üssü Çanakkale'nin Yenice ilçesi olan 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem yerin 10 kilometre derinliğinde oluştu.

DEPREM BİRÇOK İLDE HİSSEDİLDİ

Deprem Çanakkale'nin yanı sıra İstanbul, Balıkesir, Tekirdağ, Bursa, Manisa'dan da hissedildi.

Ekran görüntüsü 2024-03-04 220243

VATANDAŞLAR SOKAĞA ÇIKTI

Depremin merkez üssü Yenice'de vatandaşlar sokağa çıktı. Yenice'de depremi hisseden bir vatandaş, "Kısa süreli bir sarsıntı oldu. Şu anda dışarıda bekliyoruz. Evlere giremiyoruz" diyerek yaşadıklarını anlattı.

AA-20240304-33887683-33887682-CANAKKALEDE_49_BUYUKLUGUNDE_DEPREM

BAKAN YERLİKAYA'DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya depremin ardından bir açıklama yaptı. Yerlikaya "Çanakkale Yenice’de 4,9 büyüklüğünde meydana gelen depremde AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına başlamıştır. Çevre illerden de deprem hissedilmiştir. An itibari ile olumsuz bir durum yoktur. Gelişmeleri takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun." ifadelerini kullandı.

DEPREMDE PANİĞE KAPILAN BİR KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, merkez üssü Çanakkale'nin Yenice ilçesi olan deprem nedeniyle Bursa'nın Nilüfer ilçesinde ikinci kattan atlayan kişinin, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiğini bildirdi.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bu akşam Çanakkale Yenice'de meydana gelen Çanakkale'nin yanı sıra Balıkesir ve İstanbul'da da hissedilen 4,9 büyüklüğündeki depremde, Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki bir vatandaşımız korku sebebiyle ikinci kattan atlayarak ağır yaralanmış, ambulansla kaldırıldığı Çekirge Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Allah hepimizi afetlerden korusun."

"EKİPLERİMİZ TEYAKKUZ HALİNDE"

AFAD’ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Çanakkale ilimizin Yenice ilçesinde saat 21.38’de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır. Ekiplerimiz teyakkuz halinde olup, saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız” ifadeleri kullanıldı. Yenice Belediye Başkanı Acar, "Herhangi bir sorun yok. Sert bir depremdi. İnsanlar kısa süreli panik yaşadı' dedi.

TELEFONLARA BİLDİRİM GELDİ

Çanakkale'deki 4.9'luk depremden önce Android telefonlara deprem bildirimi geldi.
1

ÇANAKKALE VALİSİ AKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AFAD başta olmak üzere ekiplerin taramalarının sürdüğünü söyledi. Aktaş, "Yapılan taramalara göre şu an için ilimizde herhangi olumsuz bir durum tespit edilmemiştir. Depremden etkilenen hemşehrilerimize 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyorum." dedi.

AA-20240304-33887636-33887634-CANAKKALEDE_49_BUYUKLUGUNDE_DEPREM

VALİ GÜL: İSTANBUL'DA BİR OLUMSUZLUK TESPİT EDİLMEDİ

İstanbul Valisi Davut Gül, Çanakkale'nin Yenice ilçesinde 4,9 büyüklüğünde meydana gelen depremin İstanbul'da da hissedildiğini, kentte şu ana kadar bir olumsuzluk tespit edilmediğini bildirdi. Vali Gül, "AFAD verilerine göre, Çanakkale Yenice merkezli 4.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. Deprem, İstanbul'dan da hissedilmiş olup, şimdiye kadar bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Allah, ülkemizi ve milletimizi her türlü afetten korusun." ifadelerini kullandı.


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler