HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Türkiye'de ilk kez kurulacak! Afet Yeniden İmar Fonu ile ilgili kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afet Yeniden İmar Fonunun kurulacağını açıklamıştı. Türkiye'de ilk kez kurulacak Afet Yeniden İmar Fonu ile ilgili kanun teklifinin TBMM Başkanlığına sunulduğu belirtildi.

Türkiye'de ilk kez kurulacak!  Afet Yeniden İmar Fonu ile ilgili kanun teklifi TBMM Başkanlığına sunuldu

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve 105 AK Parti milletvekilinin imzasıyla Afet Yeniden İmar Fonu'nun Kurulması ile Kamu Finansmanı ve Borç Yönetiminin Düzenlenmesi Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Başkanlığı’na sunuldu.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Kanun teklifine göre doğal afetler nedeniyle genel hayata etkili afet bölgesi ilan edilen alanlardaki plan, yapım ve benzeri her türlü imar işleri, altyapı ve üstyapı çalışmaları için kaynak sağlanması öngörülüyor. Bağış, yardım, hibeler Afet Yeniden İmar Fonu'nda toplanarak, ilgili proje ve harcamalar için kamu kurum ve kuruluşlarına aktarılacak. Afet Yeniden İmar Fonu, Hazine ve Maliye Bakanı başkanlığında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Tarım ve Orman, İçişleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanları ile Strateji ve Bütçe Başkanından oluşan Yönetim Kurulu tarafından yönetilecek.

Kaynak: İHA

En Çok Aranan Haberler