Türkiye şehitlerine ağlıyor! Acı haber ailelerine ulaştı

Afrin'e yönelik düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı'nın 41. gününde bölgeden gelen acı haberle sarsıldık. Afrin'in 1083 rakımlı Keltepe bölgesinde tünellere saklanan 100 kadar terörist askerlerimize pusu kurdu. Saatlerce süren çatışmada JÖH timinden 8 askerimiz şehit oldu 13'ü de yaralandı. 23 terörist de öldürüldü.

Hatay’ın Hassa ilçesinin karşı tarafına düşen Afrin kırsalındaki Hac Bilal köyü Kel Tepe bölgesinde, dün saat 14.00 sıralarında, güvenlik güçleri ile PYD/YPG’li teröristler arasında çatışma çıktı.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve Polis Özel Harekat (PÖH) timlerinin ele geçirmek için ilerlediği Kel Tepe bölgesinde bulunan tünellere saklanan 80-100 kişilik terörist grup ile çatışma çıktı. Tünellerden çıkan teröristler, ellerindeki ağır silahlarla PÖH, JÖH ve koruculardan oluşan timlere saldırmaya başladı.

HAİNLER TÜNELLERE SAKLANMIŞ

Çatışma bilgisi üzerine bölgeye takviye birlikler sevk edilirken, teröristlerin bulunduğu Kel Tepe bölgesi sınırda konuşlu birlikler tarafından obüs ve çok namlulu roketatarlar ile ateş altına alındı. Bu sırada hava desteği ve yaralıların tahliyesi için havalanan ve bölgeye ulaşan ATAK helikopterler de teröristler tarafından saldırıya uğradı. Teröristlerin saldırısında bir helikopter isabet alınca iniş yapamayarak geri çekildi. Bunun üzerine havalanan jetler teröristlerin bulunduğu tepe bölgesine hava bombardımanı düzenledi. Uçakların bombalamasının ardından bölgeye inen helikopterler durumu ağır olan yaralıları tahliye ederek Hatay ve ilçelerindeki hastanelere taşıdı. Durumu daha iyi olan yaralılar ise araçlarla sınır hattına taşındı ve ambulanslarla hastanelere ulaştırıldı.

8 ŞEHİT 23 YARALI

Saatlerce süren çatışmada 100 kadar teröristten 23’ü öldürüldü. 8 askerimiz şehit olurken 13’ü de yaralandı. Şehit askerlerimizin isimleri şöyle; Jandarma Uzman Çavuş Rıdvan Çevik, Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel, Jandarma Astsubay Çavuş Uğur Palancı, Jandarma Uzman Çavuş Recep Çetin, Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç, Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol, Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek, Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Ozan Gökçe.

ŞEHİT EVLERİNE ATEŞ DÜŞTÜ!

sehitler-afrin

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekatı’ kapsamında bugün öğlen saatlerinde Afrin kırsalındaki Hac Bilal köyü Kel Tepe bölgesinde, güvenlik güçleri ile PYD/YPG’li teröristler arasında çıkan şehit olan Jandarma Astsubay Uğur Palancı'nın şehadet haberi, Gazikent Mahallesi Palmiye Apartmanı'ndaki baba ocağına ulaştı. Aileye şehadet haberini İzmir İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aşkın, Gaziemir Kaymakamı Yaşar Dönmez ve askeri yetkiler, sağlık personeli eşliğinde iletti.

Oğullarının şehit olduğu haberini alan emekli polis memuru baba İhsan Palancı ile anne Yasemin Palancı büyük üzüntü yaşadı. Şehit baba ocağına Türk Bayrağı asılırken, komşuları ve yakınları taziye ziyaretine geldi.

Mardin'in Artuklu ilçesine kayıtlı olan Uğur Palancı'nın üç erkek kardeşin ortancısı ve bekar olduğu öğrenildi.

KASTAMONU’YA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

afrin-2

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jardarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in Kastamonu’nun İnebolu ilçesi Dibek köyünde oturan baba ocağına ateş düştü. Şehit Demirel’in köyde yaşayan annesi Serpil ve babası Aydın Demirel, nişanlısı Rukiye Çekirdek ve 2 kardeşine acı haber İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, İnebolu Belediye Başkanı Engin Uzuner ve askeri yetkililer tarafından yanlarındaki sağlık ekipleri kontrolünde verildi.

30 AĞUSTOS’A NİKAH TARİHİ ALMIŞLARDI

Yakınları, şehit Jandarma Uzman Çavuş Arif Demirel’in geçtiğimiz Eylül ayında Rukiye Çekirdek ile nişanlandığını ve 30 Ağustos 2018 tarihine nikah günü aldıklarını söyledi. Acı haberin ardından şehidin ailesinin yaşadığı Dibek köyündeki evine Türk Bayrağı asıldı, yakınları ve köylüler taziye ziyaretine geldi.

“NASİPTE VARSA DÖNERİZ SEVDİKLERİMİZE, GÖREV BAŞLASIN”

Öte yandan Şehit Uzman Çavuş Arif Demirel'in 5 Kasım 2017 tarihinde İzmir'in Bornova ilçesindeki askeri birliğinden Afrin'e göreve giderken sosyal paylaşım sitesindeki yaptığı paylaşım ise yürekleri dağladı. Şehit Arif Demirel'in “Nasipte varsa döneriz sevdiklerimize, görev başlasın” yazısı yazdığı görüldü.

DOĞUM GÜNÜNDEN BİR GÜN SONRA ŞEHİT OLDU

afrin-3

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e yönelik yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç’un (23) memleketi Konya’ya ateş düştü.

Selçuklu ilçesi Kılıçaslan Mahallesinde oturan annesi Fatma Zehra ve babası Ahmet Koç’a acı haber askeri yetkililer tarafından verildi. Koç Ailesi çocuklarının şehadet haberi ile büyük üzüntü yaşadı. Şehit haberini alan yakınlarının akın taziyeye geldiği şehit evinin bulunduğu apartmana Türk Bayrağı asıldı. Bekar olan şehit Koç’un doğum gününün dün olduğu ve 2015 yılında astsubay olarak görevine başladığı öğrenildi.

AYDIN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

afrin-4

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Afrin'de sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit olan Denizlili Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Zeytin Dalı Harekatı’nda kapsamında Afrin'de icra edilen operasyonlar esnasında 8 askerin şehit olduğunu, 13 askerin yaralandığını açıkladı. Şehit askerlerden birisi olan Denizlili Uzman Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek'in Aydın'ın Nazilli ilçesinde yaşayan ailesine acı haber ulaştı. Şehidin baba ocağı Türk bayraklarıyla donatıldı.

ISPARTA’DAKİ AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

afrin-5

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye’nin Afrin bölgesinde sürdürdüğü Zeytin Dalı Harekatı’nda teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol’un (24) Isparta’daki ailesine şehadet haberi verildi. Afrin bölgesinde Kel Tepe mevkiinde tünellerden sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol’un şehadet haberi, Isparta İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Özdurhan tarafından, merkeze bağlı Yazısöğüt Köyü’nde oturan babası Derviş Açıkkol ve diğer aile fertlerine verildi. Sağlık ekipleri de şehit evinde hazır bekletildi. Şehadet haberini duyan vatandaşlar ve yakınları da Açıkkol ailesinin evine akın etti. Jandarma ekipleri tarafından şehidin evine ve sokağına Türk bayrağı asıldı.

Bekar olan şehit Açıkkol’un geçen hafta çarşamba günü ailesini ziyaret ettikten sonra Afrin’e gittiği belirtildi. Şehidin yakın arkadaşları, Burhan Açıkkol’un Afrin’e gitmeden önce yaptığı konuşmalarında ‘Afrin’e şehit olmaya gidiyorum.’ dediğini söylediler. Odasında ‘Gayret bizden, zafer Allah’tan’ şeklinde yazı bulunduğu öğrenilen şehit Açıkkol’un 1’i kız 4 kardeş oldukları belirtildi.

ATEŞ ESKİŞEHİR’E DÜŞTÜ

afrin-6

Afrin'e bağlı Bilalköy yakınlarında teröristler ile girilen çatışma sonucunda şehit olan Eskişehirli Uzman Çavuş Recep Çetin'in Emek Mahallesi Yasemin Sokak'ta bulunan baba evine askeri erkan tarafından acı haber verildi. Evli ve 1 çocuk babası olduğu öğrenilen Şehit Çetin'in acı haberini alan baba Eyüp Çetin, anne Sevgi Çetin ve eşi Yeter Çetin’i askeri erkan sakinleştirirken, 112 Acil Sağlık ekipleri ise adreste hazır bulundu. Şehit haberini alan aile yakınları ve mahalleliler de taziye için gelmeye başladı.

1,5 AYLIK KIZI VARDI

Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin Afrin bölgesine düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit düşen Çetin’in 1 sene önce evlendiği, şehidin kızının 1,5 ay önce dünyaya geldiği öğrenildi. Ayrıca şehidin Eskişehir’in Günyüzü ilçesine bağlı Kavuncu Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu aktarıldı.

ERCİŞ’TEKİ AİLESİNE HABER VERİLDİ

afrin-7

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, Afrin´de yürütülen operasyonlar esnasında şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik’in (26) Van’ın Erciş ilçesinde yaşayan ailesine acı haber verildi.

Erciş Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, şehidin Van Yolu Mahallesi’ndeki baba evine, Garnizon Komutanı Albay Murat Tumba, Başsavcı Harun Karaman ve AK Parti ilçe Başkanı Adnan Aydın ile birlikte geldi. Türk bayraklarının asıldığı eve gelen Kaymakam Yaşar, Şehit Babası Zeynal ve annesi Leyla Çevik’le görüşerek başsağlığı dileğinde bulundu.

İSTİFA ETMESİNİ İSTEMİŞ

Çok sayıda vatandaş da geç saatlere rağmen şehit evi önünde toplanarak aileye ve yakanlarını teselli etmeye çalıştı. Kaymakam Yaşar ile bir süre görüşen banka emeklisi baba Zeynel Çevik, oğlu ile kısa bir süre önce telefonla görüştüğünü, kendisinden istifa etmesini istediğini belirtti.

‘ŞEHİT DÜŞTÜĞÜMDE DÖNERİM’

Acılı baba Çevik, oğlunun ise bu teklife üzülerek tepki gösterdiğini, ancak şehit düştüğü zaman dönebileceğini kendisine söylediğini anlattı. Baba Çevik, şehitlik mertebesinin de herkese nasip olamayacağını, gerekirse kendisini de Afrin´e giderek şehit olacağını söyledi.

Afrin’de şehit düşen 1’i kız 3 kardeşin ikincisi olan 26 yaşındaki Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik’in kısa bir süre önce nişanlandığı ve evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi.

afrin-8

Mustafa Ozan Gökçe

Şehit Mustafa Ozan Gökçe’nin de Hataylı olduğu öğrenildi.

AFRİN HAREKATI ŞEHİTLERİ

22 Ocak

Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan

23 Ocak

Üsteğmen Oğuz Kaan Usta

Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağı

27 Ocak

Piyade Astsubay Üstçavuş Fatih Mehmethan

Piyade Uzman Çavuş Ali Gümüş

3 Şubat

Teğmen Cihangir Çubukçu

Tankçı Sözleşmeli Er Nurullah Seçen

Tankçı Uzman Onbaşı Halil İbrahim Akgül

Uzman Çavuş Ufuk Aktağ

Uzman Onbaşı Fırat Karaca

Pİyade Uzman Çavuş Fevzi Gürsu

4 Şubat

Piyade Komando Uzman Çavuş Bekir Evren

Uzman Çavuş Selim Vurdal

5 Şubat

Piyade Uzman Çavuş Şahin Kaya

Piyade Teğmen Ahmet Aktepe

Uzman Çavuş Ali Yılmaz

7 Şubat

Astsubay Kıdemli Çavuş Ömer Bilal Akpınar

Uzman Çavuş Yunus Emre Doğan

9 Şubat

Sözleşmeli Er Sergen Pamukçu

10 Şubat

Uzman Çavuş Oğuzcan Ekiz

Piyade Uzman Çavuş Koray Karaca

Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin

Uzman Çavuş Halis Koca

Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın

Uzman Erbaş Enes Sarıaslan

Uzman Çavuş Hamza Karacaoğlu

Piyade Uzman Çavuş Serdar Ege

Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş

Piyade Uzman Çavuş Ali Akdoğan

Pilot Üsteğmen Erdem Mut

Kara Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman

17 Şubat

Astsubay Kıdemli Çavuş Göksu Şahin

25 Şubat

Piyade Uzman Çavuş Şükrü Ünlü

01 Mart

Jandarma Uzman Onbaşı Rıdvan Çevik

Uzman çavuş Recep Çetin

Jandarma Astsubay Çavuş Abdullah Taha Koç

Jandarma Uzman Çavuş Burhan Açıkkol

Jandarma Astsubay Uğur Palancı

Jardarma Uzman Çavuş Arif Demirel

Jardarma Astsubay Çavuş Mehmet Dinek

İHA

Okuyucu Yorumları 163 yorum
Tamamen birilerinin iktidarda kalabilmesi için düzenlenen bu operasyonlarda olan gencecik vatan evlatlarına ve onların gariban ailelerine oluyor. Kandan beslenen vampirlerin umrunda bile değil. Onlar yemeye devam ediyor. Millet de onlara aldanmaya..
etrafınızda oynanan oyunları okyanusun ta ötelerinden gelen abd gavurunun ne işi var demezsinizde bütün suçu iktidara yüklersiniz lavrensin torunları sizi
sinirimiza dayanan hendekler tuneller sirf akp iktidarda kalsin diye acildi..
@alisami77 yürü git ulan işine alçak herif ahlaksız vicdansız adam utanmaz terbiyesiz herif birileri iktidarda kalmak içinmiş fetöcümüsün cehapelimisin adamsan ne olduğunu söyle.Eğer bu operasyon yapılmasa idi sen ve senin gibi alçaklar bu seferde hükumeti pısırık bilmem ne olmakla itham ederdiniz yürü git işine haysiyetsiz herif
@alisami77 senin yorumunu beğendim tuşuna basanların hepsi malum kişiler CHPKKlılar lavrensin tohumları
@alisami77 ozaman git amerikayla savaş kanmayın arkadaşlar görmüyormusunuz medya bile yandaş şehit haberlerini tam vermiyor koltuk sevdası
@etelli1989 Zamanında imralıda yatan birilerine barış elçisi dersen..... sınırda cadır kurup şiwan perper ile resim çektirirsen.... Askerlere operasyon yapmayın dersen ne olursan gel artık bitsin bu hasret dersen Hendek de açılır tünelde kazılır
@sezerari42 Sen abd gavurun var olan üslerini kapama ver her abd ye gittişin de uçak al ...sonra obama tarafından kandırıldım de.... keşke savaşı yunan kazansaydı diyenin ziyaretine git Memleketi katarlara pazarlara arap hayranı ol ...suçu CHP yükle öylemi asıl Arabistanlı Lawrence torunları sizlersiniz....
bunun ikdidarla ne alakası var eğer bugün oraya operasyon yapılmasaydı o tüneller hendeklere sen ben hedef olacaktım bunu da biliyor musun
@alisami77 ne kadar mal bi adamsın bari sağda solda yorum yapma
bunu akilli adam yazmaz.
TÜRKİYE AĞLAMIYOR GURU DUYUYOR KAHRAMAN YİĞİT YAVRULARI İLE. BİZ MİLLET OLARAK ŞEHİTLİK MERTEBESİNE CANDAN GÖNÜLDEN İNANMIŞIZ, ŞEHİTLİK MAKAMLARIN EN YÜCESİDİR. RABBİM BANADA NASİP ETSİN ŞEHİT OLMAYI.
cik tv ye deki Allah bilalada nasip etsin de. hadi de.
@kaya6062 gönder tüm sülaleni madem
şuan kanın kaynıyor gençsin delikanlısın ilerde oğlun şehit olursa bakalım aynı duyguda sevinebilecekmisin
@kaya6062 NE İÇİN ? VATAN BURDA , GİR KANDİLE !!! NEDEN ORDASIN AMAÇ FARKLI, KÜÇÜKAMERİKACILIK YAPMAK İÇİN ÖLDÜR ÖLDÜR ÖLDÜR PKK KANDİLDE SEN SURİYEDE BU NE TEZAT
@kaya6062 Afrine git o zaman sen kandırıla kandırıla bu günlere geldik
@kaya6062 son 2 yılda askere gitmemek için 155000 kişi çürük raporu almış. peh sen milliyetçilikten bahset.
@nuri_sevim_1991 Yok ya, bunların kanının kaynadığı falan yok. Klavye başında sallayıp duruyorlar. Şehitliğe biz de inanıyoruz da, bu duruma nasıl geldik, niye Ortadoğu bataklığına girmek zorunda kaldık diye sorgulayacak zekaları yok. Sorsan askerliğini bile yapmamıştır, hepsi çürük raporlu bu tiplerin...
şehit haberi gelse de hükümete yüklensek diye bekleyen chpkk li sırtlanlar, biz bizim vatan için Allah için şehit oluyoruz. siz kumda oynamaya devam edin
@kimyafer bunlar anlamaz anlayamazlar beyinleri o kadar.
kardes sanki bu yorjmu sicacik evinde tv ozlerken yazmissin gibi geliyor..
@kimyafer lütfen bu acılı günde bari siyaset yapmayalım. orda şehit olanlar arasında her partiye oy veren memhmetcikler var. bari onların kanına saygı duyalım.
klavye başında mı şehit oluyorsun öyle, giden can senin olmayinca ne kadar kolay degil mi? Git ÖSO ya katilsana madem. Biz diye konuşuyorsun. Ama yemez tabiiii bariŞu şehitlerden utan birazda siyaset yapma bari
@kimyafer ölen nasılsa sen değilsin pis ahmak
@kimyafer senin yorumunu beğenmiyenlerin kanından şüphe etmeye gerek yok alayı münafık yada kafir
@kimyafer ulan türkiye şehit veriyor bunun chp si IYI simi var
veya şehit gelsene üstünden nemalanmak diyen akp mhp liler diyelim vatan için oluyormuş gavurun icadı kullanıyorsun gelmiş şehitlik ten bahsediyorsun sizin gibi koyunlar olmasa sehitlerde olmazı keşke onların yerine sizi şehit olsaydınız! !!
@kimyafer bu günde bile siyaset yapmaya o kadar meraklısın ki.. sende herkes gibi gerektiğinde canımızı veririrz kefen giyerek geldik bu yola diyenlerdensin ama sadece sözde..yazık...
kimyafer öbür taraftan mı yazıyorsun ne güzel ya klavye kahramanı seni yürü afrine masa başı kahramanı troll seni.
Şehirler ölmez vatan bölünmez bir ölür bin diriliriz ne mutlu türküm diyene bizi yıkamayacaksınız korkutamayacaksınız eninde sonunda yine biz kazanacaz
sorun kardeş alan razı veren razı böyle diye diye memleketi taziye evine cevirdiniz 15 senedir sayenizde analar ağlıyor böyle devam edin dünden bu yana kesin oyunuz.da artmıştır
durup dururken suriyeye girdiniz oyunuz artsın diye ne dünya nede bu millet salak
bu VATAN için ölmek şeref verir bizlere
Az önce sabah namazımı kıldım duamı ettim, Allah Bu Gencecik Aslan parçalarının canının gitmesine sebep sebep olanların, şehitler üzerinden oy toplamaya calışanların kahrü perişan Eylesin Yüce RABBİM. SEN ŞÜPHESİZ EN BÜYÜKSÜN. 2 cihanda yakasını bırakma Allahım. Kahraman şehitlerimizin mekanı cennet olsun Ailesine sabır ihsan eylesin İnşallah.
sen neyin kafasını yaşıyorsun.ABD YE LANET OKUMAYI UNUTMAMIŞ SİN UMARIMM
@burakac25 amin amin amin inşallah.
@burakac25 pkk lıları mı kastediyorsunuz yoksa , aslında biliyorsunuz ki her kim iktidarda olursa olsun, aldıkları amerikan, lanetli siyonist desteklerinden sonra :Sen dursan onlar durmayacak. Bu terörlerin taa ilk başlangıç sebeplerini sorgulayın samimice eğer ki gerçekten dürüstseniz!!!
ateş düştüğü yeri yakar arkadaş. uzman cavus larin hayatını inceleyin %90 ı iş bulamadığı ve maaşı yüksek olduğu için bu yolu seçtiler. 4 tane akrabam var canlı şahidim. 2 de şehidim var. siz şu sağolsun bu sağolsun diyon uz ama ölen öldüğü ile kalıyor üç gün sonra unutuluyor.
üzülen sadece tanıdıkları, kimsenin ağladığı yok herkes hayat mücadelesinde 1-2 saniye bakıp geçiyor millet haberlere gerçekten üzülseydik bunlara oy vermezdi millet
NE İSİMİZ VAR O BATAKLİKTA SURİYEDE OLMAK TAM BİR BATAKLİDA GİRMEKTİR. CİKİN ORDAN VATAN EVLATLARİNA YAZİK :((
@t_pelen ne için orda olduğumuzu bilemediğini sanmıyorum kilise hatay a füzeler düşerkende neden engellemiyorsunuz dersiniz sonra burda lak lak
@t_pelen ordan çıkta her tarafına yuvalansınlar kaz beyinli herif...
bizlerde oturup fenerin golü verilmedi yok beşiktaşın penaltısı güme gitti kavga içindeyiz o saat de bu canlar gitti :(
afrin olayı vatan meselesi yani yumruk oluşturma zamanı hangi parti olursa olsun kimi desteklerse desteklesin önçelikle Şehitlerimize Allahtan Rahmet diliyorum Yaradanım onları cennetin en güzel yerine koyar İnşallah şimdi de hala buradan poltika yapmaya çalışan haysiyetsizlere seslenmek istiyorum çok şerefsizsiniz çok Atatürk zamanında size ölmeyi emrediyorum dediğinde dedeleriniz neredeydi merak ediyorum
@metto333 agzına saglık vatanperver kardeşim yüregine saglık...
Bu gün tayip diyorsun..dün mustafa kemal mı diyordu deden..rahat ca enguzel yerlerde yaşıyorsun bu ülkede. Bu kin nefret nifak sokmak niye..torunlarında bu ülkede yaşasın rahatça diye mücadele veren bu aslanlara bu şehitlere hicmi saygınız yok ki..bu yorumları yaziyonuz.ama doğruya ne işi var askerin korede çanakkalede sakaryada kıbrısta diyen lerin torunusunuz yaa..
@iktisat71 bunlarda vatan sevgisi yok adamlar yuvalanmışlar dört bir köşeye ne işimiz var orada diyor bazı beyinsizler...
Başkomutan!!Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde reis bizi afrine götür diyenleri de görmek isteriz cephede..
@prometusabi İNŞAALLAH..
15 temmuzda ölenlerde şehit sayıldı
basımıza bela ettıklerı 5 mılyn cl kertenkelerının ıcınde 1 mılyona yakını askerlık ıcın elverıslı o suneplrı egtıp yollayın afrıne
bu topraklarda bir tane süriyeli görmeye tahamülüm yok.milyar dolarlar harcayıp bunları besliyecez bunlar artis artis gezecekler benim gencecik aslanlanların şehit olacak.yok böyle bir dünya yapacağınız işin .....
o kadar gerizekali bir medyamiz var ki. timlerin nerden girip hangibguzergahi izleyecegini canli yayinda bagira bagira anlatiyorlar . netice ???
suriyelileri gördükçe nefret ediyorum. allah belalarını versin.
Allah Gani Gani Rahmet Eylesin Cennet Mekanları Olsun Bunun İntikamı Alınsın Amerika gibi Önce Havadan Vurulması gerekirdi Taş üstünde Taş bırakılmamalı Çok geç Adamlar Palazlandi Biz Son noktada Karar veriyoruz 15 Yıl Önce olması Gereken Bir olaydı.
şu yorumlarda hala bu işin siyasi olduğunu düşünüp .Yok gemicik yok.girmemeliydik diyenler varsa .allah topunuzu kahr eylesin. şuursuz insanlar
@kasim_demir_1980 Sen siyasi olmadığına inanıyorsan Allah (cc) sana akıl versin :) Gerçi siz bir şeye inanmazsınız, sizin düşünme, sorgulama, yargılama ve değerlendirme yetiniz yok. Siz sadece size söyleneni bilir, onu savunursunuz. Allahu tealadan gerçekten korkan biri kafasını kullanır, vicdanını dinler, sorgular, ters geliyorsa savunmaz. Ama sizde nerdeee.... Devam et koçum... Günahlara ortak olmaya devam et...
Ha bu arada ben AKP'ye oy vermeyip diğerlerini mi destekliyorum? Hayır! onlar da aynı bokun boncuklusu. Şu an ülkemizdeki siyasilere oy vermemi içimdeki Allah korkusu engelliyor. Bu yüzden bu kirli oyunlara alet olmuyorum sizin gibi, günahlara ortak olmuyorum.
Suriyeli erkekler iki hanimini koluna taksin benim ulkemde sefa sursun bizim mehmedimiz kinali kuzularimiz onlarin sefasi icin can versin yok boyle bir adalet
Hükümetin rezil dış politikası sonucu ,aldatılmasının ve yanlış kararlarının neticesinde bu harekat kaçınılmaz hale geldi. Şimdi allah mekanlarını cennet eyleyecektir de ailelerine sabrı nasıl verecek? Siyasilerin hatalarını gencecik evlatlarımız kahpe teröristlerce canları alınarak ödüyor. Nemalanma peşinde koşan siyasetçiler cenazelerde adeta miting yapıyor ve onlar en yüksek mertebede tesellisi yapıyor.Kendi evlatlarınızı da o mertebe için askere gönderseydiniz ya. Ölmek mi sağ kalıp vatanına hizmet etmek mi daha hayırlı? Her şeyiniz yalan,sahte.Tek dert iktidarı kaptırmamak,yargılanmamak.
Klavye başında ne kadar kolay degil mi??? asarız keseriz, bu çocuklar unutulacaklar, aklimizda sadece sayı olarak kalacaklar, 1 şehit, 2 şehit.......Allah nurunu üzerlerinden eksik etmesin.
Bu harekat akp harekatidir destek yuruyuslerinde rabia isaretleri yapanlarin savasidir ulke meselesi olsaydi meydanlarda siyasi slogan ve isaretlere izin verilmezdi akp bu savastan siyasi rant kazanma derdinde sehitler onlarin umrunda degil yazik bu vatanin evlatlarina suriyeli gencler iki hanimini koluna taksin benim ulkemde cocuk bassin bizim mehmet onun vatani icin can versin yok boyle bir adalet
ÇOCUKLARINI ASKERE YOLLAMAYIP ŞEHİTLİK KUTSALDIR DİYEN SAHTEKARLARI KORUMA ORDUSUYLA CAMİYE GİDENLERİ ÇOK GÖRDÜ BU İNSANLAR
allah rahmet eylesın evlatlarımıza analaeına babalarına sabır dılıyorum şu surıyede ne işimiz var bır türlü sökemedım sonırlarımızı koruyamadıkmı bız bu kadar acızmıyız toprak almıyacaksak ne işimiz var oralarda sahıbıne teslım edecekmış sahıbı esat oraların onamı calışıyoz
bütün suçlu iktidar bu şerefsizleri onlar besledi onlar silah yardımı yaptı sırf esad ı öldrüsünler yıksınlar diye ters tepdi başımıza bela oldular şimdide iyi hükümetçilik oynayıp milleti milliyetçilik le duygusallıkla kandırıp oy toplamanın peşindeler
Bu kadar acı ... ALLAH sabır versin Ailelerine .. .. ya arkadaş.. suriyeli.. erkekleri devlet hemen toplasın.. 40 yaşına kadar olanların tamamı savaşabilir.. yani götürün .. ne yi bekliyorsunuz.. ben urfa lıyım.. urfada b,zden çok suriyeli var.. adamlar dükkanlar açıyor.. ruhsatsız.. keyif çatıyor.. gece gündüz.. kadınları zaten inanılmaz.. yüzleri gçzleri boyadan geçilmiyor.. eğer bunlar madur ise.. biz neyiz.. ?? bir an önce .. önümüze katıp götürelim.. savaşa.. ben tığ gibi gençlerim toprağa düşüyor.. ben sahsen hazmedemiyorum.. kabullenemiyorum..
Arkadaşlar birlik zamanı orada savaşan askerlerimiz bu vatanın evlatları görüşleri her ne olursa olsun vatan için birlik olmuşlar mücadele ediyorlar ,bizim yapmamız gerekenler bu günlerimizde ayrılık ve gayrılık söylemlerini söylemektense ,birbirimizi suçlamak yerine ordumuzun motivasyonunu yükseltecek onların yakınlarına teselli olacak sözler sarf etmeliyiz. Allah aşkına sağ duyulu olalım düşmanları sevindirmeyelim.
Askerimizin atacağı her adımı haber verip teröristleri bilgilendirir seniz olacağı bu. Yazık ettiniz onca evladımızı gencecik canlar yitip gitti ... Sözde terör bitip analar ağlamayacaktı...Ne işi var türk askerinin Suriyede? Beslediğimiz oranın vatandaşları gidip çarpışsın hainlerle temizlesin ülkesini.
şu mynetin basliklari beni sinirediyorya AGLAMIYORUZ uzuluyoruz ancak GURUR DUYUYORUZ. rabbim onlari sehitlik mertebesinde kabuletsin.
@ercan_1986_ziehd Gereksiz yorum yapma.
CENABI ALLAH TÜM ŞEHİTLERİMİZE RAHMET EYLESİN.. TAM TEMİZLİK BAŞLAMALI...
suriyeliler sevişmeye çocuk yapmaya sahillerde nargile tüttürmeye devam etsin bedavadan para almaya devam etsin nasıl olsa bizim çocuklarımız ölüyor orda , Allah kahretsin böyle düzene ! sınırı korumayı anlarımda suriyede ne işi var askerimizin , resmen amerikanın istediği yola gidiyoruz . Allah sonumuzu hayırlara cıkarsın.
mynet haberi veriş tarzınız çok rahatsız edici. şehit haberlerimizi en ince ayrıntısıyla yazarken, başarılı işleri çok yüzeysel geçiyorsunuz
ulan nekadar boş ınsanlar var..yok boşuna şehit oluyorlarmıs yok ne gerek vardı..sızın vatan sevgınıgızden şüphe bile duymyorum dırek ınanıyorumkı sız vatan haınısınz.inş nasip olursa sefer emrı cıksında gıtsem dıye beklıyorum ben...vatan ugruna şehit oluyor herkes..yoksa vatan toprakları üstünde sizin gibi boşa gezen boş hain adamlar için değil...yazıklar olsun sizin gibilere...ŞEHİTLERİMİZE ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM...YİĞİT DELİKANLILAR.....
YETER AK ATIN BİR ATOM BOMBASI KÖKTEN BİTSİN NEDİR BU EVLATLARIMIZI HABİRE ŞEHİT VERİYORUZ İTLERE.
bombalayın havadan hiç ugraşmayın bu kadar şehit veriyoruz .
1 hafta sure verin sivillerin afrin merkezi bosaltmasi icin gitmekisteyen gider kalanlar zaten teroristtir. sure dolunca ucaklarla tas tas ustunde koymasin. askerimiz sehit olmamis olur. nie tuzaklarla dolu yere girmek zorunda birakiliyor.
Vatan için ölürüz diyen sahtekarlar hadi afrine gidelim irtibata geçin. TÜRK MİLLETİNİN BAŞI SAĞOLSUN
ALLAH rahmet eylesin, Şehitliklerini kabul eylesin(AMİN). Yalnız teröristler için yok kalleşçe saldırdılar, yok pusu kurdular gibi sözlerle bu ŞEHİT olayını vermeniz bence çok saçma. 50 yıldır bu terörle mücadele etiği yalanına bizi inandırmaya çalışan TSK nın SALON GENERAL ve SUBAYCIKlarının kaç yıl eğitim aldığına bir bakın.. Salon subaycıklarımız dua ediyorum hep ne diye biliyor musunuz? İyiki pkk da helikopter uçak yok
Diğer Haberler