HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

CHP ve İYİ Parti arasında anlaşma tamam! Sayı artabilir, Son sözü Kılıçdaroğlu söyleyecek: 'Kapalı zarf' detayı...

Millet İttifakı en fazla sayıda milletvekili çıkarıp Meclis'te çoğunluğu sağlayabilmek adına yeni adımlar atıyor. CHP ve İYİ Parti arasında 10 il belirlendi, anlaşma sağlandı. Ortak liste için başka illerde de uzlaşılması seçeneği masada. Milletvekili listelerinde CHP'de son sözü Kemal Kılıçdaroğlu söyleyecek. İttifakın diğer yanında ise Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu'nun ortaya attığı 'ittifak içinde ittifak' formülüyle ilgili çalışmalar sürüyor.

CHP ve İYİ Parti arasında anlaşma tamam! Sayı artabilir, Son sözü Kılıçdaroğlu söyleyecek: 'Kapalı zarf' detayı...

İttifaklarda en yüksek sayıda vekili bulmak için mesai sürüyor. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti, 10'dan fazla il için tek listede anlaştı! Bazı illerde seçime İYİ Parti listesiyle, bazı illerde ise seçime CHP listeleriyle girilecek. Bu 10 il, 20 şehre de çıkılabilir. CHP'de il ve ilçe teşkilatlarının görüşü alındı.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

232

SON SÖZ CHP LİDERİNDE

HaberTürk'ten Fevzi Çakır'ın aktardığına göre; teşkilatlardan gelen sonuçlar kapalı zarf üzerinden Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'ya iletilecek. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, son kararı verecek.

AA-20230402-30746188-30746184-CHP_GENEL_BASKANI_KILICDAROGLU_KILICDAROGLU_GONULLULERI_ILE_BIR_ARAYA_GELDI

İTTİFAK İÇİNDE İTTİFAK HAZIRLIĞI

Gelecek Partisi ve Saadet Partisi arasındaki görüşmeler devam ediyor. Yüzde 7'nin üzerine çıkmak için mücadele edecekler. Bu üç partinin bazı illerde tek listeyle seçime girebileceği konuşuluyor.

En Çok Aranan Haberler