Nazilli'de 10 kişiye gözaltı

Aydın'ın Nazilli ilçesinde, küçük kızların şikayetiyle ortaya çıkan cinsel istismar iddiasıyla ilgili operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.

Nazilli'de 10 kişiye gözaltı

18 yaşından küçük kız çocuklarını taciz ve fuhşa teşvik ettiği öne sürülen kişilere yönelik operasyonda bir kişinin daha arandığı öğrenildi. Ayrıca cinsel istismar delili kayıtların yer aldığı CD, taşınabilir harici bellek, cep telefonu ve görüntülerin kaydedildiği bilgisayar ele geçirildi.

Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla jandarma tarafından düzenlenen operasyonda, ilçe merkezi başta olmak üzere yetiştirme yurdunda kalan 18 yaşından küçük kız çocuklarını alkol ve uyuşturucu maddeye alıştırdığı, taciz ve fuhşa teşvik ettiği iddia edilen 11 şüpheliden 10'u yakalandı. Zanlılarından birisinin kamu personeli olduğu öne sürüldü. Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi: "Nazilli'ye bağlı İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdu'nda barınmakta olan kız çocuklarından bazılarının yurttan kaçtıkları, dışarıda kaldıkları süre içerisinde de alkol ve uyuşturucu madde kullanmaya alıştırıldığı şikayet üzerine öğrenildi. Alkol ve uyuşturucu madde kullandıkları esnada kötü niyetli şahısların cinsel istismarına maruz kaldıkları yönünde ihbar ve şikayetler üzerine Nazilli Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatları doğrultusunda soruşturma başlatıldı. Aydın İl Jandarma ve Nazilli İlçe Jandarma komutanlıklarınca başlatılan teknik takip sonucunda, 11 şüphelinin evinde ve iş yerinde yapılan aramalarda birçok uyuşturucu madde ile yaşı küçük çocuklara yönelik cinsel istismar delili kayıtlar olan CD, taşınabilir harici bellek, cep telefonu ve görüntülerin kaydedildiği bilgisayar ele geçirildi. Şüphelilerin, 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda görevli memurlardan olmadığı ve tamamının sivil şahıslardan oluştuğu belirlendi. 10 mağdur çocuğa yönelik cinsel istismar yapıldığı tespit edildi."

Soruşturma kapsamında şüpheli ve mağdurların ifadelerinin psikolog ve avukat nezaretinde alınmasına devam edildiği bildirilen açıklamada şöyle denildi: "Mağdur ve şüpheli ifadeleri doğrultusunda soruşturma derinleştirilerek devam edecektir. Mağdur, yaşı küçük kız çocuklarına yönelik olarak cinsel istismar suçunun şüpheliler tarafından kalacak yer, yiyecek, içecek, para,kontör, hediye, alkol ve uyuşturucu madde gibi iradelerini etkileyecek vaatlerde bulunmak suretiyle ya da mağdurların idrak edemeyeceği tarzda aşk, sevgi, eğlence ve evlilik gibi güzel sözlerle hileli bir şekilde yollar kullanılarak gerçekleştirildiği, bazı mağdurların ses ve görüntükaydını yaparak, bu kayıtları şantaj ve tehdit aracı olarak kullanmak suretiyle bu suçları işledikleri tespit olunmuştur.

Mağdur kız çocuklarından birçoğunun daha önce İsabeyli beldesinde bulunan 80. Yıl Çocuk Yuvası'nda kalan çocuklar olduğu, dördünün de halen yurtta kalan kız çocuğu olduğu tespit edilmiştir. İsabeyli 80. Yıl Çocuk Yuvası ve Kız Yetiştirme Yurdunda görev yapan görevlilerden hiçbirisi, şüpheli olarak gözaltında değildir. Soruşturma, Aydın İl Jandarma Komutanlığı ve Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı'nca başsavcılığımızın koordinasyonunda yürütülmekte olup şüphelilerin sorgusu halen Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığı'nda sürdürülmektedir."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 86 yorum
Yetiş Tayyip Abi zina var koş ilgilen.
şimdi bizim chp hemen sahip çıkar tacizlere özgürlük var sen karışıyorsun diye,
yarım akıllı tacizcilere sahip çıkan AKP, hakim 12 yaşındaki kıza tecavüz eden dedeyi tahrik oldu diye cezasını indirdi, hüseyin üzmez meşhur AKPli yazar, adli tıptan 14 yaşındaki cinsel istismara uğramış kız için psikolojisi bozulmamıştır yazısı aldı. Sen hangi ülkede yaşıyorsun? Mısırda ölen eşinin cesediyle sevişmene olanak sağlayan yasayı kim çıkardı, senin AKP nin çok sevdiği müslüman kardeşler meclisi, Türkiye de zinayı suç kapsamından kim çıkardı AKP, imam nikahının önünü açmak için kolları sıvayan kim ? AKP, ondan sonra orospuya 2 saatlik nikah, sonra boş ol de bitsin, uyanın artık
yok onlar ak partiye kilitlenmiş onun dışında sorun yoktur onlar için yani isteyen suç işlesin ak parti politikaları dışında kalıyorsa no prolem
Senin ağa baban sahip çıkar merak etme sen hani üzmez amcanız vardı hatırlarmısın ?
nereden sizin chp oluyor sen aklı başında olmayan ahmagın tekisin biz söylediginiz gibi.at gözlügüyle bakan kendin gibi .ahmak biri deyiliz.düşmanlık ayrımcılık içinize işlemiş kardeşim.
BECERİKSİZ AİLE DEN SORUMLU BAKAN MÜSVETTESİ VAR ÇIKAR ÜZERİNE ERZEM OLMAYAN İŞLERDE BOŞ BOŞ KONUŞUR.DAHA 2 AY ÖNCEDE İSTANBULDA AYNI OLAY OLDU.ADANA DA OLDU.UTANMADAN O KOLTUKTA OTURUR.MİLLETİN BAŞINIMI ÖRTECEK YOKSA BAŞKA BİYERİNİMİ ÖRTECEK, BUNLAR HAKKINDA KÜKRER DURUR. DAHA HEMCİNSİ MESAİ ARKADAŞININ PROTEZ AYAKLA VE ETEKLE GELMESİNİ 4 YILDIR ENGELLEYEMEZ. CHP Lİ OVEKİL TÜRBANI PROTEZ BACAĞINA BAĞLAYIP MECLİSE GİTMESSE NAMERTTİR.
doğru söylüyorsun, hemde namerd oğlu namerttir. çünkü namertliğin yapışıp çıkmadığı, üzerine cuk oturduğu tek adres cehape zihniyeti ve güruhudur.
ağırına gitmiş bu haber hani kız erkek öğrencilerin aynı evde kalmalarındaki sakıncalardan biri olduğu için ve hemen akabinde böyle bir haber çıktığı içinmi.ALLAH ın sopası yok
vah salaklarım vah.tayyibin yönettiği ülkde bir tacizide chp ye bağladınızya.niye akp çok oy alıyor.sebebi belli bu kadar aptalın yaşadığı ülkede normal olsa gerek.
BU YETİŞTİRME YURDUNDAKİ ÇOCUKLAR KİMİN ARKDŞLAR ..? ...AĞDAPLI ve MANTIKLI CVP LTFN
Dün buradan Üniversiteli gençlerle ilgili aynı evlerde kalıyorlar diye yaygara koparan AKP ye yalakalık yapanlar, mangalda kül bırakmayanlar, namus bekçiliğine soyunanlar neredesiniz. Haber sizi acıttımı yoksa yüzünüzmü kızardı. Sizin yüzünüz kızarmaz ama bu haberin üzerinden 2 gün geçsin ortaya çıkar buradan gene ahkam kesersiniz. Eminimki o küçücük kızları taciz edenleri bir inceleyin namus bekçisi kesilenler aynı çizgide olanlardır. 9 yaşındaki kıza nikah caizdir diyen zihniyetten ne beklersiniz.
dün erkek kız birlikte kalsın diyenler alın size ateşle barut misali bir arada dururmu
ONLAR KİMLERİN ÇOCUKLARI BUNUDA AÇIKLA LTFN ÇÖP KONTNRLARINDA SOKAKLARDA ACIMASIZCA BIRAKILAN CANLAR. BU OLAYLARDA SUÇLU ARANACAKSA AİLE .. LERDİR DEVLET YER TEMİN EDİYOR YEMEĞİNİ SOKAKLARDAN KORUMAYA ÇALIŞIYOR NE İSTİYORSUNN... SEN SİTEMİNİ AİLE KAVRAMINI UNUTMUŞ SADECE KENDİNİ DÜŞÜNEN BENCİL NESİL LE PAYLAŞ .ve DEVLETE TŞKR ET HAYIRLATMAYA ÇALIŞTIĞI İÇİN ...DİYER YORUNLARINIZIDA OKUDUM O DESTEKLEDİĞİN ÖĞRENCİLERİN GELECEĞİNİDE MAHVEDİYORSUNUZZ ONLARIN OKUL HAYATINIDA BİTİRİYORSUNUZ SAYENİZDE ŞİMDİ GURUR DUYUYORMUSUN.?
AHA DEVLET GÜVENCESİNDEKİ ( ÇOCUK YETİŞTİRME YURDU) BEBEKLERE TACİZ... NERDESİN LAN TAYYİP ???? NERDE SENİN GÜVENCEN ??????? REŞİT İNSANLARIN HAYATINA MÜDAHALEYLE UĞRAŞACAĞINA BU ŞEREFSİZLERLE UĞRAŞAYDIN !!.!
nasıl adamsınız neredeyse kına yakacaksınız devletinin başına birşey gelipte sevinen ırk az bulunur.Gidip soyunuzu bir araştırın adamlar marmaray yapar birşey olsun diye dua edersiniz.Cinsel istismar yapanlar benim gözümde asılmalı ama böyle olaylara sevinmeyin arkadaşım yarın sizin ailenizden birinin başınada gelebilir.Mynet yayınla sende ayrım yapma hep bir tarafa çalışıyon
helal sana
gerçek adını yazarmısın canım..seninle bi ilgilenelim.
WEBGLOBAL. TELEFONUNU YAZDA GÖRELİM KİM KİMLE İLGİLENİYOR DALLAMA....
WEBGLOBAL. TELEFONUNU YAZDA GÖRELİM KİM KİMLE İLGİLENİYOR DALLAMA.....
hadi şimdide başbakanı suçlayın bakalım.adamın anlatmak istediği bu gibi şeylerdi
Burası yetiştirme yurdu zaten devletin kontrolünde zahmet edip haberi okusanda sonra savunsan nedense o iktidardayken bu tür sapkınlıkların sürekli arttığı başbakanını
hukuk olmayan ceza olmayan ülkede bunlar normal gözükür,bu 60 maddeyi imzalamıyan başta CHP olmak üzere diğerlerinin vicdanlarına sormak gerek
o 60 madde tecavüzcüleri mi yargılayacak geri zekalı, aklınca ucuz siyaset yapıyorsun burda, gerçe haklısın, yiyen o kadar çok mal var ki sizin bu yemlerinizi, şimdi senin bu yorumunu okuyan nicesi o anayasada değişecek 60 madde ile tecavüzcüler idam edilecek sanar :)
Din tücarları,bu tür sapkınlıklar Akpnin oyları ile paralel artıyor. Bunu sorgulayan varmı acaba aranızda. yoksa akp sizlere paranın, makarnanın yanında bu tür pislikleri de mi vaad ediyor. daha temiz bir Türkiye dedikleri bumu oluyor. Herşey de tersine olduğu gibi. Nedense gericilerin olduğu yerlerde, hep belden aşagı skandallar yaşanıyor. Bizim mücadelemizde tam olarak bunlar yaşanmasın diyedir. akşam imam nikahı yapıp, ertesi gün boş ol diyen üniversiteli pisliklerin yaptıkları da zina değil midir. Mynet lütfen yayınla. yoksa seni taraf bilirim.
dinimizde fuhuş uyuşturucu yasak ve buyuk gunahtır ve bunların akpyle ne alaksı var dünyanın heryerinde var yakalyan da oratya cıkaranda devlet bu sapıklıkları yapan zihniyet dinsiz zihniyettir alllahtan korkan yapmaz zaten allak tan korkmayan sizin gibi iftiracılar ve chp lillerdir işiniz zaten yalan iftira atmak asıl sapık zihniyet sizlersiniz. ama temizliyecez allahın izniyle sen rahat ol
malesef bu tarz sapkınlar hep vardı dostum ... sadece bildiklerimiz ve gün yüzününe çıkan bunlar...
aynı konu benim de dikkatimi cekti sanırım yasaklar arttıkca bu tarz sapıklıklar sapkınlıklar olmaya devam edecek kadınların kac cocuk doğuracağına karısıncaya kadar bir de bu tür meselelere eğilseler hatta önceliği cocuk istismarı ve tecavüz kadına şiddet gibi konular olsa yapıcı cözümler bulsalar şimdi ülkemiz cok farklı bir noktada olurdu fakat gözümüzün acılmasını istemiyorlar yoksa nasıl oy alacaklar koyun gibi gütmek varken
Buyrun burdan yakalım.Sayın Başbakan önce sen devletin kontrolündeki kurumlarda kalan 18 yaş altı gençlerimizi koru,sonra diğerlerine el at.
işte bizim 90 yılda ülkeyi idare edenlerin semereleri....yavaş yavaş görüntüleri ve sesleri duyulmaya başladı. sonrada kalkıp Başbakanla uğraşıyorlar.öğlemi dedi böylemi dedir...seçim yaklaştı ya yeme politikası...
on senede memleketi bu hale getirdiler senin gibi örümcek kafalılar
örümcek kafalı resir, on yıl öncesinde bunlar örtbas edilip üstü kapatılan şeylerdi, susurluk gibi olaylar artık yok zoruna gitmesin, kafanı gömdüğün çukurdan çıkar
bırakırlar suçluları.Çünkü onlar suçsuz bizim yasalarımıza göre
TAYYİP KENDİ DENETİMİNDEKİLERE SAHİP ÇIKAMIYORSUN AKLIN MİLLETİN UÇKURUNU KONTROL ETMEKTESİN NERDEYSE KARŞI CİNSLERİN GÖLGELERİNİN BİR ARAYA GELMESİNE MÜSADE ETMEYECEKSİN
SENIN UCKURUNLA UGRASAN YOK SAPIKLIGINA DEVAM ET
devlet önce kendi yurdundaki kızları korusun ondan sonra öğrenci evlerine el atsın. rezalete bakarmısın ya!
Lütfen haberi dikkatle okuyun! Kızlar nerede kalıyormuş? Ne yapıldığı belli olmayan öğrenci evleri(!)nde mi? Yoksa çocukların her şeyiyle kendilerine emanet edildiği devleti resmi bir yurdunda mı? Siz evlerde kalan üniversiteli gençlerle uğraşacağınıza, önce, canlarıyla namuslarıyla size emanet edilen çocukları korumayı başarın! El alemin uçkur bekçiliğine soyunmaktan önce yapılacak çok şey var bence!
Devletin görevi 18 yaşından küçük çocuklara karşı istismarları önlemek.Kendi yurtlarında istismarların daniskası var.Milletin evlerini gözetleyeceğine asli görevini yap.
AHA DEVLET GÜVENCESİNDEKİ ( ÇOCUK YETİŞTİRME YURDU) BEBEKLERE TACİZ... ....NERDESİN LAN TAYYİP ???? NERDE SENİN GÜVENCEN ??????? REŞİT İNSANLARIN HAYATINA MÜDAHALEYLE UĞRAŞACAĞINA BU ŞEREFSİZLERLE UĞRAŞAYDIN !!!
EY ÜLKEM BUNA SESSİZ KALMA ÇOCUKLAR BU ÜLKENİN YARINLARI BU ZULME SESSİZ KALMAYIN
4 agac için ist yakan arkadaşlar nerdesiniz? bu cocuklar 4 agactan dahamı degersiz? o vatan sever ülkemin kaymagını yiyen ünlü denen insan kırıntıları hadi insan oldugunuzu hatırlayın hadi bunun içinde sokaga cıkınsana hadi bir gösteride bunun için yapalım bu ve bunlar gibiler için igdam isteyelim.
SERDARİST sen olayı hala 4 ağaç diye adlandıran KÖMÜRCÜ, MAKARNACI takımındansın salyalarından belli, madem biz çapulcular, ayyaşlar, serseriler bu gençlere sahip çıkamıyoruz İKTİDAR DA sizin diğer % 50'de sizsiniz bizim adımıza bize görev çıkaracağına kendi adınıza durumdan vazifeye geçin ve SİZLER SESİNİZİ ÇIKARIN BAKIN BAKALIM BİZLER ARKANIZDAN GELİYOZ MU GELMİYOZ MU ? ama böyle birşeyi asla ve asla yapamayacağınıza adım kadar emin ben çünkü o cd leri ve görüntüleri servis etseler ilk sıraya geçenler sizler olursunuz... biraz ağır oldu ama sen kaşındın....
Namussuzlar,,,alçaklar,,ülke yönetirse..ceza olmaz..ve sapıklık dikala olur...
Namussuz senin soyun ve atan..
O taciz ve tecavüzcüler hiç empati yapıyorlar mı acaba ? ''Bunlardan biri benim çocuğum da olabilirdi.'' diye aklına geliyor mu ?
o kadar akıllı olsa tecavz etmezdi
namussuz tayyı o mudurlerı kadroolu personelı besliyor he rgun bınelrce vekıden şıkayet gidiyorr hiç biri umrunda degil
Başbakan doğruyu söylediğinde yine küfür ediyorsunuz.Terbiyesiz güruhu.....
sizin gibiler cıkıyor erkek kız birlikte dursa ne olur diyorsunuz alın size birliktelik utanmadan birde yorum yapıyorlar yazık ya
nasıl olsa bunlara 4 hatun almak serbest imam nikahı ile personele nikahlarlar olur biter mühim olan 18 yaşını geçmiş üniversite öğrencilleri .....? hani ne dedi başbakan okuyan kız öğrencilerin irzı namusu bize emanet nasıl sahip oluyor bakın teyyibe bunların zihniyeti bu işte görün bak bu mudür ve personel terfi ederler
ya allah aşkına yapmayın bu kadarı fazla tayyip ne yaptı gidin el kadar çocuklarımı elleyin dedi biraz insaf lütfen ya ortada 11 suçlu var sen hala tayyip derdindesin chp iktidarda olsaydı olmayacakmıydı bunlar ne diyeceklerdi bizler solcuyuz ellemeyelim ayıp olurmu?????????? arkadaşım suçluları bulmuşlar başka birini suçlama onların şeylerini kesip ağızlarına vereceklerki onun gibi olanlara ibret olsun
dünyanın en iğrenç suçu çocuk istismarıdır eğer bunu yapanlar deliliyle yakalanırsa suçu kesinse dünyanın en ağır cezasına çarptırılmalı buna göre de yasa düzenlenmeli bak o zaman çocuk istismarı oluyo mu?
Sayın başbakasayın içişleri bakanı ve cok muhterem COŞ VALİ. 18 YASINDAN BUYUK UNIVERSITE GENCLERININ EVLERINI TAKIBE ALACAGINZA," ONLARI KORUMA " ALACAGINIZA BU COCUKLARI KORUSANIZ YA. 18 YASINI TAMAMLAYAN COCUKLARI TURTLARDAN SOKAGA SALAN DEVLET DEĞİL Mİ
18 yaşından büyük olunca korunmamalı, böyle düşünüyorsan senin kızkardeşinide birileri avlar. yazık ruhsuz adam.
bunlara neden olanların kolunu bacağını kesiceksinki bak bida yapıyorlar mı
devlet olarak bunları koruyun siz allahın andavalları, ulan 18 yaşını geçmiş,20 yaşın üzerindeki koca koca insanların evine göz dikeceğinize bunları yakalayın allahın sapıkları, tüh sizin hükümetinize de uğraştığı şeylerede
AHA DEVLET GÜVENCESİNDEKİ ( ÇOCUK YETİŞTİRME YURDU) BEBEKLERE TACİZ... NERDESİN LAN TAYYİP ???? NERDE SENİN GÜVENCEN ??????? REŞİT İNSANLARIN HAYATINA MÜDAHALEYLE UĞRAŞACAĞINA BU ŞEREFSİZLERLE UĞRAŞAYDIN !!!
ASIN GİTSİN
asamazsın asarsan iran olduk derler aman :)
hangi ülkede olursa olsun kanıtlanmış tecavüz ve adice cinayetlerin suçu idam olmalıdır.
kızlı erkekli yapıyorlar bunlar hep cima .
Bu nereye kadar gidecek devlet korumasinda bu evlatlarimiz vay halimize
Nazilli gibi hemen hemen hiç suç işlenmeyen, kendi halinde bir ilçede dahi bu tip mahluklar varsa, vay ülkemin haline.. Vay ülkemin çocuklarının haline...
bastıbacağa bak nereye çekiyor senin gibiler ıslah olmaz.sen ıslah olmadıkça acı çekeceksin bunu bil.
başbakan tekerimize çomak soktu diye bağırıyor bunlar... haklımıymış?..
devlet yurtdu geri zekalı
EGE DEĞİL Mİ HEPSİ BOĞ
Boğ senin sülanen gavat. seni Ege liler mi becerdi de laf atıyon.
yazık .
sizin ve sizin gibi sapıkların ALLAH belasını versin.şimdi bunları içeri atacağınıza, halka teslim edin cezasını halk kessin.işte o zaman gerçek adalet olur.nasıl olsa içeri atar,sonra da beyler gibi bakar ve de adam gibi salıverirsiniz.olan o zavallı çocuklarımıza olur.gerçekten cezayı halk kesse acaba bu kadar rahat olabilirler mi?
devletin emanetindeki çocukları koruyama elalemin namus bekçiliğine soyun.
Bu muhterem zevatın kimliklerini ve hangi partilere oy verdiklerini çok merak ediyorum doğrusu.Eminim namus bekçisi başbakanın partisinden değildirler????
SENIN GIBI MAHLUKLARIN PARTISI CHP MIYS ÖGRENDIK BAK
yurtlaar huzur evleri hapisaneler heryere sık sık psikologla birlikte bir müfettişte gitmeli denetlemeler sıkı olmalı. bundan başka apartamnınızda mahallenizde ne olup bitiyor evinizi kime kiraya verdiniz bakmalısınız sayın vatandaş lütfen biraz duyarlılık biraz sağduyu.
biraz düşünsek bunlar neden oluyor diye. birbirimize sataşmadan, atışmadan toplum olarak düşüne bilsek nasıl önüne geçeriz.tanımadığımız insanların evlatlarına kendi evladımız gibi ne zaman bakmayı öğrenecez
BAŞBAKANA KIZANLAR BU HABERİ İYİ OKUN
bu çocuklar devletimize emanetse(eğer ve gerçekten)tez saatte kurum ıslah edilmeli.personel uzmanlaşmış olmalı ve ekonomileri düzeltilmeli.şeffaf, denetlenebilir ve daha insani bir yapıya kavuşturulmalıdır.örneğin nesin vakfının işleyişini geliştirerek uygulama hayata geçirilebilir.
Yorumlara bakıyorumda; sanırım o tv'lerdeki diziler, dandik yarışma programları, şu ses, bu ses, yokmusun-varmısın, survivor...v.s. gibi yayınlar insanların muhakeme yeteneğini yok etmiş, okuduklarını anlayıp idrak edemiyorlar.Bir tanesi bu olayı gezi parkına bağlamış, bir tanesi ''başbakan haklıymış'' o evlerde neler yapıyolarmış demiş hayret doğrusu.Bu olayda daha önceki 13 yaşındaki kız olayı gibi kapanacak ve kızlar suçlu olacak, adamlar rızaları vardı diyecek (ki bu adamlar: muhtar, memur, asker, esnaf v.s. gibi adamlar olabilir daha önce olduğu gibi) sonuç:kızlar suçlu, yaşasın adalet.
Diğer Haberler