Trump'ın Erdoğan'a mektubu olay olmuştu! Tepki yağıyor

ABD Başkanı Donald Trump tarafından 9 Ekim tarihinde Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yazılan mektup, Beyaz Saray muhabirleri de dâhil olmak üzere ABD medyasında şaşkınlığa yol açtı. Diplomasiden uzak üslupla yazılan mektuba ABD medyası da tepki gösterdi.

Trump'ın Erdoğan'a mektubu olay olmuştu! Tepki yağıyor

ABD Başkanı Donald Trump’ın 9 Ekim tarihinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yazdığı mektupta kullandığı üslup ve içerik ABD medyasının da tepkisine neden oldu. Başta sahte olduğu düşünülen mektup daha sonra Beyaz Saray’a yakın gazeteciler tarafından doğrulandı. ABD medyası, Trump’ın üslubunu 'utanç verici, çocukça, diplomasiden uzak' olarak niteledi.

FRR

Uluslararası İlişkiler Uzmanı Tom Nichols, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında, "Aman Allah’ım, umarım bu bir şakadır. Bu gerçek olamaz. Başkanın zihinsel olarak dengesiz olduğu kesin” ifadelerini kullandı. Gazeteci Bess Levin ise Vanity Fair’de 'Bu Gerçek mi?' başlıklı makalesinde, "Görünüşe göre Başkan, dünyaya henüz hiçbir şey göstermediğimizi kanıtlamaya çalışarak, zihinsel dengesizliğinin derinliklerinde, böyle bir mektubu Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yazdı” ifadelerine yer verdi.

ABDD

CNN Washington Muhabiri Jake Tapper ise canlı yayında mektup haberini sunduğu sırada, “Mektubu okuduktan sonra şaka zannettim ancak mektup Beyaz Saray tarafından doğrulandı” diyerek şaşkınlığını ifade etti. Eski Federal Savcısı Elie Honig de Twitter’da kızının yazdığı bir mektubun resmini paylaşarak, "Trump’ın mektubu, kızımın 6 yaşındayken yazdığı mektuba çok benziyor” diye yazdı. (DHA)

ERE

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
siz mektubu yazana değil; o mektubu o şekilde yazabilmesine fırsat verene bakacaksınız!! işte trumph bazılarını bu kadar ipliyor. adam türk heyetiyle yüz yüze konuşurken türk heyetine resmen şaklaban dediğinde türk heyetinin tamamı pişmiş kelle gibi gülüyordu!!! o zaman niye tepki vermediniz şimdi mi aklınız başınıza geldi. daha o tarihte kımızı yırttık bu soytarı ne diyor diye kimsenin sesi çıkmadı
BOŞUNA YAZMIŞSIN. BURALAR RTE Yİ BAHANE NE OLURSA OLSUN GÖMENLERİN YERİ. YANİ ÖNEMLİ OLAN HAKLI OLDUĞU YERDE BİLE RTE YE BOK ATMAK. YOKSA AMERİKA BİZİM BAŞKANA NE SÖYLEMİŞ YADA BİZİM HEYET NASIL KARŞILAMIŞ ÇOK ÖNEMİ YOK BUNLAR İÇİN. BAŞKA ÜLKELER GÖMSÜNDE BUNLAR SEVİNSİN. BÜRÜN MAKSATLARI BU....
mahallenin delisi işte bu adam. önüne çıkan herkese dost düşman ayırt etmeden ateş ediyor.
seçmeseydi bunu salak Abd halkı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler