KADIN

2014 Burçların Aşk Dosyası

Aşk ve ilişki hayatınızın tüm detayları

2014 Burçların Aşk Dosyası

KOÇ OCAK AYI –Aşk ve İlişkiler


1-5 Ocak haftası: Aşkta ciddiyet, güven, sorumluk bir hayli etkin olacaktır. Ayrıca ailevi konular üzerinde odaklanacağız. Birbirinizin isteklerine, hedeflerine, farklılıklarına karşı anlayışlı olunuz. Genelde ciddi ilişkilere meyilli olacağız. Tutkuluyuz. Ancak kimseye eğilmez bir halimiz var. Bu problemli bir ilişkide sorun yaşatabilir. Ancak güven olgusunu önemsemeliyiz.

6-12 Ocak haftası: Eski bir ilişki yeniden kendini hatırlatabilir. Yeni ilişkilerde ise, hemen karar verilmemelidir. İlişkilerde geçmişte yaşanmış bir takım meseleler ele alınabilir. Sadakat önemsenir. Çok fazla köşeleyici düşünmek kadar, her şeyin sizin istediğiniz gibi olmasını talep etmek de yanlıştır.

13-19 Ocak haftası: Sosyal anlamda iletişim hızlanıyor. Dostlarınızla bir araya gelebilir. İletişim, haberleşme anlamında aktif olursunuz. Sürpriz arkadaşlıklar kurulabilir. Bunlar genelde fikirlerinizin uyuşacağı kişilerdir. Ancak aklımız başımızda olsun. Hafta ortasında ailevi konularda hassas olacağız. İş ve ev arasındaki dengeye dikkat!

20-26 Ocak haftası: Sosyal yaşamda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeye başlayacaksınız. İlişkilerinizi, gelir geçer tarzda değil, gelecek vaat ediyor mu diyerek ele almanızda yarar var. İletişim anlamında etkin bir hafta. Partnerinizle aranızdaki sorunları konuşarak halledebilirsiniz.

27-31 Ocak haftası: Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Kişiliğinizin özel yanları, onun dikkatinden kaçmaz. Birlikte güzel vakit geçirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir araya gelebilir, etkinliklerde bulunabilirsiniz. Ancak duygusal konularda kimi zaman ikilimde kalabiliriz.

BOĞA OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Uzakta olan kişilerle görüşmelerin işaretçisidir. Eskiye dair meseleler üzerinde konuşulur. Şu anda üzerinde düşündüğünüz mesele için biraz daha beklemeniz gerekebilir. Fikirlerinizi paylaşın ancak ilişkiyi zamana bırakın. Siz ciddiyetten yanasınız. Değerlerinize sahip çıkıyorsunuz. Güven arıyorsunuz. O zaman ilişkimizde veya yeni tanışmalarda ölçülü konuşmamızda yarar var.

6-12 Ocak haftası: İlişkinizi önemsemektesiniz. Fakat bazı problemler sizi yoruyor. Bu hafta önemli konuşmalar yapabilirsiniz. Bunların tümü ileriye dönük olarak önem arz edecek. İlişkisi olmayan Boğalar ise, karşı cinsle olan her türlü iletişimde fazlasıyla ciddi düşünecekler. Hislerimizi pek samimi bir şekilde dile getirmekten kaçınacağız. Önce bir bakmak, karşımızdakini anlamaktan yanayız. Hafta sonuna doğru, enerjiler bir hayli yoğun. İlişkinizde geçmiş meseleler üzerinde duracaksınız. Yeni tanışmalarda, çekimser davranabilirsiniz. Partnerinizin üzerinizdeki etkisi yoğun. Beraberliğinizdeki pürüzleri birlikte halledebilirsiniz.

13-19 Ocak haftası: Farkındalık yönümüzü geliştirici ve hayata inançla sarılmamızda destekleyici olan ortaklıklara, ilişkilere sizi hazırlayıcı olumlu bir görünümün etkisi altında haftaya adım atmaktasınız. Şu andaki mevcut işiniz veya ilişkinizde zorlanmalar olsa da, bahsettiğim bu görünüm, size başka kapılar açarak gelişiminizde faydalı olacaktır. Aile, yakınlarınız, çevrenizle alakalı konularda hassasiyetiniz yüksek olabilir. Onlarla bağlantı kurmak, durumlarını bilmek istersiniz.

20-26 Ocak haftası: İş ve ilişki anlamındaki her türlü ortaklıkta mücadeleler söz konusu. Dengeli hareket etmek, beraberlikleri yeniden ciddi anlamda ele almak ve ileriye dönük şekilde düzenlemek gerekecek.

27-31 Ocak haftası: Hafta ortasında Merkür Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. İleriye dönük konular üzerinde bilinçli bir şeklide düşünmemizde yarar var. İyi niyetin sınırlarına dikkat ederek ilişkilerinizi yürütebilirsiniz. Şefkatli düşüneceksiniz. İnsanlara yardımcı olmaya çalışacaksınız. Ancak bunun ayarını bilmeyenlere karşı da dikkatli olmanız gerekecek. Venüs geri hareketi sona erdiğinden, bilgilenme, iş ve yolculuklar, ilişkiler anlamında işlerin yoluna girmesi kolaylaşacak.

İKİZLER OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER
1-5 Ocak haftası: İlişkinizle alakalı konularda cinsel tutkular bir hayli önemli. Problemleriniz olsa dahi, sırf bağımlılığınız nedeniyle ondan vazgeçmeniz kolay olmaz. Bu hafta özellikle beraberliklerde bu olgular çok önemli hale gelecek. Yeni başlayacak ilişkilerin de temelinde karşılıklı cinsel çekim faktörü bir hayli etkili olabilir. Ancak, sadece bununla kalmayıp, değerleriniz, hayatı ele alış biçiminizi de önemsemelisiniz.
6-12 Ocak haftası: İlişkide iletişim bir hayli önemli. Hem kendinize hem de partnerinize karşı biraz daha ılımlı davranmanızda yarar var. Aradığımız bazı kriterleri bulmakta zorlandığımız için, hem kendimize hem partnerimize yüklenebiliriz. Kuruntulu düşünebiliriz. Birbirinize karşı sorumluluklarınızı, sınırlarınızı, duygularınızı şöyle geçmişi göz önüne alarak bir düşünmekte yarar var.
13-19 Ocak haftası: Partnerin güç ve kontrolünü ilişkide baskın şekilde gösterebilir. Bu ilişkinizin niteliğine göre, sizi çok fazla sevdiğinden olabilir. Venüs geri harekette olduğundan, özellikle aranızdaki problemleri ılımlı şekilde ele alınız. Bu etki altında başlayan ilişkilerin uzun ömürlü olması zordur. İlişkilerde genel olarak karşı tarafın gücünü, güvenilir olup olmadığını, bu ilişkide kazançlı çıkıp çıkmayacağımızı sorgularız. Cinsel anlamda rahat davranmayız. Belli bir mesafe koyarak hareket etmeyi tercih edebiliriz. Birbirimize bu hafta biraz daha ılımlı yaklaşmakta, yeni başlayacak ilişkilerde de temkinli olmakta yarar görüyorum.
20-26 Ocak haftası: Yeni arkadaşlıklar, tanışmalar, kısa yolculuklar, iletişimler bir hayli etkili olacaktır. Ancak ciddi ilişkilerde eğer problemler varsa, hafta sonuna doğru lütfen dikkatli olunuz. Çatışmayınız, birbiriniz üzerinde baskın olmaya çalışmayınız.
27-31 Ocak haftası: Sosyal ilişkiler güçleniyor. Yeni insanlarla tanışmak, kendimizi ifade etmek, yeniliklerde bulunmak istediğimiz bir haftaya adım atıyoruz. Ayın sonuna doğru aşk evimizin yöneticisi Venüs’ün geri hareketi bitiyor. Bu sizler açısından ilişkinizle alakalı paylaşımları yeniden gözden geçirerek, durum tespiti yapmak anlamında faydalıdır.

YENGEÇ OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: İlişki meselelerinde bir hayli zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Partnerinizle aranızda çatışmalar meydana gelebilir. Özellikle 3 Ocak tarihi bu anlamda önemlidir. Onun kişisel baskınlığı, ev içinde veya beraberliğinizde dengeleri bozabilir. Birbirinize karşı kırıcı, sonradan pişman olucu tarzda konuşmayınız. Geçmiş konular yüzeye çıkabilir. Yeni tanışmalar açısından etkili bir hafta olsa da, işin ciddiyete dönüşmesi pek kolay değil. Bu haftanın özünde, başkalarının hayatınızdaki önemi, ilişkinizin sorumlulukları, bizden farklı yönde düşünen kişilerin üzerimizdeki etkileri, dengeli hareket etmek zorunluluğu bir hayli etkili olacaktır.

6-12 Ocak haftası: Haftanın başında partnerimizle veya karşı cinsle iletişimsel anlamda rahatlatıcı etkiler mevcuttur. Geçmişe ait meseleleri ele alabilir, üzerinde konuşabiliriz. Venüs geri harekette olduğundan konuşmalarımıza, davranışlarımıza dikkat edeceğiz. Burada özellikle partnerin de, kendini ilişkisine göre ayarlamasında yarar var. Ailevi meseleler sakinlikle ele alınmalıdır. Yeni tanışmalar gündeme gelebilir. Ancak dikkat ediyoruz. Birbirimizi tanıyacağız. Ancak ondan sonra ilişkimiz hakkında karar verebiliriz. Tutarlı, güvenilir kişileri tercih etmeliyiz. Bazı sorunları aşabileceğimiz bir hafta olduğunu söyleyebilirim.

13-19 Ocak haftası: Neptün’ün güzel bir görünümü meydana gelecek. Bu bizi ilişkilerde ileriye dönük olarak güçlendirir. Vizyonumuzu yükseltir, şüphelerden arındırır, aşkta geleceğimizi görmemiz, gelişmemiz mümkün olur. Burcunuzda gerçekleşen Dolunay, ilişki meselelerinde son iki haftada yaşananların değerlendirilmesi anlamında önemlidir. Partnerinizin baskın tavırları ile sizin duygularınız arasındaki bir gerilimi işaret eder. Bu gerilim aile içinde sorun yaratabilir.
20-26 Ocak haftası: Aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde hem birbirinizin özgürlükleri, inançları, hedeflerine saygılı olmak hem de şu andaki mevcut sorunları çatışmadan halletmek zorundasınız. Nazik ve ölçülü davranışlarda bulunulmadığı takdirde sıkıntı yaşanabilir.
27-31 Ocak haftası: Merkür Balık burcunda ilerlemeye başlayacak. Ilımlı iletişim, sevgiyle kucaklamak, insanlara şefkatle yanaşmak arzumuz yükseliyor. Bizde hayal kırıklığı yaratan ne varsa, onları bilinçli bir şekilde gözden geçirmemiz lazım. Bu hafta Venüs geri hareketi sona eriyor. En azından ilişkilerde şu yanlış davranışlar, baskın durumlar, sıkıntılar azalıyor. Yeni ilişkiler için yol açılıyor. Güven, sevgi, saygı üçlemesi beraberliklerde yine etkili unsurlar arasında yer alacak.

ASLAN OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Genel olarak bir ilişkide bedensel ve zihinsel uyumu bir hayli önemseyeceğiz. Bir şeylere zorunlu olmaktan hoşlanmayacağız. Eğer beraberlikte sorunlarımız varsa, bunlar biraz kafamızı karıştıracak gibi. Kendimizi baskı altına alınmış gibi hissedebiliriz. Ailevi, iş veya ilişki anlamında pek etkin bir haftaya adım atmıyoruz. Daha ziyade sağlığımız ve rutin hayatımıza göre akışta kalmamız, sakin olmamız gerekiyor.

6-12 Ocak haftası: Hafta ortasında yakın çevre ilişkilerinde uyumdan yana bir tavır sergilersiniz. Aşkta duygusal yönden güvence arzunuz bir hayli yoğundur. Bunu bulamadığınız takdirde insanlarla aranıza mesafe koyabilirsiniz. Hafta sonuna doğru Merkür Kova burcunda ilerleyecek. Partnerinizle iletişim iki yönlü gerçekleşebilir. Bu biraz da sizin ilişkinizin niteliğiyle alakalıdır. Bazen arkadaşça konuşur, kimi zaman kendi bildiklerinin doğru olduğunu kabul etmeniz ister.

13-19 Ocak haftası: İlişkinizde mantıklı yaklaşımlar çok önemli. Bireysel açıdan olaylara bakan bir partneriniz varsa, bu ilişkinin geleceği hakkında uzlaşmazlık yaşanabilir. Dikkatli olmak gerekiyor. Birbirinizin düşüncelerini derinlikli bir şekilde bakmalısınız, sabırlı olmalısınız. Hafta sonuna doğru iletişim olumlu hale gelecek. Birbirinizi anlamakta zorlanmayacaksınız. Bazı Aslanlar için hafta sonunda sürpriz tanışmalar ve arkadaşlık edinme anlamında enerjiler olumlu.

20-26 Ocak haftası: Bu haftanın başlangıcında Güneş-Kova burcunda ilerlemeye başlayacak. İkili ilişkilerde partneriniz ve siz, birbirinize karşı uyumlu davranmalısınız. Bireysellik tabii ki önemli ancak ilişki bir ortaklıktır. Hem kendi kişisel özelliklerinizi hem de karşınızdaki kişinin karakter yapısını mutlaka göz önüne alarak hareket etmelisiniz. Özellikle bu hafta ikili ilişkilerde belli bir mesafe oluşabilir. Gelecek vaat etmeyen beraberlikler bir sınavdan geçebilir. Kolayca birbirinizi incitebilirsiniz. Duygularınızı baskın şekilde birbirinize karşı ifade edebilirsiniz. Dikkatli olmakta yarar var. Yeni tanışmalar bir hayli etkili olacak. Özellikle bekar Aslanlar için sürpriz aşklar gündemde.

27-31 Ocak haftası: Haftanın başında enerjiler olumlu. Yeni arkadaşlıkları, ilişkideki yenilikleri simgeliyor. Yeniay Kova burcunda gerçekleşiyor. Farklılık arayışımız bir hayli yoğun olacak.

BAŞAK OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Aşk hayatımız güçleniyor. Bütün güçlü yanlarımızı ifade edebilmemiz, karşı cins üzerinde etkili olacağız. Yeri geldiğinde baskın davranacağız. Partnerimizle bütünleşeceğiz. Eğer istersek, elde edemeyeceğimiz bir şey olamaz. Yaşadığımız ilişki bizi yeniden yaratıyor gibi. Bu kısa süreli enerjinin tadını çıkarmak lazım. Haz duygumuz bir hayli ön planda olacak. Problemler varsa onları kökünden kazıyabiliriz. Size kimsenin hükmetmesine izin vermezsiniz. Egonuz bir hayli yükselir. Değerli bulduğunuz her şeye sahip çıkarsınız. Yeni tanışmalar eklidir. Ancak ciddiyete dönüşmesi kolay olmaz. Eğer sevgilinizden ayrı iseniz, ondan bir haber alabilirsiniz. Fakat aceleci davranmayın.

6-12 Ocak haftası: Yeni haftamız olumlu başlıyor. Sorumluluk sahibi kişilerle tanışabiliriz. İlişkilerde sabırlı, dikkatli, çekici kişilerle bağlantı kurabiliriz. Ancak Venüs geri hareketini unutmayalım. Karşımızdaki kişiyi iyice tanımayı da ihmal etmeyelim. Girdiğimiz ortamlarda karşı cinsin dikkatini çekebiliriz. Geçici ilişkilere değil, kalıcı olanlara öncelik tanıyacağız. İşi gücü var mı, mali konularda durumu nedir, nasıl davranışlara sahip bunları gözden geçireceğiz. İlişkimizde sorunlar varsa, bunları tekrar bir gözden geçirelim. Paylaşımdan hoşlanan, ancak gelecek konusunda soru işaretleri uyandıran kişilere de dikkat edelim.

13-19 Ocak haftası: Haftanın başındaki özel bir görünüm, geleceğimizde önemli bir rol oynayacak birinin hayatımıza girebileceğini işaret ediyor. Kadersel bir karşılaşma olarak ele alabiliriz. Bu görünüm zaman içinde kendini gösterecektir. Dolunay Yengeç burcunda gerçekleşecek. Sosyal ilişkilerden, duygusal meselelere kadar güvencemizi öne almamızı sağlayacak. Hafta sonuna doğru, ilişkilerde bir hayli ciddi düşüneceğiz. Değerlerimize saygı gösterilmesini isteyeceğiz.

20-26 Ocak haftası: Hafta sonuna doğru, ilişkilerde üzerinde durduğumuz en önemli nokta, verilen sözlerin tutulması. Hiç kimsenin kafamızda soru işaretleri uyandırmasını istemeyeceğiz. Bu yüzden de, bir mesele canımızı sıktığında araya mesafe koyabiliriz.

27-31 Ocak haftası: Bu hafta Merkür-Balık burcunda seyrine başlayacak. İlişkimizle ilgili konularda şartları gözden geçirmek lazım. Partnerimizin sözlerine özellikle dikkat edelim. Doğru mu söylüyor, çabuk mu vazgeçiyor, sık sık çelişkilere düşüyor mu, dili ile gönlü aynı mı? Bunlar çok önemli. Tanıştığımız kişilerin söylediği her sözü doğru sanmak yerine, araştıralım. İlişkimizde problemler varsa, partnerimiz bizi kendi tarafına çekmek için, romantik sözler sarf edebilir. Biz, kolayca etkilenmeden, duruma bilinçli bakalım. Hafta sonuna doğru Venüs geri hareketi sona erecek. Bu aşk ilişkilerinde rahatlatıcıdır. Ancak dediğim gibi, biz söylenene değil, icraata bakacağız.

TERAZİ OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Bu hafta ailevi ilişkilerimiz bir hayli önemli. Sorumluluklar nedeniyle arzuladığınız şekilde hareket edemeyebiliriz. Bu da bizi bir hayli yorabilir. İş hayatı bir yandan ailevi meseleler bir yandan bizi sıkıştırır. Ancak, sabırlı ve soğukkanlı bir şekilde hareket edersek, istediğimiz gibi durumları yönlendiririz. Ne de olsa Mars, burcunuzda ilerliyor.

6-12 Ocak haftası: Hafta ortasındaki enerjiler, bir yandan ilişkide bulunmaya hevesli olduğumuzu gösteriyor. Ancak fazla duygusal, aşırı hassas tiplerden, sürekli duygusal takılan tiplerden hoşlanmayacağız. Hele hele bizi bir takım ajitasyonlarda bulunarak etkilemeye çalışan kişilerden hiç mi hiç haz etmeyeceğiz. Hafta sonuna doğru Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Sosyal yaşam, aşk hayatımız canlanmaya başlayacak.

13-19 Ocak haftası: Hafta sonuna doğru, bir hayli aktifiz. Yeniliklere açığız ve aşkta gayet hevesliyiz. Sürpriz bir aşk gönül kapımızı çalabilir. Değişim arzumuz bir hayli yoğunlaşıyor.

20-26 Ocak haftası: Hafta başında Güneş-Kova burcunda seyrine başlıyor ve bizim için arkadaşlıklar bir hayli etkili oluyor. Kendimizi gayet dışadönük bir şekilde ifade edebiliriz. Her insanla bağlantı kurabiliriz. Özellikle arkadaş toplantıları, aktiviteler bizi kendine çekiyor. Aşkta her an her şey olabilir.

27-31 Ocak haftası: İlginç birisi dikkatimizi çekebilir. İlişkiler açısından, yenilikler anlamında haftanın başındaki enerjiler bir hayli olumlu gözükmekte. Yeniay da bunu destekleyici Kova burcunda oluşacak.

AKREP OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Çevremizle olan ilişkimizde gayet güçlüyüz. İnsanlar bizim gücümüzü, düşündüklerimizi, davranışlarımızı onaylamak zorundalar. O denli kuvvetliyiz. Çekici yönlerimiz tümüyle ön planda olacaktır. Bir şeye karar verdik mi, elimizden kurtuluşu olmaz. Tutkuluyuz, inatçıyız. Karşı cins üzerinde de gayet etkili olabiliriz. Gizli bir meseleyi aydınlığa kavuşturmak isteriz. Ancak dikkatli olalım. Dengeleri sarsmadan hareket edelim. İlişkilerde, karşı tarafın sizden bir şeyler gizlemesine izin vermeyin. Siz de aynı şekilde buna özen gösterin. Uzaklarla iletişim yoğun. Geçmiş konularla ilgili bazı gelişmeler yaşanabilir. Bir de lütfen yeni tanışmalarda özellikle güven olgusuna önem verelim. Ne de olsa Venüs geri hareket dönemindeyiz.

6-12 Ocak haftası: Hem çevremizle olan iletişimde hem de ilişkilerde tekrar bazı noktalar üzerinde ciddiyetle durabiliriz. Bir daha düşünmek ve temkinli olmaktan yanayız. Venüs geri harekette olduğu için tabii ki bu yeniden ele alma durumu gayet yararlıdır. Hafta sonu doğru enerjiler olumlu bir akış gösteriyor. Ne istediğimizi biliyoruz. Kararlıyız ve söylenenler değil ortaya konulanlar önemlidir diyerek incelemede bulunuyoruz. Aile, yuva, kişisel anlamdaki konular üzerinde hafta sonu itibariyle baskılardan hoşlanmayacağız. Ev içinde özgür düşünmek, bireysel görüşlerimizi kabul ettirmek isteyeceğiz.

13-19 Ocak haftası: Haftanın başında gayet olumlu bir görünüm devreye girecek. Neptün’ün hoş ve tılsımlı etkisi bize aşkta ilerisi adına umut veriyor, hayallerimizi güçlendiriyor. Bizi aşkın derin maviliğine davet ediyor. Hafta sonuna doğru, ilişkimizle ilgili elde olmayan durumlar güvensizlik yaratabilir.

20-26 Ocak haftası: Ailevi meseleler bir hayli önde olacaktır. Ev içinde, ailenizle olan iletişimin dikkatlice ele alınmasında yarar var.

27-31 Ocak haftası: Merkür bu hafta burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Aşk hayatımızda romantik sözlerin, şiirsel anlatımların, aşkla kelam etmenin zamanıdır. Bir tatlı söz, bir içten bakış bizi mest eder. Ay sonuna doğru Venüs geri hareketi sona erince, ilişkilerde geçmişten ziyade artık bugüne ve önümüze bakılır. Güven unsuru, sağlamlık yine ön plandadır.

YAY OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Hafta ortasındaki enerjiniz, aşk hayatında hem güvenceyi hem de sosyal anlamda sizi tatmin edici bir ilişkiyi önemsediğinizi göstermekte. Boşuna zaman kaybetmek istemezsiniz. Sosyal ilişkiler hafta ortasında bir hayli etkili. Sağlam ve tutarlı, dengeli ölçülü beraberliklere açıksınız. Ancak değerlerinize saygı gösterilmesi şart.

6-12 Ocak haftası: Bizim için değerli olan her şeyi önemseyeceğiz. Bize söylenen sözlerin doğruluğu kadar, niyet de önemli. Gizli saklı, tuhaf ve yorucu, bizi düşündüren, üzerimizde baskı kuran kişilerden uzak duracağız. Partnerimizin bize saygı göstermesi ve her konuda bize güven sunması önemli. İhtiyacımız olduğunda onu yanımızda görmek isteyeceğiz. Hafta sonuna doğru, Merkür-Kova burcunda ilerleyecek, ikili ilişkilerde iletişim ve fikir paylaşımının önemi belirginleşecek.

13-19 Ocak haftası: Partnerimiz kendini özgür biçimde, farklı yönlerini ortaya koyacak şekilde ifade eder. Ancak bu durum bizim iç dünyamızda, geleceğe ait düşündüklerimizle örtüşmeyebilir. Hafta sonuna doğru arkadaşlıklar güçleniyor. Tanıştığınız kişiler dikkatinizi çekebilir. Ancak tam anlamıyla sizin istediğiniz kriterlere pek uymayabilir. Genelde sohbetler, havadan sudan paylaşımlar ön plandadır. Haftanın son gününde, iletişim olumlu hale gelecek. Sürpriz güzellikler, aktif paylaşımlar görülecektir.

20-26 Ocak haftası: Hafta ortası sosyal yaşam canlanıyor, aşk hayatımız bir hayli hızlı ve güzel gelişmelere işaret. İlişkilerde dengeler yerli yerine oturabilir, yeni bir aşk gönül kapımızı çalabilir. Bu durum biraz da kafamızı karıştırır. Kalıcı mı değil mi, uzun sürer mi diye düşüneceğiz. İlişkisinde sorunları olanlar hafta sonuna doğru bazı sözler nedeniyle sıkılabilirler.

27-31 Ocak haftası: Merkür-balık burcu seyri bu hafta etkili olmaya başlıyor. Biz de ailevi konular üzerinde yoğunlaşacağız. Bir de partnerimizin ailevi konulardaki durumu, bizi düşündüreceğe benziyor.

OĞLAK OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Burcunuzda oluşan Yeniay, sizi bir hayli güçlendiriyor. Yeni atılımlar, girişimler, iş hayatından özel yaşamanıza kadar her konuda olumlu bir haftaya adım atıyorsunuz. İlişkilerde güçlü taraf sizsiniz. Kendinizi arzuladığınız şekilde ifade edebilirsiniz. 5 Ocak civarı günlerde, partnerinizle ciddi bir konuşma yapabilirsiniz. Onun kendi içindeki değerlerine, fikirlerine tabii ki önem vereceğiz. Biz de düşüncelerimizi dile getireceğiz. Ancak birbirimize anlayışlı olmayı ihmal etmeyelim. Şu anda konuştuğunuz meseleler, bir iki ay sonra farklı gelişmelerle netleşebilir.

6-12 Ocak haftası: Venüs burcunuz üzerinde geri hareketini sürdürüyor. Onun içindir ki, aşk hayatımızla ilgili konularda özellikle geçmişin bir gözden geçirilmesi, üzerinde düşünülmesi yararlı olacaktır. Haftanın ilk günlerinde ilerisi adına bazı meseleler üzerinde görüşülse de, bunlar ancak geri hareket sonrası aydınlığa kavuşur, yerine oturur. Bizi rahatlatabilecek en azından kendimizi güvende hissetmemizi sağlayacak ufak tefek gelişmeler hafta ortasında etkili olacaktır. Hayatın güzellikleri ve konfor duygumuz bir hayli yükselecektir.

13-19 Ocak haftası: Haftanın ortasında karşıt burcumuzda oluşan Dolunay, partnerimiz ve ilişkimizle alakalı konulardaki hassasiyeti vurgulayıcı olacaktır. Kafamızda, gönlümüzde hem işimiz, ilişkimizin geleceği önem taşıyacak.

20-26 Ocak haftası: Bu hafta aşk hayatımızla ilgili konularda etkin görünüm yok. Sosyal ilişkilerde ciddiyet ön planda ve bizim kafamızın içinde genel olarak hedeflerimiz daha fazla önem arz ediyor. Güçlü insanlardan destek görmek isteyeceğiz. Eski arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz.

27-31 Ocak haftası: Bu hafta gerçekleşecek Kova burcundaki Yeniay, özgüven duygumuzu, bireysel özelliklerimizi, toplumla birebir alakalı konuları bir hayli vurguluyor. Ben mi, biz mi, sorusunu soruyoruz kendimize. Bu sorunun cevabı, bizim hayata bakış açımız, aşkı ele alış biçimimize göre olacaktır. Hafta sonunda aşk evimizin yöneticisi Venüs geri hareketi sona erecek. Bu durum, ilişkiler ve hayatın lezzetli yanlarını kendimizce değerlendirmemizde vesile olacaktır.

KOVA OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: İç dünyamızda baskı bir hayli yoğun. Doluya koysak almayan, boşa koysak dolmayan problemlerle uğraşıyoruz. Kafamız birçok şeye takılı olduğu için, kendimizi dışa karşı istediğimiz gibi ifade etmekte zorlanabiliriz. Tutkularımız bizi esir almış durumda. Hislerimiz bir hayli yoğun. Ancak hem kendimize hem de ilişkimizle alakalı konulara toleranslı bakmakta zorlanabiliriz. Özellikle 3 Ocak civarı günlerde, merak ettiğimiz konularda bilgi sahibi olmaya çalışacağız. Alacağımız haberlere göre, ilişkimizle alakalı kararlar verebiliriz. Fakat benim tavsiyem, sürekli bir şeyleri kafanıza takıp moralinizi bozmamanızdır. Beden ve zihin uyumunuzu gözetiniz. Hemen karar vermeyin, iyice araştırmadan, görmeden söylenenlere inanmayın.

6-12 Ocak haftası: Aşk hayatımızla ilgili konularda kendinizi özellikle şu aralar bir hayli baskı altına alınmış hissedebilirsiniz. Keyfini sürmek yerine, kahrını çekmek pek kolay değildir. Bu hafta ve ayın tümünde bu içsel baskı, ilişkide aradığınızı tam olarak bilememek veya aşkı gizli saklı ve platonik tarzda yürütmek gibi sorunlar sizi uğraştırabilir. Hafta sonunda doğru Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Bu en azından, kafanıza uygun şekilde durumları gözden geçirebilirsiniz.

13-19 Ocak haftası: Bu hafta dile getirdiğiniz bireysel fikirleriniz, başkalarının hoşuna gitmeyebilir veya siz, bu hafta aşk hayatınızla ilgili konularda birlik ve bütünlük duygusunu yüreğinizde hissetmekte zorlanırsınız. Siz gül dersiniz, hayat size dikenleri de sevmeniz gerektiğini söyler. Hafta ortasındaki Dolunay, kendinize anlamlı gelen veya gelmeyenleri belirlemenizi, aşkın hayatınızdaki yerini bir daha düşünmenizde etkili olacaktır. Hafta sonuna doğru keyifli enerjiler mevcut. En azından şöyle bir dışarıya çıkmak, farklı insanlarla olmak size iyi gelebilir.

20-26 Ocak haftası: İlişkinizle ilgili meselelerde kendinizi gayet güçlü ifade edebilirsiniz. Çünkü Güneş burcunuzda ilerlemeye başlıyor. Beraberliklerin geleceği, aranızdaki birlik ve bütünlüğün niteliğine bağlı. Bu beraberlikte cinsellik, tutku, toplumsal baskı, hırs, gelgitler bir hayli rol oynamakta. Hafta ortasında iletişim ve ilişki anlamında enerjiniz olumlu. Yeni bir tanışma, beraberlikte sorunlar üzerinde konuşmak mümkün. Hafta sonuna doğru yine bir baskı söz konusu.

27-31 Ocak haftası: Aşkta hızlı, aktif, kendimizi gayet cesur ifade edebildiğimiz, karşı cins üzerinde etkili olacağımız haftaya adım atıyoruz. Yeni tanışmalar, aşkta öne çıkma, parlaklık, bireysellik bir hayli yüksek. Yeniay burcunuzda oluşuyor. Bu da ayrı bir güzellik tabii ki… Hafta sonuna doğru, Venüs geri hareketi bitiyor. Belki yine bazı sıkıntılarımız, baskı, kısıtlanmalar hissedebiliriz. Ancak bahsettiğim enerjiler, sizi rahatlatacaktır.

BALIK OCAK AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Ocak haftası: Sosyal hayatta güçlü insanlarla kuracağınız temaslar bir hayli etkili olacaktır. Siz, tecrübeli, aklı başında, ne istediğini bilen kişilerle ilişki kurmaktan yanasınız. İllaki aşık olayım, bir beraberliğim olsun diye düşünmüyorsunuz. Karşınızdaki kişinin bir amacı olmalı. Sizi destek vermeli, aynı şekilde birbirinize kol kanat gererek bütünleşmelisiniz. Enerjiniz bu hafta oldukça yoğun ve kuvvetli. 5 Ocak civarı günlerde, tanıştığınız, bağlantı kurduğunuz karşı cinse dikkat ediniz. Onun net ve dürüst davranıp davranmadığını araştırınız. Yeni tanıştığınız kişiyle veya şu anda devam etmekte olan ilişkinizde partnerinizle aşk hayatınızı ilgilendiren konularda bazı durumların yerli yerine oturması için, Mart ayına kadar sakin olacağız. Hem ciddi düşüneceğiz hem de güvende olmak isteyeceğiz.

6-12 Ocak haftası: İlişkiler açısından haftanın ilk günlerinde yeni tanışmalar, arkadaşlarla bir araya gelmek, ciddi ve aklı başında insanlarla karşılaşmak mümkün. Ancak unutmayalım ki, Venüs oğlak burcunda geri hareketini sürdürüyor. Biz öncelikle güven unsurunu öne alarak ilişkide bulunacağız. Tanıştığımız kişilerle arkadaşlık yapabiliriz. Fakat ilerisi anlamında acele etmeyelim. Hafta sonuna doğru, Merkür-Kova burcunda ilerleyecek. Partnerinizin bazı problemleriyle uğraşabiliriz veya bize karşı iletişim anlamında kapalı olması sebebiyle sıkılabiliriz.

13-19 Ocak haftası: Haftanın hemen başında meydana gelecek ve sizler açısından hakikaten gayet olumlu, inancınızı besleyici, yaratıcı tüm faaliyetlerde gelişiminizi yükseltici, mistik anlamda başkalarına da rehberlik etmenizi sağlayıcı, bütünlük duygusunu inançla birleştirici bir görünüm oluşacak. Yöneticiniz Neptün’ün Kuzey düğümle olan olumlu görünümü, sizi arındırıcı, tüm korkularınızdan kurtulmanızda ışıklandırıcıdır. Bu görünümü geniş anlamda ele almalı, günlük olarak değerlendirmemeliyiz. Bu enerji, derinden derine sizi desteklemeye başlamış olarak kabul edin. Bir dilekte bulunun, güzellikler isteyin hayattan. Hafta ortasına doğru oluşan Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konularda ve hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde sizi olumlu yönde uyarıcı bir yansımadır. Yön belirlemenizi sağlar.

20-26 Ocak haftası: Hafta başında aşk hayatımızı ilgilendiren konularda şöyle bilinçli bir şekilde düşünelim dostlarım. Geriye çekilelim ve istediğimiz yenilikleri, aşka bakış açımızı bir değerlendirelim. Partnerimizle bir ilgilenelim. Çünkü bir takım sıkıntıları olabilir. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir diye bir bakalım.

27-31 Ocak haftası: Bu hafta oluşacak Yeniay, bizi aşk ve ilişkiler anlamında dışarıdan değil, kendi içimizden güç almamız gerektiğini hatırlatıyor. Toparlanmak için, gereksiz yüklerinden arın diyor. İlişkilerde etkili olacak Merkür-Balık burcu seyri tabii ki sizler için, diğer burçlara göre farklı bir anlam taşıyor. Partneriniz biraz daha kendini toparlar. Ancak gerçeklerden ziyade, hayallerinin peşinde gibidir. Tanışacağımız kişilerin ne söylediğine bakmakta yarar vardır.


KOÇ ŞUBAT AYI - AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: İç dünyamızda sevilmeye, şefkate bir hayli ihtiyacımız var. Ancak bunu anlayabilecek kişilerin çok duyarlı olması gerekir. Çünkü çok derinlerde saklı arzularımız var. Yaşadığımız bazı tecrübeler bizi, bu arzuları gizlememize neden olmakta. Merkür-Balık burcunda geri hareketine başladığı için, bizim de özellikle zihnimizi bulandıracak durumlara karşı dikkatli olmamız lazım.

10-16 Şubat haftası: Arkadaşlıklar bu hafta da etkili gözüküyor. Fırsat buldukça internet üzerinden veya grup aktivitelerine katılarak değişik kişilerle bir araya gelebiliriz. Ancak pek de sıkıntıya gelemeyeceğiz. Sürekli sorgulayan, fazla inceleyen, soru işaretleri uyandıran kişilerden hoşlanmayacağız. Merkür bu hafta Balık burcundan, Kova burcuna gerileyecek. Bizim de iletişimde bulunduğumuz insanlarla belli bir mesafeyi korumamız faydalı olacaktır. Hafta ortasında aşk evimizde oluşacak Dolunay, aşkta kendimizi önde görme, ilgi uyandırma hevesimizi yükseltiyor. Hem sosyal hayatta özgür hem de ilişkide bir hayli iddialıyız. Hafta sonuna doğru, ilişki açısından etkileyici enerjilerimiz var. Devam eden beraberliğimizde ortaklaşa hareket etmemiz mümkündür.

17-23 Şubat haftası: Bu hafta Balık burcunda ilerleyecek Güneş, aşk hayatınızla ilgili konularda romantizm, fedakarlık, şefkat, düşleri besleyici bir aşkın özlemini duyuracağı gibi, hislerini gerçekçi olmanın önüne geçici, platonik bir aşka meyilli olmamızı sağlayıcı ve çelişkili duygulara yol açıcı olabilir. Hafta ortasında özellikle ilerisi adına düşünmekte yarar var. Böylece aşkta seçimlerinizi daha doğru şekilde değerlendirmeniz mümkün olur. Bu hafta özellikle aşık olmak, aşkı derinliklerimizde hissetmek, aşka kendimizi adamak gibi olgular ön planda olacaktır.

24-28 Şubat haftası: Bu hafta, özellikle ciddi ilişkilerde aksaklıkların, ilerisi adına bazı noktaların gözden geçirilmesinde fayda var. Böylece her iki taraf da ne istediğini, ne gibi beklentiler içinde olduğunu belirleyebilirler. Hafta sonuna doğru, Merkür geri hareketi bitiyor. Sosyal ilişkilerimiz, arkadaşlıklarımız anlamında yeni düzenlemelerde bulunabiliriz.

BOĞA ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Bu haftanın başında, ilişki konularında geleceğe dönük anlamda tekrar bir gözden geçirmelere ihtiyaç var. Merkür-balık burcunda pek güçlü değildir. Onun için neler aksamakta, bu ilişkinin ilerlemesine engel olan şartlar nedir? Birlikte ele almak gerekiyor. Birlik ve bütünlük içinde birbirinize yöneliyor musunuz, ayrıca hedefleriniz aynı doğrultuda mı? Bunları da gözden geçiriniz.

10-16 Şubat haftası: Haftaya adım atarken sizin uyumlu, duygularınızı sözel anlamda sevdiğiniz kişiyle paylaşmaya hazır olduğunuzu söyleyebiliriz. Partneriniz de, bu ilişki hakkında paylaşımcı, kararlı davranması halinde güzel gelişmeler olabilir. Yeni başlayan ilişkilerde ise, mutlaka partnerinizi tanımaya, onun beraberliklere bakış açısını öğrenmeye çalışınız.

17-23 Şubat haftası: Güneş-Balık burcunda ilerlemeye başlıyor. Sosyal hayatta uyumlu, yumuşacık, başkalarının sorunlarına destek olmaya çalışan, insanları yargılamadan kabul eden, karşısındaki kişiyi dinleyen, önyargısız düşünen tüm güzel yönlerimiz ön plana çıkacak. Arkadaşlıklarda genel olarak duyguları ve empati gücü yüksek olan kişileri daha fazla bağrımıza basacağız. Sert, taviz vermez, kaba insanlardan hoşlanmayacağız. İlişkide de aradığımız bu tür yaklaşımlar olacak.

24-28 Şubat haftası: Haftanın başında olumlu enerjiler mevcut. Ciddi bir niyet ve dürüstlük çerçevesinde karşı cinsle bağlantılar kuracağız. İlişkimizde de, partnerimizi dinlemeye, onunla bütünleşmeye açığız. Ayrıca beklenmedik sürprizler yapılmasından, güven vermeyen sözlerden, soru işareti uyandıran yaklaşımlardan hoşlanmayacağız. İlişkilere bakış açımız gereği, yeniliklere açığız ancak her zaman olduğu gibi, ayaklarımız sağlam yere bassın istiyoruz.

İKİZLER ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Haftanın başındaki enerjiler, tam olarak kafanıza uygun birine rastlamanın kolay olmadığını işaret ediyor. Hafta ortasında, duygusal anlamda güvenlik arayan kişilerle ve hassas ruhlu insanlarla daha fazla karşılaşabilirsiniz. İlişkinizde ise, partner de aynı şekilde maddi ve manevi anlamda güvende olmak isteyecektir.

10-16 Şubat haftası: Merkür geri hareketi nedeniyle hafta ortasında tanışacağınız kişilerle veya ilişkilerde, söylenenlere ve de söylediklerinize tabii ki dikkat etmelisiniz. Bir ilişkinin başlaması veya bitişiyle ilgili konularda kararlar vermeyiniz. Beklemede kalmak, dogmatik düşünmemek en doğru yoldur. Bu ayın sonunda Merkür düzeldiğinde, duruma göre bir bakarız. Hafta sonuna doğru, aşk hayatımız canlanır. İletişimde bulunmak, ilişki kurmak isteriz.

17-23 Şubat haftası: Hafta içinde ilişki anlamında en dikkat edeceğimiz husus, kesin ve net kararlar vermemek. İncelemek, gözlemde bulunmak. Fanatik tarzda konuşmalar, kendi görüşlerini doğru sanmalar, birlik ve bütünlükten uzak tavırlar, ilerisi adına umut vaat etmez. Zaten geri hareket döneminde olduğumuz için, bizim de görünenle yetinmememiz gerekiyor.

24-28 Şubat haftası: Aşkta zorlu bir dönemden geçiyorsanız, birlik ve bütünlükten yoksun bir ilişki yaşıyorsanız haftanın başındaki enerjiler problemleri hasıraltı etmek yerine, cinsel ve paylaşım anlamında her durumu gözden geçiriniz. Haftanın sonlarına doğru, paylaşım ve değerleriniz yönünde ileriye dönük bir şekilde ilişkinizi ele almalısınız. Çünkü güven ve istikrar olmayan bir beraberliğin ileride problem yaratması mümkündür.

YENGEÇ ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Hafta başındaki enerjiniz, aşk hayatınız, çocuklarınız ve hayatın genelinde ilişkilerin önemini vurguluyor. Siz sevdiklerinizin, ailenizin güvenliğini önemsemektesiniz. İlgi ve hevesli bir şekilde ortaklaşa bir yaşamın insana katacağı güzellikleri özlüyorsunuz. Kendi geleceğiniz kadar sevdiklerinizin de ilerisini düşünmektesiniz

10-16 Şubat haftası: Partnerinizle aranızda paylaşım sorunları varsa mutsuzluk duyabilir, tatminsizlik yaşayabilirsiniz. İşte bu haftanın en önemli etkisi budur. Hayat sizi ne zaman yorsa, sahip olduğunuz her şeye daha fazla sarılabilirsiniz. Sıkboğaz edilmekten hoşlanmayacaksınız. Ancak aklınıza bir şey takılırsa, onu anlamadan rahat etmeyeceksiniz.

17-23 Şubat haftası: İlişkinizi ilgilendiren konularda mutlaka gözden geçirmelerde bulunmak gerekiyor. Tatmin edici bir ilişki için bu şart. Geçmişte yaşanan ve beraberliğinizde sorunlara yol açan meseleler halledilmeden aşkta huzur bulmak, canlanmak kolay olmaz.
24-28 Şubat haftası: Siz bir ilişkide güven, sadakat, huzur arıyorsunuz. Hafta başındaki enerjiler, devam etmekte olan beraberlikte bu olguları, partnerinizle dürüst paylaşımları, cinsel anlamda birbirinize duyduğunuz tutkuları yükseltir. Gayet olumlu ve ciddi bir şekilde beraberlikler yaşanabilir. Sorunlarınız, gönül birliğiyle çözümlenir.

ASLAN ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Hafta başında ilişkilerde hayata bakış açınız, düşünceleriniz, farklı hedefleriniz nedeniyle iletişim ve fikirsel anlaşmazlıklar yaşanabilir. 5 Şubat tarihinde aşk hayatınızda gizlilikler anlamında bir hayli etkili bir oluşum devreye giriyor. Bu özel görünüm, hem platonik aşkları hem de hiç kimsenin bilmemesini istediğiniz bir ilişkinin göstergesi olabilir. Eğer siz böyle bir aşk yaşıyorsanız, bu görünümün etkisi altında sevgilinizle aranızda çok güçlü bir bağ oluşur. Bu görünüm ayrıca empati gücünüzü yükseltir. Ruhsal çalışmalar için oldukça etkileyicidir.

10-16 Şubat haftası: Tümüyle ilişki konularında etkili olan bir haftaya adım atıyorsunuz. Merkür geri hareketini de hesaba katarsak çok dikkatli olmanızda yarar var. Partnerin özellikle ilişki meselelerinde bir hayli etkili olduğunu biliniz. Birbirinizin üzerine gitmeyiniz. Bir değişim veya yaşanan bir durum, bu ilişkide haftanın zorlu geçmesine neden olabilir. Sizden çok farklı düşünmesi, kendine dönük konuşması, üzerinizde baskı kurması tatsızlıklara davetiye çıkarabilir.

17-23 Şubat haftası: İlişkinizle alakalı konularda arkadaşça paylaşımın önemi büyük. Birbirinizi dinlemeye, anlamaya mutlaka önem veriniz. Merkür geri hareketi bu anlamda önem taşıyor. Bu hafta hem beraberliğiniz hem de ailevi konular üzerinde geçmişe dönük incelemelerde bulunmanızda yarar var. Yeni bir ilişkiye başlamak veya sürdürmekte zorlandığımız bir beraberliği bitirmeye kalkışmak yanlış olacaktır.

24-28 Şubat haftası: Şubat ayının son haftasında ilişkiniz farklı bir yöne kayabilir. Bazılarınız için gizli bir aşkın başlangıcıdır, kimileri için beraberliğin apansız bitimi olabilir. Ay sonunda Merkür ilişki evinizdeki geri hareketi bitecek. Ve benim tavsiyem mutlaka gelişen durumları, beraberliğinizi tekrar gözden geçirmenizdir. Daha önce biriyle tanıştıysanız, şimdi bu ilişki hakkında gerek siz gerekse partneriniz kafanızın içinde bir saptamada bulunabilirsiniz.

BAŞAK ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: 5 Şubat tarihinde oldukça önemli bir görünüm meydana gelecek. Sizi hem ruhsal anlamda güçlendirici, şifalı çalışmalara yöneltici, insanlara destek olmanızı ve onlardan da destek görmenizi sağlayıcıdır. İlişki anlamında da partnerinizle aranızdaki sevgiyi daha da anlamlı hale dönüştürecek bir enerjidir. İlişkisi olmayanların hayatlarına girecek gayet etkileyici birinin göstergesidir. Özellikle ilişki haritalarında bu görünüm, bir ilişkinin evliliğe dönüşmesini sağlayıcıdır. Hafta sonuna doğru, Merkür geri hareketine başlayacak. Partneriniz ilişkisiyle ilgili konular üzerinde düşünecek.

10-16 Şubat haftası: Hafta boyunca ilişkilerde gözlem gücümüz bir hayli yüksek olacak. Birlikte olduğumuz kişinin yaklaşımları, düşünceleri, hayata bakış açısı ve ilişkideki rolü üzerinde düşüneceğiz. Her ilişkinin, insana öğrettiği bir gelişim dersi mutlaka vardır. Biz de ilişki meselelerinde gelişimden yana düşüneceğiz. Bazen fikirlerimiz uyuşmaz veya bir takım nedenlerle anlaşmakta zorlanırız. Bunlar doğaldır. Ancak burada önemli olan, beraberliğin özündeki niyet olgusu. Bu güçlü ise her türlü zorluğun altından kalkılır.

17-23 Şubat haftası: Hafta boyunca ikili ilişkilerde etkili görünümler mevcut. Bunların tümü, partnerimizle aramızdaki sevgi birliğini test edici ve bu teste göre, ilişkiyi güçlendirici olabilir. Size olan bağlılığı artabilir, sözleri hoş ve gönül okşayıcıdır.

24-28 Şubat haftası: İlişkilerde olumlu yönde gelişmelerin görülebileceği bu haftanın ilk iki günü hoş enerjiler mevcut. Şüphelerden kurtarıcı ve tutkulu paylaşımları destekleyici gözüküyor. Ancak temeli güçlü olmayan veya partnerin düşünmeden aldığı kararlar, yaptığı yanlışlar, t yüzünden hafta sonuna doğru oluşan görünüm zorlanmaları işaret ediyor.

TERAZİ ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Bu hafta aşk hayatınızla ilgili konularda düşünceleriniz hassasiyet ve bazen gelgitli tarzda gelişebilir. Merkür geri hareketinin Balık burcunda gerçekleşmesi nedeniyle bizim de her durumu detaylı bir şekilde gözden geçirmemiz lazım. Bu hafta iş konularında çok daha önem taşıyor. Ay sonuna doğru Merkür geri hareketi bittiğinde, düşünceleri farklı, yaşamı seven, ilerisi ne olacak diye kaygı duymayan, arkadaşlıktan hoşlanan kişilerle tanışabilirsiniz. Kısa bir kaçamak hoşunuza gidebilir. Bu yazışma yoluyla veya bir arkadaş toplantısında karşılaşma şeklinde gerçekleşebilir. Ancak kalıcı değildir.

10-16 Şubat haftası: Aşkta bir yandan özgür olmak, dilediğiniz gibi hareket etmek isteyeceksiniz. Ancak diğer taraftan dış dünyanın baskısı, uymanız gerekenler yüzünden kendinizi bir şeylere uymaya zorunlu hissedersiniz. Bu durum, aşkta tatmin olmamanıza yol açabilir. Mantıklı insanlarla, hayatın güzelliklerinin tadını çıkaran kişilerle birlikte olmak isterken, aradığınız bulamamanın sıkıntısını yaşayabilirsiniz. Bu hafta Merkür Kova burcuna gerileyecek, ardından dolunay derken, aşk hayatınızla ilgili konularda ancak 15 Şubat tarihi hoş gözükmektedir.

17-23 Şubat haftası: Bu hafta aşk hayatınızla ilgili konularda özgür düşünmekten yanasınız. Siz, farklı, özgün ve baskı verici ilişkilerden hoşlanmıyorsunuz. Mevcut ilişkinizde bu yönde problemler varsa zorlayıcı görünümler nedeniyle kendinizi kıskaç altında hissedebilirsiniz. Ancak unutmayalım ki, Merkür geri hareket dönemindeyiz. Aceleci kararlar vermeyelim, gerektiğinde esnek düşünmeyi, beklemede kalıp olan bitene bakmayı ihmal etmeyelim.

24-28 Şubat haftası: Bu haftanın başında hem ailevi ilişkiler hem de finansal konular üzerinde ciddi şekilde durabilirsiniz. Aşk tabii ki sizin için önemli, ancak bir yandan da güvenceye önem vermektesiniz. Haftanın ortası itibariyle önemli bir görünüm meydana gelecek. Bu görünüm, ilişkilerde oldukça tuhaf, ne yaptığını bilmeyen, ani dürtülere sahip kişi veya kişiler nedeniyle kendinizi huzursuz hissetmenize neden olabilir.

AKREP ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Hafta boyunca gayet olumlu enerjilere sahipsiniz. Aşk hayatınız bir hayli canlanacaktır. Yeni tanışmalar, ilişkinizin tazelenmesi, sıkıntılarınız devre dışı kalması mümkün. Böylece hafta başındaki ufak sıkıntıları unutabilirsiniz. Ancak şunu da belirteyim. Merkür aşk evinizde gerileyecek. Onun için, tercihlerinizi bilinçli bir şekilde gözden geçirmeyi de unutmayın.

10-16 Şubat haftası: Aşkta tercihlerimizi yaparken ve durumumuza göre kararlar verirken lütfen çok iyi düşününüz. Bitişler olur, yanlış anlaşılmalar olur, yeni tanışmalar, aşık olmalar bunların tümü doğaldır. Ancak sizler, mutlaka gerçekçi olmayı da ihmal etmeyiniz.

17-23 Şubat haftası: Bu hafta özellikle ailevi ve kişisel anlamda bizi özel olarak ilgilendiren konular üzerinde geçmişi de göz önüne alarak düşüneceğiz. Özgür olmak, kendi bildiğimiz şekilde hayatımızı düzenlemek istiyoruz. Ancak dış baskıların üzerimizdeki tesirleri bizi bir hayli yorabilir. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, kararlarımızı, durumumuzu iyice gözden geçirmemizde yarar var.

24-28 Şubat haftası: Ciddi ve tutarlı bir ilişkilere yönelten enerjiler, hafta başında etkili gözüküyor. Ayrıca problemleri veya şu andaki mevcut durumunuzu gözden geçirerek, gerçekten neyi istediğinizi tespit edecek hoş etkiler de mevcut. Haftanın sonuna doğru, önemli bir görünüm meydana gelecek. Hem hayata bakış açımızı güvence anlamında ele alacağız hem de yeniliklere, değişimlere bilinçli bir şekilde hazırlanacağız. Bizim ne istediğimiz ve isteklerimizi nasıl elde etmemiz gerektiğini dış şartları da göz önüne alarak bakmamız lazım.

YAY ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Yeni tanışacağımız insanlara, bize söylenen farklı sözlere, sürpriz tanışmalara ve de gizli saklı ilişkilere karşı dikkatli olalım. Merkür Balık burcunda insanı şaşırtabilir, gerçekçi düşünmenin önüne geçebilir. Ancak bu beraberliklerin ilerisi adına kökleşmesi pek kolay olmayabilir. Ay sonuna doğru Merkür gerilemesi bittiğinde aşk hayatımız iletişim anlamında canlanacaktır. Şimdi aklımız başımızda olsun.

10-16 Şubat haftası: İlişki konularında da Merkür geri hareketi önemlidir. Partnerinizin ailevi veya kişisel durumu, ilişkinizle alakalı konularda bir hayli etkili olup, bu beraberliğin geleceğini belirleyen bir faktör olabilir. Bu hafta iletişiminizi güçlü tutmakta yarar var. Çünkü farklı görüşleriniz anlaşmazlığa neden olabilir. İlişkisi düzgün yürümekte olan çiftler bu hafta birçok mesele üzerinde düşünecek, konuşacaklar. Ancak dediğim gibi, Merkür geri hareketini mutlaka hesaba katalım ve ne olursa olsun ani kararlardan kaçınalım.

17-23 Şubat haftası: Karşılaşacağımız ve bir takım konularda görüşmelerde bulunacağımız kişi veya partnerimizle, Merkür geri hareketini göz önüne alarak iletişimde bulunmakta yarar var. Çünkü bugün üzerinde durduğumuz, anlaştığımız veya bir türlü anlaşamadığımız noktalar, daha sonra farklı bir yöne kayabilir. Onun içindir ki, önyargılı düşünmeyelim. Güven unsurunu da önemseyelim.

24-28 Şubat haftası: Aşk hayatınızı da ilgilendirecek konularda etkili olan önemli bir görünüm bu hafta meydana gelecek. Bir yandan hassasiyet içinde ilişkimizi ele alacağız, diğer yandan özgürce hareket etmek ve dilediğimiz gibi yaşamak isteyeceğiz. Ancak bunların tümünü bulmak pek kolay olmayabilir. Biz önce beraberliğimizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmeliyiz.

OĞLAK ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Haftanın en önemli görünümü 5 Şubat tarihinde gerçekleşecek. İlişkinizle alakalı konular üzerinde hem yeni bir iyileşmeyi sağlayacak hem de işlemeyen ne varsa bunları net olarak gözlemleyerek güçlendirmenizi sağlayacaktır. İlişkisi olmayanlar için, evlilik ve uzun süreli bir beraberlik anlamındadır. Bu görünüm sayesinde, ilişki tercihlerinizi doğru şekilde yapabilmeniz mümkündür. Ayrıca bu yönde düşünen kişiyle karşılaşmanızda rehberlik edicidir.

10-16 Şubat haftası: Hafta ortasında gerçekleşecek Dolunay, ilişkinizle alakalı konularda birbirinizle olan paylaşımların önemini vurguluyor. Sizin, partnerinizden beklentilerinizi, bu konuda problemler varsa çözümlenmesi gerektiğini işaret ediyor. Dengeleri sarsmadan, egosal baskılardan kaçınarak, ilişkiyi bir bütün olarak görmekte yarar var.

17-23 Şubat haftası: Haftanın ilk gününde Güneş-Balık burcunda ilerleyecek. Böylece çevremizle olan iletişim ve paylaşımlarda ılımlı yaklaşım, yardımseverlik, hoşgörü ön planda olacak.

24-28 Şubat haftası: Hafta başında ilişkinizde olumlu yönde gelişmeler güçlenmenin, ciddiyetle ilerlemenin ve birbirinizle aynı hedefi gözetmenin işaretçisidir. Ciddi niyetle size yaklaşan bir kişiyle karşılaşabilirsiniz. İletişim açısından bu haftanın ilk iki günü gayet faydalıdır. Hafta sonuna doğru, ilişkilerde yenilenme ve dönüşüm söz konusu. Bu geçtiğiniz süreçle de yakından ilgilidir. Düzenlenmesi gerekenler ele alınır. Beraberliklerde farklı bir yön tayininde bulunulur.

KOVA ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Haftanın en etkili görünümü 3 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Aşkta açık ve net bir şekilde davranmaktan hoşlandığınızın işaretçisidir. Değerleriniz, gelecekle alakalı konular hafta boyunca bir hayli önemli. O nedenle hiç kimsenin sizi hafife almasını, güzel sözlerle baştan çıkarmasını istemezsiniz. Aşırı süslü konuşmalar veya gerçekçi olmayan vaatleri ciddiye almazsınız.

10-16 Şubat haftası: Bu haftanın en önemli görünümü, ilişki evinizde oluşacak Dolunay, partnerinizle birbirinize karşı mantıklı yaklaşımlarda bulunmanın, egosal davranarak, birbirinizi kırmamanız gerektiğinin işaretçisidir. Özellikle partnerin bu konuda çok özenli davranması gerekecek. Beraberliğin sağlıksız yürümemesi için bu şarttır. Eğer sorunlarınız varsa, bu dolunay bunları ortaya çıkartıcıdır.

17-23 Şubat haftası: Bu hafta aşkta bireysel çıkışlarda bulunabiliriz. Benim düşüncelerim önemli şeklinde açıklamalar yapabiliriz. Birçok konu kafamıza takılabilir. Görüşlerimizi kabul ettirmek isteyebiliriz. Ne tepki vereceğimiz pek belli olmaz. Çünkü prensiplerimizden kimse için ödün veremeyiz. Merkür geri hareketi nedeniyle geçmişte yaşanmış mevzular üzerinde daha fazla durabiliriz.

24-28 Şubat haftası: Sınırlamalar, ciddiyet ve baskı, tatmin olmama, ilişkide güvensizlik hissetme gibi unsurların etkinliği can sıkıcı olabilir. Hafta sonu Merkür burcunuzda düz harekete geçecek. Aşkta hızlanma, canlılık, sosyal iletişim bağlantıları, arkadaşça paylaşımlar etkili olmaya başlıyor.

BALIK ŞUBAT AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

3-9 Şubat haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda haftanın hemen başında bir direnç ve kafa karışıklığı yaratan baskılar söz konusu olsa da, harika bir enerji 5 Şubat tarihinde etkili olacak. Bu özel görünüm, emin olunuz ki, siz Balıklar için gayet olumlu, şifalandırıcı, sahiplendirici, koruyucu bir aşkın işaretçisidir.

10-16 Şubat haftası: Merkür burcunuzda geri hareketini sürdürdüğü için, tabii ki dikkatlice ilişkilerimizi gözden geçireceğiz. İki tatlı söze kanmayacağız. Bakacağız tüm durumlara, karşımızdaki kişiye, olan bitene. Hafta ortasında Dolunay oluşacak. Bizim de mantıklı düşünmemiz zorlaşıyor. Bilinçaltımızda etki yapmış, bizi üzmüş ne kadar olay varsa, hepsi açığa çıkıyor sanki. Ruh halimiz pek tutarlı değil. Dikkatli olalım.

17-23 Şubat haftası: Haftanın başlangıcında Güneş burcunuzda ilerleyecek. Bu tabii ki sizler için olumludur. Rahatlatıcı ve yeni bir yaşa girmenin heyecanıdır. 19 Şubat tarihinde biraz zorlanabilirsiniz. Özellikle bir türlü kafanızın içinde bir yere oturtamadığınız sorunlarınız sizi rahatsız edebilir. Ancak hafta sonuna doğru güzel enerjileriniz var. Romantizm, paylaşım, aşkta pembe düşler zamanı. Aşka aşıksınız ve bunu hissettirmekten hoşlanırsınız.

24-28 Şubat haftası: Bu hafta tüm burçları farklı alanlarda etkilemesi muhtemel bir görünüm meydana gelecek. Aşkta engel tanımayacağız. Farklılık arayışımız bir hayli yoğun olacak. Sıradan hiçbir ilişki bizi tatmin etmeyecek. Bir anda aşık olabiliriz veya problemli bir ilişkiye bir anda son verebiliriz.


KOÇ MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu hafta Mars-Terazi burcunda gerileyecek. İkili ilişkilerde yasal konularda, boşanma, evlilik veya yasal sözleşmeler anlamında zorlayıcı, engelleyici ve erteleyici tarzda durumlar yaşanabilir. İlişkiyi sürdürmekte veya bitirmekte kararsızlık, uzlaşmak veya bitirmek gibi konularda isteksizlik görülebilir. Bir ilişkinin başlatılması veya adının konması zordur. Partneriniz veya karşı cins bazen size yönelir, sonra geri çekilir. İlişkideki dengelerin yerli yerine oturması için sabır gerekir. Hafta içindeki diğer görünümlere baktığımızda ailevi ilişkilerde ve bazı özel meselelerde bağımlılıklarınızı gözden geçirebilirsiniz. Özveride bulunuyorsanız, size karşı da aynı şekilde davranılsın istersiniz. Yeniay Balık burcunda oluşuyor. Aşkta romantizm, içsel duygular, platonik aşklar, derinliklerimizde tüm ılımlı duygular tavan yapıyor. Hafta sonuna doğru ilişkilerde dikkatli oluyoruz. Mars geri harekette ve oluşacak görünüm aranızda sorunlara yol açabilir.

3-9 Mart haftası: Hafta başındaki görünüm özellikle ruhunuzu güçlendirici çalışmalar anlamında gayet olumludur. Sözgelimi meditasyon, zikir, çeşitli ritüeller hem fiziksel hem de duygusal sağlığınızı güçlendiricidir. Yoğun iş veya hayatın bizzat üzerinizde yarattığı baskıları gidericidir. Haftanın ikinci etkili enerjisi Venüs-Kova burcu seyri. Bu geçişte sosyal ilişkileriniz bir hayli güçlenecek. İlerisi adına sizi güçlü kılacak ortaklara, desteklere, dostluklara ihtiyacınız var.

10-16 Mart haftası: Hafta boyunca etkili olacak enerjilere göre, özellikle gereksiz detaylarla uğraşmamak, bütüne bakmakta yarar var. İlişkilerde bir yandan özgür düşünmeye çalışacağız diğer taraftan çıkarımız gereği iyi geçinmenin yollarını arayacağız. Bu bizi biraz zorlayabilir. Arkadaşlıklara, ilişkilerde dengesiz durumlara, aynı hedefe yol almadığımız kişilere karşı dikkatli olalım. Birileri yüzünden kendimizi zor duruma sokmayalım.

17-23 Mart haftası: Merkür-Balık burcunda seyrine başlıyor ve sizler dikkat dağınıklığına karşı şimdiden dikkatli olmalısınız. Özellikle ticari konularda ve iş hayatınızı ilgilendiren diğer mevzularda konuştuğunuz kişilere ve söylenenlere gerçekçi bir şekilde bakmalı, incelemelisiniz. Mesleğiniz fiziksel ve ruhsal danışmanlık, mistik, sezgi, şifaya dayalı ise, bu dönemde başarılı çalışmalarda bulunabilir, kendinizi geliştirirsiniz. Haftanın ilerleyen günlerinde yeni arkadaşlıklar kurulabilir ve ilişkiler yaşanabilir. Güneş burcunuzda ilerleyeceği için, kişisel anlamda cesaretiniz yükseliyor. İlişkilerde kuzey düğüm Terazi geçişinin başlamasıyla partnerinizin veya birlikte olacağınız kişilerin sizinle ortaklaşa hareket etmeleri gerekecek. Aynı şekilde sizin de bencil değil, uyumlu olmanız gerekecek.

24-30 Mart haftası: Ailevi konular üzerinde kendi kendimize bir düşüneceğiz. Bağlılıklarımızı, ailemizin hayatımızdaki önemini, aramızdaki iletişim durumunu. Birbirimizden düşüncelerimiz farklı mı? Bu aramızda bir sorun oluşturuyor mu diyerek gözden geçirmede bulunacağız. Sosyal ilişkilerimizde başarılıyız ancak ikili ilişkilerde aradığımız denge ve uyumu yakalamakta şu sıralar zorlanabiliriz. Bir insanla cinsel, maddi ve manevi anlamda uyumdan yanayız. Fakat tam olarak kendimizi tatmin eden, evet buydu beklediğim diyebilecek insan sayısı az. Yaşamımız kolay geçmedi. Bu nedenle kolayca güvenemiyoruz. Yeniay burcumuz üzerinde oluşacak. Bu taze enerji, dış dünya ile temasımız ve ilişkilerimiz anlamında önem taşıyacak. İlişkimizi veya ilişki hedeflerimizi tekrar ele almakta yarar var.

BOĞA MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER
1-2 Mart arası: Sosyal ilişkilerde fedakarlıklar ve özverili davranışlar sergilersiniz. Arkadaşlarınıza destek olmaya çalışacaksınız. İlişkilerinizi şefkat ve güvenilirlik olguları etrafında değerlendirecek ve yakın çevrenizle uyum içinde olmak isteyeceksiniz. Yeniay, bu hafta Balık burcunda oluşacak. Sosyal çevremizde birebir tanıdığımız insanlarla veya tanışacağımız kişilerle empatide bulunabileceğiz. Duygularımız bir hayli ılımlı, insanları sevgiyle kucaklamamız mümkün. Hayatı olumsuz yönleriyle ele almak yerine, her şeyin mutlaka bir çözüm yolu vardır diyerek kucaklayacağız. Hafta sonunda ilişkilerimizde aradığımız ciddiyeti bulmakta, görmekte zorlanabiliriz. Biz dürüstlük ararız, ancak karşı taraf sanki ikili oynuyor gibidir.
3-9 Mart haftası: Sosyal ilişkilerde paylaşımların, şifa verici çalışmaların, dostlukların, ılımlı duyguların sizi güçlendirdiği hafta başındaki enerji size bir hayli iyi gelecektir. Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor. Bu durum ilişkinizle ilgili konularda birbirinize baskı uygulamanıza yol açabilir. Arkadaşça ve birlik bütünlük içinde hareket etmekte yarar var.
10-16 Mart haftası: Hafta başında ilişkilerde belli bir zorlanma oluşabilir. Partnerinizin inatçı yaklaşımları, iletişimde kendini haklı gören sözleri, alakasız meseleler yüzünden sizi rahatsız edişi bir hayli sıkıntı yaratabilir. Düşüncesiz ve davranışlarındaki inatlaşma canınızı sıkabilir. Haftanın ikinci günü olumludur. Eğer karşı taraf da gerekli esnekliği gösterirse, problemler çözümlenebilir. Hafta sonunda Başak burcunda oluşacak Dolunay, aşk evinizde etkili olup titizlikle ilişkinizi gözden geçirmenizi sağlıyor. Duygularınız hayli seçici ve mükemmeli arzulamaktasınız.
17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcunda seyrine başlayacak. Sizden farklı görüşte olan kişilerle empatide bulunarak gayet iyi anlaşabilirsiniz.
24-30 Mart haftası: Sosyal ilişkilerimiz gayet ılımlı ve hoş paylaşımlara dayalı bir şekilde ilerliyor. Hem dostlarımızı sevgiyle kucaklayacağım hem de onları koruyacağız, kollayacağız. Bize ihtiyaçları olduğunda yanlarında olacağız. Ancak ikili ilişkilerde aradığımızı bulmakta, mutlu olmakta zorlanıyoruz. Belki de bu yüzden tüm enerjimizi sosyal hayata yönlendirmiş durumdayız. Bu haftanın sonlarına doğru ilişkimizde bir hayli baskı altındayız. Yeniay Koç burcunda oluşacak ve biz de iç dünyamızda gerilimden uzak durmanın çarelerini arayacağız.

İKİZLER MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri hareketine başlıyor. Bu durum aşk hayatınız, çocuklar, zevkleriniz, hayatın güzelliklerini yaşama hevesinizi daha fazla yükseltecektir. Ancak bu yükseliş, tümüyle rehavete ve yanlış hedeflere sizi sürüklemesin. Buna dikkat ediniz. Hafta sonunda etkili bir enerjimiz var. Elimizden geldiğince aşkta adil olmaya ve en azından ilişkide uyumu yakalamaya çalışıyoruz. Ancak partnerimizin duygusal baskıları karşısında bir hayli sıkılabiliriz.

3-9 Mart haftası: Venüs Kova burcunda seyrine başlıyor ve bu geçiş sosyal ilişkileri canlandırıcı, yeni insanlarla tanışmanızı sağlayıcıdır. Farklılık arayışı bir hayli yükselecek. Özgürce ilişkiler yaşamak, hayata aktif bir şekilde yaklaşmak sizin için önemli hale geliyor.

10-16 Mart haftası: Haftaya genel olarak baktığımızda iletişimin gereksiz meseleler yüzünden sekteye uğraması mümkün. Hala bazı konularda karar vermiş değiliz. Arzumuz özgürce paylaşımda bulunmak, canlanmak, arkadaşlık etmek ve farklı bir ilişki yaşamak. Ancak tam anlamıyla karşımızdaki kişinin niyetini anlamakta zorlanacağız. Bir yerde takılmış gibiyiz sanki. Sürdürüyoruz fakat dengesizlikler canımızı sıkmakta.

17-23 Mart haftası: Hafta içinde yeni kişilerle tanışabilirsiniz. Sürpriz karşılaşmalar söz konusu. Bir yolculuk, bir davet, bir arkadaşınız vasıtasıyla yakınlaşmalar gündemde yer alıyor. Hoş ve sizi bir hayli heyecanlandırıcı olduğunu söyleyebilirim. Bu hafta karmik gelişim yolumuzu işaret eden Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerleyecek. Bu da gösteriyor ki, aşkta şansımız yükseliyor. Uyum, paylaşım, uzlaşı, ortaklaşa hareket edeceğiniz kişilere çekilebilirsiniz. Arkadaşlıklardan ziyade özel ilişkilere daha fazla önem verebilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Aşk hayatınızda olumlu gelişmeler yaşanabilir. Haftanın ortalarında Venüs ve Mars burcunuzla uyumlu görünüm yapacak. Bu ilişkinizde paylaşımın işaretçisidir. Denge ve uyumluluk ilişkinizde sağlanabilir. İkizler burç mensupları bu hafta yeni birisiyle karşılaşabilirler. Arkadaşça paylaşım ve birbirinizi tanıma yönünde enerjiniz olumludur. Yeniay Koç burcunda sosyal ilişkilerinizi güçlendiricidir.

YENGEÇ MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Ailevi konular, yuvanız, birlikte aynı ortamı paylaştığınız kişilerle ilişkiniz ve gelecek hedefleriniz anlamında etkili olacak Mars geri hareket döneminde bir hayli zorlanabilirsiniz. Bir yandan kendi arzularınız, diğer taraftan başkalarına uymak zorunda kalışınız sizi yorabilir. Balık burcunda oluşacak Yeniay, hayata bakış açınızı olumlu yönde parlatan bir ışık gibi. Tabii ki, rehavete de kapılmadan, amacımıza uygun şekilde tespitlerde bulunmayı da ihmal etmeyeceğiz. Gelişimi mutlaka önemseyeceğiz. Hafta sonunda partnerimizin ilişkimizle alakalı mesafeli, baskıcı, yönetken tavırları bizi huzursuz edebilir.

3-9 Mart haftası: Partnerinize önem vermektesiniz. Ancak onun da aynı şekilde ılımlı ve sevgi dolu davranmasını bekleyeceksiniz. Mesafeli duruşu sizi rahatsız ediyor. Buna bir çözüm bulmalı diye düşüneceksiniz. Bu hafta Venüs-Kova burcunda ilerlemeye başlıyor. Sizin için ilişkinizdeki paylaşım, arkadaşlık olgusu çok önemli hale geliyor. Partnerinizin kendine dönük halleri rahatsız edici olabilir. İlişkiye biraz heyecan katabilirseniz, bu dönemi hoş geçirebilirsiniz.

10-16 Mart haftası: Bu hafta ilişkiler anlamında iki önemli görünüm var. Sizin düşündüğünüz şekilde bir iletişim, aranızda bir türlü sağlanamadığından gereksiz olsa da, bir çok şeyi kafanıza takabilirsiniz. Fakat diğer enerjiniz, bu sıkıntıları hafifletici gözüküyor. En azından tartışmaların önüne geçiyor. Birbirinize kırıcı davranmak yerine neler sorun çıkarıyor bunlar üzerinde konuşabilirsiniz. Yeni tanışmalarda ise, çiftlerin birbirine ciddi şekilde yöneleceğini söyleyebiliriz. Hafta sonundaki Dolunay, çiftlerin iletişim anlamında biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini işaret ediyor.

17-23 Mart haftası: Merkür-Balık burcunda ilerleyecek. Sizler inancınıza, görüş açınıza, hayatı ele alış biçiminize göre ilişkilerde bulunacaksınız. Ruhsal yönden tatmin olmak arzusu bir hayli etkili. Sanatsal ve ruhsal çalışmalara olan meyliniz, bu alandaki kişilerle bağlantılar kurmanızı sağlayacaktır. Olumlu konuşan, insana huzur veren kişilerle konuşmak, bir araya gelmek isteyeceksiniz.
24-30 Mart haftası: Değerlerimizi önemsediğimiz gibi başkalarının da görüşlerine saygımız sonsuz. Bu duygular altında haftaya adım atacağız. İnsanlarla bağlantı kurmak, görüşlerini öğrenmek, biz de fikirlerimizi sunmak niyetindeyiz. Hayatı kucaklıyoruz. Hoş ılımlı duygularla sevdiklerimizi kucaklamak isteğiyle doluyuz. Aynı şekilde ilişkimizde de mutlu olmak, sorunlarımız varsa bunları birlikte çözmekten yanayız. Bazı konularda yaklaşım tarzı olarak partnerimizle ayrılıyoruz. Bu bizi çoğu zaman iç dünyamızda, evimizin sınırları içinde rahatsız ediyor.

ASLAN MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz ve ilişkileriniz yönünde etkili olacak Mars geri hareket döneminde, çevre değişimi, hedef belirleme, kardeşlerinizle alakalı konular ve girişim anlamında dikkatlice hareket etmekte yarar var. Birilerine uymak veya birilerinin size uzlaşı içinde yaklaşmasını bekleyeceksiniz. Ancak şartlar gereği karar vermek, kararları uygulamak pek kolay ve doğru olmayabilir.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. İlişkilerde arkadaşça yaklaşım ve paylaşım bir hayli etkili. Bağlanmak istemeyen bir partnerle karşılaşabiliriz. Aslına bakarsınız size tavsiyem, sevgilinizin en yakın dostu olun kafidir. Cinsellik de bu dönemde hayli etkili. Onu kendinize çekebilecek bir başka tavsiyem, karşınızdaki kişiyi bunaltmayın, sıkmayın ve özgürlüğüne saygı duyun.

10-16 Mart haftası: Bu hafta ilişkilerimizde dikkatli olacağız. Birbirimizin görüşlerine, farklılıklarına saygı duyalım. Mars iletişim evinizde geri hareketini sürdürmekte. Bu nedenle de, bazı konuların, gereksiz detayların, meselelerin bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesinde yarar var.
17-23 Mart haftası: Hafta içinde karşı cins bir hayli ilgimizi çekebilir. Yenilikten yanayız. Bize heyecan veren, arkadaşlık etmekten hoşlanan, gelenekselden ziyade hayatı oluruna bırakan kişileri beğeneceğiz. Hatta kısa süreli olsa da, birine aşık olabiliriz. Güneş-Koç burcu ilerleyişiyle macera hevesimiz yükseliyor. Hiçbir şey düşünmeden, hesap kitap yapmadan ilişki kurmak, kendimizi güçlü hissetmek isteyeceğiz.

24-30 Mart haftası: Birlikte olduğunuz, yaşadığınız, ortaklık kurduğunuz kişilere destek vermek zorunda kalabilirsiniz. Bu hafta iki önemli görünüm, ilişkilerde zorlayıcı olabilir. Ancak birlik ve beraberlik içinde olan çiftler açısından halledilmeyecek bir problem yoktur. Fakat aralarında bir takım sorunlar olan çiftler dikkatli ve geçmişe dönük bir şekilde durumlarını gözden geçirmeliler. Birbirinizle örtüşmeyen fikir ve geleceğe dönük konularda uzlaşmazlık yaşanabilir.

BAŞAK MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: İlişkilerde özellikle güven duygusu ve ileriye dönük bir şekilde ortak hedeflerin gözden geçirilmesi yararlı olacaktır. İyi niyet tabii ki beraberlikte önem taşıyor. Fakat bundan daha önemlisi, ortak hedeflerinizin aynı olmasıdır. Eğer bu ilişkide, her ikiniz de, davranış ve düşünce anlamında aynı yolda iseniz gayet olumlu duygularla bu iki günü geçirebilirsiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, ilişkinizle alakalı konular üzerinde etkilidir. Aranızdaki sevgi birliği güçlü ise, bu Yeniay olumlu gelişmelere işarettir. Ancak beraberliğinizde bir taraf belirsiz davranıyorsa, mutlaka akıllıca ilişkinizi gözden geçirmenizde yarar vardır. Hafta sonunda Aşk hayatımızla ilgili konularda aradığımız ciddiyet ve mali anlamda sıkıntılı bir yaşam sürmemek. İşte bu beklentiler karşılanmıyorsa, keyifsizleşiriz.

3-9 Mart haftası: İlişkide karşı tarafın ılımlı yaklaşımları çok önemli. Siz her şeyi ciddiye alıyorsunuz. Onun da rahatlatıcı, güven verici davranmasını beklemektesiniz. Haftanın başında birbirinize destek olmanızı sağlayan enerjiler mevcut.

10-16 Mart haftası: İlişkilerde diyalog her iki taraf için de önemlidir. Farklı doğrularınız, görüşleriniz, hayata bakış açınız olması doğal karşılanmalıdır. Zaten bu farklılık sizi birbirinize bağlayıcı veyahut uzaklaştırıcı olduğu için, hoşgörülü ve aklı başında düşünmekte yarar vardır. Başak burcunda oluşacak Dolunay, işte bu farklılıkların aranızdaki sorunları tetiklemesine neden olabilir.

17-23 Mart haftası: Bu hafta ikili ilişkilerde etkili olmaya başlayacak Merkür-Balık burcu seyriyle başlıyor. Ancak bu burçta yanılma payımızı göz ardı etmeden partnerimizi gözden geçirmenin önemini işaret ediyor. Partnerimiz de aynı şekilde bizi ele almak durumunda. Çünkü gelecek düşünüyorsak, birbirinizle bir ömür sözü vermek için bu gözlem kesinlikle şarttır.

24-30 Mart haftası: ilişkimizde hem geleceğe dönük şekilde hareket etmenin hem de ortaklaşa bir ruh bütünlüğü içinde paylaşımda bulunmamız gerekiyor. Haftanın ilk girişinde bu konular üzerinde duracağız. Her ne kadar karşıt evimizde Merkür bizi zorluyor olsa da, sevgimiz her türlü güçlüğün üstesinden gelmemizi sağlayabilir.

TERAZİ MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu tarihlerde Mars burcunuzda geri hareketine başlayacak. Kişisel anlamdaki hedefler, ilişkinizle alakalı konular, dış dünya ile olan temaslarda tam olarak yön belirlemede zorlanmalar yaşanabilir. Bazen alttan almak zorunda kalırsınız kimi zaman tamam diyerek uygulamak istersiniz. Hedefe ulaşmak veya hedef belirlemek kolay değildir. Sağlığınıza mutlaka özen gösteriniz. İlişkilerde karşı tarafın üzerinizde baskısı olabilir. Bu baskı, zaman zaman sıkıntı vericidir. Bir yandan kendi istekleriniz, diğer taraftan onun beklentileri arasındaki dengenin sağlanması sizi yorabilir. Ev içinde özellikle iş veya ailenizle ilgili konularda hafta sonunda biraz sıkılabilirsiniz. Sorumluluklar, baskı nedeniyle kimseyi idare etmek istemezsiniz.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor ve sizler için aktif, paylaşımcı, arkadaşlığa dönük, sosyal anlamda güçlendirici enerjiler devreye giriyor. Yeni tanışmalara işaret olan bu geçişte hayatın güzel yanlarını özgürce yaşamak isteyeceksiniz.

10-16 Mart haftası: Üzerinde durulmayan ancak sonrasında can sıkıcı olan ufak tefek problemler yine kendini hissettirebilir. Aslında karşı tarafın pek umurunda değildir ancak siz bunu içten içe dert edebilirsiniz. Değerlerinizin hafife alındığını düşünürsünüz. Mars geri hareketi nedeniyle karar vermekte zorlanabiliriz. Bir daha düşünmek, olan bitene bir bakmalıyız. Tamam derken, gelişen durumlar aşkta tekrar dememize neden olabilir. Ancak iyi düşünelim.

17-23 Mart haftası: Bu haftanın ortalarına doğru aşkta olumlu bir enerjimiz var. Hızlı bir şekilde tanışmaya, farklı biriyle karşılaşmaya işaret olabilir. Devam eden ilişkinizde arkadaşlık olgusu bir hayli etkili olur. Özgür ilişkilere, aşklara, kuralsız beraberliklere açıksınız. Güneş-Koç burcunda bu hafta ilerlemeye başlayacak. Bu, ciddi ilişkilerde özellikle partnerin baskın ifadesinin işaretidir. Kendini bu ilişkide hakim partner olarak görebilir. Hafta sonunda çok önemli bir karmik gelişim dersi başlıyor. Kuzey düğüm Terazi burcunda ilerleyecek ve böylece biz bir ilişkide paylaşım, uyum, huzur ve denge gibi hususlarda gelişmeye başlayacağız. Buna göre beraberlikler kuracağız. Bencil ve kaba hareket eden, kendi bildiğini okuyan kişilerle ilişkilerimizi sona erdireceğiz. Artık böylelerine ihtiyacımız yok.

24-30 Mart haftası: Hafta sonuna doğru, aşk hayatımız hareketleniyor, cinsel anlamda paylaşımlar güçleniyor, sevdiklerimizle temasımız olumlu yönde gelişiyor. Belki bazı noktalarda bizden farklı düşünen partnerimize içerlediğimiz oluyor ancak bu hafta sorunlarla pek uğraşmak niyetinde değiliz. Koç burcunda oluşan Dolunay, hem partnerimizin ilişkiye verdiği önem hem de bizim beklentilerimiz yönünde önem taşıyor. Baskıcı, sadece kendinden yana düşünen, beraberliği yenileştirici çözümler bulan bir partner özlemi içindeyiz. Bu yeniay, bizim de bütün bu noktaları ele almamızı, tespitlerde bulunmamızı sağlayıcıdır.

AKREP MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars bu ay gerileme hareketine başlayacak. Bu durum iş hayatınızdan ilişkilerinize kadar tüm kararların geri planda mutlaka düşünülmesini gerektirecek. Yavaşlayabilirsiniz. Uygulamakta zorlanmalar, kendinizi hedefsiz veya engellenmiş hissetme tarzında durumlar yaşanabilir. Gizli saklı hareket etmekten kaçınınız. Aynı şekilde siz de bu yönde hareket eden kişilere dikkat ediniz. Özellikle sağlığınıza özen gösteriniz. Siz bu geri hareket boyunca kiminle ilişki kurduğunuza ve ilişki konularında gözden geçirmede bulunmalısınız. Balık burcunda oluşacak Yeniay, tabii ki rahatlatıcı, hoşluklar yaratıcı ve insanı aşkla buluşturucudur. Bütün naif duygularımız, sevgi, merhamet hislerimiz yoğunlaşır. Ancak hafta sonunda söylenenlere, söylediklerimize dikkat etmeyi unutmayalım.

3-9 Mart haftası: Haftaya olumlu bir enerjiyle adım atacağız. Aşkta hem bir hayli dikkatlisiniz hem de sevgilinizi mutlu etmekten yanasınız. O da aynı şekilde size yönelecektir. Aşkı bir ritüel gibi görmektesiniz. Sevgilinize yönelişiniz, birçok kişiden farklı ve siz duygularınızla çok özelsiniz. Bu hafta Venüs-Kova burcunda seyrine başlıyor. Ailevi ilişkiler açısından sizlerin de biraz daha paylaşıma önem vermenizi gerektiriyor. Ailenizi önemsiyorsunuz ancak onların da sizin farklılıklarınıza saygı göstermesini isteyeceksiniz. Ev içinde bir hareketlenme söz konusu olabilir.

10-16 Mart haftası: Akrepler için bu hafta ailevi konular başta olmak üzere aşk hayatlarıyla ilgili meselelerde enerjiler bir hayli etkili. Öncelikle bazı meseleler ev içinde konuşularak, fikirler yapıcı bir şekilde tartışılarak ortak bir karar verilebilir. Aşkta hem ılımlı ve hem de duyarlı bir şekilde, aklımız başımızda hareket edebiliriz. Güzel duygularla çevrelenmiş duygularımızı hissettirebiliriz. Sezgilerimiz oldukça kuvvetli. Başak burcunda oluşacak Dolunay hem arkadaşlıklarımızda titiz hem de aşkta özverili yönlerimizi işaret ediyor. Bunların bize fayda ve zorlayıcı yanlarını tespit edeceğiz.

17-23 Mart haftası: Merkür bu hafta Balık burcunda seyrine başlıyor. Aşkta hem olumlu hem de dikkatli olmayı gerektiren hususlar var. Çünkü Merkür-Balık burcunda hayali düşünme ve sonucunda gerçeklerin göz ardı edilmesi anlamı taşır ki, bir hayli zorludur. Olumlu açıdan baktığımızda aşkta şairane paylaşımlar, ılımlı ve şefkatlilik, mistizme ilgi duyma, aşka aşık olma şeklinde bir zaman dilimidir. Onun içindir ki, karşımızdaki kişi veya tanışacağımız kişinin sözlerine, fikirlerine dikkat etmeyi de bilelim.

24-30 Mart haftası: Aşkta bizi mutlu ve keyifli kılacak iki güzel görünüm altındayız. Ilımlılık, vericilik, aşkın kıymetini bilme, derinliklerindeki maviliği keşfetme, güzelliklerini bölüşme ve aşka sahip çıkma gibi bütün bu güzel duyguları hissedeceğiz. Ne zamana kadar değil, ne kadar mutlu olduğumuzu düşüneceğiz. Bizim için bu önemli olacak. Evet, belki ilişkimizde, hayatımızda hala halledilmemiş sorunlar var. Bunları da düşüneceğiz. Fakat bu iki enerji bizi destekleyicidir

YAY MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri hareketi bu hafta başlıyor ve Mayıs ayının üç haftası boyunca etkili olmayı sürdürecek. Bu durumda hem birilerine uymak, uzlaşı içinde hareket etmek durumundayız hem de hedeflerimizi çok iyi bir şekilde gözden geçirmeliyiz. Dış dünyada kendi bildiğimizi okumak pek mümkün değil. Ancak lütfen enine boyuna düşünmediğiniz girişimlerde, arkadaşlıklarda, ortaklaşa işlerde karar vermeyiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, ailevi ilişkilerin, yuvamızla ilgili tüm konuların hassasiyetle, kol kırılır yen içinde kalır şeklinde ele alınarak, karışıklıkların, sıkıntıların çözümlenmesi için gönül birliği yapılması gerektiğini göstermektedir.

3-9 Mart haftası: Hafta boyunca özellikle çevreniz, ailenizle ilişkiniz, kardeşler, yakınlarınızla alakalı konular bir hayli önemli olacak. Geleceğe dönük olarak düşünüyorsunuz ancak sizin de yanınızda olmalarını, destek vermelerini bekleyeceksiniz.

10-16 Mart haftası: Fikirlerimizi kendimize güvenli bir şekilde ortaya koymaktan yanayız. Fakat iyi niyetli olmayan kişiler nedeniyle canımız sıkılıyor. Sussak bir türlü, konuşsak bir türlü. İşte haftanın ilk etkili enerjisinde hissettiğimiz duygular bunlar. Ailevi ilişkilerimizde de aynı durumdayız. Gereksiz bir sürü mesele gelip bizi buluyor sanki.

17-23 Mart haftası: Merkür bu hafta tekrar Balık burcunda seyrine başlıyor. Başta ailevi ilişkiler olmak üzere, iş konularında da etkili olmaya devam ediyor. Evimizle ilgili meseleler üzerinde düşündüklerimizi dikkatle ele almamızda yarar var. Bu burçta ilerleyen Merkür, genelde hayalci düşünmeye yol açacağından bizim gerçekleri mutlaka göz önüne alarak ilişkilerimizi, aşk hayatımızı gözden geçirmemiz lazım. Gelişim içermeyen, çoğu zaman yanlış kararlar vermemize yol açan kişi ve meseleleri de hayatımızdan ayıklamamız gerekiyor. Güneş Koç burcu geçişi, size özgür ilişkiler yaşamınızda kuvvet verecektir. Cesur, girişimci ve kendinizi ön planda tutacağınız aşklara doğru yol alabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta sırlarımızı özenle saklamak isteyeceğiz. Gerçek duygularımızı kimsenin tam olarak bilemeyeceğinin farkındayız. Sevdiklerimizin bazen ne kadar kendilerine dönük düşündüklerine şahit olacağız. Bu da bizi iç dünyamızda, onlara karşı güvensiz hissettiriyor. Bu yüzden de çoğu zaman sosyal hayata yöneliyor. Orada kendimizi eğlendirmeye çalışacağız. Koç burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatınızı canlandırıcıdır. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda kararlar verebilirsiniz.Yeni biriyle tanışabiliriz. Ancak Mars geri hareket dönemindeyiz. O yüzden de bu pek kalıcı bir ilişki olmayabilir.

OĞLAK MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Bu iki gün boyunca yakın çevre ilişkileri başta olmak üzere partnerinizle olan paylaşımlar anlamında olumlu gelişmeler yaşanabilir. Birbirinize olan güven duygunuz artabilir. Siz, kendine güvenen insanlardan hoşlanıyorsunuz. Bu anlamda da ilişki seçeneklerinizi değerlendirirken, hem davranışlara hem düşüncelere hem de bu güvenilirlik olgusuna önem veriyorsunuz. İyimser olsun ama dibi boş olmasın, birlikte yürünsün ancak dürüst olunsun diye düşüneceksiniz. Balık burcunda oluşacak Yeniay, hassas duygularınızı, kırılganlıklarınızı öne çıkartıcı olsa da, her yeniay bir tohum gibidir toprağa ekilen. Şimdi siz de güzellikler ekeceksiniz ve iki hafta sonra bunların karşılığını göreceksiniz. Dinlenmeye önem veriniz. Ancak yapılacak işleri de yine planlı bir şekilde gözden geçiriniz. Yakınlarınıza bu Yeniayda tüm şefkatinizle yanaşacak ve onların da aynı şekilde sizi sevgiyle sarıp sarmalanmak isteyeceksiniz. Mistik çalışmalar, sanat, soyut yöndeki faaliyetlerde bulunabilirsiniz.
3-9 Mart haftası: Yeni haftanın ilk etkili enerjisi, çevrenizle olan uyumlu, ılımlı paylaşımların işaretçisi. Sizi bir hayli takdir etmekteler. Bu durum tabii ki sizi teşvik ediyor, onurlandırıyor.

10-16 Mart haftası: Haftanın başlangıcında fikirlerimizi tarafsız bir şekilde ifade etmemiz gerekecek. Evet, bize uymayan durumlar var. Ancak bireysel ve sosyal ilişkilerde uyumlu davranmamızda yarar var. İlerleyen günlerde böyle davranmanın güzel neticelerini göreceğiz. Haftanın sonlarına doğru meydana gelecek Başak burcundaki Dolunay mantık ve hassasiyet arasındaki dengeyi kurmamızı sağlayacak. Çevremizde bulunan kişiler olsun veya başkaları hiç fark etmez. Sizin temelleriniz gayet sağlam ve bu Dolunay sizi kuvvetlendirici.

17-23 Mart haftası: Merkür yeniden Balık burcunda ilerliyor. Bizler yine çevremizle olan ilişkilerimizi, yakınlarımızla olan temasımızı ılımlı bir şekilde sürdürmeye çalışıyoruz. Ancak yanılma payı bırakmayı da ihmal etmiyoruz. Bize yaklaşan dost görünen ancak tam olarak tanımadığımız kişilere karşı dikkatli olacağız.

24-30 Mart haftası: Bu hafta ilişkilerde illaki karşınızdaki kişiden beklemeden, siz güzel düşüncelerinizi ona iletmeyi deneyiniz. Olumlu enerjiler sayesinde, arzu ettiğiniz sonucu görebilirsiniz. Hani iyi bir zamanlama deriz ya, işte haftanın ilk günleri bu anlamda hoş gözüküyor. Yeni tanışmış iseniz, birbirinizin fikirlerini öğreniniz. Siz de ılımlı bir şekilde ifade ediniz. Koç burcunda oluşacak Yeniay ise, ailevi konularda etkilidir. Biraz agresif veya isteklerimizi kabul ettirme yönünde hırslı davranabiliriz.

KOVA MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Mars geri harekete geçiyor. Bu durum Mayıs ayının ilk üç haftasına kadar etkili olacak. Sizler bu süreçte eğitime, bilgilenmeye mutlaka önem veriniz. Bu molada edineceğiniz bilgiler daha sonra işinize yarayacaktır. İnsanlarla ilişkinizi gözden geçiriniz ve çatışmak, benim dediğim doğru demek için gücünüzü boş yere tüketmeyiniz. Yabancı ülkelerle alakalı her türlü meseleyi çok iyi gözlemleyiniz. Yeteneklerinizi gözden geçirerek, kendinizi geliştiriniz. Akademik uzmanlık, ortaklık ilişkileri, yüksek eğitimle alakalı konularda sıkı çalışınız.

3-9 Mart haftası: Bu hafta Venüs, burcunuzda seyrine başlıyor. Hazırlanın sevgili Kovalar, sosyal faaliyetler, ilişkiler, arkadaşlıklar, fiziksel çekicilik, özgürlük ve orijinalliğin temsilcisi olan sizler için aktif günler başlıyor. Size aşık olmak, sizinle olmak apayrı bir zevk. Bunun herkes farkına varacak. Fantezilerin güçlendiği bu dönemde, gözler üzerinizde olacak.

10-16 Mart haftası: Hafta içinde önemli bir görünüm var. Bu enerji, daha önce görüştüğümüz ve ilişkide bulunduğumuz kişiyle tekrar bazı noktalar üzerinde konuşmamızı gerektiriyor. Bir yolculuğa çıkabilir, bu durumu aydınlatmak isteyebiliriz. Fakat bu görüşmeler devam edeceğe benziyor. İlişkinin yerli yerine oturması için sabırlı olmalıyız.

17-23 Mart haftası: Hafta arasında sizin için olumlu bir görünüm var. Burcunuzda ilerleyen Venüs, sizi yeni biriyle tanışmanızda destekleyicidir. Gözleriniz üzerinize çevrilmesini sağlayabilir. Özgür aşklar, iletişimde kendinize güven, güzellik ve karizmatik bir görünüm, karşınıza çıkan fırsatlar olarak, bu görünümün güçlü desteğinden yararlanabilirsiniz.

24-30 Mart haftası: Bu hafta yeniliklere, güzel ortamlarda bulunmaya, cinsel anlamda kendimizi mutlu etmeye çalışacağız. Kısa yolculuklar yine olumlu gözüküyor. Sevdiğimizle birlikte olacağımız bir plan yapabiliriz. Yeniay-Koç burcunda gerçekleşecek. Böylece hem iletişimsel açıdan enerjimiz yüksek hem de farklı bir şeyler yapmak arzumuz bir hayli fazla. Yakın çevremizde değişiklikler, yeni yerler keşfetmek, cesur bir şekilde kendimizi ifade etmek isteyeceğiz.

BALIK MART AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-2 Mart arası: Kişisel tüm güzel ve olumlu özelliklerinizle ve yumuşacık sevginizle insanları kucaklıyorsunuz. Aşkta güven unsurunu gözetiyorsunuz. Bu iki gün boyunca sevdiklerinizle kucaklaşmak, hayatın güzelliklerini yaşama arzunuz bir hayli yoğun olacak. Yardımseverliğiniz, şefkatinizle, düşünceleriniz, davranışlarınızla aşka kapılarınızı açacak, olumlu yönde düşüneceksiniz. Aşk size gülümsüyor. Burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay, hayallerin güçlendiği zamandır. Ancak bunların gerçekleşebilir olması da önemlidir. Hedef anlamında bilinçli bir şekilde yetenekler gözden geçirilmeli ve ona göre bir tespitte bulunulmalıdır. Sezgileriniz güçlenir, etrafınızla olan temaslarınızda güzel duygularınızı sunmanız kolaylaşır.

3-9 Mart haftası: Haftaya enerjimiz yüksek başlıyoruz. İlk etkili görünüm, sosyal alanda ciddi arkadaşlıkların, güvenilir insanlarla olmanın, ılımlı ve uyumluluk içinde bağlantıların size iyi geleceğini işaret ediyor. Ayrıca sizlerin yetenekli olduğunuz alanlarda insanlarla paylaşımda bulunmaktan zevk alacağınızı da işaret etmekte. Haftanın bir başka önemli etkisi Venüs-Kova burcu geçişinin başlaması. Bu etki altında sizi kısıtlayan ilişkiler, yanlış bazı dostluklar, insanların vurdumduymazlığının bir hayli yorabileceğini göstermekte. Sizin ilişkilerde baskı haline gelen, kimi zaman duygusal olarak zorlamakta olan durumları kendinize dert edebileceğinizi görüyoruz. O nedenle lütfen size yük olabilecek hiçbir şeye izin vermeyiniz.

10-16 Mart haftası: Haftanın ikinci günü, bizim hevesli, iyi niyetli ve birleştirici çabalarımıza rağmen beklenmedik bazı durumlar oluşabilir. Bunlar bizi rahatsız edebilir. Ancak bir gün arayla olumlu bir görünüm var. Bu rahatsız edici durumların geçici ve yanlış anlamalar nedeniyle oluştuğunu göstermekte. Başak burcunda oluşacak Dolunayda benim tavsiyem, ne olursa olsun dengesiz hiçbir şeye güvenmemenizdir. Bir gün öyle, bir gün böyle hallerle huzur bulmak kolay değil. Özellikle iş ortaklıkları ve kişisel ilişkilerde dikkatli olmak lazım.

17-23 Mart haftası: Merkür Balık burcu seyri ve hafta içinde yapacağı özel görünüm, kendimizi arzu ettiğimiz şekilde ılımlı lanse etmemizde yardımcıdır. Sözlerimiz dikkat çeker. Daha önce tanıştığımız kişilerle tekrar bir araya gelebiliriz. Ancak sizin burcunuzda Merkür, hayali düşünmeye de neden olacağından, biz söylenenlere ve söylediklerimize dikkat etmeyi de bilelim.
24-30 Mart haftası: Bu hafta aşk ibresi bizden yana yükseliyor. Buluşmak isteyenler, aşkını ifade etmeyi düşünenler, sevgilisiyle arasını düzeltmek isteyenler, yeni aşklara yüreğini açık tutanlar, buyurunuz güzel ve olumlu enerjiler emrinize amade. Kendinizi güçlü hissedebilir, fiziksel ve ruhsal anlamda keyifli zaman geçirebilirsiniz.


KOÇ NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER
1-6 Nisan haftası: Bu hafta sosyal ilişkilerinizi geleceğe dönük bir şekilde ele alacak ve üzerinde düşüneceksiniz. Yeni bir tanışma ve ilişkisi olanlar için olumlu gelişmeler gündeme gelecektir. Karşı cins ve dostluklarda kadersel karşılaşma ve tanışmalar meydana gelecek. Gelecek vadeden bu tanışmalar sayesinde hayatınızda yenilikler yaşanacaktır.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ikili ilişkinizde lütfen birbirinize karşı anlayışlı olmaya çalışınız. Her ikinizin de, hedef ve kişilik farklılıklarına saygı duyunuz. Beraberliklerde çok dikkatli olunması gereken bir haftaya adım atıyoruz. Denge, saygı, sevgi ve anlayışın önemi bir hayli fazla. Çekişmelerin, bencilliklerin hiç kimseye faydası olmaz. Sen ve ben demek yerine biz demeyi başarmamız gereken günlerdeyiz.

14-20 Nisan haftası: Geçen haftaya göre çok daha dikkatli olunması gereken bir haftalık süreçteyiz. 15 Nisan tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Ay Tutulması, ardından 19 Nisan tarihindeki Güneş-Kuzey düğüm karşıtlığı bir hayli zorlayıcıdır. İlişkilerde bilhassa sizin, anlaşmaya gönüllü olmadığınızı, kendi isteklerinizi dayatmaya çalışacağınızın işaretçisidir. Geleceğinizi birlikte kuramıyorsanız veya düşünmüyorsanız ayrılmalar gündeme gelebilir. Aranızdaki bütün dengeler sarsılabilir, ilişkilerdeki bakış açınız değişebilir.

21-27 Nisan haftası: Çiftlerin mutlaka birbirleriyle geleceğe dönük bir şekilde planlarını konuşmaları, eğer farklı bir yöne gitmeyi düşünüyorlarsa, iyice düşünerek karar vermeleri gerekiyor. 22 Nisan tarihi bu anlamda önemini koruyor. Yeni tanışacak çiftler aralarındaki iletişimi en başından güçlü tutmalılar. Ancak siz Koçlar konuşmalarınızda kendinizi daha fazla önde tutmaya, benim dediğim dedik tarzı düşünmeye yatkısınız. Buna lütfen dikkat ediniz. Nazik bir dönem yaşanacak. Söylediklerinizi ve kararlarınızı mutlaka bir daha gözden geçirerek yürürlüğe koyun. Hatta ben derim ki, bu hafta bir ayrılık yaşanırsa, tekrar geri dönme ihtimaliniz çok yüksek olacaktır.

28-30 Nisan arası: 29 Nisan tarihinde Boğa burcunda oluşacak Güneş Tutulması aşk hayatınız çocuk ve yuvanızla alakalı konularda geçtiğimiz yıldan bu yana düşünülen ve mali anlamda ele alınan konuların artık tamamlanma vaktinin işaret ediyor. Bunlar üzerinde tekrar bir düşünerek ne yapmak istediğinizi bu tutulma ile karar verebilirsiniz.

BOĞA NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Dostluklarımızı ve özel ilişkimizi tüm yönleriyle ele alacağımız bir hafta olacak. Özverili, yanımızdakileri kucaklayıcı, dostlarımıza yardımcıyız. Bu yönlerimiz karşı cinsin de dikkatini olumlu yönde etkileyecektir. Sorunlarımızı konuşarak çözmemiz kolay olacak. Romantik karşılaşmalar özellikle Venüs Balık burcu geçişinin hoş ve huzur verici yansımaları altında mümkündür. Sorunlardan, sıkıntılardan, tatsızlıktan uzak durmak isteyeceğiz.

7-13 Nisan haftası: Bu haftanın sonlarına doğru güzel ve olumlu bir enerjimiz var. Ancak Merkür Koç burcunda seyrine başlıyor. Kolayca gerginleşebiliriz veya bir şeyleri düşünürken durumları kendi lehimize olacak şekilde ele alabiliriz. Buna dikkat etmek lazım. Venüs’ün hoş görünümü bizi rahatlatacak ve sosyal ilişkilerimiz sayesinde huzur bulacağız.

14-20 Nisan haftası: Bu haftanın tüm burçlar üzerinde bir hayli etkili olacağını söylemek isterim. Hepimiz farklı alanlarda yanlış kararlar verebilir veya dış etkenler nedeniyle sıkıntılı durumlar yaşayabiliriz. 15 Nisan tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması, psikolojik ve fiziksel anlamda gerginlik, geri adım atmayan tarzda yaklaşımlar, beklenmedik bir takım sorunlar, bencillikler, gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmamız lazım. Kendi kendinize yüklenebilirsiniz. Stres ve istenmeyen gelişmeler sizi sağlık ve çalışma hayatınızla ilgili konularda zorlayabilir. Çok bilinçli olmamız lazım.

21-27 Nisan haftası: Hafta başında çevremizdeki bazı kişiler veya partnerimizin yaptığı davranışlar, kararlar kafamızı bir hayli kurcalayabilir. Oysaki Mars geri hareket dönemindeyiz. Onun sözlerini kalıcı sanmayalım. Daha sonra bu konuda gerçek düşüncesini öğrenebileceğiz. Hafta sonunda Merkür burcunuzda seyrine başlıyor. Bu düşüncelerimizi dış dünyada ifade edebilmemizi sağlayacak. Sosyal ilişkiler ve yeni tanışmalar anlamında hafta sonu gayet olumlu.

28-30 Nisan arası: Hoş bir haftaya adım atıyoruz. Hem istediğimiz gibi kendimizi ifade edebiliriz. Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu da yeni alınacak kararların, uzun vadeli gelişmelerin işaretçisi. Yüksek eğitim, inancımız, başka bir yere yerleşim, uzun yolculuklar bir hayli etkili olacak. Hafta sonu bir yerden başka bir yere gitmek, tanışmalar, bağlantılar bulunma anlamında aktif gözükmekte.

İKİZLER NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftaya hızlı ve aktif bir görünümün etkisi altında başlıyoruz. 2 Nisan tarihinde hem yeniliklere hevesle atılacağız hem de sosyal hayatta gayet başarılı ilişkilerde bulunacağız. Yeni arkadaşlıklar, grup faaliyetleri, aktif bir şekilde gelişecek. Cinsel anlamda tutkuluyuz. 5 Nisan tarihinde geleceğimizi ilgilendirecek bir aşk ilişkisi, bir gelişim, bir hareketlilik yaşanabilir. Bu tarih ve birkaç gün yakınlarında karşınıza çıkan kişiye veya ilişkinizdeki gelişmeye dikkat edin. O, hayatınızda epeyce etkili olacak, sizi keyiflendirecektir.

7-13 Nisan haftası: Oldukça aktif bir haftaya adım atıyoruz. Yeni tanışmalar, karşılaşmalar, davetler, organizasyonlar birçok kişiyle bir araya gelmenizi sağlayıcı gelişmeler söz konusu. Ancak Mars geri hareketini sürdürdüğü için, tanışmaların çoğu ileriye dönük, uzun seyirli olmayabilir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Koç burcundaki Ay Tutulmasında hedeflerinizi tayin etmek, girişimde bulunmak, dilediğiniz şekilde hareket ederek kararlar almak isteyebilirsiniz. Ancak lütfen 19 Nisan tarihi ve civarı günlerde bilinçli bir şekilde gözden geçirmelerde bulunmamız gerekiyor. Yenilikleri isteyeceğiz ancak başkalarıyla da ortaklaşa hareket etmek gerektiğinde, bencil davranmayacağız.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sürpriz şekilde karşılaşacağınız kişiden bir hayli etkilenebilirsiniz. Eğer ilişkiniz varsa, güzel bir zaman geçirebilir. Özgür, kendinizle barışık, yenilikçi düşünen bir kişisiniz. Sizin bu popüler yanlarınızdan etkilenmeyecek kimse yok gibi. Ancak hep ekliyorum ama Mars geri hareketi devam ediyor. Özellikle yeni birisiyle tanıştığımızda hemen bir karar vermiyoruz. Arkadaşlığımızı sürdürmemizde yarar var. Cinsel arzularımız bir hayli yoğun. Sevgilimiz, partnerimizle özel saatler geçirebiliriz. Bir hayli tutkulu davranabiliriz.

28-30 Nisan arası: Güneş tutulması gönlümüzün içindeki o gizlilikleri, huzur ve sevgiye olan özlemimizi, hayatımızı hem maddi hem de manevi anlamda hoş bir şekilde geçirme ihtiyacımızı simgeliyor. Birçok şeyi dışa yansıtmıyoruz, anlamalarını bekliyoruz.

YENGEÇ NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Aşk evinizle ilgili bir iyi bir de dikkate değer enerjiler altındayız. İyi haber, ılımlı paylaşımları, yeni bir tanışmayı, yakınlaşmayı işaret ettiği gibi, olumlu düşünmenin, güzel sözler söylemenin, huzurlu bir aşkı özlemenin işaretçisidir. Ancak öbür gelişme özellikle evli çiftler açısından önemli. Partnerin baskın tavırları veya kendini haklı görmesi, sizin de buna karşı çıkmanız söz konusu. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda ilerleyecek. Bu sizleri rahatlatıcı bir enerji geçişidir. Huzuru, paylaşımı, inançla hayata sarılmayı ve size aşkı getiricidir. Farklı bir açıdan bakmanızı sağlar. Evet, problemler vardır, sürüyordur ancak siz güzel tarafından hayatı kucaklamak istersiniz.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda olumlu bir enerjimiz var. Bu hem romantizmi hediye edici hem de ruhsal sevginin işaretçisi. Hassas duygularınızla sevdiklerinizi kucaklarsınız. Bir çoğunuz için aşık olmak, aşkta aradığınızı bulmak işaretçidir. Rüyalarınız çıkar. Ne zamandır aradığınız huzuru yakalarsınız.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için stresli bir hafta. Sizin için hem ailevi hem mesleki konularda etkili olacak Ay tutulmasını kariyer bölümünde ele aldım. İlişki anlamında haftaya baktığımızda 18 Nisan tarihinde güzel paylaşımları, ılımlı yaklaşımları işaret eden enerjiler mevcut. Bekar Yengeçler yeni biriyle tanışabilirler. Ancak 20 ve 21 Nisan tarihinde çok önemli görünümler var. Bunlar ciddi ve uzun süreli ilişkilerin yeniden ele alınmasını, eğer sorunlar varsa beraberliğin seyrinin değişebileceğini işaret ediyor.

21-27 Nisan haftası: Yine problemli ilişkilerde dikkatli olmayı gerektiren 23 Nisan gününde kavgacı, bozucu, gereksiz yere tartışmalara davetiye çıkartıcı hareketlerden kaçınmak gerekiyor. Yükselen burç farklılıklarınızı göz önüne alırsak, bunu siz de başlatabilirsiniz, partneriniz de. Ancak Mars geri hareket döneminde birbirinize karşı pişmanlık yaratıcı sözler sarf etmeyiniz. 25 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. O fırtınaları biraz olsun hafifletir. Bekar Yengeçler için de hoş bir yansımadır. Hafta sonunda enerjiler gayet olumlu. Sözler ılımlı ve nazik. Yeni buluşmaları işaret edici ve problemleri en azından biraz olsun çözümleyici olabilir.

28-30 Nisan arası: 29 Nisan tarihindeki Güneş Tutulması sosyal hayat, arkadaşlıklar, hedefler, aşk hayatı, çocuklar, maddi ve manevi yöndeki paylaşımları, sizin kararlarınızı, yaşanan gelişmelere göre edindiğiniz tecrübeleri vurguluyor ve sizin bu konular üzerinde düşünmenizi, kararlar vermenizi sağlıyor.

ASLAN NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Heveslilik ve coşkuyla yeniliklere açık şekilde dünyayı kucaklamak isterken ailevi ve özel meseleler de bizi düşündürüyor, hassaslaştırıyor. Olsun varsın her şey yoluna girer diye ele almaya çalışacağız. Seyahat ve başka bir yere yerleşim konuları, ticari durumumuz, eğitim hayatımızla ilgili durumlar da bu hafta etkili. Hızlı, sürpriz, artık değişime gönüllü bir şekilde düşüneceğiz. Eskiyi değil, yeniyi isteyeceğiz. Sağlığımızı önemseyeceğiz. İlişkilerde bu hafta geleceğe dönük kararlar verebiliriz. Fakat mevcut ilişkimizi de gözden geçirerek bunu yapmalıyız.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta Merkür-Koç burcunda ilerleyecek. Sözgelimi yeni biriyle tanıştınız. Onunla bir araya gelebilirsiniz. Ancak bu geliş-gidişler Mayıs sonuna kadar devam edecektir. Tam anlamıyla karar vermemek, onu iyi tanımak lazım. Diyelim ki, bir başka yere yerleşeceksiniz. Yine tam anlamıyla karar vermeden önce, gidip incelemede bulunmak, ortamı bir gözlemekte yarar var. Bu seyahatler bir hayli fazla olabilir, görüşmeler de aynı şekilde tekrarlanabilir.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için yoğun enerjilerle dolu bir haftaya adım atıyoruz. Haftanın başında, iletişimde bir hayli cesuruz. İsteklerimizi kolayca dile getiririz. Farklı düşünürüz, farklı hareket etmek isteriz. Yeniliklerde bulunmaktan hoşlanırız. Bilgilenmeyi, kendimize güven duymayı, ferahlamayı isteriz. Ancak Koç burcunda meydana gelecek Ay Tutulması çevresel anlamda değişim arzumuzun birebir işaretçisidir. Bir anda yepyeni bir karar verebiliriz. Artık rutin hayatımız bizi tatmin etmediği için, bu yenilik hevesiyle tamam diyebiliriz. Fakat çok iyi düşünmeliyiz. Mars geri hareketindeyiz. Verdiğimiz bu karar, Mayıs sonrası tekrar gözden geçirmeyi gerektirebilir.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta yakın çevremizde bulunan kişilerle zaman zaman fikir ayrılıkları yaşayabiliriz. Geçmiş konularda tartışmaktan kaçınılmalı. Olmuş bitmiş ve bizi gerginliğe sürüklemiş meseleleri daha ılımlı şekilde ele almak faydalıdır. Hassas olduğumuz noktaları başkalarının anlaması pek mümkün olmayabilir.

28-30 Nisan arası: İlişki anlamında 29 Nisan tarihinde bir görünüm oluşacak. İç dünyamızın derinliklerine çekileceğiz ve bize güven veren veya güvensizlik yaratan meseleleri ele alacağız.

BAŞAK NİSAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: İlişkilerde karşılıklı olarak paylaşımın önemi büyük. Bu anlamda cinsel, fikirsel bir sorununuz varsa, bunu mutlaka bilinçli bir şekilde gözden geçirmeniz lazım. Sizin hedefiniz, bakış açınız ile partnerin bu ortak yaşama katkılarını ele almakta yarar var. Bu hafta disiplinli, güven ve saygı olgusunu merkez alarak konuşmanızda yarar var. Bazıları evlilik kararı verebilir. Bu yönde düşünen çiftlerin nerede oturacaklarını kararlaştırmak için iyice düşünmeleri gerekecek. Bir de zaman önemli. Hazırlıklar için bir süreye daha ihtiyacınız olabilir. Hafta sonunda Venüs güçlü olduğu Balık burcunda ilerleyecek. Bu ilişkilerde olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Sorunlar iyi niyetle halledilir, çiftler birbirine sevgiyle yaklaşır. Evlenmek isteyenler için de olumlu bir zamandır.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda ikili ilişkilerde romantizm esintileri, hoş buluşmalar, kutlamalar, birbirinizle yakından ilgilenme anlamında enerjiniz gayet olumlu. Güzel bir ortamda etkileyici sözlerle birbirinizin ruhunu okşayabilirsiniz. Bu bir evlilik teklifi bile olabilir. Evli çiftler açısından da hafta sonu gayet güzel gözüküyor.

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlarda belirttiğim gibi bu hafta her birimiz için çok önemli enerjilere işaret. Ay tutulması sizler açısından ortak kazançlar, finansal konularda etkili olacak. Onu mali konular bölümünde izah edeceğim. Bu hafta ilişki anlamında 18 Nisan tarihinde hoş paylaşımlar, problemlerin ortadan kalkması için her iki tarafın da ılımlı hareket etmesi mümkün. 20 ve 21 Nisan tarihlerinde hem sosyal çevre hem aşkta belli sınırlar, kurallar, aşkı fazla idealize ettiğiniz için uyumsuz ilişkiler yaşamanız mümkündür. Toplumsal olaylarda özellikle dikkatli olmalı, siyasi tartışmalardan, farklı görüşte olan kişilerle çatışmaktan uzak durmalısınız. İlişkilerde herkesin doğrusu kendine, bunu lütfen unutmayın.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta 25, 26, 27 Nisan tarihleri olumlu yönde enerjilerimiz var. İletişimde bulunmak, güzelliklerden hoşlanmak, fanteziler, sevgi dolu ortam yaratmak yönünde gayet olumlu. Yazışmalar hayli etkili. Güzel sözler duymak hoşumuza gidecektir. Farklılık arıyoruz. Sıradan konuşmalar bizi pek tatmin etmeyecek. Biz de bunu dikkate alarak his dünyamızı dile getireceğiz. Partnerimizden de beklentimiz bu yönde olacak. Sanatsal, mistik konular, resim, fotoğraf, güzel kokular, kitaplar bir hayli ilgimizi çekecek. Merkür bu hafta Boğa burcunda ilerleyecek. Değerlerimiz, sahip olduğumuz güzellikler, güvence, konforlu yaşam, güzellikler de ilgi alanlarımız arasında yer alacak. Bunlar üzerinde düşünmeyi, hayatı bu açıdan da ele almayı seveceğiz.

28-30 Nisan arası: Bu hafta inandığımız tüm değerler, sahip olduğumuz tüm kıymetler, hayata bakış açımız, maddi ve manevi zenginliklerimiz, kazancımız, bereketimiz bizim için asla vazgeçemeyeceğimiz olgular. Güneş Tutulması bize bunları hatırlatıyor. Benliğimizle, duygularımızla kendimize sahip çıkıyoruz. Aşk, çocuklar, hedeflerimiz, sosyal hayatımız ancak hepsinden önemlisi iç huzurum diyerek dileklerde bulunacağız.

TERAZİ NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: İlişkilerde bir taraf kendi istekleri doğrultusunda hareket etmeye, kendini ifade etmeye çalışabilir. Ortak sorunların veya yapılacakların mutlaka gözden geçirilmesi gerekir. Bazı ufak tefek anlaşmazlıklar bu hafta abartılı bir şekilde ele alınabilir. Yeni tanışmalarda partnerin kendine güvenli halleri sizi mest eder. Ancak bu ilişkiyi uzun vadede düşünüyorsanız, zamanla bu halleri sizi rahatsız etmesin. İyice bir düşünün lütfen. Yeni bir ilişki bir anda hızla başlayabilir. Özellikle yeni tanışmalar bu anlamda çok etkili olacaktır. Fakat sorunlu birliktelikte, partnerin yeter artık demesi mümkündür. Böyle ilişkisi olanlar bu hafta lütfen sakin olunuz. Hafta sonuna doğru gelişmeler olumlu. Problemleri çözebilmek mümkün. Aşk hayatımızda yenilikler, paylaşımlar bir hayli etkili olacak.

7-13 Nisan haftası: Bu hafta ilişkilerde ölçüsü kaçan tarzda konuşmalar, iletişimsel sorunlar yaşanması mümkün. O nedenle fikirlerinizi birbiriniz üzerinde baskıyla kabul ettirmeye çalışmayınız. Sert bir hafta olacağı için, istenmeden sarf edilen sözler, bencil düşünmek, partnerin ne dediğini bilmeyen halleri aranızda bir hayli sorun yaşanmasına sebep olur. Mars geri hareket dönemindeyiz. Çok dikkatli olmamız lazım.

14-20 Nisan haftası: İlişkilerde 19 Nisan tarihindeki Ay Tutulması çok önemli. Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu önemli yansıma birçoğunuz için zorlayıcıdır. Sıkıntı ve gerginlik epeyce etkili olabilir. Tabii ki her Terazi aynı durumları ve dersleri yaşamadığı için, sizin açınızdan durum nedir? Bunu ancak eşleşim haritanız söyleyecektir. Genel olarak ideallerin farklılığı, bir türlü yerli yerine oturmaya ilişkilerde çok daha yıpratıcı olabilir. Bir taraf diğerine muhalif gibidir. Partner kendince meseleleri ele alır, kararını verir ve uygulamak ister. Ancak Mars geri hareket döneminde alınan bu kararın kalıcılığı tartışılır. Bu haftanın bir başka özelliği değişimlerin artık kaçınılmaz olduğudur. Bu değişimler de ilişkilerde bir hayli etkili olacaktır.

21-27 Nisan haftası: İlişkilerimizde dikkatli olmayı gerektiren hususlar bulunuyor. Bu hafta en etkili tarih 23 Nisan. Tümüyle birbirine aykırı, en ufak bir olayda burun buruna gelen, baskıda bulunmaya, çabucak kopmaya, ayrılmaya yönelik tarzda enerjimiz var. O nedenle kavga ve tartışmaların artabileceği bir gündeyiz. Mars geri hareketinde yanlış bir karar veya adım atmak sonrasında zarar getirir.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması ortaklaşa kazançlar alanında etkili. Ancak ilişki konularında da öneme sahip. Cinsel hayatımız, bir başka kişiyle bedensel ve ruhsal anlamda tatmin duygumuz gayet kıymetli. Biz değerli bulunmak, karşımızdaki kişinin hayatında önemli bir yere sahip olduğumuzu bilmek istiyoruz. İşte o zaman tutkulu, cömert ve aşk doluyuz. Tutulma etkisiyle bu açıdan da durumumuza bakacağız.

AKREP NİSAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: 3 Nisan tarihinde olumlu bir enerjimiz var. Aşk hayatımızla ilgili konularda ılımlı düşüneceğiz. Kimseyi kırmak gücendirmek, sonra da uğraşmak niyetinde değiliz. Romantik sözlere, güzel niyetlere, sevgi dolu buluşmalara açığız. Ancak bir yandan da tabii ki dikkatliyiz, bize ait olanı sahipleniyoruz, tutkuluyuz. Hafta sonunda Venüs-Balık burcunda seyrine başladığında bizim için ilişki anlamında güzel, olumlu, güçlü ruhsal etkilere sahip aşklar gündeme gelecek.

7-13 Nisan haftası: Hafta sonunda çok olumlu bir enerjiniz var. Bu aşkı emrinize sunuyor, ruhsal anlamda besliyor, gönülleri birleştiriyor, huzur veriyor. Aşk karşımızda arz-ı endam ediyor, bize gülümsüyor. Olumlu bu enerjinin hepinize aşkı getirmesini, aşkla sarmaş dolaş olmanızı diliyorum şimdiden.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta iş konularında çok önemli. Aşk ve ilişkilerde 18 ve 20 Nisan tarihlerinde hoş etkiler söz konusu. Hayatın daha ılımlı, sevimli yönlerini paylaşmaktan, güzelliklerini yaşamaktan hoşlanacağız. Sözgelimi müzik dinlemek, sevdiğimiz insanlarla sohbet etmek, güzel kokular, mumlar, fırsat buldukça sahilde yürümek gibi aktivitelere yönelmemiz, üzerimizdeki baskıyı biraz olsun hafifletebilir. Güneş bu hafta Boğa burcunda seyrine başlayacak. İkili ilişkilerde kendi değerlerini daha fazla önemseyen kişilerle karşılaşmamız mümkün. Ancak tutkulu, cinsel tarafı güçlü, huzur ve güvenliği önemseyen karşı cinse yönelebiliriz. İlişkimizde ise, birbirimizin değer yargılarına saygı göstermeyi bilmeliyiz.

21-27 Nisan haftası: İş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde gerginlik, işimizi yapmakta isteksizlik ve çabucak parlamaya hazır gibiyiz. Özellikle beklenmeyen bir takım durumlar bizi epeyce meşgul edecek, düşündürecek. Yine dikkatli ve sağduyulu olmamız gerekecek. Kolay değil belki ama aceleci karar vermeyelim. Bizi en çok rahatsız eden mesele, insanları idare etmek zorunda kalışımız. Toplumsal ilişkilerdeki yanlışlık ve haksızlıklar üzerinde bir hayli duracağız. Bu anlamda bir mesleğimiz varsa,mücadelemiz bir hayli yüksek olacak. Hak aramak, haklının yanında olmak isteyeceğiz. İkili ilişkilere de bu bakış açısıyla yanaşacağız.

28-30 Nisan arası: Karşıt burcunuzda oluşacak Güneş Tutulması aslında geçtiğimiz yıldan beri etkili olan konuları, meseleleri yine önümüze getiriyor. İlişkilerde sorun yaratan, iki kişinin birbirinden farklı isteklerini, ortak bir noktada buluşturmamaları sonucu oluşan gerilimin işaretçisi. İşte bütün bunları artık mutlaka düzeltmek gerekiyor. İnatçı, taviz vermez, illa benim dediğim doğru tarzda davranan kişilerle anlaşmak çok zor. Bizim de ilişki meselelerinde yaşadığımız, tecrübe ettiğimiz dersleri, olayları unutmamamız lazım. Yoksa aynı sorunlar bizi yine gerginleştirir.

YAY NİSAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Haftanın hemen başında aşkta gayet cesur ve isteklerimizi elde edecek şekilde kendimizi öne süreceğiz. Beğendiğimiz, çekici bulduğumuz biri varsa kolaylıkla etkileyebiliriz. İlişkisinde sorun olanlar konuşmayı deneyeceklerdir. Ancak bir çözüm bulunması pek kolay olmayacak. Bu hafta sürpriz aşklar yıldırım hızıyla gelişir. Bir anda aşık oluruz, ancak çok kolay da sıkılırız. Hemen o anda dikkatimizi çeken kişiyi belki ertesi gün hatırlamayız bile.

7-13 Nisan haftası: Merkür-Koç burcu geçişiyle içimizden ne geliyorsa anında söyleriz. Hele konu aşk ise, hem zekice hem de etkileyici tarzda konuşarak, yazışarak karşı cins üzerinde etkin oluruz. Sosyal yaşamımız bu hafta gayet aktif olacak.

14-20 Nisan haftası: 19 Nisan tarihinde oluşacak Ay tutulması aşk evinizde etkili olacak. Tercihlerimizi kendimizi öne sürerek, nasıl istediğimi elde edebilirim, kendimi nasıl mutlu hissedebilirim, hayatın merkezine kendimi nasıl koyabilirim? İşte bütün bu sorular Ay tutulmasının özünü oluşturmakta. Ancak sosyal yaşam kendi içinde dengelerin olduğu bir alan. Sadece bencil ihtiraslarla hareket ettiğimizde her ilişkide bir çatışma yaşanması mümkündür. Bunun ayarını yapmak lazım. Hep eğlence, hep keyif, hoşluk, rahatlık özlemi gün gelir, aynı bugün olduğu gibi bizi başkalarını da hesaba katmaya zorlar. Biz isteriz, karşımızdaki dur bakalım der. Biz tamam deriz, birileri hayır değil der. Nereye kadar gidebilirsiniz, nerede durmanız gerekiyor bunu bilmelisiniz.

21-27 Nisan haftası: aşk hayatınızla ilgili konularda bu hafta daha özgür hareket edecek ve dilediğiniz gibi kararlar verebileceksiniz. Kendi fikrinizi, isteklerinizi, amacınızı önemseyecek ve bunu doğal karşılayan kişilerle olmayı tercih edeceksiniz. Davranışlarınız karşı cins üzerinde fazla rahat biri havası yaratabilir. Fakat bunu pek takmazsınız.

28-30 Nisan arası: İş hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması, ilişkinizle ilgili konularda partnerinizin sizi tatmin edici konuşması, mali anlamdaki problemlerini sizi yansıtmamasını beklersiniz. Belki bu hoş bir davranış gibi olmayabilir. Ancak siz, karşınızdaki kişiyi zayıf görmekten pek hoşlanmıyorsunuz.

OĞLAK NİSAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Bir yandan kendi isteklerimiz, çabucak yolunu koymak istediğimiz işlerimizle uğraşıyoruz diğer yandan ilişki meselelerinde sorun kaldıracak halimiz yok. Ailemiz, değerlerimiz, huzurumuz ve arzularımız önemli. Karşı tarafın yüce gönüllü davranması şart gözüküyor.

7-13 Nisan haftası: Ev içinde bir hayli değişim var. Belki bir yere taşınmamız veya bir değişimde bulunmamız icap edebilir. Bu da bizi düşündürüyor. Nerden çıktı şimdi bu diyerek bir şekilde işlerimizi yoluna koymak zorunda kalacağız. Venüs hafta sonunda Balık burcunda ilerleyecek. Bu huzurlu bir çevreyi istediğimizi, biraz kafamızı dinlemekten yana olduğumuzun işaretçisi.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta evimiz, ailemiz, ilişkimiz ve kariyer hayatımızla ilgili konularda ortaklaşa yaşam veya başkalarıyla paylaşım içinde olduğumuz alanlarda değişim ve dengelerin yerli yerine oturtulması anlamında bize çok iş düşüyor. Ailevi yaşam tümüyle hareketli hale geliyor. Bir yere taşınmak, işimizde değişiklikler, aile içinde bir hareketlilik, anne veya kadınlarla alakalı konular gündeme gelebilir. Hem aktif olmamız hem de bu değişimleri olağan ve akıllıca idare edebilmemiz şart. Ailenin öneminin ve dış dünyanın üzerimizdeki etkisinin farkında olacağımız bir hafta. Evliliğimiz, ilişkimiz, farklı bir boyut kazanabilir. Bir anda evlenebiliriz veya durduk yere boşanabiliriz. Bunlar da yine bu haftanın etkin görünümlerinin karşılığıdır. Bu farklılık sizi tek başına mücadele etmeye ve dış dünyada da konumunuzu düşünerek kararlar vermeye yöneltecek.

21-27 Nisan haftası: İlişkilerde haftanın girişinde biraz stresli görünüm oluşacak. Bir yanıyla iş hayatıyla da alakası var. Sanki bir şeylere sıkılmışsınız da, partnerinizden destek bekliyormuşsunuz, ancak bulamadığınız için sinirlenebilirsiniz. Bazılarınız için anlamı, hem dış dünyada mücadelenin hem de ilişkide kendinizi pek mutlu hissetmeyişinizin etkisi de olabilir. Merkür-Boğa burcunda 23 Nisan günü seyrine başladığında kendinizi en azından rahat hissedebilirsiniz. Bu enerji sizin gibi toprak burcu kişiler için olumludur, rahatlatıcıdır. Hafta sonu hoş etkiler devam edecek. Güzel sözler duyabilirsiniz, haberler alabilirsiniz, biriyle tanışabilirsiniz veya sevgilinizle özel saatler geçirebilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Aşk hayatınızla ilgili konularda etkili olacak Güneş Tutulması sağlam ve güvenilir bir ilişkinin işaretçisidir. Gelişim, verimlilik, büyüme anlamında sizi destekler. Geçmişi geride bırakmak sağlam ve tutarlı bir ilişki yaşamak arzunuzun da işaretçisidir. Bu üç günlük süre içinde enerjiler gayet olumlu. Derinlikli, tutku dolu, kendinizi güvende hissedeceğiniz günler olarak yorumluyorum.

KOVA NİSAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Aktif çevre ilişkilerinde etkili bir haftaya adım atıyoruz. Yeni insanlarla tanışacağız. İletişimde bulunacağız. Yeni fikirlere açık olacağız. Değişim fikri bizi heyecanlandıracak. İsteklerimizi elde etmek için cesur olacağız. Yeni bilgilere, gelişmelere gözlerimizi çevireceğiz. Aktif hareket ederken gizli dünyamıza çekilerek derinlikli düşünmeyi de ihmal etmeyeceğiz. Yolculuklar hoşumuza gidecek.

7-13 Nisan haftası: Değişik yerleri keşfetmek, görmek isteyeceğiz. Hatta bir yeri ilk gören, ilk keşfeden kişi olmak bizi mutlu edecek. Yakınlarımızla ilginç düşüncelerimizi paylaşacağız. Mars geri harekette olduğu için, bu yolculuklar tekrarlanabilir. Sosyal ilişkilerimizi önemseyeceğiz. Sevdiğimiz kişilerle birlikte olmak bizi mutlu edecektir.

14-20 Nisan haftası: Bu hafta gerçekleşecek Ay Tutulması, çevre değişimi, başka bir yere taşınma, bildik çevreye veda ederek farklı bir yere yerleşme, evlenme veya

iş amaçlı tayin olma, başka bir şehirde iş kurma, farklılık arzusu, farklı bir şeyler yaşamak isteği, eğitim için yurtdışına gitme gibi geniş bir alanda etkili gözükmektedir. Bu Tutulma gelişim anlamında bir yolun, değişimin, dönüşümün işaretçisi olup, kendinize yeni bir pencereden bakmanız, farkındalık kazanmanızdır. Zorlayabilir, ilk başlarda heyecan yaratabilir. Ancak evrensel anlamda tüm burçlar için olabilecek değişimlerin işaretleri biraz da doğum haritanızda saklıdır.

21-27 Nisan haftası: Bu hafta aşkta baskıcı, kendi bildiğinizin doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışabilirsiniz. Sevgilinizin sizin görüşlerine, fikirlerine, inandıklarına saygı göstermesini beklersiniz. Böyle olduğunda tutkulu, sevgi dolu, romantik bir kişi haline gelirsiniz. Kararlısınız, ilişkinizi aslında sahipleniyorsunuz. Sizin için değerli olanı koruyacaksınız. Hafta sonuna doğru, güzel bir yemek, karşılıklı sohbet, gözlerden şöyle uzak bir gece için plan yapabilirsiniz.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması yuva alanınızda oluşacak. Değerlerinizi özenip saklama, daha iyi bir hayat sürme, ev içinde huzur, konforlu bir yaşam kurmak niyetindesiniz. Gizli ve özel bir dünya yaratmak ve o evde aşkı, gücü, güveni hissetmekten yana düşüneceksiniz. Sizin için eviniz mabediniz, içinde tüm sırlarınızı sakladığınız özel bir yer. Ne olursa olsun, kimse benim yaşadıklarımı, hissettiklerimi benim kadar anlayamaz düşüncesi hakim olacak. İçe yönelecek ve kendiniz, eviniz, aileniz için güzel dileklerde bulunacaksınız.

BALIK NİSAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-6 Nisan haftası: Gayet akıllıca değerlerimizi koruyabiliriz. Sezgilerimiz bizi aşkta koruyucudur. Bize nasıl yaklaşılıyorsa biz de buna göre davranacağız. Bize değer verildiğinde biz tüm sevgimizle karşımızdaki kişiyi sahipleneceğiz. Tam tersi durumda gerekli tavrı koymayı da bileceğiz. Hafta sonunda Venüs burcumuzda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş, sizler için Nisan ayının zorlukları, fırtınaları, karışıklıklarında koruyucu bir aşı anlamına geliyor. Hani sert rüzgarlar esiyor belki ancak biz bunların arasından aşabileceğiz. İnancımız, o güzelim niyetlerimiz bize siper olacaktır.

7-13 Nisan haftası: Geçen hafta Venüs burcunuzda ilerlemeye başlamıştı. Bu haftanın sonunda gayet olumlu bir görünüm yapıyor. Kendimizi, hayatı, çevremizdeki her şeyi güzelleştiriyor, huzurlandırıyor ve sakinleştiriyor. Romantizm, sevgiliye aşkınızı fısıldamak, bir şeyleri kutlamak, sanat ve sanatla alakalı konulara yönelmek, bir anda aşık olmak, aşkı teninizde hissetmek, ruhsal anlamda doyuma ulaşmak mümkün. Belki de diyorum, önümüzdeki haftaki strese karşılık, gökyüzü bize moral veriyor gibi. Ciddi niyetli bir ilişkinin habercisidir. İletişim yoluyla kurulan bu beraberlik fikirlerin paylaşımı, hayata bakış açılarının, ailevi konuların da konuşulması yönünde önem taşıyor. Dileğim o dur ki, tüm balıkları mutlu edici bir gelişmenin başlangıcı olsun. Venüs bu hafta

14-20 Nisan haftası: Tüm burçlar için önemli gelişimlerin, değişimlerin ön hazırlayıcısı ve bu yılın neredeyse en önemli görünümlerinin oluştuğu hafta olarak dikkat çekiyor. Mali konular ve ilişkilerde değer ölçülerimizin test edilmesi olarak yorumluyorum. Benim istediklerim, senin benden beklentilerin tarzında bir çekişme ve bu çekişme bize fazladan stres yüklüyor. Ancak her stres bir mücadelenin de göstergesidir. Yeter ki, ipleri koparmadan gücümüzü birbirimize gösterip sonra bir araya gelmeyi bilelim. Yoksa o ipler koptuktan sonra ne anlamı var?

21-27 Nisan haftası: Bu hafta sosyal yaşam, aşk hayatımız, değer verdiğimiz kişiler önceliğimiz olacak. Onların varlığı bizim için hem tutku hem güven hem de kuvvet. Çocuklarımız canımız, onların geleceğini mali anlamda düşünmek, iyi bir yaşam sürmelerini sağlamak istiyoruz. Bazılarımız bir çocuk sahibi olma özlemiyle yanıp tutuşuyor. Bu görünüm, Mayıs sonu gibi bu konularda anne ve baba olmak için uygun zamanı işaret ediyor. Mars geri hareketinin bitmesini beklemekte yarar var.

28-30 Nisan arası: Güneş Tutulması çevremizde bulunan yakınlarımız, eğitim, çalışma hayatımız, ilişkilerimiz anlamında önem taşıyor. Güvende yaşamak, maddi açıdan güçlenmek arzumuz bir hayli yoğun. Aslında kafamızın içinde bir projeyle ilgili düşünmektesiniz. Belki başka bir şehre yerleşme isteğimiz de yüksek. Fakat tam manasıyla emin olmadan bunları yürürlüğe koymak yanlış olabilir. Bu haftanın sonundaki enerjiler hem sosyal hem de yakınlarınızla olan güzel ve hoş paylaşımların işaretçisi.


KOÇ MAYIS AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Bu hafta Venüs burcunuzda ilerleyecek ve sizler için, karşı cins üzerinde etkili olacağınız bir dönem başlayacak. Arzu ve isteklerinizi bir ilişkide elde etme gücünüz yüksek. Genelde bu geçişte, kimseye hesap vermeyiz. Bizim ilişkideki beklentilerimiz önemlidir. Ancak şunu da belirteyim, partnerinizle ve karşı cinsle olan bağlantılarda dengeli hareket etmek gerekiyor. Sen ve ben diye diretmek yerine, biz olmayı bilmek lazım.

5-11 Mayıs haftası: Bizim için ailevi değerlerimiz ve güven içinde, huzurlu bir yaşam sürme arzumuz yoğun şekilde haftaya adım atacağız. İlişkilerde iletişime dikkat etmemizde yarar var. Birbirimizi kırıcı, hayal kırıklığı yaşamasına yol açıcı şekilde konuşmamak lazım. Ayrıca iyi niyetliliğin sınırlarını da belirlemek gerekiyor. Eğer bir ilişki gelecek vaat etmiyorsa, sorunlar devam ediyorsa ve birbirinize karşı dürüst davranmıyorsanız, bu beraberliğin uzun soluklu olması çok zor. Bir küsüp bir barışmak, sonra başkasıyla tanışıp, tekrar eski ilişkiye şans tanımak sizi yorabilir. Merkür-İkizler burcunda 7 Mayıs tarihinde etkili olacak. Bu sizler için hem akıllıca düşünmek hem de kendinizi dilediğiniz şekilde ifade etmek anlamına geliyor. Ancak biraz önce değindiğim gibi, dilimizin ayarını da bileceğiz.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta isteklerimizi elde etmek ve kendimizi güçlü hissetmek isteyeceğiz. Karşı cins üzerinde etkin olmak, sözümü dinletmek, ilişkide hakim partner profili çizebiliriz. Tutkular bir hayli yoğun olacak. Özellikle cinsellik merkezde yer alıyor. Bir yandan benim arzularım diyeceğiz, diğer taraftan karşı tarafı kaybetmemek için esneklik göstereceğiz. Ancak baskı ile yine son sözü söyleyen kişi olmaya çalışacağız. Beraberliklerde zorlu bir hafta olacak. Haftanın bir başka özelliği, özgür olmak, ilişkilerde denetim altına alınmamak, farklı olana yönelmek, değişim ve yenilenmek isteği önde olacak. Bir anda aşık olabiliriz, bir anda vazgeçebiliriz. Problemli bir ilişkimiz varsa, koparıp atabiliriz.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi sona eriyor. Uzun aylardır bir ileri bir geri ilişkilerde pek lezzetli dönem yaşamadık. Bazen ayrıldık sonra barıştık. Aramızdaki bağ bir gerildi, bir koptu. Gözden geçirdiğimiz beraberliğimizi veya aşka bakış açımızı, olan ve bitenleri şimdi bir başka gözle ele alarak dengeli bir beraberlik için, al gülüm ver gülüm halini kollayacağız. Güneş bu hafta itibariyle İkizler burcunda seyrine başlayacak. İletişim, bilgilenme, hazır cevaplılık, meraklılık ve seyahat arzusu bir hayli ön planda olacaktır. Karşı cinste zeka, hareketlilik, fikir paylaşımı, yolculuklar, yazışmak, haberleşmek, hobilerimizi paylaşmak, yeni insanlar tanımak arzumuz yükselecek. İkna edemeyeceğimiz pek kimse yok. Karşı cins bizim çok zeki ve oldukça aktif biri olduğumuzu görecek.

26-31 Mayıs haftası: Bu hafta Venüs-Boğa burcunda seyrine başlıyor. Aşk hayatımızla ilgili konularda olumlu bir enerji. Hem dürüstlük hem huzur hem güven unsurunu gözeteceğiz. Mali konularda gücü olan kişileri tercih edeceğiz. İlişkimizde tutkularımız yükselecek. Cinsellik etkili. Sadakat unsuru bir hayli kıymetli olacak. Konuşarak, fikir alışverişinde bulanarak ilişkimizi güçlendireceğiz. Yeni bir aşk kapıyı çalabilir. Beraberlikte sorunlar tatlı şeker yaklaşımlarla çözülebilir.

BOĞA MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Koç burcunda ilerleyecek Venüs, ilişkilerde genel olarak kendi bildiğimiz şekilde aşkı ele alış biçimidir. Bazen gizlice hareket edilir bazen cinsellik bir hayli etkilidir, çoğu zamanda problemleri çözme arzumuz ve ilişkiyi sağlama alma dürtümüz çok daha öndedir. Eğer beraberliğinizde tutku yoğunsa, ne olursa olsun vazgeçmezsiniz. Boğa gibi sağlam ve kararlı birinin bu dönemde sevgisine sahip çıkacağını ancak gerektiğinde de kendi arzularını kabul ettirmeye çalışacağını söyleyebiliriz.

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta bizim için geleceğe dair umutlarımız ve hayattan beklentilerimiz gayet önem arz edecek. Buna göre bakacağız dünyaya, buna göre ele alacağız durumları. Olur da kendimizi bir boşlukta, hatta kendimizi bırakmış hissedersek, mutlaka özgüven duygumuzla inadına yaşama, hedeflerimize sarılacağız. İsteklerimizi hangi yolla, hangi kişilerle, hangi şekilde elde edeceğimizi bileceğiz. Yanlışlarımızı, eksiklerimizi de kabul edecek, düzeltmeye çalışacağız. Hafta ortasındaki önemli bir görünüm, isteklerimizi ve kendimizi haklı görmeye, değerlerimizi korumaya çalışacağımızı ancak diğer yandan ilişkilerde gerekli esnekliği göstermemizin önemini işaret ediyor.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta Akrep burcunda meydana gelecek Dolunay, evlilik ve uzun süreli ilişkilerde özellikle birlik ve bütünlük içinde olmanın önemini işaret ediyor. Mars geri hareketi devam ettiği için, bu Dolunay eskiye ait ilişki sorunlarının da ele alınması ve birbiriniz üzerinde denetim, baskıda bulunmamanızı, yüzleşmelerde bulunarak hareket etmeniz gerektiğini işaret etmekte. Kıskançlık, kin, gücü elinde tutan taraf olmayı değil, bu ilişkiyi birlikte nasıl yürütebiliriz bunun üzerinde durmak lazım. İlişkisi olmayanlar lütfen körü körüne kimseye bağlanmayalım, illa olsun diyerek, yanlış ilişkilere kalkışmayalım. Evimiz ve ailemizle ilgili konularda sabit fikirli davranmayalım. Huzursuz olmamak için, iyice düşünelim taşınalım.

19-25 Mayıs haftası: Mars düz seyre geçiyor. Partnerimiz kendi bakış açısıyla değil tarafsız düşünebildiyse tabii ki doğru bir sonuca varabilir. Ancak hala dediğim dedik tarzında ele alırsa durumları pek hoş olmaz. 24 ve 25 Mayıs tarihleri önemli. Olumlu enerjiler mevcut olacak. Problemleri ortaklaşa çözebilmek kolaylaşacak. Beraberlikte denge çok kıymetli. Akıllıca düşünen kişiler hem ilişkide hem de gelecek konusunda doğru kararlar verebilirler.

26-31 Mayıs haftası: Venüs burcunuzda ilerliyor. İlişkilerde olumlu güçler devreye giriyor. Hem dış dünyada hem de kendi içinizde huzur, güven ve sağlamlık yönünde olumlu gelişmeleri simgeliyor. Fiziki anlamda dikkatler üzerinizde toplanacak. Merkür-Yengeç burcunda aşk hayatımızla ilgili konularda bizi destekleyecek.

İKİZLER MAYIS AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Bu hafta Koç burcunda ilerleyecek Venüs, sosyal hayatın canlılığı, aktif hale gelişi, karşı cins üzerinde etkili oluşunuz, yeni arkadaşlıklar, faaliyetler şeklinde özetlenebilir. İlişkiler çabucak kurulur, arkadaşlıklar bir hayli ön plandadır. Bununla da kalmaz. Girişken ve gayet hevesli bir şekilde yenilikleri kucaklarsınız. Kendi arzularınızı daha fazla öne alabilirsiniz. Bu güvenli haliniz bazı kişilerin sizin hakkınızda, -Çok fazla rahat demesine yol açsa da, size kazandırdığı cesaret bir hayli ilgi çekecektir. Beklemeye tahammülünüz yoktur. Farklı bir şeyler yaşamak istersiniz. Tek başınıza bile olsanız, hayatın keyfini çıkarırsınız. İlişkinizde partnerinizin bu aktif yanlarınızın farkında olması ve size ayak uydurması yerinde olacaktır. Aşktan yana şanslı bir dönemdir.

5-11 Mayıs haftası: 7 Mayıs tarihinde burcunuzda ilerleyecek Merkür, tabii ki Venüs’ün ardından sizler için bir ikinci şans anlamına geliyor. Cinsellik bir hayli etkili. Her ne kadar yeni arkadaşlıklara açık olsak da, eğer şu anki ilişkimizde sorunlar varsa bunları el birliğiyle çözmek lazım. Toplumsal ilişkilerde hatalı veya eksik yanlarımızı da ele alalım. Tabii ki hepimiz mükemmel değiliz. Bazen biz veya başkaları bizde hayal kırıklığı yaratabilir. Bunlar hayata dair. Ancak yeri geldiğinde dikkatli davranmak, ayarı bilmek, toparlamak için, el birliği şarttır.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta kıskançlık, tartışma, birbiriniz üzerinde güç uygulama ve çözüme değil, kopmaya yönelik davranışlara dikkat edelim. Hafta içinde aşkta çok hızlı gelişmeler gündeme gelecek. Sürpriz aşklar, hızlıca tanışmalar, özgürlük, heveslilik, farklı bir şeyler yapmak, yaşamak arzusu bir hayli yüksek olacak. Bunlar gelip geçici tarzda olabilir. O anda, ortamın güzelliğine bağlı olarak yan yana gelinir ve ilişkiye başlanır. Arkadaşlıklar kurulur, sosyal gruplara girilir, değişik insanlarla özel yakınlaşmalar gerçekleşir.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi bitiyor. Böylece aşk hayatımız eski tadına kavuşuyor. İlişkilerde daha rahat olacağız. Kendimize güveneceğiz. İsteklerimizi elde edebileceğiz. Arkadaşlık etmek, sanatsal faaliyetlerde bulunmak, sahnede yer almak, kendinizi nezaketle kabul ettirmek kolaylaşacak. Hobilerinize yöneleceksiniz. Hedefler belirleyeceksiniz. Güzellik ve çekicilik bir hayli yükselecek. Aktiviteler hoşumuza gidecek. Geleceğe ait kararlar almayı, ilişkilerde ortaklaşahareket etmeyi isteyeceksiniz.

26-31 Mayıs haftası: Venüs-Boğa burcunda seyrine başlıyor bu hafta. Sizin için aşk hayatınızda huzurun önemi, sadakat olgusunun yeniden gözden geçirilmesi, değerlerinizi koruma arzunuz yükseliyor. Ailenin önemi, güvenilir bir aşkın hasreti ve kıymeti çok büyük. Duygularınızı kendi içinizde ve gerçekten bunlara önem veren biriyle yaşamaktan yana olacaksınız. 31 Mayıs tarihinde enerjiniz olumlu. Kendinize güven ve ilişkilerde arzu ettiğiniz güzelliklere kavuşabilirsiniz.

YENGEÇ MAYIS AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Bu hafta aşk hayatımızla ilgili konularda dengeleri yerli yerine oturtmak gerekiyor. Aslında ben hiç zorlayıcı bulmuyorum. Bir yanıyla kendi arzularımızı ve değerlerimizi önemseyeceğiz. Ancak diğer taraftan partnerimizin bizden beklentilerini önemsememiz gerekecek. İlişkinizde kıskançlık veya geçmiş konular sürekli kurcalanıyorsa, o zaman lütfen iletişime dikkat edelim. Arkadaşlıklarda, sosyal ilişkilerde, ileriye yönelik düşündüğümüz bazı konularda güvenilirliği, uzun ömürlülüğü öne alacağız.

5-11 Mayıs haftası: Haftaya olumlu başlayacağız. 6 ve 7 Nisan tarihlerindeki enerjiler hem güven duygumuzu yükseltiyor hem de aşk hayatımızda yumuşacık duyguların öne çıkmasını sağlıyor. Kendimizi rahat hissedebileceğiz. Hafta ortasında Merkür İkizler burcunda seyrine başlayacak. Üzerinize gelen veya canınızı sıkan bir şey olduğunda çabucak sinirlenebilirsiniz. Bazen mantıklı düşünürsünüz ancak çoğu zaman konuşmak istediğiniz halde susmak zorunda kalışınız sizi stres altına alır. İnatlaşmalardan mutlaka kaçınalım.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta Akrep burcunda oluşan Dolunay, ilişkilerde bir hayli gerilim yaratabilir. Bir taraf benim dediklerim doğru derken diğer taraf tümüyle hakimiyeti elinde tutmaya çalışır. Bu gerilim rahatsız edicidir. Aslında dengeli olunsa, her iki kişi de inatlaşmasa sorun çıkmayacaktır. Ancak tek taraflı bir çözüm bulunması zor olur.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi sona eriyor. Aşk hayatımızla ilgili konularda da önemli olan bu durum, hem eski meselelerin hem de mevcut sorunların çözülmesinde rahatlatıcı olabilir. Sevgilisi uzakta olanlar kavuşmaya başlarlar. Evlenmeyi düşünenler hazırlıklara başlarlar. Evin içinde hem bir aktivite hem de ortaklaşa hareket etme yönünde etkiler devreye girer. Huzursuzluk çıkmaması için, problemli çiftlerin el birliğinde bulunmalarında yarar vardır.

26-31 Mayıs haftası: Yeniay-İkizler burcunda oluşacak. Bu durum aşkta hem duygusal hem de bilinçli bir şekilde düşünmek, gereksiz yere meseleleri büyütmemek gerektiğini işaret ediyor. Kendi içinizde oturup bir düşününüz. İletişimi engelleyen ne gibi hususlar var, gözden geçiriniz. Bazılarınız iki aşk arasında kalabilirsiniz. Hangisi doğrudur ve hangisi daha olumlu. İki hafta boyunca bunlar üzerinde durabilirsiniz. Venüs, 29 Mayıs tarihinde Boğa burcunda seyrine başlayacak. Bu sizi huzurlandırır. İlişkileri güçlendirir. Bekar Yengeçler için bir tanışmanın, aşkın işaretçisidir.

ASLAN MAYIS AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Haftanın aşkta en etkili enerjisi Venüs-Koç burcu seyrinin başlaması. Cesur, aktif, kendimizden emin hareket etmemizi, kim ne derse desin özgür

ilişkilerde bulunmamızı sağlayıcıdır. Denetlenmek hoşumuza gitmez. Yenilikler ilgimizi çeker. Gezmek görmek isteriz. Yeni bir çevrede yaşamak, yeni insanlarla tanışmak hoşumuza gidecektir. Haftanın diğer görünümleri ciddi ve baskı yaratıcı olsa da, Venüs sayesinde kendinizi mutlu edecek bir şeyler bulursunuz.

5-11 Mayıs haftası: 6 Mayıs tarihinde aşkta öyle gelir geçer tarzda değil, sadakat ve güvence unsurunu daha fazla önemseyerek ve iç dünyanızdaki kriterlere uygun şekilde ilişkileri tercih edersiniz. İç dünyanızdaki özel yeri öyle pek kimseye açmazsınız. 7 Mayıs tarihinde iletişim gücünüz yükseliyor. Arkadaşlıklar daha kolayca kurulabilir. Fikirlerinizi insanlarla paylaşarak, konuşarak, yazışarak, haberleşerek iletebilirsiniz. Hafta sonuna doğru, aşkta cesur, yeniliklere açık yaklaşım tarzını benimsersiniz. Ancak bir insana öyle kolay kolay bağlanmazsınız. Konuşursunuz, yazışırsınız fakat aradığınız şartlara uygun olmayan kişilere pek yüz vermezsiniz. Genel olarak karşı tarafın dengeli, sabırlı ve çok nazik davranması, size uyum sağlaması ve güven vermesi gerekir.

12-18 Mayıs haftası: Aşkta gizlilik, mahremiyet, sevmenin insan hayatındaki yeri ve önemi üzerine düşüneceksiniz. Dışarıdan bakıldığında kolayca insanlarla bağlantı kurabilseniz de, bu arkadaşça paylaşım şeklinde olabilir. Orta yaşta biriyseniz seçenekleriniz arasında güvence bir hayli önem taşıyacaktır. Gizli dünyanıza ancak ve ancak çok özel bir insan dahil olabilir. İlişkisinde sorunları olan Aslanlar konuşarak ve birbirlerini dinleyerek çözüm bulabilirler. Dolunay Akrep burcunda gerçekleşecek. Ev ve ailevi konular öncelik taşıyacaktır. 15 Mayıs tarihinde sürprizler gündeme gelecektir. Her an bir aşk ilişkisine evet diyebilirsiniz. Daha rahat ve daha özgür bir şekilde aşka kapılarınızı açabilirsiniz.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi sona eriyor ve Güneş İkizler burcunda seyrine başlıyor. Böylece hem çevrenizle olan bağlantılarda ve hem de sosyal yaşamda olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Gayet canlandırıcı olan bu geçişler, size aktif bir iletişim, paylaşım, uyum ve denge sağlayacaktır. Yeni bir çevre, yeni dostluklar, hareketlilik, haberleşmeler, aktiviteler açısından olumlu gelişmeler yaşanabilir.

26-31 Mayıs haftası: Haftanın etkili görünümleri, kendi arzularımız ve ilişkiden beklentilerimiz kafamızı karıştırabilir. Bir yandan evlenip bir hayat kurmayı diğer taraftan bunu yapmanın bir zorunluluk olmaması gerektiğini düşünebiliriz. Aslında bir yanımız özgürlükten yanadır ancak hayatın şartları bizi belli bir karar aşamasına getirebilir. Yeniay İkizler burcunda oluşacak. Sosyal hayatın içindeki tüm paylaşımlar, iletişim ve arkadaşlıklarımız üzerinde düşüneceğiz. Hareketli bir yaşam ve fikirsel paylaşımlar bizim için önemli hale gelecek.

BAŞAK MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Bu hafta ilişkilerde özellikle yapıcı tarzda konuşmak, sözlere dikkat etmek, sizin düşüncelerinizle karşınızdaki kişinin arzuları arasındaki dengeyi iyi tartmakta yarar var. Değerlerimiz ve bağımlılıklarımız, bir ilişkiden beklentilerimiz ve sunduklarımız bütün bunları, mevcut ilişkinizi göz önüne alarak değerlendirmeniz yararlı olacaktır. Tabii ki bu değerlendirme geçmişten bugüne dek yaşanılanların üzerinizdeki tesiriyle bir inatlaşmaya, çekişmeye dönüşebilir. Yeni başlayan bir ilişkide ise, taraflar birbirlerinin nelere öncelik tanıdığını en başta açık ve dürüst bir şekilde konuşmalılar.

5-11 Mayıs haftası: 10 Mayıs tarihindeki görünüm, geçtiğimiz haftanın bir başka versiyonu gibidir. Bir ilişkiden beklentilerimiz, kriterlerimiz ve değerlerimiz önceliğimiz olacaktır. Biz bunlara göre aşk hayatımızı ve ilişkimizi mercek altına alacağız. Eğer birlikteliğimiz sağlamlık ve güven, paylaşım ve ortak hayat ilkelerine uyuyorsa bu tarihteki görünümün yaratabileceği çekişmelerin önüne geçebiliriz.

12-18 Mayıs haftası: Haftanın etkili görünümleri tutku dolu bir aşkın peşinden gitme ve ne olursa olsun hiçbir kural ve sınırlama olmaksızın bu beraberliği yaşama arzunuzun işaretidir. Aşkın büyülü derinliklerinde kendimizi yeniden keşfederiz. Sevdiğimizi öyle sahipleniriz ki, ondan başkası gözümüze görünmez. Kaybetmeye asla göze alamayız. Akrep burcunda oluşan Dolunay, arzularımızı çok daha fazla baskın kılıcıdır. İsteklerimizi elde etmek adına odaklanırız.

1**9-25 Mayıs haftası:** Aşk ve ilişkilerde sağlamlaştırma, köklendirme, güvence altına alma ve arzularımıza göre hayatımızı şekillendirme yönünde gayet olumlu bir enerjimiz var. 24 Mayıs tarihinde gerçekleşiyor. Sizler açısından geçmişte yaşanmış problemleri çözümlemenizde yardımcı oluyor. Doğru kişiyle ve zor engellerin üstesinden gelerek bir araya gelmenin de işaretçisidir.

26-31 Mayıs haftası: Venüs Boğa burcunda seyrine başlayacak ve bu sizleri aşk ve ilişkiler anlamında destekleyici olacaktır. Güzel ve estetik, sağlam ve uzun ömürlü bir beraberliği size hediye edebilir. Merkür Yengeç burcu geçişi de, ilişkiler anlamında hassas iletişimin işaretçisidir. Genelde her konuşmada güvence ön planda tutulur.

TERAZİ MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Mars gerileyişi burcunuzda devam ediyor. Bu nedenle kişisel anlamda bir yön belirlemek, ilişki hakkında karar vermek kolay değil. Bazen devam etmekten yanasınız kimi zaman da, sizi tatmin etmeyen noktalar var. Venüs bu hafta Koç burcunda seyrine başladığında, her iki taraf da birbirinin kişilik özelliklerine ve isteklerine dikkat etmek zorunda kalacaktır. Ben derim ki, ne olursa olsun, konu ilişki ise, 29 Mayıs tarihine kadar lütfen her şeyi gözden geçirmeye devam ediniz.

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta Merkür-İkizler burcunda seyrine başlıyor ve sizler dış dünya ile iletişim anlamında bir hayli aktifleşiyorsunuz. Bu da, yeni tanışmaları, karşılaşmaları işaret etse de, açıkçası bunlar kafaca anlaşma, konuşma, yazışma tarzında etkili olacaktır. Ancak şunu da ekleyeyim. Eğer ilişkiniz bitmişse, yeni bir arayış içindeyseniz veya şu arada biraz da kafamı boşaltayım diye düşünüyorsanız, biriyle konuşmak, şöyle bir rahatlamak size iyi gelebilir. 11 Mayıs tarihinde yine ilişkilerde karşılıklı restleşmeler ve anlaşmazlıklar gündeme gelebilir. Ancak bunlar bir şekilde halledilir. Ayrılık olsa dahi, telafisi mümkündür.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta ilişki konularında hayli aktif, ilginç gelişmelere işaret. Hem yeni tanışmalar bu hafta da bir hayli etkili hem de ilişkinizle alakalı konularda oturup konuşmak, birbirinizin sözünü kesmeden dinlemek mümkün gözüküyor. Bunun yanı sıra Teraziler sürpriz bir aşka kolayca yelken açabilirler. Mevcut ilişkideki sorunlar iyice tatsızlaştıysa sabır göstermek her iki taraf için de zor olabilir.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi bitiyor. Ardından Güneş-İkizler burcunda seyrine başlıyor. Bütün bunlar hem ciddi ilişkilerde yavaş yavaş bir karar aşamasına geldiğimizi, ayrıca kendimizi istediğimiz şekilde ifade etmekten yana olduğumuzun göstergesidir. 25 Mayıs tarihinde oturup iyice bir düşününüz. Çünkü bu tarih gelişim anlamında kendinize bir yol belirlemeniz demektir. Ancak asıl önemlisi, gelecek haftaki görünümler ve etkilerdir.

26-31 Mayıs haftası: Bu hafta son derece önemli bir görünüm oluşacak. Bu şu andaki mevcut ilişkiniz hakkında geleceğe dönük bir kararın verilmesi anlamı taşıyor. Kimileri evlilik kararı verebilir. Ki bu kararı verecek olanlar uzun süredir bir arada olan veya geçtiğimiz haftalarda birden bire aşık olan çiftler için geçerlidir. Bazıları yürümeyen evliliğini sonlandırabilir. Onlar zaten uzun zamandır anlaşmayan, ayrı yolların yolcusu çiftlerdir. Bir kısım Teraziler ise, ufak tefek anlaşmazlıkları doğal sayarak ilişkilerine devam ederler.

AKREP MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Bu hafta beraberliklerde inatlaşmak, birbirinizin üzerinde baskı kurmaya kalkışmak, ben haklıyım sen haksızsın tarzında tavır almak hiçbir işe yaramaz. Şu sıralar Mars geri hareketi devam ediyor ve kafamız bir yandan iş hayatına, diğer yandan ortaklık ilişkilerine takılı. Bu durumda bir de özel meseleler bizi yorarsa, bugerginlik sağlığımızı da etkileyebilir.

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta 6 ve 7 Mayıs tarihlerinde olumlu enerjileriniz var. Şu ilişki meselelerini tatlı ahenkli ve ilerisi adına düzgün bir şekilde ılımlı açıdan ele alabilirsiniz. Özellikle partneriniz, eğer bu beraberliğe önem veriyorsa, bu enerjilerin desteğiyle size karşı daha olumlu şekilde yaklaşabilir. 10 Mayıs tarihinde yine sert etkiler altındasınız. Beraberlikte bu sefer de karakter ve görüş farklılığı birbirinize karşı anlayışsız davranmanıza yol açabilir. Dikkatli olmakta yarar var.

12-18 Mayıs haftası: Bu hafta enerjiler bir hayli yoğun ve yine dikkat etmemizi gerektirici hususlarla dolu. 14 Mayıs tarihi problemleri çözümlemek adına şifa verici gözüküyor. Eğer bu ilişkide sevgi birliği güven sadakat ve kararlılık en başından bu yana tesis edilmiş ise hiç korkmayınız. Ancak iki kişi arasında kimliksel ve hedefsel anlamda ayrımlar bir hayli fazla ise ve bugüne dek bunlar çözüme kavuşturulmamışsa Akrep burcunda oluşacak Dolunay, özellikle 15 Mayıs tarihinin sert geçmesine neden olur.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta Mars geri hareketi bitiyor. Böylece kişisel, duygusal, ruhsal anlamda sizi zayıf düşüren, kendi kendinizi kısıtlamanıza, geri çekilip her meseleyi gözden geçirmenize, hedef belirleyememenize, mücadele edememenize yol açan zorlayıcı dönem yarı yarıya azalmış oluyor. 24 Mayıs tarihinde olumlu bir görünüm var. Bu ikili ilişkiler açısından ilerisi adına umut vericidir. Evet Mayıs ayının başından bu yana epeyce gerilim yaşadınız. Ancak bu tarihte bazılarınız yeni bir ilişkiye adım atabilir, beraberlikteki sorunlar çözümlenebilir.

26-31 Mayıs haftası: Bu hafta Venüs-Boğa burcunda seyrine başlayacak. Böylece her ne kadar devam eden problemlerimiz olsa da, bu geçiş sizler için rahatlatıcı olacaktır. Venüs, ikili ilişkilerde gerginliği azaltıcı, ortamı yumuşatıcıdır. İlişkisi olmayanlar açısından olumlu yönleri vardır.

YAY MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Mars geri hareketi devam ediyor. Aşk hayatımızla ilgili konular üzerinde hem sosyal ilişkilerimizi gözden geçirmeye devam ediyoruz hem de arkadaşlığı öne alıyoruz. Yeni tanışmalar gündeme geldiğinde tabii ki hemen karar vermiyoruz. Çünkü karşımızdaki insanı ve aşka bakış açısını anlamakta yarar var. Venüs bu hafta Koç burcunda seyrine başlıyor. Bu sizler açısından hem aktif hem de arzulu bir şekilde ilişkilerde bulunmanızı sağlayıcıdır. Merkür Boğa burcunda ilerlediği için, flört anlamında değil ama evlilik yönünde bir kararın çok iyi düşünülmesi gerektiğini işaret ediyor.

5-11 Mayıs haftası: Bu hafta aşk hayatımız ve ilişkilerimizde partnerimizle olan iletişimin önemi fazlalaşıyor. Konuşmak, haberleşmek, birbirinizi dinlemek, fikirlerinizi paylaşmak aranızdaki muhabbeti arttırıcı ve eğer sorunlarınız varsa, bunları da akıllıca çözmenizi sağlayıcıdır.

12-18 Mayıs haftası: Akrep burcunda oluşacak Dolunay, gizli duygularımızın, tutkularımızın yoğunluğu ve bizim kişisel anlamda bir değişime, yenilenmeye moral anlamında güçlenmeye ihtiyacımız olduğunu gösteriyor. 15 Mayıs sonrası yeni tanışmalar, birlikte yolculuklar, özgürce yaşanan aşklar gündemde yerini alıyor. Bunlar kalıcı olabilir mi? Genelde arkadaşlık safhasında kalabilir. Hafta sonunu enerjik ve aktif bir şekilde geçirebilirsiniz.

19-25 Mayıs haftası: Mars geri hareketi sona eriyor. Gerek aşk hayatımız ve gerekse sosyal ilişkiler anlamında yaşanan durgunluk yerini paylaşımlara, arkadaşlıklara, çevrenizle temasa bırakıyor. Belki çok önce karşılaştığınız ancak pek de önem vermediğiniz bir kişiyle tekrar bir araya gelmeniz mümkün. Eğer devam eden ilişkide sorunlarınız varsa, şimdi bunları dile getirerek çözebilmeniz daha kolay olacaktır.

26-31 Mayıs haftası: 28 Mayıs tarihi hem ikili ilişkiler açısından hem de aşk hayatınızla ilgili konularda yeni karar ve gelişmeleri işaret etmektedir. Uzun zamandır birlikte olan çiftler şimdi bir dönüm noktasına gelecekler. Bu beraberlik evliliğe doğru mu gitmeli yoksa herkes kendi yolunu mu tercih etmeli? Bu sorunun cevabı tabii ki aranızdaki sevgi ve muhabbete bağlıdır. Ancak şunu söylemeliyim ki, Yaylar kendilerini tatmin etmeyen, anlaşmakta güçlük çektikleri hiçbir ilişkiyi evliliğe götürmeyecekler.

OĞLAK MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Venüs-Koç burcunda ilerlemeye başlıyor ve ilişkide baskın taraf olmak istersiniz. İstekleriniz mutlaka kabul edilmeli ve üzerinize gelinmemelidir. Güven ve bağlılık sizin için çok kıymetli. Bu kriterlere uymayan bir ilişkide yokum diyerek kestirip atabilirsiniz. Ancak ben derim ki, bu kadar çabuk kestirip atmayın.

5-11 Mayıs haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda neyi istediğinizi biliyorsunuz. Sizi memnun edecek gelişmeler de yaşanacaktır. Bundan şüpheniz olmasın. Maddi ve manevi anlamda rahatlamaktan yanasınız. Doğal olarak beraberliği bu açıdan da ele alıyorsunuz. Bu zaten sizin her zamanki ölçünüzdür. Ancak 10 ve 11 Mayıs tarihlerinde birbirinizin farklılıklarına, aile yapınıza, hedeflerinize ve ilerisi adına düşündüklerinize saygı gösteriniz.

12-18 Mayıs haftası: Dolunay Oğlaklar açısından gayet önemli. Mevcut ilişkilerde partnerinizin hedefleri sizinle örtüşmeyebilir. Başka bir yön tayininde bulunabilir. Böyle durumlarda sakince düşünelim. Eğer uzun zamandır devam eden bir sorun varsa bu haftaki etkiler altında ani bir kararla ayrılmayı düşünebilirsiniz. Ancak emin olunuz, bu kararı önümüzdeki hafta tekrar gözden geçirmek zorunda kalabilirsiniz.
19-25 Mayıs haftası: Mars düz seyre geçişiyle biraz yatışırsınız. Hafta içindeki olumlu bir görünüm sanki şu son üç haftada hiçbir şey olmamış gibi düşünmenizi sağlar. Birçoğunuz için bu ilişki sorunlarının çözümü anlamında da faydalıdır.
26-31 Mayıs haftası: Venüs-Boğa burcu seyri maddi ve manevi anlamda doyuma ulaşmanızı sağlayacak. Aşk ve iş hayatında güzel gelişmelerin, kazandırıcı ortaklıkların ve rahat bir dönemin yaklaştığını gösteriyor.

KOVA MAYIS AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Aşk hayatımızla ilgili her türlü meseleyi kendi dünyamızda, yuvamız sınırları içinde ele alacağız. Dört duvarımızda aşkı yaşayacak ve tüm değer verdiğimiz kişileri gönlümüzün içinde saklayacağız. Nasıl bir aşk arzuluyoruz, mutluluk bizim için ne anlama geliyor bütün bunları gözden geçireceğiz. Orada yaşananları hiç kimsenin bilmesi mümkün değil. Mutluyuz veya hala mutluluğu arayan birisiyiz. Ancak şu var ki, iç huzurumuzu hiçbir şeyin bozmasını istemeyeceğiz. Venüs Koç burcu seyri ilişkilerde cesur yaklaşımların işaretçisidir.

5-11 Mayıs haftası: Merkür bu hafta İkizler burcunda ilerliyor. Bizi aktif, hareketli ve aşkta enerjik kılıyor. Konuşmak, bağlantılarda bulunmak, yaratıcı tarzda düşünmek mümkün. Aklımız, özel yanlarımız, farklı ve sıra dışı olmamız karşı cins üzerinde bir hayli etkili olacak. Sosyal yaşama önem vereceğiz. Bizim gibi düşünen kişilerle bir araya gelerek sohbet edeceğiz. Bizim için değerli olan sevgilimiz, çocuğumuz veya çocuk sahibi olma arzumuz yükselecek. Arkadaşlığı önemseyeceğiz. Fiziki anlamda yakışıklılık veya güzellikten ziyade, akıllı, girişken, konuşkan, aktif kişileri beğeneceğiz.

12-18 Mayıs haftası: Yine aktif bir haftaya adım atmaktayız. İletişim yine ön planda olacak. Aşk hayatımızla ilgili konularda bu hafta hızlılık çok daha yoğun olacak. Fikirleri bir hayli beğeneceğimiz bir kişiyle tanışabiliriz. Devam eden ilişkimizde partnerimizle kısa bir yolculuk keyfimizi yerine getirecek. Uzak bir şehirde oturan bir kişiyle veya yabancı uyruklu biriyle tanışabiliriz. Akrep burcunda oluşacak Dolunay, kariyer ve sosyal konumu güçlü biriyle tanışmanın işaretçisi. Eğer hayatımızda böyle biri varsa, bu kişiye olan bağlılığınız daha fazla artabilir. Onun desteği ve gücü kendinizi güvende hissetmenizi sağlar.

19-25 Mayıs haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda yine aktif bir hafta olacak. Partnerinizle iletişiminiz, birlikte paylaşımlarda bulunmanız, yolculuklar yönünde gayet olumludur. Tanışmaların çoğunluğu bir etkinlikte, internet üzerinden yazışarak gerçekleştiği gibi, bir etkinlikte karşılaşma şeklinde de gerçekleşebilir. Ayrıca bir güzel yanı, ileriye dönük tarzda gelişebilir. Eşiniz ve partneriniz sizinle ortak ilgi alanlara sahip biridir. Size de her türlü desteği verebilir. Mars geri hareketinin sona ermesiyle ilişki kurmanız kolaylaşır

26-31 Mayıs haftası: İlişkilerde bildik çevreler, hep aynı insanlarla bir arada olmak yerine, sosyal hayatta, bazı kulüp, dernek faaliyetlerine katılarak, gönüllü çalışmalarda bulunarak kendinizi gösterebilirsiniz.

BALIK MAYIS AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

1-4 Mayıs arası: Önemli bir görünüm etkisi altındayız. İkili ilişkilerde güven unsurunu gözeteceğiz. Partnerimizle olan her türlü iletişimde, açıklık ve dürüstlük ilkesini gözeteceğiz. Birbirimizin farklı düşüncelerine saygı göstermeyi bileceğiz. İlişkinin bir değerler ortaklığı olduğunu, her iki tarafın da buna göre hareket etmesi gerektiğini düşüneceğiz. Bu görünüm sizler açısından pek zorlayıcı değil. İlişkilerde karşılıklı uyumun ve kıymetlerin maddi-manevi anlamda ele alınacağı günler olacak.

5-11 Mayıs haftası: Merkür bu hafta İkizler burcunda seyrine başlayacak. İlişki evimizin yöneticisi olması nedeniyle beraberlik konularında fikirlerimizi paylaşacağımız, gerektiğinde yapıcı bir biçimde tartışarak oturtmamız gereken bir süreç. Bazılarımız için iki ayrı ilişkide tercih yapmakta zorlanma süreci de olabilir. Kimileri için, evimiz ve ailemizle alakalı konuların ev içinde bazen gerginlikle konuşulduğu zamanlar olabilir.

12-18 Mayıs haftası: Aileyle ilgili ve ilişkimizi de yakından ilgilendiren gelişmelerin bir hayli yoğun olduğu haftaya adım atıyoruz. Bu gelişmeler bir tanışmanın işaretçisi olduğu gibi iletişim, haberleşme, eş veya partnerin yakınlarıyla bir araya gelme, uzak akrabalarımızla bağlantılı hareketliliğin de göstergesidir. Birçok mesele üzerinde konuşulur, anlaşılmaya çalışılır, bazen gereksiz yere olaylar büyütülür. Bir başka şehre yerleşme, bunun üzerinde karar verme, bir meselenin halledilmesi için tarafların yan yana gelişi gibi birçok örnek sunulabilir. Dolunay-Akrep burcunda oluşacak. Bu aileyi ve kadınlarla alakalı konuları kapsamaktadır. Maddi anlamda da önem taşır.

19-25 Mayıs haftası: Bu hafta aşk hayatımız, çocuklarımız ve maddi konularda olumlu bir görünüm meydana gelecek. Bu görünüm bizim için gelişim, büyümek ve ortaklaşa hareket etmek anlamında kıymetlidir. İnsanlarla aranızda empati geliştirir. Halden, durumlardan anlarsınız. Sezgileriniz bir hayli yükselir ve zor mücadeleleri güce dönüştürebilirsiniz. Ufkunuzu geliştiren, size farklı bir pencereden hayatı ele almanızı sağlan mistik alanlarda gelişebilirsiniz.

26-31 Mayıs haftası: Yeniay İkizler burcunda oluşacak. Aşk hayatımız, çocuklarımız, aile yaşantımızla ilgili kararların işaretçisidir. Değişimler genel olarak, eğitim bilgilenme tarzı çalışmalar, hesap kitap işleri, yazmak, okumak, söyleşmek, bilgilendirmek ve bilgi sahibi olmak, başka bir çevreye yerleşmek gibi alanlarda gerçekleşir. Merkür-Yengeç burcunda seyrine başladığında aşk hayatınız, çocuklar, ailevi konularda gelişmeler yaşanmaya başlar. Yeniayda verilen kararları yürürlüğe koyabilirsiniz.


KOÇ HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: İlişkilerde ruhsal ve tensel çekim bir hayli güçlü. Birlikte özel paylaşımlarda bulunabilir, sözlerinizle, tavırlarınızla birbirinize ne kadar önem verdiğinizi hissettirebilirsiniz. Bekar Koçlar için bu hafta yeni biriyle tanışmak mümkün olacak. İletişim veya bir yolculukta karşılaşacağınız bir kişi dikkatinizi çekebilir. Fanteziler bir hayli güçlü. Ancak güven de çok önemli. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek.

