HABER

Son Dakika: Tüm okullar kapatıldı... ABD'de ilkokula korkunç saldırı! Ölü sayısı yükseldi, Biden'dan açıklama

Son dakika haberi: ABD'nin Teksas eyaletinde bir ilkokula silahlı saldırı düzenlendi. Gerçekleştirilen silahlı saldırıda 18 çocuk ile 2 yetişkin ve saldırgan dahil şu ana kadar 21 kişinin hayatını kaybettiği açıklanırken olayın meydana geldiği kasabadaki tüm okullar kapatılarak eğitime ara verildi. Olay sonrası açıklama yapan ABD Başkanı Joe Biden, Kongre'ye silah satışlarında düzenleme yapılması çağrısında bulundu. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

Son Dakika: Tüm okullar kapatıldı... ABD'de ilkokula korkunç saldırı! Ölü sayısı yükseldi, Biden'dan açıklama

Son dakika haberi: ABD’deki ilkokula yönelik korkunç saldırı Teksas eyaletinde meydana geldi. Eyaletteki bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırı sonucu 18 çocuk ile 2 yetişkin ve saldırgan dahil şu ana kadar 21 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Olay sonrası ABD Başkanı Joe Biden'dan bir açıklama geldi. İşte son dakika gelişmesinin detayları...

AA-20220525-27966032-27966029-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

ÖLÜ SAYISI 21'E YÜKSELDİ

Teksas Senatörü Roland Gutierrez, CNN'e yaptığı açıklamada eyalet polisinin kendisini son durum hakkında bilgilendirdiğini, buna göre ilkokuldan 18 çocuk ile 2 yetişkin ve saldırgan dahil şu ana kadar 21 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Teksas Valisi Greg Abbott, saldırıdan sonra yaptığı basın toplantısında 14 çocuk ile 1 yetişkinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

SALDIRGANIN KİMLİĞİ AÇIKLANDI

Uvalde kasabasındaki Robb İlkokulu’na silahlı saldırı düzenleyen Salvador Ramos'un (18) polisle girdiği çatışmada etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Aynı kasabada yaşayan Ramos'un, saldırıyı gerçekleştirdiği ilkokulun yanındaki lisede öğrenci olduğu medyaya yansırken polis, olayın nedeni konusunda henüz açıklama yapmadı.

AA-20220525-27966032-27966030-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

Saldırının, Teksas tarihinde en ölümcül okul saldırısı olduğu kaydedilirken, 2012’de 28 kişinin öldürüldüğü Connecticut’taki Sandy Hook ilkokulu saldırısından sonra ülkedeki ikinci büyük saldırı olduğu belirtiliyor.

Sadece 2, 3 ve 4. sınıfların yer aldığı yaklaşık 600 öğrencinin bulunduğu Robb İlkokulu’nda öldürülen 18 öğrencinin kimliği hakkında henüz bilgi paylaşılmadı.

Olay yerinde federal ve ulusal güvenlik yetkililerinin saldırıyla ilgili incelemeleri sürdürdüğü kaydedildi.

AA-20220525-27966032-27966031-ABDDEKI_OKUL_SALDIRISINDA_CAN_KAYBI_21E_YUKSELDI

TÜM OKULLAR KAPATILDI

Kasabadaki bütün okullar kapatılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay yerine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile saldırıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi.

thumbs_b_c_fecba65c2ae12034950d10b8886ce7a4

BIDEN'DAN AÇIKLAMA! ÇAĞRIDA BULUNDU

Asya ziyaretinden dönen ve Beyaz Saray'da basın toplantısı düzenleyen Biden, eşi Jill Biden ile gazetecilerin karşısına çıkarak görevini devraldığında böyle bir konuşma yapmak zorunda kalmamak için dua ettiğini aktardı.

Daha 1 hafta önce New York'un Buffalo kentinde bir silahlı saldırı olduğunu anımsatan Biden, ülkede artan silahlı şiddete dikkati çekti.

thumbs_b_c_33eeb48824ba7fc741a4caf191ee9b63

Biden, "Tanrı aşkına ne zaman silah lobisine karşı duracağız?" ifadesini kullanarak, Kongre'ye silah satışlarında düzenleme yapılması çağrısında bulundu.

"BEN ARTIK BU KONUDAN YORULDUM"

Bütün silahlı saldırılar olmasa da birçoğunun önlenebileceğini ve bunun için de harekete geçilmesi gerektiğini vurgulayan Biden, "Ben artık bu konudan yoruldum." değerlendirmesini yaptı.

Biden, sözlerini, "Bu tarz silahlı saldırılar dünyanın başka yerlerinde nadiren oluyor. Oralarda da akli dengesi yerinde olmayan insanlar var, orada da aile içi problemi olan insanlar var ancak bu tarz toplu silahlı saldırılar bu kadar sıklıkla asla olmuyor. Peki neden Amerika'da oluyor ve biz neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?" diye tamamladı.

Kaynak: İHA-AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler