HABER

Yarıyıl tatili öne alınacak mı? Bakan Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 'Yarıyıl tatili öne alınacak mı?' sorusuyla ilgili olarak "Yarıyıl tatilini öne almak senaryolar arasında bulunuyor." açıklamasını yaptı.

Yarıyıl tatili öne alınacak mı? Bakan Selçuk'tan açıklama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, NTV canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. Bakan Selçuk'un açıklamasından satır başları:

Sağlık Bakanı ve Bilim Kurulu ile temas halindeyiz. Öğrencilerimizi de bu dönemde izliyoruz. Kısaca ilgili kurumlarla değerlendirmeleri yapıyoruz.

YÜZ YÜZE EĞİTİM

Önümüzdeki hafta Kabine toplantısında bu konu tekrar değerlendirmeye alınacak. Bu tür kararları almak tamamen veriye bakma gerekliliği doğuruyor. Okulların açılmasını biz de istiyoruz ama duruma bakılacak. Muhtemel senaryolar değerlendirilip okul kararı verilecek.

4 Ocak bizim için umut vaad eden bir tarih açıklamasında ifade etmek istediğim, okulların bir an önce açıklaması yönünde bir talebim var. Tüm bunlara baktığımda 4 Ocak iyimser bir tahmin.

YARIYIL TATİLİ ÖNE ALINACAK MI?

Yarıyıl tatilini öne almak senaryolar arasında bulunuyor.

'EN AZ BİR SINAV YÜZ YÜZE YAPILACAK'

22 Ocak'ta karne vermek istiyoruz. En az bir sınavı yüz yüze yapmak istiyoruz.

Biz çocuğumuzun eline basılı karne vermek istiyoruz. Tüm şartlara karşı da hazırlıklarımı sürdürüyoruz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 39 yorum
yorulmayın siz, çocuklar zaten tatil yapıyor.
Sizin çocuğunuz yok sanırım emin olun okulda ders yaptıklarından daha fazla çalışıyorlar
ne tatili yapıyor çocuklar.birde annelere sorun bakalım sabahtan saat 14 e kadar canlı dersler var.sonrasında da ödevler 2 saat sürüyor.siz babalara göre çocuklar tatil yapar tabi
Fen Lisesinde öğretmenim. 12.siniflara giriyorum. ve inanın 2-3 kişiyle ders işliyorum. çocuklar bitik, psikolojileri çökük... Devlet de çaresiz millet de. en kısa sürede biter inşallah su korona belası. yoksa kayıp bir nesil yetişiyor maalesef
kime göre söylüyorsunuz
iste agzi olan konuşuyor insallah çocuğu yoktur bu arkadaşın varsa vay o çocuğun haline unutmadan tatildegiluzaktanegitim
boş tenekenin sesi çok çıkar.
Neyin inadi bu zaten okullari actiginiz icin vakalar patladi. Devlet ogretmenlerin maasini oduyor. Ozel okullarda catir catir veliden aliyor. 1 taksit geciktirsen canli egitimi kapatiyor. Neyin pesindesiniz anlamak mumkun degil. Siz aşi sayisini arttirinda bir an once kurtulalim.
Hayatımızı film yaptınız. Yazın senaryo yu da oynayalım
Geri Dön