HABER

Xiaomi Avrupa'da Apple'ı geçti!

Xiaomi, Avrupa pazarında Apple'ı geride bıraktı. Xiaomi, 2021'in ilk çeyreğine ilişkin paylaşılan bir rapora göre Avrupa satışlarında Samsung'un ardından ikinci sırada yer aldı ve Apple'ı geçti. Ayrıca bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi Oppo da dikkat çeken bir başarıya imza attı.

Xiaomi Avrupa'da Apple'ı geçti!

Xiaomi, Apple, Samsung, Huawei ve Oppo gibi markaların yer aldığı akıllı telefon sektöründe rekabetin dozu oldukça yüksek. Firmalar, farklı özelliklere sahip yeni akıllı telefonlar tanıtarak rekabette bir adım öne geçmeye çalışıyorlar. Ayrıca bu telefonları Asya'dan Avrupa'ya kadar birçok kıtada satışa çıkarak kullanıcıların beğenisine sunuyorlar. Böylece rekabet, belirli bir bölgedeki pazarlarla sınırlı kalmıyor, globale de taşınıyor.

Son raporlar, 2021 yılının ilk çeyreğinde en çok akıllı telefon satışı yapan üreticinin Samsung olduğunu ortaya çıkarmıştı. Şimdi, pazar araştırma şirketi Canalys, Weibo üzerinden Avrupa'daki akıllı telefon satışlarını gösteren bir rapor yayınladı. Rapor, özellikle Xiaomi için oldukça önemli.

XIAOMI APPLE'I GEÇEREK SAMSUNG'UN ARKASINA YERLEŞTİ

Rapora göre Samsung'un Avrupa'daki pazar payı yüzde 21 artışla yüzde 35'e yükseldi. Lider Samsung'u ise Xiaomi takip etti. Rapora bakılırsa Xiaomi, yüzde 85 yıllık büyüme ile Avrupa'daki pazar payını yüzde 23'e çıkarttı ve Apple'ın bir basamak üstünde yer aldı. Üçüncü Apple ise AB'deki satışlarda yüzde 19'luk bir paya sahip.

OPPO YÜKSELDİ, HUAWEİ ŞOK YAŞADI

Oppo Avrupa'daki büyüme rakamıyla şaşırttı. Rapora göre Çinli akıllı telefon üreticisi, yüzde 153 oranında yıllık büyüme kaydetti ve yüzde 4'lük bir pazar payına sahip oldu. Bir diğer Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei ise yüzde 81'lik bir düşüş yaşadı ve şirketin Avrupa'daki pazar payı yüzde 3'e düştü.

Avrupa genelinde durumlar böyle olsa da Batı Avrupa'da Apple'ın hala ikinciliğini koruduğunu belirtelim.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Apple teknoloji üretir ve inovasyon yapar, Xiaomi ve benzerleri ise ancak peşinden gidip taklit edebilir.
çok bilmiş boş boş konuşma Apple da Çin'de üretiliyor o küçük beyninle boş yorum yapma
apple , xiaomi nin tırnağı olamaz. sadece marka adı var. xiomi yi herkese tavsiye ederim. Hız, kalite, foto çekimi inanılmaz derecede güzel. apple a 20 vereceğinize xiomi ye 5 para verin. paranız cebinizde kalsın
Şu teknolojideki sınırsızlıga bak insanlık gerçekten Bu Basın ve Medyanın Felaket Tellalıgıyla tam bir Güdülecek Çiftlik Hayvanı gibi oldu Teknolojide sınır yok ama gel gelelim adını korona taktıkları uzak dogulu virüs var ne hale geldi insanlık Allah belanızı versin bitirdiniz güzelim dünyamızın içine ettiniz el birligiyle Afrikaya Orta Doguya bakın birde Bu Avrupa ve Amerika Denen Kan Emici Ülkelere Bakın ne Durumdalar...Açın gözünüzü Açın...
Geri Dön