KADIN

1-7 Ağustos 2016 haftalık burç yorumları

1-7 Ağustos 2016 haftalık burç yorumlarınızı Mynet Astroloji Danışmanı iremSU hazırladı.

1-7 Ağustos 2016 haftalık burç yorumları

KOÇ

/

Sevgili Koçlar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mutluluk ve keyif veren gelişmelerin işaretçisidir. Eğer bazı noktalara dikkat edilirse, kendinizi gayet iyi hissetmenizi sağlayan aktiviteler, aşk, çocuklar, yaşamın güzel yanlarını, önceliklerinizi belirlemenizde destekleyicidir. Kendinizle ve dünya ile barışma vaktidir. Işık ışık parladığınızı, kendinizi güvende hissettiğinizi, sizi sınırlayan her ne varsa onları geride bırakmanızı sağlayıcıdır. Yeniayın oluştuğu bugünkü gökyüzü, Ay-Mars görünümüyle başlıyor. Bu sizin aileniz, iç dünyanız, finansal yatırım ve güvencenizle alakalı konuları çözerek, arzu ettiğiniz şekilde yönlendirebilme kuvvetidir. Hırslısınız ve ne istediğinizi biliyorsunuz. Yeniayın oluşacağı bugün Mars, Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu da gösteriyor ki, bu Yeniay gayet parlak doğacak. Kendinizi yolculuklar, eğitim, ticari veya yaşam şeklinize göre, arzu ettiğiniz alanda özgürce ifade edebilirsiniz. Hedefinizi gerçekleştirmek için başkaları üzerinde baskı kurmanıza gerek yok. Siz, tecrübenizi, yeteneklerinizi, bilginizi daha fazla geliştirmek adına harekete geçin. Bilinçli ve azimli olun. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayın yeni bir aşka adım atmanızda, çocuklarla alakalı konularda karar almanızda, hakikaten hoşunuza gidecek gelişmelerle karşılaşmanızda ve bunları düzgün, ciddi ve akılcı şekilde değerlendirmenizde yardımcıdır. Mevcut ilişkinizde problemlere çözüm bulunur. Yolculuklar, görüşmeler, tanışmalar anlamında bu Yeniayı heyecan verici ve olumlu buluyorum. Yeter ki, kararlarınızın arkasında durmayı bilin ve abartıya kaçmadan değişimlerde bulunun.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda seyrini sürdürecek yöneticiniz Mars, yurt dışıyla alakalı işleriniz, eğitim, ticaret konularında yeni kararlar anlamına geliyor. Aşk hayatıyla ilgili konularda şans veriyor. Ancak özgürlüğümüz de bir o kadar kıymetleniyor. Girişimde bulunma arzumuz yükselecek. Yenilenmek, hayatı keşfetmek, deneyimler yaşamak hoşumuza gidebilir. Bu süreç, hem kendiniz hem de ilişkinizle alakalı konular üzerinde, isteklerinizi elde etmek ve gerçekleştirmek adına oldukça etkili. Özellikle sizin gibi aktif kişilerin hedefleriniz doğrultusunda inançla ilerlemek ve yenilenmek, hayatı keşfetmek üzere harekete geçmek kolaylaşıyor. Bu dönemde iyimserlik bir hayli yükselir. İşlerin kendiliğinden yola gireceğini, zorlukların bir şekilde üstesinden gelineceğini düşünürüz. Ancak Satürn Yay burcunda ilerliyor. Fazla iyimserliğin, abartının önüne geçerek sizi ilk başta sıraladığım konularda gerçekçi olmaya, yolunuza ne kadar inandığınızı belirlemeye çağırıyor. Özellikle 24 Ağustos tarihi bu anlamda önemlidir.

5 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Bu geçişte, birlikte çalıştığımız kişilerle olan ilişkimiz, bir iş amacıyla karşı karşıya geldiğimiz insanlarla olan temasımız, günlük hayatımızın bizi tatmin edici olup olmadığı, işimizden kazandığımız paranın bizim üzerimizdeki tesiri ve partnerimizle aramızdaki sevgi alışverişinin özü gibi konular önem taşıyacak. Bunlar üzerinde detaylı bir analizde bulunacağız. Titiz ve düzenli bir şekilde bütçemizi gözden geçirmek gereklidir. Yapılacak işe göre, hakkımız olan bedeli almak isteyeceğiz.


BOĞA

/

Sevgili Boğalar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, ailenizle ilgili meseleler üzerinde etkin olma arzunuzun işaretçisidir. Orada hem takdir edilmek hem de ailenizi dış etkenler karşısında korumak, sahiplenmek ve hayatınızı anlamlı hale getirmek istersiniz. Bu Yeniay finansal, yuvanız, ilişkiniz ve ailenizle ilgili konularda her ne olursa olsun kendinizi güvende hissetmenizi sağlayacak konularda baskın kişi olmanız yönünde istek kazandırıyor. Tabii ki ayarını bilerek hareket etmek, doğru, düzgün, ciddi şekilde duruma bakmak lazım... Yeniayın ilk görünümü, Ay-Mars arasında oluşacak. Bu yakın çevrenizle ve partnerinizle ilgili konularda güven duygusunun bir hayli önemli olduğunu işaret eder. Eğer bu iki alanda sorunlar varsa, bunlara mutlaka çözüm bulmak istersiniz. İletişim, karşılıklı konuşmak, mevcut duruma bakmak iyi olacaktır. Böylece ortaklaşa bir karar verebilirsiniz. Bu sadece partner değil, kimlerle yaşıyorsanız aynı şekilde etkilidir. Önemli olan size ait olan kıymetleri korumak, güvence altına almaktır. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlayacak. Bu da gösteriyor ki, Yeniay ortaklaşa bir yaşam, iş veya farklı bir nedenle bağınız olan kişilerle alakalı konularda çok iyi odaklanmalı, sorunlara çare bulmaya çalışmalısınız. Huzursuzluk, bir öyle bir böyle hareketler, fazla yayılmak, gereğinden çok dağılmak yanlış olur. Finansal konularda da dikkatlice düşünmelisiniz. Enerjiniz çok yüksek. Ancak sakin olmazsanız, hem gereksiz borçlar altına girersiniz veyahut aceleyle yanlış kararlar alırsınız. Bu sizi hem ilişkinizde hem de mali konularda zor durumda bırakır. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın aile hayatınız, eviniz, finansal ilişkileriniz yönündeki ciddiyete çağıran sesidir. Siz mutlaka ölçülü, dengeli, uyumlu, herkesin yararına olacak şekilde ve kendinizi güvende hissetmek adına duygularınızı kontrol etmelisiniz. Akılcı düşünmek gerekiyor. Böylece güçlü bir çözüm yolu bulur, her alanda yenileşir, tazelenirsiniz. Sakin olunuz. Riskli kararlardan kaçınınız.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars geçişiyle, krediler, yatırımlar, miras, hukuki borç ve alacaklar, ortaklaşa paylaşımlar gündem maddenizde önemli hale geliyor. Piyasanın durumuna dikkat edilmeli, ilişkilerimize bir bakmalı, birilerine güvenerek yola çıkılmamalıdır. Mars-Yay burcu geçişinde, hukuki konular, alacaklarınız, bankalarla alakalı işlerimiz, başkalarıyla olan maddi ilişkimiz dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Zaman zaman gerginlikler yaşanabilir. Eğer borcumuz varsa, alacaklar sıkıştırabilir. Alacağımız varsa tahsili için biz harekete geçebiliriz. Ancak belirsizlikler de yaşanabilir. Tam olarak netleşmeyen, ne olacağı belli olmayan durumlara karşın, bizim dikkatli olmamızda, sabır göstermemizde yarar var. Ayrıca para konusunda bazen iyimser kimi zamansa kuruntulu şekilde hareket etmeniz mümkündür. Miras, aile desteği veya farklı yollarla paralar elde etmeniz de mümkündür. Fakat bunların kullanımında, değerlendirilmesinde ölçüyü kaçırmamak, ilerisini düşünmek yararlı olur. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda risklerin farkında olmanız gerekiyor. Abartmayacağız, fazla iyimser düşünmeyeceğiz, gerçekçi olacağız. Özellikle 24 Ağustos tarihi bu anlamda dikkate değerdir.
5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Pürüzleri tespit edeceğiz. Karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.


İKİZLER

/

Sevgili İkizler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, çevremizle olan yakın temasın işaretçisidir. İletişimde, kendimizi ön plana alarak konuşuruz, yazışırız, bağlantı kurarız. Ancak başkalarını dinlemek, anlamak, bilmek de gerekiyor. Yeniay, çevre değişikliği, ikili ilişki, maddi konular ve çalışma hayatınızla ilgili meseleler üzerinde de hayli etkilidir. Yeniayın görünümlerine baktığımızda, Ay-Mars görünümü ilk olarak dikkat çekiyor. Parasal güvence, iş hayatında ve günlük yaşamda sağlıklı ve güçlü olmak isteği göze çarpıyor. Doğal olarak gayret ediyoruz, çabalıyoruz ve bir şeyleri başarmak için olanca gücümüzle öne çıkıyoruz. Amacımız, hakikaten verimli ve doğru yolda ilerlemek. Başkaları üzerinde etkin olmak isteyeceğiz. Zaman zaman hassasiyet olabilir. Ancak biz bilinçli olursak ve kendi yolumuzdan eminsek bir sorun yok. Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlayacak. Bu özellikle ikili ilişkinizde özgürce kendi kararlarını vermek isteyen partnerin işaretçisidir. Huzursuzluk çıkmaması için, her ikinizin de beraberliğinizi eşit haklar çerçevesinde ele almanız lazım. Bir taraf siyah öbürü beyaz diyorsa ve diretiyorsa problem olur. Bu Yeniayda iletişimi güçlü tutmak lazım. Bekar İkizler yeni biriyle tanışabilir. Bu kişi oldukça aktif ve isteklerini elde etmekten yana bir kişi olabilir. bir yolculuk veya bir yerde karşılaşabilirsiniz. Özellikle bayan İkizler burçları için bu daha fazla etkili gözüküyor. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın biraz önce değindiğim gibi, ilişkide ciddiyetle, sorumlulukla davranmanın önemini vurgulayıcıdır. Birbirinizi dinlemeye özen gösteriniz. Böylece yeniden bir araya gelebilir ve sorunları çözebilirsiniz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars genel olarak ilişkinizin, cinsel bir boyut kazanması anlamına gelir. Çünkü Mars astrolojik olarak arzu ve tutkuların işaretçisidir. Yay burcu seyrinde ise, sevgi ve cinsellik gayet özel, hatta oldukça değerlidir. Partneriniz gayet sıra dışı ve keşifçi özelliklere sahip bir erkek veya özgürlüğünden taviz vermeyen tarzda hareket eden bir kadın olabilir. Yalnız bu onun sadece maceracı biri olduğunu göstermez. Özgür düşünceli olabilir fakat sevginin kutsallığının gayet iyi farkındadır. İlk bakışta veya birkaç kez çıkmakla hemen tanıdım sanmayın. Biraz zaman geçsin. Mars Yay burcunda yolculukları gündeme getirebilir. Amaçlarınızı veya fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmak için kimi zaman şehir içi kimi zaman yurt dışı seyahatlere çıkabilirsiniz. İsteklerinizi çoğu zaman abartılı bir biçimde gösterebilirsiniz. Yeni tanışmalar açısından etkili bu dönemde, bir arada olmanın getirdiği tat çıkarılır, evliler çocuk sahibi olma konusunda iyice düşünmelidirler. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda sınırlarımızın, gerçeklerin farkında olacağız. Hoşgörüsüz yaklaşımlardan kaçınmalıyız. Özellikle 24 Ağustos tarihi bu anlamda dikkate değerdir. Doğru ile yanlışı iyi tartmalıyız.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda seyrini sürdürecek Venüs, aileniz başta olmak üzere, karşılaştığınız insanlarla bağınızı gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı konuları titizlikle düzenlemenizde yardımcıdır. Bazı zamanlarda eleştirinin dozunu kaçırma riskimiz vardır. Kolay kolay tatmin olmayız. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Her şey istediğiniz gibi olsun diye diretmeyiniz. Bazen anlayışlı bazen ters tavır göstermeniz sizi ve etrafınızı huzursuz edebilir. Bu süreçte, aşk hayatınızla ilgili konularda arzu etmediğiniz durumlar oluştuğunda, lütfen sakin ve ılımlı bir şekilde bunları halletmeye çalışınız.


YENGEÇ

/

Sevgili Yengeçler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, parasal anlamda kendimizi güçlü hissetmek, başkalarına da bunu hissettirmek, varlıklı görünmek, insanlar üzerinde etkin olmak arzumuzdur. Bu yönde düşündüğümüz için, kazanç anlamındaki işlerin bizim için son derece önemi vardır. Değerli bulduğumuz her şeyi koruma altına alırız. Bize göre mutluluğun sırrı, kimseye muhtaç olmamak, başkaları tarafından onaylanmak, el üstünde tutulmaktır. Yeniayın oluştuğu günkü görünümler, bu belirttiğim konulardaki gücümüzü ve dikkate değer durumların ne olduğunu işaret eder. Güne Ay-Mars görünümüyle adım atıyoruz. Bu gösteriyor ki Yeniayda, aşk hayatımız, çocuklar, hayatın genelinde güven duygumuz gayet yüksek. Hassasiyetimiz bu meseleler üzerinde aktif olduğumuzu, hakimiyet kurduğumuzu, sevdiğimiz hiçbir şeyden vazgeçmeyeceğimizi işaret ediyor. Mars, bugün Yay burcunda geçişine başlayacak. Yeniayla örtüşen bu geçişte, kimsenin nazını niyazını çekecek halimiz yok. İster istemez egomuz ön planda. Yaptıklarımızla gurur duymak istiyoruz ve insanların da bizi sıkboğaz etmesine karşıyız. Emir altında olmak bize göre değil. Gönlümüzce yaşantımızı geçirmekten yanayız. Ancak bu kadar yüksek enerji altında mutlaka sağlığımızı gözetmemiz lazım. Sizi zorlayan durumlar stres yaratıyorsa buna bir çözüm bulmak gerekiyor. Bir de yapılacak zorunlu işlerimiz varsa, bunları yerine getirmek doğru olacaktır. Ay-Satürn görünümü, bu anlamda bir hayli etkilidir. Bütçenizin ayarını şaşırmayınız. Elinize geçen miktara göre hareket ediniz. Eğer bir yeni karar verecekseniz, mutlaka iyice düşününüz. Alternatif olarak düşündüğünüz yenilik, ilerisi adına hesabı yapılmış doğru bir karar olsun.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında etkili olacak Mars Yay geçişi çalışma hayatınızla ilgili konularda etkili olacaktır. Kariyer anlamında durumumuza bakacağız. Mevcut işimizde iki yönlü düşünebiliriz. Yeni bir iş arayışına girişebiliriz. Fakat bir yandan da sektörün durumuna bakacağız. Alternatifimiz, planlamamız olmadan iş değişikliğinde bulunmayalım. Akıllıca gözden geçirmelere ihtiyacımız var. Bu geçişin niteliği, iyimserlik ve pozitif hareket etmeye yönelik olduğu için, dağılmamak için, ne yaptığınızı iyi biliyor olmanız şarttır. İş hayatınızda genel olarak ve patronlarınızla ilişkinize dikkat etmek lazım. Amacınızı iyi belirlemek ve bu amaca uygun davranmak gerekiyor. Ufkunuzu geniş tutmak lazım. Yani sırf alıştığınız için veya çekiniyorsunuz diye, size ve yeteneklerinize hiç uymayan bir ortamda çalışmak zorunda değilsiniz. Satürn de Yay burcunda ilerliyor. O nedenle, özellikle 24 Ağustos tarihinde çalışma hayatınız, sağlığınızla ilgili konularda gerçekçi olmalısınız. Fırsatlar karşınıza çıktığında veya siz bir karar verdiğinizde, gerçekten istediğiniz gibi bir şey mi, size gelecek vaat ediyor mu, kalıcılığı nedir diye incelemeyi unutmayın.

5 Ağustos-30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, yakın çevrenizdekilere yardımcı ve destek olmanız yönünde mutlu edicidir. Belki karşılık beklemezsiniz ancak en azından kıymeti bilinsin istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Çünkü bilirsiniz ki, etrafınızın huzuru ve rahatlığı sizi de mutlu edecektir. İlişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır.


ASLAN

/

Sevgili Aslanlar, 2 Ağustos saat 23:45 de burcunuzda doğacak Yeniay, hani tam zamanında geldi bu şans denilecek kadar olumludur. Bir görünümü var, onu birazdan açıklayacağım. Ancak genel olarak sizler için faydalı buluyorum. Kişisel anlamda sizi aktif edici, özgürce kararlar vermenizde itekleyicidir. Ne arzunuz veya hangi planınız varsa, onu başarılı şekilde yerine getirirsiniz. Bu Yeniay size güç veriyor, girişimlerde bulunmanız için destek oluyor ve aşkta, çocuk meselelerinde ivme kazandırıyor. Parlaklık ve cesaret her an yanınızda. Hangi alanda etkili, neler önemli birlikte ele alalım. Bugün gökyüzüne baktığımızda, Ay-Mars görünümü ilk dikkatimizi çeken etki. Bu Yeniay, şu sıralarda güven duygunuzu azaltan, ailevi ve psikolojik anlamda sizi zorlayan konuları çözüme kavuşturacağınızı işaret ediyor. Belki epeydir hassassınız. Birçok mesele sizi yordu ve üzdü. Ancak emin olunuz ki, bu Yeniay size şans getiricidir. Mars-Yay burcunda bugün seyrine başlıyor. Böylece Yeniayın sizin için hayli aktif gelişmelere işaret olduğunu görüyoruz. Gönlünüzce eğlenebilir, gezebilir, yeni biriyle tanışabilir, çocuklarınız varsa onlarla etkinliklere katılabilir, bir bebek sahibi olmayı düşünebilirsiniz. Seksüel arzular, partnerinizle sıcacık paylaşımlar bu Yeniayın ışıklandırıcı halidir. Şimdi kararlarınızı özgüven duygunuz yüksek verebilirsiniz. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayın duygularınızı ciddi anlamda gözden geçireceğinizi, size aşkı, zevkleri, hayatı farklı bir açıdan kuvvetli şekilde gösterecek gelişmeler yaşanabileceğini vurguluyor. Hayırlısı olsun diyelim.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, isteklerimizin peşinden gidebilme ve ele geçirebilme arzumuzun göstergesidir. Durum böyle olunca aşk konusunda cesur davranırsınız. Bu süreçte, hayallerinizin gücü yüksektir ve deneyimlere gayet açıksınızdır. Bilirsiniz Aslanlar kendilerini ifade etmekten ve liderlik özelliklerini göstermekten son derece zevk alırlar. Girişkenlikleri ve aşkta cömert davranışlarıyla, karşı cins tarafından her zaman tercih edilmişlerdir. Çünkü kral ve kraliçe ruhunu bünyelerinde taşıyan ve bu olguyla güçlendirilmiş olarak dünyaya gelen özel kişilerdir. Mars-Yay geçişi, aşkta özgür hareket etmenizi ve maceralar yaşamanızı sağlayan güçlü bir zaman dilimidir. Hayatınıza birçok kişi girebilir. Yeni başlayan ilişkilerde veya devam eden beraberliklerde, partnerinizin gayet özel bir insanla olduğunu bilerek, buna göre davranması gerekecektir. Sizin liderliğinizi kabul etmesini, sizi pohpohlamasını beklersiniz. Bu süreç yolculukları, hukuk, çocuklar, eğitim, ticari konularda da sizi destekleyicidir. Satürn de bu alanda ilerlediği için benim sizlere tavsiyem, gerçekçi olmanızdır. 24 Ağustos tarihi bu anlamda dikkat çekicidir.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, kazancımızla alakalı konular ve bu yönde kurulan ilişkilerin hayatımızdaki yeri bir hayli önem kazanır. Gelirimiz yeterli mi, geçimimizi sağlıyor muyuz, eğer yatırım düşünüyorsak ne yönde bir karar almalıyız? Bütün bunları iyice ölçüp biçmekte yarar vardır. Gelir sağlayan, ufak tefek işler yapabiliriz veya elimizdeki miktara göre ihtiyaçlarımızı karşılarız. Hesabımızı biliriz. Yetenekli olduğumuz konularda başkalarına faydalı olarak özverili çalışabiliriz. Bunun karşılığı da görebiliriz. Güzellik, estetik, sağlıkla alakalı konulara para harcayabiliriz veya bu yolla kazanç elde edebiliriz. Bu süreçte bir yatırım düşünüyorsak, piyasanın durumuna iyice bakmalı ona göre hareket edilmelidir.


BAŞAK

/

Sevgili Başaklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, kendinizin farkına varmanız, yeteneklerinizi ve gücünüzü kanıtlamanız, sizin için sorun yaratıcı olan ne varsa bunun farkına varıp kurtulmanız için gerekli gücü verir. Tabii ki siz de bunlara gönüllü iseniz. Çünkü insan istemediği sürece başarılı olamaz. Yapmanız gereken bu Yeniayın size yol gösteri olan rehberliğini kullanmak ve ışığından istifade etmektir. Şu aralar özellikle buna ihtiyacınız olduğunu söyleyecek kim bilir kaç Başak burcu mensubu var. Yeniayın oluştuğu bugüne, Ay-Mars görünümü bizlere göz kırpıyor. İlerisi adına kendinizi güvende hissetmeniz için yollar sunuyor. Mars güç veren Akrep burcunda ve bugün Yay burcuna geçiş yapmadan evvel sizin hedefinizi tayin etmeniz ve onu gerçekleştirmeniz adına kuvvet aşılıyor. Girişimde bulunmak, şu üstünüzdeki ağırlıktan kurtulup kendinizi ispat etmek için ne bekliyorsunuz? Mars bugün Yeniay oluşmadan önce Yay burcuna geçiş yapınca, tüm aktivite ev alanı, ailenizle ilgili konulara çevrilecek. Onun için biraz önce belirttiğim gibi siz amacınızı kafanızın içinde belirleyin ki, bunun üzerine giderek başarılı olasınız. Mars-Yay burcu seyri, bu Yeniayda ev değişikliği, yolculuklar, iş hayatınızla ilgili meseleler, ofis çalışmalarının yoğunluğunu işaret etmekte. Ancak ailevi ilişkilerdeki gelişmelerin kontrollü şekilde ele alınması gerekiyor. Birden bire kararlar vermeyiniz. Hakikaten işinize gelecekse yapınız. Tartışmalar yerine, yenilikçi çözümler bulunuz. Ay-Satürn görünümü bu anlamda önemli. Verdiğiniz kararı artı ve eksileriyle ele aldığınızda en doğru yolu bulabilirsiniz. Kendinizi engellemeyin aceleyle her şeyi karmaşık hale getirmeyin.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, bir yandan iyimser, hevesli, hayata karşı samimi, gerçeklerin peşinde olan ve farklı ufukları keşfetmek isteyen bir kişi gibi umut dolu davranmanızı sağlarken, diğer taraftan -Nasılsa hiçbir şey istediğim gibi olmayacak, ne kadar yol alsam da sonunda yine yalnızım diyerek pes etmenizi sağlayabilir. Tabii ki nasıl bir tavır takınacağınız öncelikle doğum haritanızda gizli. Fakat gerçek olan bir şey var ki, bu süreçte ilişki ve aşk konusunda güvenlik duygunuzun ön planda olacağını söyleyebiliriz. Sizler aslında yaşamı, herkesten daha çok sevmenize rağmen, mükemmellik arayışınız o denli yoğun ki, tatmin olmanız güçleşiyor. Aslına bakarsanız seçici davranmakta haklısınız. Bu dönem, yerleşim yeriyle ilgili konularda hem yolculuklar yapma, hem de şu anda oturduğumuz alanla ilgili yenilikler anlamında da etkilidir. Ofis türü çalışmalar bu dönemde aktif bir şekilde yürütülür. Ancak kurulan ortaklıklara dikkat etmelisiniz. Bir de, kredi, miras, hukukla ilgili konularda hesabınızı mutlaka bilmelisiniz. Satürn de bu alanda ilerlediği için, bütün bu konularda zaten gerçekçi olmamızı sağlayan testlerle bizi olgunlaştıracaktır. 24 Ağustos tarihindeki Satürn-Mars kavuşumu bu anlamda önem taşıyor.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Venüs, dışarıyla bağlantınız ve çevrenizle birebir ilişki kurma tarzınız sizin bakış açınıza göredir. Bir yandan paylaşıma açıksınızdır ancak diğer yandan belli bir mesafe koymayı ihmal etmezsiniz. Karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz.


TERAZİ

/

Sevgili Teraziler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, lider özelliklerinizi gruplar ve sosyal ilişkiler anlamında göstereceğiniz, ifade edeceğiniz, ispat edeceğinizin işaretçisidir. Tüm özel yanlarınız, yeteneklerinizle parlarsınız. Işık ışık güzelliğiniz ve çekiciliğiniz dikkatleri üzerinizde toplanmasını sağlar. Hedef belirlenir, üzerine gidilir ve elde edilir. Böyle olumlu bir Yeniaydan istifade etmek için mutlaka ne istediğinizi biliyor olmanızda yarar var. Böylece zamanı doğru şekilde kullanabilirsiniz. Yeniayın oluştuğu güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Toplumla birebir ilişki, sorumluluklarınız, maddi konular ve kariyer hayatınızla ilgili meselelerde de ne kadar hassas olduğunuzu biliyorum. İşte bu hassasiyet kimi zaman güvensizliğe neden olup, cesaretini azaltsa da, biraz önce belirttiğim gibi Yeniay sizden yana. O zaman yapılması gereken, kazanç elde etmek amaçlı işlere ağırlık vermek, insanlarla ilişkileri güçlü tutmak lazım. Mars bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Böylece bu Yeniayın gücü iki misli yükseliyor. Girişimde bulunmak, yolculuklar, ticari, eğitim ve girişimlerde başarılı olabilirsiniz. Hedefinize kilitlenerek elde edebilirsiniz. Ay-Satürn görünümü, planlı çalışmanın, sabırlı olmanın, işe göre gerekli kişilerle bağlantı kurmanın işaretçisidir. Sizi destekleyen kişilerle karşılaşabilirsiniz. Siz eğer projenize, yapmak istediğiniz her ne ise, ona sahip çıkarsanız, gerekli sorumlulukları alırsanız kazanan siz olursunuz.
2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, yolculuklar, yeni girişimler, birçok kişiyle görüşme, özgürce kararlar verme zamanıdır. İnsanlarla olan bütün temaslarınızda olumlu etkiler altındasınız. Eğitim hayatı, ticari konular, iş girişimleri açısından da etkin bir dönemdesiniz. Bu geçiş sizi bir hayli aktif kılacaktır. Yakın akrabalarınızla temas, yeni bir çevre değişimi gibi konular da gündem maddenizde yer alabilir. Çiftler arasındaki iletişim bu süre içinde gayet neşeli, pozitif, arkadaşça paylaşım şeklindedir. Eşiniz bu tarihler arasında, sizinle konuşmaya heveslidir. Problemler ortaklaşa çözülebilir. Bu dönemin ilişkinize renk katacağını düşünüyorum. İş veya özel amaçlı gezilerde, bekar Teraziler yeni biriyle karşılaşmanız veya daha önceden tanıdığınız bir kişiyle tesadüfen karşılaşmanız mümkündür. Mars Yay burcu süreci oldukça hızlı ve çabuk gelişen bir ilişkinin, değişimin göstergesi olabilir. Düşüncelerinizde gayet özgür olacağınız bu dönemde çevrenizdeki insanlarla hem aktivite hem de zihinsel açıdan bağlantı kurabilmeniz gayet kolaydır. Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, 24 Ağustos tarihinde bu konularda daha fazla gerçekçi olunuz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında titizlenmenizi sağlıyor. Doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.


AKREP

/

Sevgili Akrepler, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, yeni proje ve işlerin yürürlüğe konması, kararlı olduğunuz konularda girişimde bulunulması yönünde olumludur. Ancak egomuzu yükseltici etkisi, bazılarımız için zorlayıcı olabilir. Burada önemli olan sizin isteklerinizi dışarıya yansıtma biçiminiz ve izlediğiniz yoldur. Eğer başarılı bir karar vermek istiyorsanız mutlaka bunun sorumluluğunu almalısınız. Başkalarını etkileyeceğim, baskın olacağım, ben haklıyım, benim isteklerim önemli diyorsanız, ancak şartlar müsait değilse zorlanırsınız. Ben bu Yeniayın kazanç ve kariyer konularında eğer sakin ve bilinçli davranabilirseniz size yeni kapılar açabileceğini söylemek isterim. Yeniayın oluşacağı güne Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Gücümüz gayet yüksek ve güven içinde yaşamak istiyoruz. Bu Yeniayda, özellikle eğitim-iş-girişim anlamında kararlı olduğunuzu söyleyebiliriz. Bir an önce işe girmek, işinizde yükselmek, eğitimde başarılı olmak, bulunduğunuz çevreye alışmak istiyorsunuz. O zaman, kendinize güveniniz ve bu yolda ilerleyeceğinize inanınız. Esnek düşününüz, şartları göz önüne alarak çalışıp, çabalayınız. Azmin elinden bir şey kurtulmaz. Mars, bugün Yay burcunda seyrine başlıyor. Parasal konularda özgürce kararlar alabilirsiniz. Girişimde bulunup, daha fazla kazanç elde etmek isteyebilirsiniz. Tabii ki harcamalara dikkat ediyoruz. Ay-Satürn görünümü, bu Yeniayda amacınızı belirlerken sabırlı olmanız, zamanla her şeyin yerli yerine oturacağını düşünmeniz gerektiğini vurguluyor. En başında disiplinli çalışırsanız, patron veya eğitmenlerle iyi ilişkiler kurarsanız yükselirsiniz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Bu dönemde finansal konularda bir hayli cesur davranırız. Ancak harcamaların mutlaka kazançla doğru orantılı olması gerekir. Gelir - gider dengesi bu ayda şaşabilir, bütçenin dışına çıkılmaması gerekir. Bu süreçte, yeteneklerinizden yararlanarak kazanç elde edebileceğiniz işlere yönelmenizi tavsiye ediyor. Maddi açıdan güçlü olmak, güven içinde yaşamak istiyorsak, cesaretimizin yükseldiği bu dönemi doğru şekilde kullanmaya bakalım. Kimi Yaylar bu süreçte, iş seyahatlerine çıkarak, bazıları kendini ifade ederek, bir kısmınız eğitim hayatında başarılı olmak adına kendinize hedef belirleyebilirsiniz. İş başvuruları veya mevcut işinizdeki maddi konuların görüşülme zamanıdır. Yalnız burada dikkat edeceğiniz husus, ben bilirim demek yerine, öğreniyorum, gelişiyorum demektir. Bu tevazu dolu yaklaşımlar size birçok insan kazandırır, fırsatlar getirir. Bildiğiniz gibi Satürn de Yay burcunda ilerliyor. 24 Ağustos tarihinde Mars-Satürn kavuşacak. Sizlerin üstteki konularda gerçekçi olmanızı, limitlerinizin farkına varmanızı ve şartlara göre hareket etmenizi sağlayıcı dersleriyle bizleri test ediyor.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkimizle alakalı konuların titizlikle ele alınmasını sağlıyor. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.


YAY

/

Sevgili Yaylar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, dünyaya açılmak, yeni yerler, insanlar görmek, yeniliklerde bulunmak, insanları etkilemek, işinizle ve ilgilendiğiniz alanla ilgili başarılar edinmek, takdir toplamak için size güç veriyor. Mevcut durumunuzu iyileştirici güzellikler fırsatlar kapınızda beliriyor. Belki şu aralar zorlanıyordunuz. İşte bu zorlukları aşabilmenizde bu Yeniayın size vereceği kuvvet hayli yüksek... Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle uyanıyoruz. Mali konularda ve bazı meseleler üzerinde bir hayli hassassınız. Özellikle son haftalarda sanki sıkışmış gibiydiniz. Birilerine uymak, durup dururken sizi sinirlendiren, öfke yaratan konularla baş etmek zorunda kaldınız. Hatta bazen yetti artık demiş olmalısınız. İşte bu Yeniay imdadınıza yetişiyor. Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor ve bu Yeniayda size ilk girişte yazdığım aktivitelerde şans tanıyor. Şimdi eğitim-iş-yurtdışı-başka bir şehirde hayatınızı yeniden düzenleyecek kararlar verebilirsiniz. Bir hayli hevesli, arzulu olduğunuzu söyleyebiliriz. Tabii ki, düşünülmüş kararlar almayı unutmayınız.

Öyle birden bire değil, istediklerinize odaklanarak bu şansı değerlendirmek faydalıdır. Ay-Satürn görünümü de, engelleri kolayca aşabileceğinizi, zorlukları güce dönüştürebileceğinizi vurguluyor. Siz kendinize, hedefinize inanıyorsanız, başarırsınız.
2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında burcunuz üzerinde ilerleyecek Mars girişimde bulunma, cesur hareket etme, hedefinize ulaşma yönünde istekli kılıyor. Uzak yerler, ticaret, eğitim, yenilikler, değişimler açısından etkin bir şansa sahipsiniz. Bu süreç, aşk ve ilişkilerinizle alakalı yaşam evinizin yöneticisi olduğundan son derece önemlidir. Kendinizi dış dünyada ifade ediş biçiminiz, gayet coşkulu ve inançlı, aşka aşık bir kişi profilindedir. Hayatın keyfini çıkarmak hem de kendinizi olduğunuz gibi ifade etmekten yanasınızdır. Siz bu tarihler arasında sadece yaşadığınız ilişki ve kişiyle alakalı değil, tüm insanlığı kucaklıyor gibisinizdir. Ufkunuzu genişletme arzunuz ve dünyayı kucaklamaya hazır tavırlarınızla, dış dünyada herkesin ilgisini çekebilirsiniz. Basit ve sıradan bir kişiyle yetinmeniz mümkün değildir. Aşkta fetih arzunuz fazlasıyla yoğundur.

Karşı cins üzerinde bu dönemde oldukça etkilisinizdir ve gözlerin size doğru çevrildiğini hissedebilirsiniz. Bu süreçte, özgürce kararlar verirsiniz. Son derece atak davranırsınız. Maceralar sizi bekliyor. Ancak unutmayalım, Satürn de Yay burcunda ilerliyor. 24 Ağustos tarihinde, attığımız adım, verdiğimiz karar, yaptıklarımızın sorumluluğunu üstlenmeyi de bilelim.
5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konularda titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi önemseyerek, sorumluluk üstlenerek ilerleyiniz. Ticaretle uğraşanlar ve yatırım yapmak isteyenlerin, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.


OĞLAK

/

Sevgili Oğlaklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut şu andaki durumunuzu ilişki-maddiyat-özgüven-planlamalar-paylaşımlar anlamında ele almak için uygundur. Sizi bağlayıcı, zorlayıcı konuları geride bırakmak için özgüven duygunuzu mutlaka ayakta tutmalısınız. Eğer bir şey fayda getirmiyor ve sizin enerjinizi düşürüyorsa, buna daha fazla devam etmenin anlamı yok. Kendimizi ve başkalarını sorgulamak, yargılamak değil, bu sorunlardan nasıl kurtulurum, nasıl canlanırım, başarılı olurum demek lazım. İşte bu sizin için önemli olmalı. Yeniayın oluşacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İlişkimiz, iş ortaklığımızla ilgili konuları geleceğe dönük ve bilinçli şekilde ele almalıyız. Biz güçlüyüz ve istersek doğru seçimlerde bulunabiliriz. Yeter ki, kendimizin farkında olalım. isteklerimizi elde etmek için azimli olalım. Gerisi kolay. Yeniayın doğacağı bugün, Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Lütfen gereksiz meseleleri abartıp kendi kendinizi huzursuz etmeyiniz. Şu şöyle, bu böyle demenin yararı yok.

Sizin, projelerinize eğilmeniz, bunların üzerinde bilgilenmeniz, işlerinizi düzgün yapmanız ve stresten uzak durmanız gerekiyor. Birden fazla projeye eğilmek, çabuk sıkılmak veya bazı sorunları abartmak yanlış olur. Ay-Satürn görünümü bu Yeniayda yorumunuzun ilk başında belirttiğim üzere, sizi kısıtlayabilecek borçlardan, ilişkiden, ortaklıktan, bağımlılıktan kaçınmanın önemini işaret ediyor. Şimdi durup, bir düşününüz. Sizi uzun zamandır rahatsız eden konuyu saptayınız. Bundan kurtulmanız halinde nasıl hafifleyeceğinizi düşünün. İşte o zaman Yeniayın enerjisinden yararlanarak yeniden doğmuş gibi olursunuz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerlemesini sürdürecek Mars, projelere hazırlanma, bilgilenme, bildiklerinizi gözden geçirme anlamında etkilidir. Ancak pek özgür kararlar veremeyiz. Sadece uygulamak istediğimiz yeniliklere hazırlanırız. Hararetli bir şekilde çalışırız. Aslında sessiz ve dingin duruşunuza rağmen, kendinizi motive etme ve cesaretinizi toplama dönemi olarak bu süreç değerlidir. Eğer kararlılık gösterir, ideallerinize sahip çıkar ve ona göre kendinize söz verirseniz, bu sürecin bitiminde yepyeni bir adım atabilecek hale geliriz. Bu süreçte bazen sinirlilik, kimi zaman sabırsızlık, kendimizi kurban gibi hissetmemiz mümkündür. Ailevi konular, evimizle alakalı yapılacak işler nedeniyle güce ihtiyaç duyarız. Yöneticiniz Satürn de Yay burcunda ilerlediği için, kendinize, hayata ve yolunuza ne kadar inandığınız ve bu yolun gereklerini kabul edip etmediğiniz önemlidir. Hayatın bir işleyişi ve düzeni var. Sınırlarımızın farkında olmak gerekiyor.
24 Ağustos tarihinde Mars-Satürn kavuşumu gerçekleşecek. Ne fazla iyimser ne de kötümser düşünmeden kendimizi geliştirmenin, doğru bilgiye ulaşmanın yollarını öğrenmeliyiz.
5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve mevcut durumumuzun gözden geçirilmesini sağlıyor. Yanlış ve doğrular, artılar ve eksiler, olması gerekenler tespit edilirken oldukça titiziz. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Bazen bu denli keskin yargılar sizi zorlayabilir. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. Bu dönemde ilişkimizde partnerimize daha fazla dikkat ederiz. Bize nazik davranması, yardımcı olmasını bekleriz.


KOVA

/

Sevgili Kovalar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, ilişkinizi ilgilendiren konularda bireysel hareket etmeği ve kararlar almayı işaret etse de, unutmayalım ki, beraberlik bir yol üzerinde beraberce danışarak yürümektir. Eğer karşınızdaki ve siz bu yolda yürümek istiyorsanız, el ele verip güçlerinizi birleştirerek yepyeni ve olumlu kararlar verilebilir. Bu Yeniay, kimi Kovaların hayatına girecek bir kişinin işaretçisidir. Özgüveni yüksek olan bu kişi sizin kendinize has sıra dışı özelliklerinizden etkilenebilir. Yeniayın oluştuğu güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. İş ve günlük hayatta başkalarının davranışları sizi etkileyebilir. Aile, ev, kariyer gibi konularda daha hassas olabilirsiniz. Belki özel hayatınız veya farklı nedenler yüzünden durum budur. Ancak merak etmeyiniz. Çünkü Yeniayın oluştuğu bugün Mars-Yay burcunda seyrine başlıyor. Bu size muazzam bir enerji, özgür hareket etme, fırsatlarla karşılaşma anlamında güç vericidir. Böylece kendinizi çok iyi hissedebilir, insanlarla hoş vakit geçirebilir, bilgi ve tecrübenizi ifade ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Ay-Satürn görünümü en başında dediğim gibi, yeni biriyle tanışmak anlamına geldiği gibi, mevcut ilişkinizdeki problemleri ortaklaşa çözmenizde etkilidir. Yeter ki, her iki taraf da egosuna yenilmesin.
2 Ağustos-27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedefinizi gerçekleştirmek, inançla çalışmak, aktif hareket etmek, cesaretle ilerlemek yönünde sizin için olumlu bir süreçtir. Sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi göstermek kolaylaşır. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görmek mümkündür. Ben bu dönemi sizler açısından faydalı buluyorum. Başkaları tarafından tanınmanızı sağlıyor. Girişimde bulunma yönünde heveslilik verir. Satürn de bu alanda etkili olduğu için size sınırlarınızı öğretiyor. Siz de lütfen fanatik davranmaktan sakının, tevazu gösterin. Sadece kendi doğrularınız çerçevesi içinde hareket etmeyin. Başkalarının önerilere açık olun. Bilgi sahibi olmayı, kendinizi geliştirmeyi merkez alın. Özellikle 24 Ağustos tarihinde buna daha fazla önem veriniz.
5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Venüs-Başak burcunda ilerleyecek. Yuvanızı, ailenizi ilişkilerinizi, birbirinize yaklaşım tarzınızı, ortaklaşa mal mülk paylaşımını tümüyle gözden geçirebilirsiniz. Eğer bir takım sorunlar varsa bunların çözüme kavuşması için titizleneceğiz. Sözgelimi burs almak, evlenmek, ofis açmak, ev almak, yuva kurmak için kredi çekmeyi düşünüyorsak, bunun geri ödemeleri ve şartlarına bakmak gerekiyor.


BALIK

/

Sevgili Balıklar, 2 Ağustos saat 23:45 de Aslan burcunda doğacak Yeniay, mevcut durumumuzun hem özel hem iş anlamında bizi tatmin edip etmediğine göre değerlendirilecek bir kuvvettir. Kimi Balık bunu gurur yaparak, kimi başkalarının gücü karşısında yenilerek kimi ise, tecrübelerini geliştirme, kendine özen gösterme, hayatını düzenleme anlamında ele alır. Ben sonuncusunu tavsiye ediyorum. Çünkü ilk ikisi bu Yeniaya verilecek doğru yanıt değildir. Yeniayın doğacağı güne, Ay-Mars görünümüyle adım atacağız. Sevdiklerimizin hayatımızdaki önemini vurguluyor. Güçlü olmak, gücünüzü kanıtlamak, kendimizi güvende hissetmek için var gücümüzle çabaladığımızı işaret ediyor. Bu çaba, Mars-Yay burcu geçişiyle kariyer ve toplumsal hayatta kendimizden emin olarak, tercihlerimizi yapabiliriz. Bilgimizi geliştirmek, tecrübelenmek, aktif bir alanda yeni bir göreve başlamak gibi. O zaman yapılması gereken, girişimci olmak, gücümüzü göstermek, olmaz denilenleri olur hale getirmektir. İşte bu yolu deneyenler, odaklanarak her işin üstesinden gelebilirler. Ay-Satürn görünümü, ciddi ve gayet kendinizden emin şekilde planlarınızı yürürlüğe koymanızda size yardımcıdır. Öyle gelişmeler yaşanır ki, kafamızın içindeki sorulara cevap buluruz. Verdiğimiz kararlar ilerlememizde ışığımız olur. Sağlıklı, verimli hakikaten dayanıklı bir şekilde yolumuzu belirleriz.

2 Ağustos- 27 Eylül tarihleri arasında Yay burcunda ilerleyecek Mars, hedef olarak belirlediğiniz konular üzerinde gayretli ve iyimser hareket etmenin işaretçisi gibi dursa da, iş yeriyle problemi olanların aceleci ve gergin davranmamalarında fayda görüyorum. Çünkü bir yandan kendimizi gösterme hevesimiz yükseliyor. Ancak diğer yandan sorumluluklarımız var. Şartlara, duruma göre hareket etmemiz yerinde olur. Yeni bir iş, girişim veya projemiz varsa, bunların üzerinde bilgilenmeyi, tecrübe sahibi olmayı, başkalarıyla olan ilişkimizi önemsememiz lazım. Riskli işlere kalkışmayalım. Bir anda maceraya atılabilirsiniz. Şu andaki mevcut işinizi risk etmeden kararlarınızı bilinçli gözden geçirmek lazım. İşiniz gereği yolculuklar yapabilirsiniz. Birçok kişiyle tanışabilirsiniz. Maddi konular bu süreçte önemli. Şu andaki mevcut işinizden elde ettiğiniz gelir yeterli mi değil mi buna da bir bakalım. Harcamaların, kazancı aşan tarzda olmaması gerekiyor. İşsizlik problemimiz varsa, bu dönemde özgeçmişimizi, ilgili yerlere sunabiliriz. Satürn de bu alanda etkili olduğu için, bütün bu konularda kendinizi geliştirmeniz, dış dünyada gerçek bilgiyi merkez almanız, kendinize güvenmeniz ve gerçekçi olmanız için test ediyor. Özellikle 24 Ağustos tarihinde bunlara dikkat etmeliyiz.

5 Ağustos- 30 Ağustos tarihleri arasında Başak burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkide paylaşım, yaklaşım biçimi ve niyetin karşılıklı olarak gözden geçirilmesinde fayda var. Birbirine destek olmak, yan yana yürümek, eleştirmeden, yargılamadan bir olmak halinin önemi büyük. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu durum, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön