Son dakika! İstanbul'da dev operasyon: 300 kişilik ekip görevde

Gelen son dakika haberine göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde, İlçe Emniyet Müdürlükleri ile Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla dev bir operasyon gerçekleştiriliyor. 39 noktada 300 kişilik ekiple sadece taksi ve minibüslere yönelik denetleme yapıldı. Uygulamada asayiş ve terör olaylarını önleme amaçlı ticari yolcu taşımacılığı yapan sürücüler ve bağlı bulundukları firmaların denetlendiği kaydedildi.

İstanbul'da 300 kişilik ekiple gerçekleştirilen son dakika operasyonunda, asayiş ve terör olaylarını önleme amacıyla ticari yolcu taşımacılığı yapmakta olan sürücüler ve bağlı bulundukları firmalara denetlemelerde bulunulduğu, taksi ve minibüs şoförlerinin gerçekleştirdikleri kural ihlalleri ve yolcuların bilinçlendirilmesinin amaçlandığı bildirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Koordinesinde; İlçe Emniyet Müdürlükleri ile Özel Harekat, Narkotik Suçlarla Mücadele, Önleyici Hizmetler ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelinin katımıyla 38 noktada 300 ekip ile denetim yapıldı.

Denetim yapılan yerlerden biri olan Bağcılar'da polis ekipleri, taksileri durdurup sürücü ve yolcuları GBT kontrolünden geçirdi ve üst araması yaptı. Buradaki kontrollerde dedektör köpek 'Maya' da taksilerin içinde ve dışında arama yaptı.

Şişli Darülaceze caddesinde de yapılan uygulamada taksi ve minibüs sürücülerinin ehliyet ve ruhsatları kontrol edildi, sürücülerin üstleri ile araçlar arandı. Yolcuların bulunduğu araçlarda, yolcularında kimlik kontrolleri yapıldı. Uygulama sırasında polis köpeği Panzer de araçlarda yapılan aramaya katıldı. Yolcular ve sürücüler denetimden memnun olduklarını dile getirdi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
RANT VARSA AKP VARDIR AKPDEN REFARANSI OLANA BU ŞEY OLMAZ ONLAR ICIN VATAN DEĞIL SARAY ÖNEMLİ
vatan = erdoğan
Dev operasyon derken milelti canından bıktrdığınızn farkındamısnız,varsa suç veya suçlu takıp edilir vede ınsanlar işlrinden güçlerinden edilmeden halleddidlri ust makamalrınıza yaranmak için işiniz gücünüz dev operasyon sanki memleket istıla edilmiş gibi bir hava
@arslan_ozeren_1955 herkesin peşine 1 polis mi taksınlar?
@arslan_ozeren_1955 3 sene operasyon yaptırmayıp seyrederken iyiydi. Bu durumun Ohalinde sebebi kandileridir.
O zaman gitsinler Cevahir AVM nin önündeki AT HIRSIZI taksicileri denetlesinler...
geç bile alındı binlerce taksici torbacılık yapıyor
HERKES TAKSİCİ OLMAMALI BAKIYORUSUN HAPİSANE KAÇKINI GİBİ ŞÖFÖR YANINDA OTURUYOR
taksi minibus ve halk otobusu soforleri cohu at hirsizi gibi kaba saba insanlar
@hakan_tank Egitim sart. Insanlara nasil davranmasi, Dogru yere dolandirmadan goturmesi gerektigi Konusunda brif verilip uygulamali teftislerle kurallara uyulup uyulmadigi kontrol edilebilir..
Nihayet!
Üzülmemek elde değil,dev operasyon yapılacak kadar kanunsuzlukar oluşmuşsa,bu zamana kadar devlet nerede idi? Görmedilermi? Devlette devamlı kontrol esas değilmi? Sen sorumlu olarak canavarı yedir içir giydir büyüt sonrada mızrak çuvala sığmayınca görkemli bir polişs kalabalığı vede adı dev operasyon yemezler bu dev bir ihmalin neticesidir o kadar
Cok ilginc denetlenmesi cok iyi bir şey olmasına rağmen , karşı yorumlar görüyorum . Asıl denetleme yapılmadığı zaman bi problem vardır arkadaşlar .
Özellikle bayan kuaförleri, hepsini kapsamıyor tabi ki ama torbacı ve içici çok var... İçiciyim diyene ceza yok nerden bileyim sadece içtiğini... Ona da bi satan var dimi
ülkemiz inşaallah en kısa zamanda hainlerden temizlenecek
taksici ve de minübüscülere birer tanede permatik verin..verinde traş olsunlar..
taksi dolmuş servisçi kamyoncu alayı kürt alayı pislik hepsinin sektörden atılmaları lazım kürdün olduğu bir iş sektörü bataklıktır her pislik olur
Şükür akıl etmişler bütün suçlular taksiye dolmuşa biniyor. Birazda bu trafik teröristlerini denetleyin..
Diğer Haberler