HABER

Taksim'de Gezi Davası protestosu! İstanbul Valiliği'nden açıklama: 51 kişi gözaltına alındı

Gezi Davası'nda verilen mahkumiyet kararları, Taksim'deki Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) binası önünde yapılan eylemle protesto edildi. İstanbul Valiliği yaptığı açıklamada, polisin ikazlarına rağmen dağılmayan 51 kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Taksim'de Gezi Davası protestosu! İstanbul Valiliği'nden açıklama: 51 kişi gözaltına alındı

Gezi Davası'nın dün görülen karar duruşmasında, tutuklu yargılanan iş insanı Osman Kavala ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman'a da 18'er yıl hapis cezası verilerek tutuklandılar.

TAKSİM'DE PROTESTO ETTİLER

Aralarında siyasi parti, sivil toplum kuruluşları ve meslek örgütü üyelerinin de bulunduğu bir grup, saat 19.00'da Taksim'deki TMMOB İstanbul Şubesi önünde eylem yaparak mahkumiyet kararlarını protesto etti.

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto1

Burada Taksim Dayanışması adına yapılan basın açıklamasında, "Başta Gezi Parkı olmak üzere, ülkemizin yeşiline, doğasına, kaynaklarına sahip çıkacak demokratik bir ülke mücadelesinden vazgeçmeden, delillere dayanan objektif ve tarafsız yargılama yapan bir adalet sistemi kuruluncaya kadar mücadeleye devam edeceğiz. Bu hukuksuzluk sona erinceye kadar, arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar, bu davalardan beraat edene kadar mücadeleye devam edecek, arkadaşlarımızı yalnız bırakmayacağız" denildi.

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto15

GÖZALTILAR VAR

Basın açıklamasının ardından eylem sona erdi.

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto11
Grupların dağılmasının ardından ara sokaklarda polisin bazı kişileri gözaltına aldığı öğrenildi.

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto10

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, Taksim Meydanı'ndaki gezi davası protestoları ile ilgili bir açıklama yaparak 51 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto5
İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle: "Beyoğlu İlçemizde akşam saatlerinde yapılan basın açıklaması sonrasında grupta bulunanlardan; 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırı olarak Firuzağa Meydanı ve civarında toplanan, izinsiz toplu yürüyüş yapan, güvenlik güçlerimizin ikazlarına rağmen dağılmayarak sloganlar atan (51) şahıs yakalanmıştır. Konuyla ilgili tahkikat başlatılmıştır." (DHA)

taksimde-gezi-davasi-protestosu_7632_dhaphoto1

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler