KADIN

14-20 Temmuz haftalık burç yorumları

Bu hafta sizi neler bekliyor?

14-20 Temmuz haftalık burç yorumları

KOÇ

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: Bu haftaki enerjiler oldukça etkileyici. Bir yanıyla ilişkilerde aktif olmak isterken aslında bir taraftan da uyumdan yanayız. Hani şu istemem yan cebime koy misali. Evlilik, doğru bir insan çıktığında tabii ki istediğimiz bir şey. Ancak bu zamanda oldukça zor diye düşünüyoruz. Evli olanlar ise, sorunlarını bazen tartışarak çözmeye çalışsalar da, biliyorlar ki başka biriyle olsalardı farklı bir şey olmayacaktı. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek. Ağustos 2015 dek sürecek. Bir yanıyla gelişim, büyüme, verimlilik, keşif dönemi olan bu süreçte özel biri olduğumuzu ve bizimle olmanın karşı cins için şans anlamına geldiğini düşüneceğiz. Zevkli olan her şeyi denemek, görmek, yaşamaktan yana olacağız.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: İş ilişkilerinde duyarlılık ön planda olacaktır. İşe gitmek istemeyiz veya bazı insanlara kırgınızdır evde dinlenmek isteriz. Kendimize göre değerlendirmede bulunuruz, yanlış anlarız veya hata yapabiliriz. Özellikle ortaklaşa çalışıyorsak, uyumsuz davranabiliriz.

**PARA

**

14-20 Temmuz haftası: Maddi konularda kendi huzurumuz ve ihtiyaçlarımızı öne alarak düşüneceğiz. Kendimizi huzursuz hissettiğimizde daha fazla para harcayabiliriz. 18 Temmuz tarihinde kazanç evimizle ilgili konularda etkili olacak Venüs-Yengeç burcu geçişi, mali konularda ailenin ihtiyaçlarını göre kendinizi ayarlamanız gerektiğini işaret ediyor. Ayrıca bir mülkün, bir paranın pay edilmesi gibi konuları gündeme taşıyor.


BOĞA

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Jüpiter, Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Evimizi, ailemizi büyütme, eğitime ev içinde özel önem verme, sanatla alakalı bir ofis açma, ev içinde kendimizi geliştirme, aile içinde takdir görme, büyük bir aileye sahip olma, aileye destek olma, onları bir çatı altında toplama gibi birçok etkileri olacaktır. Ancak bunları canı gönülden yapmalısınız. 19 Temmuz tarihinde çocuklarımız, yakınlarımızla bir araya gelmek, hasret gidermek isteyeceğiz. Bu amaçla kısa yolculuklar yapabiliriz.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Eşimiz bir yakınımızla ortak iş düşünebilir, belli bir dönem eğitmenlik yapabiliriz, yuva açmak, yemek işine girmek, çocuk bakımı gibi alanlara yönelmek, bir dergide yazılar yazmak, internet üzerinde bir site açmak gibi alanlarla ilgilenebilir veya çalışabiliriz. Eşimizin işlerine yardımcı olabiliriz veya ortak bir iş düşünebiliriz. Ancak ortaklıklarda kişisel görüş farklılığımızı da mutlaka göz önüne alalım.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde finansal konularda girişimci ve kendimizi güvence altına alacağımız şekilde düşüneceğiz. Sözgelimi yetenekli olduğumuz konularda bazı kişilerle bir araya gelebiliriz. Mistik çalışmalar, şifa ve sanatsal alanlar, aileye dönük iş ve yatırımlar da bunlara dahildir. Ancak bunlar çok fazla gelir getirir mi diye piyasanın durumuna göre bakmak lazım. Ek bir gelir olarak düşünürseniz tabii ki olabilir.


İKİZLER

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta ortaklaşa hareket etmek ve birlikte gelişmek arzusunda olacağız. Uyum içinde olmak bizim için önemli olacak. İlişki insanın bir başka kişiyle ortak hedefler belirlemesidir diye düşüneceğiz. Aşkın meyvesi çocuktur diye içimizden geçireceğiz. Bu isteklerimizi veya düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana davranacağız. Jüpiter-Aslan burcu seyri 16 Temmuz tarihinde başlıyor. Ağustos 2015 dek sürecek. Çevremiz genişleyecek. Bilgileneceğiz, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edeceğiz. İlgi uyandırmayı seveceğiz. Sanatsal alanda birçok insanla bağlantımız olacak. Alkışlanmak isteyeceğiz.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde mesleği sanat, güzellik, estetikle alakalı olanlar yeni bir proje için ileriye dönük karar verebilirler. Çalışanlar için bu tarih, zevk alınan işi icra etmenin, bir kutlamanın, bir serginin, insanlarla bir araya gelmenin işaretçisi olabilir. Bazılarınız için şifa ve sezgiye dayalı işlerin göstergesidir.

PARA

14-20 Temmuz haftası: Maddi konularda bu hafta elinize bir miktar para geçebilir. Daha önce yaptığınız bir iş için ödemede bulunurlar. Eğer bir iş teklifi gelirse, 19 Temmuz tarihinde yapılacak işler için ön ödeme mutlaka alınız. Herkese güvenmeyiniz!


YENGEÇ

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: Bu hafta bir hayli yoğun enerjiler var. 14 Temmuz tarihinde ilişkilerde hem aktif taraf hem de huzur için taviz veren kişi olabilirsiniz. Her ikisi de aslında ev içinde sorun yaratıcıdır. İlerisi adına ilişkinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelisiniz.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihi iş konularını kendi içinizde şöyle bir gözden geçireceksiniz. Ancak hem gerginsiniz hem de idare etmeye çalışıyorsunuz. Yoğunluk, iş ilişkileri veya gelişim yönünde tatmin etmeyen şartlar sizi rahatsız ediyordur. Bu durum bazen evdeki ilişkileri bile etkileyebilir. Moralinizi yüksek tutmanız ve sıkıntılarınızı paylaşmanız yerinde olur. Bu tarih, bazılarınız için bir proje üzerinde çalışmanız anlamına gelir. Bu çok önemli bir iş olup, çok da dikkatli yapılması gerekir.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde kazanç evinizde seyrine başlayacak Jüpiter, Ağustos 2015 tarihine kadar parasal konularda büyüme, gelişme, bilgilenme, keşfetme yönünde etkilidir. Bu süreçte para harcamayı, kazanmayı bir hayli seversiniz. Özgür bir şekilde kazanmak istersiniz. Paranızı bir güç aracı olarak görürsünüz. Haydan gelip huya gitmemesi için tabii ki uygun şekilde değerlendirmenizde yarar vardır. Bir de tevazu sahibi olmak, kibirli hareketlerden kaçınmak gerekir.


ASLAN

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde burcunuzda ilerleyecek Jüpiter, 2015 Ağustos tarihine kadar etkili olacak. 12 yıllık bir Zodyak turunu tamamlayarak tekrar burcunuzu ziyaret etmesi tabii ki olumludur. Gelişmek, büyümek, dış dünyada kendini ifade etmek, parlak yönlerinizi öne sürmek isteyen Aslanlar için hoş duruyor. Ancak Satürn-Akrep burcu seyrini unutmayalım. Aile sorumluluklarımızı da ihmal etmeyin. Finansal konulardaki kararları, yuvanıza ait meseleleri birlik ve beraberlik içinde almayı unutmayın.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde kariyer hayatınızı ilgilendiren konularda kendi içinize çekilerek duruma bir bakacaksınız. Bir yandan uyumlu davranmaya ancak diğer taraftan hassasiyetinizi gizlemeye, örtmeye çalışmak kolay değil. Arzu etmediğiniz şartlar, ilişkiler ve durumlar sizi ruhsal anlamda yorabilir. Gizli sıkıntılarınızı kimse bilmez ama siz birilerini idare etmekten yorulursunuz.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihi gerek işinizden elde ettiğiniz gelir gerekse ortaklaşa kazançlar anlamında önem taşıyor. Hesaplarınızı tekrar bir gözden geçirmekte yarar var. Bir yandan akıllıca düşünmek lazım diğer taraftan parayla alakalı konularda duygusallığı bir yana bırakarak gerçekçi olmak gerekiyor. Nasıl bir dağılım, bölüşüm veya planlama düşünüyorsanız, mutlaka uzman kişilere danışmakta yarar var.


BAŞAK

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde başlayacak Jüpiter-Aslan burcu seyri, gizli ve özel bir dünyanın kapılarını size açıyor. Bildiğimiz manada bir ilişki değil bu. Daha farklı ve daha özel. Bekar Başaklar için farklı görüşleri olan biriyle uzun sürecek bir ilişkinin işaretçisi. Bu kişi sizin bilinçaltınızdaki tüm birikmişlikleri kendi öğretileriyle temizleyerek yeni bir bilinç düzeyine sizi getirebilir. Aşkın manasını, ilişkinin farklı bir ritüel olduğunu öğretebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu kişiye abartılı şekilde kendinizi kaptırmamanızdır. Tanıyın, test edin öyle karar verin.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 19 Haziran tarihindeki görünüm, kariyer konularında hem akıllıca bağlantılar kurmanın, insanların içinden geçenleri hissetmenin, geçmiş tüm deneyimlerinizin sizde bıraktığı güçlü etkileri başkalarına iletme arzunuzun işaretçisidir. Siz sezgilerinizle insanlara destek olabilir, zor durumda olanları motive edebilirsiniz. Bu konular üzerinde çalışabilirsiniz.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, parasal konularda hem aktif şekilde girişimde bulunmanın hem de başkalarıyla ortaklaşa uyum içinde çalışmanın yararlı olacağını göstermektedir. 18 Temmuz tarihindeki görünüm, insanlarla kurulan bağlantıların, ilişkilerin koruyucu ve sahiplenici yönlerinizin mali anlamda getirisini işaret ediyor.


TERAZİ

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde partnerini hem baskın hem de uzlaşıya açık tarzda davranışları üzerinde duracaksınız. İlişkinin geleceği açısından sizin ne düşündüğünüz de önemli. Eğer böylesi aktif partnerlerden hoşlanıyorsanız, bu yeni bir ilişkinin işaretçisidir. Eğer tam tersine siz baskın olmaya çalışan biriyseniz, onun üzerinizdeki bu etkisi özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olabilir. İlişki ortaklık demekse hem siz hem de o birlik içinde kenetlenmeniz gerekir. 19 Temmuz tarihi beraberlik anlamında duyarlılığın yüksek olacağını işaret ediyor.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek. Bilgilenme, tecrübe edinme hedef belirleme, kendinizi gösterme, ilgi uyandırma, tüm yeteneklerinizi bir alanda sergileme, medya yayın hayatına dahil olma, artistik yetenekler, popülerlik gücünüzün yüksekliği gibi geniş alanda etkili olacaktır. Bu süreç Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecektir. Ancak tevazu ve ayarı bilme hali çok önemli. Çünkü Satürn Akrep burcunda kazanç elde etme yönünde yine test etmeye devam edecek.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde ortaklaşa maddi kazançlarda tarafların aynı istek ve aynı beklenti içinde bir araya gelmelerini sağlıyor. Eğer gelişim anlamında bu ortaklık hayrınıza olacaksa, bu birleşim fayda getirir. Fakat bir taraf diğeri üzerinde veya her iki kişi de birbiri üzerinde baskın olmaya, çelişkili ve kararsız davranmaya çalışırsa zor olur. 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, hem iş hayatında uzlaşıdan yana olacağız hem de duyarlı olduğumuz konularda dışa renk vermeyeceğiz. Bu zorlayıcıdır. Hatta bu yüzden 19 Temmuz tarihinde otoritelerle aramızda sorun yaşanabilir.


AKREP

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu karşı cinsle uzlaşı içinde olmamızı ve onun duygularını hissetmemizi sağlayacak. Biz agresif sadece kendini öne süren bir kişi değiliz. Gerektiğinde kibarlıkla davranabilen, en derin kuytularımızı paylaşan, anaç veya babacan biriyiz. İşte bu dönemde de yine böyle yaklaşımlar bekleyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde bu anlamda bize yaklaşan, biri dikkatimizi çekebilir, gönlümüzü okşayabilir. Partnerimiz de aynı şekilde bu tarihte kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde iş konularında özellikle ortaklaşa yapılan projelerde çok dikkatli olalım çünkü bir yandan hızlı biçimde çalışmak gerekiyor diğer yandan beraber çalıştığımız insanlarla uyum içinde olmamız lazım. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Bizim için işimizle ilgili konularda bilgilenme, tecrübe edinme, deneyim sahibi olma zamanımız. Ancak kendimizi kabul ettirmek istediğimiz zirveye ulaşmak için çok çalışmamız, sabırlı olmamız, tevazu içinde hareket etmemiz lazım. Satürn burcunuzda hakem görevini sürdürerek bazen yoracak, kısıtlayacak ancak çalışan kişi ödülünü alacaktır.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde mali konularda başkalarıyla olan olumlu bağlantılarınız kazandırıcı olacaktır. Gayet akıllıca hareket ederek, kimlerle temasa geçebileceğimizi nasıl bağlantılar kurarsak para kazanabileceğimizi tespit edebiliriz. Duyarlı ve sezgisel yanlarımız girdiğimiz ortamlarda dikkatleri çekmemizi sağlar. Eh bunun da getirisi ona göre olacaktır.


YAY

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta hem aktif taraf hem de uyumu kollayan kişi olmanız mümkündür. Siz sosyal hayatın içinde olmaktan her zaman mutlusunuz. Böylece canlandığınızı, böylece tatmin olduğunuzu düşünmektesiniz. Bu tarihte, hem karşı cins üzerinde etkinliğiniz yüksek hem de fiziksel anlamda bir hayli çekicisiniz. Yazışmak, söyleşmek, paylaşmak sizi mutlu ediyor. Bazen sınırlarınızı bilemezsiniz ama size kimse pek kimse kızmaz.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, aktif bir şekilde hedefinize kilitlenmek, hangi insanla nasıl bir kontak kurmayı bilmek lazım. Yeri geldiğinde isteklerimizi beyan ederek, yeri geldiğinde uyumlu davranarak ilerlersek kariyer anlamında güçleniriz. Jüpiter-Aslan burcu seyri 16 Temmuz tarihinde başlıyor ve Ağustos 2015 dek sürecek. Bu eğitim, bilgilenme, gelişim, uzmanlık, deneyim sahibi olma, medya ve yayıncılık, ticaret, sanat, yaratıcı yetenekler, büyütme, projelendirme gibi geniş bir alanda size gelişim imkanı sunar. Abartmadan, sabırla, tevazu içinde ve herkesi kucaklayacak şekilde ilerlemeniz yararlıdır. Sizi ancak korkularınız, tembellik, düzensizlik ve kaygılar durdurabilir. Bunları aşabilirseniz, kendinizi de aşmış olacaksınız. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda ilerleyecek. Birbirinize nazik bir şekilde davranmak, her iki tarafın da duygularını önem vermek zamanıdır.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde ortaklaşa kazançlar anlamında biraz ayarı bilmek lazım. Eğer evliyseniz eşinizin isteklerini, beklentilerini nazik biçimde dinlemekte yarar var. Ayrıca ortak bütçenin karşılıklı uzlaşı ve duyarlı bir şekilde tanzim edilmesi gerekiyor. Mali anlamda ayarınızı bilmenizde yarar var. Çünkü canınız sıkıldığında veya bir şey sizi mutsuz ettiğinde alışverişin dozu kaçabilir. Evinizin ihtiyaçlarını ekonomik şekilde karşılayınız.


OĞLAK

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, bir yandan partnerinizle uyumun diğer yandan hassasiyetin işaretçisidir. Bazen nazik ve ilgili davranmasını beklersiniz, kimi zaman da anaç veya babacan tavırlarla size yönelmesini. Sizin de aynı şekilde bu tarz yönelişiniz dönemin olumlu geçmesini sağlar. Bekar Oğlaklar bu dönemde nezaketi ve ılımlı davranışları bir hayli önemserler. Bu tarz insanları kendilerine çekeceklerdir. Ancak partner duygularını pek göstermek taraflısı olmayabilir. Bunu saygı duyun.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası:14 Temmuz tarihindeki görünüm, kariyer konularında bir yandan hırslı diğer taraftan uyumlu bir şekilde çalışmanın faydalı olacağını gösteriyor. Sorumluluklarımız veya konum gereği bazen uyumlu olmayabiliriz veya hırslı davranmayız. Oysaki ilk ifade ettiğim şekilde ayarımızı yaparsak gelişim anlamında kazanan biz oluruz. 19 Temmuz tarihi bu anlamda önemlidir. Çalışma hayatımızla ilgili konularda hem akıllı hem de gereksiz duygusallıklardan kaçınarak ortak fikir ve projelerde başarılı işler çıkarabiliriz.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde bir yandan büyümek, gelişmek, arzularımıza kavuşmak amaçlı düşünürken, diğer yandan başkalarıyla bölüşmeyi de bileceğiz. Tevazu içinde hareket ettiğimizde rızkımız bollaşır. Ummadığımız yerlerden destek gelir. Bir mirastan hissenize pay düşer, eş veya farklı bir yoldan destek gelir, yeteneklerimiz sayesinde gelir elde ederiz. Ancak dediğim gibi dozunu, yerini, bölüşmeyi, kendimizi aşmayı, ortak hareket etmeyi bilmek lazım.


KOVA

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek ve bu geçiş Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Aşkta büyümenin, gelişmenin, idrak etmenin, keşfetmenin, deneyimlere açık olmanın, iyimser düşünmenin, güven ve inançla yol almanın işaretçisidir. Ancak bir yandan da tevazu içinde yaşamayı, bölüşmeyi bilmek, aşkı yaşamın merkezine alırken abartılı davranmamaktır. Dünyaları ben yarattım tarzında hareket etmek yakışık olmaz. Kaldı ki, Satürn Akrep burcunda hem kendimize hem de başkalarına karşı sorumluluklarımız olduğunu hatırlatmaya devam edecektir.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihindeki görünüm, bizim gelişime açık bir birey olarak bilgi ve tecrübelerimizi insanlarla hem uyumlu hem de cesur bir şekilde göstermemizi sağlıyor. Kurulan olumlu yöndeki ilişkiler huzur, nezaket, inanç ve güven veriyor. Kişisel gelişim çalışmaları, organize işler, hedefe odaklı şekilde kurulan bağlantılar sayesinde kendimizi gayet keyifli, dengeli hissedeceğiz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Çalışma hayatında uzlaşıyı, insanlara karşı uyum davranmayı, onların dertlerine çare bulmalarında yardımcı olmayı işaret ediyor. Bazen sabırsız, gergin davranabiliriz kimi zaman da bunun yanlış olduğunu düşünerek kendimizi ayarlayacağız.

**PARA

**

14-20 Temmuz haftası: 19 Temmuz tarihinde ortak kazançların, eş veya farklı yolla elimize ulaşan paraların bir muhasebesini yapmalıyız. Bütçemizin düzenlenmesinde bu önemli. Kimden ne geliyor, nereye gidiyor? Böylece hesabımızı biliriz ve ona göre kendimizi düzenleriz.


BALIK

AŞK VE İLİŞKİLER

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, uyum ve duyarlığın aşk hayatımızda etkin olacağını gösteriyor. Bir yandan ortaklaşa hareket edecek şekilde ayarımızı bileceğiz diğer tarafından hassasiyetimize önem verilmesini bekleyeceğiz. İlişkimizde sahiplenici ve koruyucu olan yönlerimiz, karşımızdaki kişinin nezaketine bağlı olarak ortaya konulacak. Dengeli davranmayan, ortak hareket etmeyi bilmeyen kişiye yumuşak yüzümüzü göstermeyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde enerjiler çok olumlu. Hem iletişimde bulunacağız hem de hoş vakit geçireceğiz. Güzel sözler duyabiliriz. Fiziki anlamda da etkileme gücümüz yüksek.

İŞ VE KARİYER

14-20 Temmuz haftası:16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda seyrine başlayacak ve bu süreç Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Çalışma hayatımız ve günlük yaşantımızda bir yandan gelişim, büyüme, ilerleme, öğrenme anlamındaki deneyimlere açık olacağız diğer yandan kendimizi göstermek bilgimizi bir alanda ifade etmek isteyeceğiz. İnsanlara hizmet edecek kadar tevazu sahibi, gereksiz uğraşılarla vakit kaybetmeyecek kadar geniş görüşlü, paylaşmayı bilecek kadar yüce gönüllü olmalıyız. Hem ruhsal hem de bedensel anlamda sağlıklı bir birey olarak kendimize özen göstereceğiz.

PARA

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde ortaklaşa kazançlarımızla ilgili konularda bireysel çıkarlarımızı öne olarak hareket edebiliriz. Ancak gerektiğinde de başkalarıyla anlaşmaya, uzlaşmaya mecburuz. 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir boyunca bir yandan kazanç anlamında bağlantılarda bulunacağız.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler