Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  "Türkiye Almanya'dan daha iyi" diyen çift sosyal medyada gündem yarattı! "Türkiye'nin daha gelişmiş olduğu 4 madde"

  TikTok'ta 'Fraukaraduman' kullanıcı adıyla paylaşım yapan Almanya'da yaşayan Kübra ve Metin çifti Türkiye'nin Almanya'dan daha gelişmiş olduğunu gösteren 4 maddeyi sıraladı. Eğitim, sağlık sistemi ve teknoloji alanlarında Türkiye'nin Almanya'dan daha gelişmiş olduğunu anlatan çiftin sözleri sosyal medyada gündem yarattı.

  Almanya'da yaşayan bir çift Almanya'daki hayatlarından kesitleri sunduğu TikTok uygulamasında yaptıkları paylaşımla Türkiye'nin Almanya'dan daha iyi olduğu noktaları paylaştı.

  1

  Çift dört kategoriyi ise kreş ve anaokullarının Hristiyan mezheplerine bağlı olması, tüm resmi işlerim evraklarla yürütülmesi, sağlık sisteminin yavaşlığı ve televizyon vergisi olarak sıraladı.

  MADDE MADDE SIRALADILAR

  "Türkiye'nin Almanya'dan daha iyi olduğu 4 madde" notunu ekleyerek yaptıkları paylaşımlarında çift, "Almanya'da kreş ve anaokulları Hristiyan mezheplerine bağlı dini okullar. Almanya teknolojide çok geride. E-devlet gibi bir sistemleri yok ve tüm işlemler postayla oluyor. Almanya'daki sağlık sistemi çok geride. Çok fazla sıra bekliyorsunuz ve istediğiniz bir bölüme direkt randevu alamıyorsunuz. Önceden bir aile hekime gitmeniz gerekiyor. Eğer çalışıyorsanız izlemeseniz bile 'ZDF' diye bir kanalları var ona her ay 25 Euro ödemeniz gerekiyor" dedi.


  Mynet Youtube

  En Çok Aranan Haberler