9-15 Haziran haftası: Aşkta güvence, paylaşım, eşit haklar, ortaklaşa hareket etmek ve güç birliğinde bulunmak çok önemli. Hafta boyunca etkin görünümler altındayız. Öncelikle ilişkide bulunduğumuz kişinin iş ve mali durumuna bir bakmak lazım. Güven vermiyorsa içtenlik yoksa ve basit hareketler söz konusu olduğunda geri çekileceğiz. 14 Haziran tarihi bu açıdan biraz zorlayıcı geçebilir. İlişkideki dengeler bozulabilir.

16-22 Haziran haftası: Güneş bu hafta Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Aşk hayatımızı ilgilendiren her konuda güven, teminat, ılımlı davranışlar bekleyeceğiz. Bir yuvamız olsun, çocuklarımızla mutlu bir hayat sürelim, huzur bulalım. İşte bunlar hem ailevi hem de özel dünyamızda karşımıza çıkabilecek kişiden veya şu anda beraber olduğumuz kişiden beklentimiz olacak. Ancak Merkür 17-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Söylenene, söylediklerimize dikkat edelim.

23-29 Haziran haftası: 23 Haziran tarihinde Venüs-İkizler burcunda ilerleyecek. Merkür geri hareketini göz önüne alınca, daha önce buluştuğumuz kişiyle tekrar bir araya gelebiliriz. İletişim önemli. Muhabbet etmek, şöyle dışarı çıkmak, biraz gezmek isteyeceğiz. Tanıştığımız kişinin veya sevgilimizin aktif, bilgili, neşeli biri olmasını isteyeceğiz. 25 Haziran tarihinde ikili ilişkilerde bir yandan hakimiyetçi tavırlar diğer yandan taviz vermeye dönük hareketler gözlemlenir. Bir anda kararlar verilir, sonra vazgeçilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, aile içindeki birlik ve beraberliğe verilen önemi işaret eder.

BOĞA HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Venüs burcunuz üzerinde ve siz bir hayli çekici kılıyor. Karşı cins üzerinde etkiniz yüksek olacak. Fiziksel ve ruhsal anlamda kendinizi iyi hissedeceğiniz bir haftaya adım atıyorsunuz. Sosyal ilişkileriniz güçlü ve yeni insanlarla tanışabilir, arkadaşlarınızla hoşça vakit geçirebilirsiniz. 4 Haziran gecesi gayet olumlu. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Yakın çevrenizle ilgili konular üzerinde hassas düşüneceğiz. Geçmiş meseleleri bir daha gözden geçireceğiz.

9-15 Haziran haftası: Haftanın ilk günü olumlu gözüküyor. Venüs desteğiyle dürüst, güvenilir insanlarla karşılaşırsınız. İlişkinizle alakalı konular üzerinde düşünürsünüz. Yapıcı davranırsınız. 13 Haziran tarihi ikili ilişkilerde test zamanıdır. Güven ve huzuru önemsersiniz. Karşı tarafın da kırıcı davranmadan, eğer problem varsa çözüm bulmasını beklersiniz. İleriye yönelik hedefler koymaktan yanasınız. Uzun zamandır birlikte olan çiftler bu tarihteki gerginliğin üstesinden kolayca gelirler. Ancak inatlaşan çiftlerin dikkatli olmasında yarar var.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Aşk hayatımızla ilgili konularda değerlerimizi, kriterlerimizi, seçeneklerimizi tekrar gözden geçirmemizde yarar var. Bu gerileme, bizim için şu andaki mevcut ilişkimizdeki iletişimi ve sağlamlığı tespit etmemizde yararlıdır. Venüs burcumuzda ilerlediği için, bizi güçlendiriyor. Böylece yaş tahtaya ayak basmamış olacağız. Güneş-Yengeç burcunda bu hafta seyrine başlıyor. Yakın çevremizde bulunan kardeşlerimizle, ailemizle ve can bildiğimiz kişilerle yakından ilgileneceğiz.

23-29 Haziran haftası: Bu hafta fiziksel, duygusal ve finansal konularda ilişkinin sizi tatmin etmesi gerekiyor. Her açıdan duruma bakıyorsunuz. Bu da yine sağlam düşünen biri olduğunuz için gayet doğal. Yeniay-Yengeç burcunda oluşacak. Aile olma, güvenli bir yaşam sürme, duyarlılık, çevresel ilişkiler, değerli bulduğunuz her şeye sahip çıkacak, başkalarının da bunlara önem vermesini bekleyeceksiniz. 27 ve 29 Haziran olumlu. Ancak iş ilişkilerinde 25 Haziran tarihi zorlayıcıdır.

İKİZLER HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda hem dikkatli olmanızı gerektiren hem de olumlu yönde etkileyici enerjiler var. Eğer yeni biriyle tanışırsak, onun duruşundan etkileniriz ve güzel zaman geçiririz. Fakat yine de çok güvenmeyin derim. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. İlişkilerimizde güven unsurunu gözetelim. İlişkisi uzun süredir devam edenler hoş ve fantezilerin güçlü olduğu bir hafta geçirebilirler.

9-15 Haziran haftası: Haftanın neredeyse tüm görünümleri ve Dolunay, ilişki konularında da dikkatli olmayı gerektiriyor. Karşıt burcunuzda 13 Haziran tarihinde gerçekleşecek bu yansıma içtenlikten yoksun, abartılı tepkilerde bulunmaya açık, çelişki ve çatışmalarla dolu, fikirsel anlaşmazlıkların çokça yaşandığı ilişkileri tehlikeye sokar. Bir taraf huzur diye tuttururken, diğer taraf baskı, kıskançlık veya çözümsüzlük peşindeyse işiniz bu hafta epey zor demektir.

16-22 Haziran haftası: Aşk hayatınızla ilgili konularda iç huzurunuzu bozan ve sizin kriterlerinize uymayan durumları tekrar bir gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Çünkü üstünü örttüğünüz, gizlemek zorunda kaldığınız, kendi dünyanız sınırları içinde yaşadığınız her türlü sıkıntı, güzellik vb. duyguların analiz edilmesi gerekiyor. İleride yaşanması muhtemel olan artı ve eksiler tespit edilirse, yanlışa düşmemiş, doğruya yönelmiş oluruz. Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında burcunuzda geri harekette olacak. Aşk hayatınızı birebir ilgilendiren meseleleri çok iyi düşünmek lazım. Ani kararlardan kaçınınız.

23-29 Haziran haftası: 23 Haziran tarihinde Venüs burcunuzda ilerliyor. Bu iyi gibi durabilir. Ancak Merkür geri hareketi devam etmekte. Bu hafta aşkta hızlı gelişmelerin işaretçisi. Sosyal hayatın birebir içinde olmak isteyeceksiniz. Bu aynı anda iki kişiyle tanışmak, iki ilişkiyi sürdürmek veya biriyle sorununuz varsa, başkasıyla olup kafanızı rahatlatmak gibi.

YENGEÇ HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Bu haftayı sevdiğimiz dostlarımızla bir araya gelerek, güzel ortamlarda bulunarak değerlendirebiliriz. Huzur, ılımlı yöndeki paylaşımlar bizi rahatlatıcı olacaktır. Genelde çok kalabalık, gürültülü yerleri tercih etmeyiz. Çünkü Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde burcunuzda geri hareketine başlıyor. Sorunları bazen halledilir diyerek geçiştiririz bazen de birçok mesele aklımıza takılır, bir türlü işin içinden çıkamayız. Bir daha dönüp olan bitene bakalım.

9-15 Haziran haftası: Haftanın ilk etkili görünümü 9 Haziran tarihinde gerçekleşecek. İlerisi adına ilişkimizi ilgilendiren konular üzerinde sakin bir şekilde düşüneceğiz. Partnerin de baskıcı tutumundan mutlaka kaçınması gerekecek. Herkesle anlaşırken, birbirinizle anlaşamıyor olmak garip değil mi? Haftanın tüm burçlar açısından en etkili tarihi 13 Haziran. Bu tarihte size zevk veren, rahatlatan, huzurlu kılan kişi ve aktivitelere daha fazla önem vermek, hayatı güzel yanlarıyla hissetmek istiyorsunuz. Ancak iş, sağlık ve ilişki konularında bir mucize lazım diyeceksiniz. Dolunay, abartılı hareketlerin, konuşmaların bir işe yaramayacağını işaret ediyor. Gerginlikler en çok yuva ve ilişki konularında etkili oluyor.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Ailevi, yuvanız, çocuklarınız ve duygu dünyanızı ilgilendiren konuları çok fazla irdeleyebilirsiniz. Her meseleyi iki yönlü düşünür fakat uygulamaya gelince hangisi doğru veya yanlış karıştırabilirsiniz. Zihinsel anlamda rahatlamak için, düşüncelerinizi gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Birilerinin size karşı olduğunu, yanlış düşünceler beslediğini, hakkınızda konuşulduğunu düşünürsünüz. Ancak bunlar doğru veya yanlış mı, yoksa sadece sizin bir varsayımınız mı? Bunları çok iyi incelemek, gözünüzle görmedikçe, kulağınızla duymadıkça inanmamalısınız.

23-29 Haziran haftası: Venüs İkizler burcunda seyrine başlıyor. Hem yüzeysel hem derinlikli bir şekilde ilişkileri gözden geçirmek zor olabilir. İkilem içinde, hangi şekilde düşünmek gerektiğini bilemezseniz, kendinizi bir hayli yorarsınız. Öncelikle kışkırtmalara, gereksiz konuşmalara, birilerinin dolduruşuna gelerek, sürekli olayları deşeleyerek hareket etmeyiniz. İçsel bütünlük çok önemli. Bunun sağlanması için laftan sözden uzak durmalısınız. Çalışmak, bilgilenmek, ilgilendiğiniz alanlarda kendinizi geliştirmek varken, birilerine kafanızı takmayınız. 27 Haziran tarihinde burcunuzda oluşacak Yeniay, kendinize yeni hedefler belirlemenizi sağlayıcıdır. 29 Haziran tarihinde özellikle ilişkilerde bilinçli olmakta yarar var.

ASLAN HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 6 Haziran tarihinde aşk hayatımızla ilgili konularda olumlu, Güneş-İkizler burcunda, gezip görmek, konuşmak, bağlantı kurmak, fikirlerimizi paylaşmak, kısa geziler, yaz tatili için planlamalarda bulunmak isteyebiliriz. Ancak Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Ertelemeler olabilir.

9-15 Haziran haftası: Bu haftaki görünümler ve Dolunay, tüm burçlar için dikkat edilmesi gereken noktaların işaretçisidir. Aşk açısından ben çok da zorlayıcı bulmuyorum. Bilakis bir tanışmanın, fikirsel anlamda anlaşmanın, bir arkadaşlığın, aşkta hayatın anlamını fark edeceğiniz bir ilişkinin belirleyicisi olabilir. Devam eden birliktelikte yüzeysel düşünmeyip, birbirinizin düşüncelerine saygı duyuyorsanız pekala güzel bir hafta geçirebilir. İş ve maddi konularda ise dikkatli olmak gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek ve sizler ailevi konular, duygusal yaşam, ruhsal gelişim, güven duygusu, hayatın içinde yaşanan her türlü gelişimi sağlıklı bir şekilde düzenlemek, verimli hale getirmek yönünde ele almalısınız. Koruduğumuz ne olursa olsun, öncelikle bizim kendimizle olan temasımız kıymetlidir. Siz kendi içinizde sürekli bir şeyleri dert ediniyor, kimseyle paylaşmıyor ve içinize atıyorsanız, bu tarih itibariyle kuruntu ve endişeleriniz artar. Onun için lütfen ruhunuzu serbest bırakın, geçmişi deşmeyin, hassasiyetin dozunu iyi ayarlayın, akışta kalın.

23-29 Haziran haftası: 23 Haziran tarihindeki Venüs-İkizler geçişi ilişkiniz başta olmak üzere arkadaşlıklar, sosyal hayat, kariyer yaşamı gibi geniş alanda kolayca yön değiştirmenize neden olabilir. Biriyle beraberliğiniz sürerken, diğer bir kişi de ilginizi çekebilir. Ancak bu geçici bir arkadaşlık, yazışmak, konuşmak anlamındadır. Bu dönemde Merkür gerilediği için, kişisel anlamdaki kararlarımızı mutlaka akıllıca ele almamız lazım. Günü birlik arkadaşlıklar tamam ancak uzun süreli bir ilişki için mevcut enerjiler çok olumlu değil.

BAŞAK HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Eğer yeni biriyle tanışmışsak, ondan etkilenmemiz mümkün. Görüşleri, tavırları, aklı başında hareketleri ve sağlamlığı ile dikkatimizi bir hayli çekecektir. Uzun zamandır ilişkisi olanlar, bu hafta romantik ve huzurlu ortamlarda bir arada olmaktan mutluluk duyacaklardır. Bu anlamda 4 Haziran günü ve gecesi daha olumlu gözükmekte. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında güven unsurunu mutlaka gözeteceğiz.

9-15 Haziran haftası: Merkür geri hareketi nedeniyle, eğer ilişkimizde sorunlar varsa, lütfen oturup iyice bir düşünelim. 13 Haziran tarihinde önceden kararlaştırılmış yolculuklar iptal edilebilir. Maddi bir zorluk veya bazı meselelerin kafanızı kurcalaması bunda etkendir. Çevremizdeki insanlara bu hafta güvenmekte zorlanacağız. Ailevi konularda etkili olacak Dolunay, genelde gereksiz meselelerin büyütüleceğinin işaretçisi olabilir. Hoşgörülü olmakta yarar var. Ailenizle ilgili konulara dikkat ediniz.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihindeki görünüm rahatlatıcı ve güzellikleri kendinize kolayca çekebilmenizi sağlayıcıdır. Hem yakınlarınızla hem de düşünceleri, yolu aynı olan insanlarla olumlu bağlantılarda, sevgi alışverişinde bulunabilirsiniz. 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu da eski dostlarımızla teması, can bildiğimiz insanlarla olan muhabbetimizi ve güven içinde yaşamanın kıymetini bize hatırlatıyor.

23-29 Haziran haftası: 29 Haziran tarihi hayli ilginç. Sanki kafamızı karıştıran bir ilişki yüzünden ne yönde karar vermemiz gerektiğini bilemiyoruz. Bir yandan duyarlıyız, kaybetmek istemiyoruz, diğer taraftan kendi kendimize engel koyuyor bu iş olmaz diyoruz. Kafamızda onlarca düşünce var. Parasal ve iş konuları bizi öylesine etkiliyor ki, belki de bu yüzden ilişki anlamında tutarlı ve dengeli davranmakta zorlanıyoruz.

TERAZİ HAZİRAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 6 Haziran tarihi yeni bir yakınlaşmanın işaretçisi. Bu kişiyle yazışarak, telefonlaşarak paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Bir araya gelebilirsiniz. Evlilik tarzı konularda tam olarak güvenmemiz zor olabilir. İlişkimiz devam ediyorsa, partnerimizle bu tarihte bazı meseleler üzerinde konuşabiliriz. Fikir paylaşımında bulunabiliriz. Birbiriniz üzerinde baskı kurmadan, özgürlüklerinize saygı duyarak iletişimin önemi büyük. Kısa geziler hoşunuza gidecektir. Fakat Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu aradaki süreçte güven olgusunu mutlaka ön planda tutalım.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar olarak zorlayıcı bir haftaya adım atıyoruz. Öncelikle ailevi ilişkilerde veya iç dünyanızda yaşanan bir takım problemleri büyüterek içinden çıkılmaz hale getirmemek lazım. Bilakis birlikte çözüm bulunmalı, bu krizler aşılmalıdır. Bu hafta finansal iletişim veya bir takım sebeplerle beraberliklerde sorunlar çıkabilir. Sadakat, güven, sevgi ve huzur ilkesine dayalı olmayan aile veya ilişki birliği bozulabilir. Dikkatli olmakta yarar var. Dolunay, uzak yakın akrabalarla olan sorunlar, eğitim veya ticari konularda yaşanan sıkıntılar, fikirsel anlaşmazlıkların ortaya çıkabileceği zamanı gösteriyor. Oysaki bu Dolunayda kardeşler, aile, akraba ve eş ile olan problemlere eğilip güzelce anlaşmaya çalışılsa pürüzler ortadan kalkabilir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Sizler bu süreçte tanıştığınız insanlar hakkında hemen karar vermeyiniz. Tanımaya, bilgilenmeye, araştırmaya önem vererek, görüşlerini, tavırlarını, fikirlerini dikkatli inceleyerek tespitte bulunmaya çalışınız. Kimdir, neyin nesidir bir bakalım. Yaşamı ele alış şekli, ahlaki anlayış, aile yapısı, gelenek ve görenekler ve dil farklılıklarına saygı gösterelim.

23-29 Haziran haftası: İlişkilerde test haftası diyebiliriz. Görünümlerin bir çoğu, ilişkisine renk katabilen, arkadaşlık yönünü besleyen, birbirine baskı uygulamayan çiftlerin bu testi geçeceğini gösteriyor. İlişkisi olmayanlar için sorun görmüyorum. Çünkü karşı cinsle olan bağlantılarda kişiler birbirlerini ilginç bularak arkadaşlık yapabilirler. Problemli çiftler açısından sen ve ben dengesinin her an bozulması mümkün. Venüs bu hafta ikizlerde seyrine başlıyor. Kolayca arkadaşlık kurabiliriz, eski ilişkime geri mi dönsem yoksa yeni biriyle olsam diye düşüneceğiz. Merkür gerilediği için, bize düşen gerçekçi olmak.

AKREP HAZİRAN AYI- AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: 4 Haziran tarihini olumlu buluyorum. Partnerinizle romantik bir gece için emrinize amade enerjiniz var. Birbirinizle güzelce anlaşabilirsiniz. Ayrıca dışarıda bir yemek yiyebilir, sinemaya gidebilirsiniz. Evde de hoş bir ortam yaratabilirsiniz. Sevgiliniz veya eşiniz size karşı daha ilgili davranır. Yeni tanışanlar için de haftanın hoş bir günü olarak dikkat çekiyor. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Güvenli değil mi diye bir düşünmemiz gerekiyor.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar için önemli bir haftaya adım atıyoruz. Burada önemli olan, yapıcı ve sahiplenici şekilde hareket edilmesidir. Temeli sağlam olan beraberliklerin güçlenmesi mümkünken, anlaşmazlık yaşayan çiftlerin aralarındaki gerilim artabilir. Yanlış ve doğru olanların kefede tartıma zamanıdır. Kişisel farklılıkları, bir bütünün yarısıyız şeklinde ele alabilirseniz, almaya gönüllüyseniz, problemleri düzeltilmesi gereken unsurlar olarak görebilirseniz bu haftayı güçlenmiş bir şekilde bitirirsiniz. Karşılıklı inatlaşmalar, sürekli bir şeyleri kurcalanması stres yaratıcıdır ve bir işe de yaramaz.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihindeki görünüm, ilişkimizde huzur ve güvenin yükselmesini ve aramızdaki sorunları ılımlı bir şekilde ele almamızı sağlayacaktır. 21 Haziran tarihinde Güneş-Yengeç burcunda ilerleyecek. Birbirimizin görüşlerine saygı duymamız ve ailevi değerlerine, aradaki farklılıklara ılımlı bir şekilde yaşlaşmamız gerekecek. Daha çok bağlanacağız, sevdiklerimizi koruyacağız. Onların yanında olmak isteyeceğiz.

23-29 Haziran haftası: Bu haftanın en etkin tarihi 29 Haziran. Bir yanıyla bizi rahatlatan, olumlu yönde güven duymamızı sağlayan gelişmeler, diğer taraftan ilişkimizde hala yerli yerine oturmayan iletişim sorunları yine kendini hatırlatacak. Kafamız karışacak. Gönlümüz sürdürmekten yana ancak bu dengesiz ilişkinin canımızı bir hayli sıktığı da aşikar.

YAY HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Haftanın en hoş ve olumlu hatta heyecan verici günü 6 Haziran. Partnerinize sürpriz yapabilirsiniz. O da hoşunuza gideceğiniz güzel bir haber verebilir. Birlikte sohbet etmek, gezmek, birbirinize güzel sözler söylemek günüdür. Bazılarınız ani bir evlilik kararı bile verebilir. Ayrılanlar birbirlerini ararlar ve konuşmaya karar verirler. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. İlişkilerde güven unsurunu mutlaka gözetelim.

9-15 Haziran haftası: Hem ilişki hem iş hayatı ve hem de parasal konularda son derece önemli bir haftadayız. 13 Haziran tarihinde sizin burcunuz üzerinde oluşacak Dolunayın önemi, partneriniz ve sizin düşünceleriniz, değer yargılarınız, inancınız, ailevi yapınız, hayatı ele alış biçiminiz,, bu ilişkiye verdiğiniz öneme göre anlam bulacaktır. Bir bütünün ayrı parçaları olduğunuz gerçeğinin farkında bir ilişkiniz varsa, tabii ki bu Dolunayda sorun çıkmaz ve farklılıklar sizi birbirinize daha fazla yaklaştırır. Tam tersi durumda ise, hoşgörüsüzlük, abartı ve çatışmalar uzaklaşmaya sebep olabilir. Dış veya iç nedenlerle bu Dolunay ilişkinin test edilmesi demektir.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Mevcut ilişkimizi, evlilik veya boşanma kararımızı, ilişkide önemsediğimiz hususları gözden geçireceğiz. İletişim bir müddet aynı meseleler üzerinde yoğunlaşabilir. Diyelim ki, ayrılmak üzereydiniz. Bu karar beklemeye alınır. Evlenmek istiyordunuz. Şimdi tekrar düşüneceksiniz. Karşınıza çıkan kişiyi inceleyecek, tercihlerinize uygunluğuna bakacaksınız. Belki çok önce ayrılmıştınız. Şimdi bir yöneliş söz konusu olabilir. Bütün bu incelemeler 13 Temmuz tarihine kadar devam edecektir.

23-29 Haziran haftası: İlişkideki paylaşımı bir yanıyla uyumlu diğer yanıyla fikirsel anlaşmazlıklara davetiye çıkartabilecek Venüs-İkizler burcu seyri, 23 Haziranda başlıyor. Merkür geri hareketi devam ediyor. Bu ikisi, hem beraberliğin mantıklı bir şekilde analizini yapmak hem de konuşarak, birbirinizi anlamak yönünde kıymetli. 29 Haziran tarihinde özellikle ilişkide paylaşımlar gelgitli olabilir. Her iki tarafın da çok tutarlı ve dengeli davranması gerekir. Sosyal hayatta arkadaşlıklar kolayca kurulur. Fakat bireysel anlamda herkes kendine göre davrandığı için, bir elmanın iki yarısı olduğumuz gerçeği göz ardı edilebilir.

OĞLAK HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Venüs’ün hafta boyunca aydınlatacağı kişilerden birisi olarak, 4 Haziran tarihini olumlu buluyorum. Aşk hayatınızda hoş paylaşımların, nazik, uyumlu, şefkatli yaklaşımların ruhunuzu huzurlandıracağı bugün, kendinizi şımartın. Sevdiğinize ve kendinize minik bir hediye verin. Birbirinize güzel sözler fısıldayın. Bekar oğlaklardan birisi iseniz, böyle bir günde her an güzel bir teklifle karşılaşabilirsiniz. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. İkili ilişkilerde mutlaka güven unsurunu öne alarak düşünmemiz gerekiyor.

9-15 Haziran haftası: Hafta başında olumlu bir görünüm var. 9 Haziran tarihinde gerçekleşecek. Aşk hayatınızı güçlendirici, huzur ve sevgiyi temin edici, maddi ve manevi anlamda da kendinizi güçlü hissetmenizi sağlayıcıdır. Çocuklarınızla ilgili konularda da olumludur.

16-22 Haziran haftası: 18 Haziran tarihinde flört veya evlilik türü ilişkilerde güven, huzur, sevgi birliği içinde hareket edebilmek mümkün gözüküyor. Ayrıca duygusal hayatımızı tekrar bir analiz etmek, neleri çok fazla dert etmekteyiz veya neler sorun çıkarıyor, yolunda gitmeyen bir durum var mı, bunlara bir bakmamızda yarar var. 21 Haziran tarihinde Güneş Yengeç burcunda ilişki evinizde etkili olacak. Bu geçiş, partnerin duygu dünyası, ilişkiye verdiği değer, ailevi yapısı ve beklentilerini davranışlarıyla bize hissettirdiği dönem olacaktır.

23-29 Haziran haftası: İlişkilerde gayet önemli bir haftadayız. Hassasiyetle ele aldığımız, ancak güven unsurunu bir hayli göz önünde tuttuğumuz bu beraberlikte tutarsızlık, dengesizlik bizi yoruyor. Evet, bir ilişki yaşanıyor fakat büyümüyor, yerinde sayıyor. Bu da bizi yoruyor. Her taraftan mücadele içindeyiz. Yengeç burcundaki Yeniay, bu beraberliğin duygusal ve kişisel tatminkarlık açısından ne durumda olduğunu gözlem altına almamızı sağlayacak. Ben ve sen, birbirimizin yaşamında ne anlam ifade ediyoruz? İşte bunu bilmek isteyeceğiz. İki hafta boyunca sakin olmakta yarar var.

KOVA HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Haftanın en olumlu günü 6 Haziran. Hem iletişim açısında hem de heyecan verici, değişik ve sıra dışı paylaşımlar anlamında güzel bir gün ve geceyi işaret ediyor. Biriyle tanışma olasılığımızın, hızlı gelişmelerin, aktivitenin ve sohbetlerin bir hayli etkili olduğu tarih. