Tarantino’nun başı Bruce Lee tasviri ile belada: Çin gösterimi ertelendi

Son filmi Bir Zamanlar Hollywood'da da yer alan Bruce Lee sahnesi yüzünden eleştiri oklarının hedefi haline gelen Quentin Tarantino, tartışmalı Lee sahnesinin Çin gösteriminden çıkarılmasını reddetti. Karar sonrası filmin gösterimi ertelendi.

Bruce Lee’nin kızı Shannon Lee’nin, Quentin Tarantino'nun Bir Zamanlar... Hollywood’da (Once Upon A Time In Hollywood) adlı son filminde yer alan Bruce Lee tasvirini eleştirmesi, tartışmanın fitilini ateşlemişti. Filmin eleştirilere neden olan Bruce Lee sahnesi bu kez Çin gösterimiyle gündemde.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Çin gösterimi için Bir Zamanlar Hollywood'da filminde Bruce Lee sahnesi için istenen değişiklikleri yapmayı reddetti ve filmin Çin gösterimi askıya alındı. Quentin Tarantino’nun bu kararı, hem kendisine hem de yapımcı firmaya milyonlarca dolara mal olacak.

Shannon Lee, temmuzda yaptığı açıklamada filmin babasını "Saçma sapan, kendini beğenmiş bir pislik" gibi resmettiğini savunarak filmi eleştirmişti. Tarantino'nun, gösterime girmesi için filmde istenen değişiklikleri yapmak amacıyla Çinli dağıtımcıyla bir çalışma içine girdiği iddialarına karşın, Hollywood Reporter'a göre; ünlü yönetmenin filmle ilgili "İster beğen ister beğenme tavrı" takındığı iddia ediliyor.

Hollywood Reporter'a konuşan bir kaynak, Lee'nin babasını betimleyen sahneye ilişkin Çin Ulusal Film İdaresine'ne başvuruda bulunmasının yanı sıra kurum içinde filmdeki şiddet düzeyiyle ilgili endişelerin de olabileceğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
yanlış yaptın taro
Bruce lee gerçek bir dövüşçüydü, babayı döver o zamanlarda bir beyaz bruce'u.
Tarantino, seni Çinlilere havale ediyorum. Nasıl, böyle bir şey yaptın, içim acıdı. Ama, Bruce Lee için üzüldüm. Tarantino, için değil. Bence, Tarantino böyle bir sahne çekerek kendi ayağına kurşun sıktı. Herkes Bruce Lee`ye meydan okurdu ve dayaklarını yerlerdi. Yani, kısacası o zamanlarda Bruce Lee dövebilecek kimse yoktu.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler