KADIN

1-10 Ocak 2016 haftalık burç yorumları

Yeni yıla burcunuzu okumadan girmeyin!

1-10 Ocak 2016 haftalık burç yorumları

KOÇ

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Koçlar, 5 ve 8 Ocak tarihleri arasında, Merkür, Kova burcunda gerileyecek. İleriye yönelik hedefleriniz açısından kafanızın içindeki planları ve projeleri yeniden gözden geçirmekte yarar var. Daha önceden planlanmış organizasyon anlamındaki işlerinizin şöyle bir kontrolünü yaparak yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu dönemde eski tanıdıklarınızla bir araya gelirsiniz.

10 Ocak tarihinde Oğlak burcunda doğacak Yeniay, mesleki konular ve sorumluluklarımız anlamında önemli olup, yeni bir adım atmak, mevcut durumumuzu sağlama almak yönünde kıymetlidir. Yeniay’ın görünümlerini birlikte incelediğimizde, ne gibi gelişmelere işaret olduğunu daha net anlayabiliriz. Yeniay’ın Jüpiter’le olan olumlu görünümü, iş hayatımızın verimli hale getirilmesi, işlerimizin açılması, iş ortamındaki sorunların aşılması, kendimizi bedensel ve ruhsal anlamda iyi hissetmemizi sağlayıcıdır. Eskiye ait birtakım pürüzlerin çözülmesi adına umutlanırız. İşsizlik problemimize çare bulmak amaçlı araştırmada bulunabiliriz. Eski bir sorunu şimdi yeniden ele alarak çözmeye çalışabiliriz. Yeniay’ın Kuzey düğümle olumlu görünümü, işimizde daha titiz çalışmamızı, olumlu yönde gelişmemizi destekleyicidir. Başkalarına destek oluruz, kendimize güvendiğimiz için, zorlukları daha kolay aşabiliriz. İşlerimizi detaylı bir şekilde takip ederiz. Yeniay’ın geri hareketi sürmekte olan Merkür ile görünümü, geçtiğimiz 30 ve 31 Aralık tarihlerinde yapılan görüşmelerin tekrarlanması anlamına gelir. Bunlar üzerinde bir daha düşünmekte yarar var. Bu Yeniay’da dikkat edeceğimiz nokta, tam anlamıyla araştırmadan, bilgilenmeden, emin olmadan yeni bir karar vermemektir. Bakalım, soruşturalım, inceleyelim. Her şey gönlünüzce olsun.


BOĞA

/

1-10 Ocak arası:

Sevgili Boğalar, ilişki evinizde etkili olacak Mars, Akrep burcu seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerine ve hedeflerine saygı duyulması, mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdır.

İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür, Kova burcuna gerileyecek. İş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirerek eksiklerinizi saptamalısınız. Bu yeni bir iş teklifi ise, gözden geçirmeli ve sizin açınızdan olabilecek artı ve eksi durumları mutlaka düşünmelisiniz. Aniden gelen bir teklif veya sizin bazı nedenlerle birdenbire karar değiştirmeniz, başka bir yöne gitmeye karar vermişken tam tersi bir seçimde bulunmanız ve yeni bir adım atmanız yanlış olacaktır.

Jüpiter, Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, aşk olgusu, sevdiğimiz şeyler, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, içsel bir değerlendirmede bulunacağız. Her şey gönlünüzce olsun.


İKİZLER

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili İkizler, Akrep burcunda ilerleyecek Mars, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde ilerleyecek. 5 Ocak tarihinde gerileyecek Merkür’ü unutmayalım. Düzene kavuşturulması gerekenlerin mutlaka ele alınması lazım. İradenize hakim olmanız, restleşmelerden kaçınmanız, ortama göre tedbirli olmanız yararlıdır. İstekler tutku ve ihtiras halini alabilir. Elde etmek, mutlak hakim olmak, inatlaşmak, “benim arzularım önemli” diyerek baskın olmanız hususunda sizi uyarmalıyım. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda aklımız başımızda olmalı.

Oğlak burcunda doğacak Yeniay, üstünüzde bir hayli yıpratıcı baskıların olduğu, özel veya iş anlamındaki ortaklıkların sizi yorduğu bir dönem geçirdiğinizi işaret ediyor. Sizin bu durumlar karşısında pes etmek yerine, olan biteni daha dikkatli bir şekilde analiz ederek, çıkış yolları bulabilirsiniz. Sıkıntı ve sorunlarınızın nedenleri üzerinde düşünmek vaktidir. Yeniay’ın görünümlerini birlikte inceleyerek durum karşısında neler yapabileceğimizi, nasıl değerlendireceğimizi tespit edebiliriz. Yeniay’ın, Jüpiter ile olan görünümü, iş, ailevi ve parasal konularda desteğe duyduğumuz ihtiyacın göstergesi. Her şey gönlünüzce olsun.


YENGEÇ

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Yengeçler, Akrep burcunda seyredecek Mars etkisinde aşkta tutkuluyuz. Ancak bir o kadar da sorguluyoruz. Bunun nedeni, karşımızdaki kişinin niyetini anlamak, neden hayatımızda yer aldığını bilmek, bu yolu birlikte mi gideceğiz, yoksa sadece bir müddetlik eşlik mi edeceğiz? Bunlar önemli. Yapıcı bir değişimden yanayız. Durgunluğa sebep olan her şeyden uzaklaşmak, tutkularınızı gönlünüzce yaşamak ve her şeyden önemlisi, güç birliğinde bulunmak niyetindeyiz. Anne ve baba Yengeçlerin, evlatlarına bir hayli düşkün oldukları bir zaman dilimindeyiz. Ancak Merkür gerileme döneminde. Geçmişte verilen kararlar şöyle bir tartılıp, bundan sonra yapılacaklar tespit edilirse hakikaten yararlı olur. Böylece amacınıza ulaşmak adına, enerjiniz doğru şekilde yönlendirilmiş olur.

Merkür, Kova burcunda kısacık bir süre gerileyecek. Başkaları kaynaklı elde ettiğiniz gelirler, bankalarla alakalı girişimleriniz, kredi işleriniz, miras, vergi, sigorta, ortak paralar, borçlarınız, eşinizin parasal durumu gibi konuların yeniden gözden geçirilmesinde yarar var. Aksayan her şeyi mercek altına alarak düşündüğünüzde daha önceden fark edemediğiniz birçok olguyu saptamanız bu süreçte mümkün olabilir. İş ortaklığınızla alakalı parasal bölüşümle ilgili sorunlar adına yeni bir adım atmak yerine her iki tarafta durumları tekrar tartabilirse gayet yararlı olur.

Jüpiter, Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde kendi bilgimiz, tecrübelerimiz, yakın çevremizle alakalı konularda işten eğitime kadar olan tüm meseleleri içsel anlamda gözden geçireceğiz. İnceleyeceğiz ve neler yapmalıyız bunları tespit edeceğiz. Çevremizi, kendimizi bir gözlem vakti olarak da görülebilir. Her şey gönlünüzce olsun.


ASLAN

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Aslanlar, Mars, Akrep burcunda ilerleyecek. Merkür’ün iki ayrı burçta geri hareketini hesaba katmak gerekiyor. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı, özel duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yüksek. Size denetim uygulamaya çalışan kişiler, ister eşiniz, sevgiliniz, anne veya babanız olsun tahammülünüz yok. Bu süreçte, kimileri yeni bir eve taşınmak, satın almak ve hayatını yönlendirmek ister. Bazıları, evliliğindeki sorunlar nedeniyle gergin olabilir. Bir kısım Aslanlar yeni bir sayfa açmak ister. Ancak biraz önce değindiğim gibi, bu konularda bir karar vermeden önce gölgeli günler dahil olmak üzere Merkür’ün geri hareketinin bitmesini ve onun ardından kararlarınızı uygulamanızı tavsiye ediyorum.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. Partnerinize karşı olan tavırlarınızın ve ona karşı duyduğunuz sevginin, gösterdiğiniz emeğin, kısaca biz olmak adına verdiğiniz her çabanın, duyarlılığın karşılığını görmek istersiniz. İlişki demek, sen ya da ben yerine , biz olmayı kabul etmek demektir. Eğer siz veya o, sadece kendi isteklerinizin peşinden koşmuş iseniz şimdi bu beraberliği mercek altına alıp düşünmek vaktidir. Karşılıklı olarak saygı çerçevesinde problemleri yeniden ele almalı, ama bunu yaparken olaylara bencilce yaklaşmak yerine, biz olarak düşününüz. Yeni ilişkiye bu süreçte başlayanlar, lütfen birbirinizi iyi tanımaya çalışın. Her şey gönlünüzce olsun.


BAŞAK

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Başaklar, Mars, Akrep burcunda ilerleyecek. Eğitim öğretim, girişim, iletişim, çevre ilişkileri, kısa yolculuklar, günlük uğraşılar ve haberleşme gibi geniş bir alanda her türlü olasılığı göz önüne alarak yeniden bir bakalım. Çünkü bu ay Merkür’ün iki ayrı burçta geri hareketi söz konusu. Mevcut durumunuz sizi tatmin etmiyorsa, başarılı olabileceğiniz alanları tekrar gözden geçirin. Gerekli kişilerle bağlantıya geçmek, yeteneklerinizi daha uygun alanlarda değerlendirmek için bu şart. Mars, Akrep burcunda, kazanmak adına yola çıkmanın, sonunda hedefe varıp ele geçirmenin işaretçisidir. Yapılan gözlemler oldukça işinize yarar.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. Hedefinizi, projelerinizi yürürlüğe koymadan önce lütfen bir daha kontrolünüzü yapın. Geri hareket dönemi, daha önce fark edemediğiniz eksikleri net olarak saptamak adına faydalıdır. Ayrıca daha önce hiç düşünmeden girişimde bulunmaya karar verdiğiniz işler hakkında da şimdi durup geriye dönerek o konuları tekrar ele almakta yarar var. Herhangi bir teklifle karşılaşmanız halinde, olur yanıtı vermeden önce bir düşünün. Geri hareketin bitiminde çok daha iyi bir iş teklifi almanız mümkündür. Önemli bilgilerinizi yedekleyin. Bilgisayarınızı da güçlü bir programla koruma altına alınız. Her şey gönlünüzce olsun.


TERAZİ

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Teraziler, Mars, Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal kazancımız, değerlerimiz, bunların hepsi bizim için daha da kiymetli hale geliyor. Biraz hırs verebilir. Sahip olmak ve sahip olduklarımızı uzun süreli hale getirebilmek için planlı hareket etmek, hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, kazanç, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemli. Merkür geri hareketi 5 Ocak tarihinde başlayacağı için, zihnimiz her şeyi içsel anlamda değerlendirmeye hazırlanıyor. Alacak verecek hesabımızı ailemiz ve evimizin ihtiyaçları anlamında gözden geçirmeye başlayalım.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. İlişkinizde sorunlar yaşıyorsanız, bunların ardında yatan nedenlere bakacağız. Yanlış anlaşılmaların daha fazla olacağı bu süreçte, iletişime dikkat edelim. Yakın bir zamanda ilişkiniz sona ermiş veya yanlış anlaşılmalar nedeniyle aranızda mesafe oluşmuş ise, tekrar bir araya gelebilir veya bu meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Yeni bir adım atmak yerine, var olan durumu ciddiyetle ele alalım. Çocuklarımızla ilgili meselelere bir bakalım. Hobilerimize zaman ayıralım. Yarar ve zarar değişkenliği gösteren parasal yatırımlardan kaçınalım.

Jüpiter, Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, içsel anlamda bir gözden geçirme halidir. İnsan hayallerini, beklentilerini, duygularını, hissiyatlarını, bağımlılıklarını, kendisi için neyin önemli olup olmadığını tespit eder. Bu kendini aşma halidir. Gereksiz endişeler ve kaygılar yerine sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Neler yapmak istiyorsak, neler ortaya koymaktan yanaysak bunları nasıl gerçekleştirmek gerektiğini araştırma vaktidir. Her şey gönlünüzce olsun.


AKREP

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Akrepler, Mars, burcunuzda ilerleyecek. Başarılı kararlar vermeniz ve hedefinize ulaşmanız için gereken güç ve istekliliği size veriyor. Ocak ayında Merkür iki ayrı burçta gerileyeceği için, tabii ki bizlerin girişim, kişisel kararlar, ilişki meselelerine derinlikli olarak bir bakmamız gerekiyor. Gelen teklifleri veya gelişmeleri ne kadar olumlu olsa da, yine de bir gözden geçirin. Hiç kimse üzerinde baskı uygulamayın. Siz işinize, hayatınıza, amacınıza bakın. Enerjinizi, doğru iş ve konular üzerinde odaklayın. Zamanı en iyi şekilde kullanın.

Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızdaki iletişime önem verin. Sakin, aklımız başımızda ve gerekirse esnek olmaya çalışalım. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle sorunlar büyüyebilir. Siz daha özgür olmak ve fikirlerinizi bu çerçevede ele almak isterken, onlar engel olmaya ve sizi yönlendirmeye çalışabilirler. Arkadaşlarınızla ilgili eskiye ait meseleler gündeme gelebilir. Merkür’ün geri hareketinde geçmişle alakalı her konu yeni bir bakış açısı altında ele alınmalıdır. Yeniden incelemeli, daha geniş çapta araştırmada bulunmalısınız. Belki de satın almayı düşündüğünüz ev, geri hareketten sonra makul bir fiyata inebilir. Kararlarınızın, yapmak istediklerinizin artı ve eksisini iyice hesap etmelisiniz.

Jüpiter, Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte sizler, hedefinizi, umutlarınızı, yapmak istediklerinizi, sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizi, vizyonunuzu, gitmek istediğiniz yolu, mevcut durumunuzu içsel anlamda gözden geçirerek bir görüş sahibi olabilirsiniz. Dünya görüşünüz de önemli. Etrafınızdaki insanları gözlemleyin. Farklı görüşte kişilerden de öğreneceğimiz şeyler olabilir. Her şey gönlünüzce olsun.


YAY

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Yaylar, Mars, Akrep burcunda seyredecek. Gizli ya da yasak, hatta sıra dışı olan her şeye karşı çekildiğimizi hissederiz. Mahremiyetimizi kimseyle paylaşmak istemeyiz. Aslında doğrusu da budur. Çünkü zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı henüz tanımadığınız kişilerle paylaşmak sonradan pişmanlık yaratabilir. İlişkisi olan Yaylar, partnerlerinin kendilerine ilgiyle yaklaşmasını ister. Yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar hoşumuza gidebilir. Bir yandan yeniye yer açmak isterken, diğer yandan endişeler taşımamız doğaldır. Geçmişte yaşanan acı tecrübeler aklımıza gelir. O nedenle ilişki yaşamaktan çekinebiliriz.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. Önceden fark etmediğiniz birçok noktayı şimdi yeniden gözlemleme fırsatı bulursunuz. Eğitim hayatınızla ilgili kararlar, yakın çevrenizle ilgili meseleler, oturduğunuz yer, girişimlerinizle alakalı konularda tespitlerde bulunursunuz. Karşınıza bir teklif geldiğinde düşünmek, incelemek yararlı olur. Seyahat konularında dikkatli olmak gerekebilir. Gitmeyi düşündüğünüz yer, konaklayacağınız otel, görüşmeler, toplantılar, organizasyonlar için bir araştırmada bulunmak gerekiyor. Yanınızda götüreceğiniz her evrakı, bavulunuza kadar kontrol etmek, önlemler almak faydalıdır. Genel anlamda bu dönemlerde dinlenmek maksadıyla yapılan yolculuklar gayet keyifli geçebilir. Fakat bu aniden karşınıza çıkabilecek bir iş seyahati ve özellikle imza gerektiren bir durum ise ve mecbursanız her detaya dikkat etmeniz gerekebilir. Her şey gönlünüzce olsun.


OĞLAK

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Oğlaklar, Akrep burcunda ilerleyecek Mars, iki gün sonra başlayacak Merkür geri hareketiyle örtüşüyor. O nedenle, hedeflerimizi, işimizi, sosyal ilişkilerimizi hem geçmiş hem bugünkü duruma bakarak gözden geçirmek iyi olacaktır. Mars, Akrep burcunda hedefe odaklanmak, onu elde etmek için var gücümüzle çabalamak halidir. Kafanıza bir şey takmışsanız, eğer bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimsenin durdurması mümkün değildir. Öyle veya böyle amacınıza ulaşırsınız. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı iyi bilirsiniz. Fakat dediğim gibi, Ocak ayının tümünü kapsayan geri hareket döneminde öyle her aklımıza geleni yapamayız.

Bu dönemde araştırmalarda bulunmak faydalı olacaktır. “Benim istediğim olacak, ben güçlüyüm, istersem herkesi dize getiririm, kaybetmem sürekli kazanırım” tarzında takıntılı ve olumsuz tavırlardan uzak duralım.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. Finansal ilişkilerimizi, işlerimizi, kararlarımızı, durumumuzu yeniden gözden geçirmeliyiz. Poblemlere neden olan her şeyi mercek altına alıp bakalım. Acele kararlar vermeyelim. Bir daha bakmaktan zarar gelmez. Önceden adım atılmış işler nasıl ilerliyor, memnun muyuz, eksiklerimiz var mı? Diye bakmakta yarar var. Bir teklifle karşılaştığınızda, artı ve eksilerine bir bakalım. Çünkü geri hareketin bitiminde, bu teklif karşınıza çok daha olumlu bir şekilde gelebilir. Eskiyle alakalı maddi problemleriniz bu süreçte tekrar ortaya çıkabilir ve şimdi bu konularla ilgilenerek kesin bir çözüm bulmanız mümkün olabilir. Tabi ki yine dikkatli olmak şartıyla. Kısaca Merkür geri hareketinde hayat durmamaktadır, sadece sizin çok daha mantıklı bir şekilde olayları ele alarak düşünmeniz gerekmekte. Her şey gönlünüzce olsun.


KOVA

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Kovalar, Mars, Akrep burcunda ilerleyecek. Mücadele gücü ve isteklerinizi elde etmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Mesleki gelişim, bilgilenme ve planlamalar yaparak bunları uygulamak isteyeceğiz. Ancak unutmayalım, 5 Ocak itibariyle iki ayrı burçta gerileyecek Merkür, işyerinizde patron, birlikte çalıştığınız insanlar veya toplumsal ilişkilerimizde daha dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Bugünlerde yapılacak tespitlerin önemi büyük. Böylece daha doğru bir yön tayininde bulunarak, iş hayatında güçlendirin. Kararlarımızı uygulayın.

Merkür, burcunuz üzerinde gerileyecek. Kişisel girişim, yetenekleriniz, sağlık, fiziksel değişim ve toplumsal ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde önem taşıyor. İnsan kendini öne sürmek, göstermek ya da ifade etmek ihtiyacı duyabilir. Ancak geri hareket döneminde düşünmeden etmeden bir şeylere olur yanıtı veremeyiz. İleri bir bakış açısıyla, yeni ve farklı olanı, sıra dışı şeyleri isterken bunların alt yapısını ne kadar kuvvetli olduğunu sorgulamamız gerekir. Ancak bu birilerinin sözüne uymak, onlara göre hareket etmek anlamına da gelmez. Biz burada kendimize, yaratıcı yönlerimize bir bakarak, yapmak istediğimizin artı ve eksilerini gözden geçirerek karar vereceğiz. Bu kararları gölgeli günler dahil olmak üzere 1 Şubat tarihinden itibaren yürürlüğe koyabiliriz. Her şey gönlünüzce olsun.


BALIK

**/

**

1-10 Ocak arası:

Sevgili Balıklar, Mars, Akrep burcunda seyredecek. Yüksek eğitim, akademik kariyer, hayata olan inancımız, hedefimizi belirleme, yolumuzun gereklerine göre hareket etme anlamında güçlendiricidir. Merkür, 5 Ocak tarihinde gerileyeceği için, zihnimiz belki birçok mesele üzerinde içe dönük şekilde çalışacak. Gücümüzü kimlerle birleştirmemiz, hayatımızı nasıl olumlu yönde dönüştürebileceğimiz üzerinde duracağız. Araştıracağız, yüzleşeceğiz, sorgulayacağız, hangi yol ve yöntemin bizim için doğru olacağını tespit edeceğiz. Mars, Akrep geçişi ve Merkür gerilemesi aslında bizim yanlış hedefe yönelmemizin önüne geçecektir. Uzak bir şehre yerleşim, yeniden hayat kurmak, başkalarıyla bağlantılar kurmak ve yukarıdaki konular üzerinde düşünme ve tespit anlamını taşıyacaktır.

Merkür, Kova burcunda gerileyecek. Bu süre, başkalarının bizden beklentileri üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Ben mi yoksa onlar mı? Diye içimizden geçireceğiz. Burada önemli olan, bireyliğinizden taviz vermeden ancak toplumun bir parçası olduğumuz gerçeğini de hesaba katarak bilinçli düşünebilmektir. Yalnız değiliz, ancak biz de insanız. Bizim de arzularımız, planlarımız var. Bunları nasıl doğru şekilde ortaya koyabiliriz. Bunlara bakacağız. İnatçılık, sadece kendi bildiğimizin haklı olduğunu iddia edemediğimiz gibi bir şeylere bağımlı kalarak acizmişiz gibi düşünmemeliyiz. Geri planda halledilmesi gereken çalışmalarımızı bitiririz. Amacımız ve hedefimiz üzerinde düşünürüz. Her şey gönlünüzce olsun.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön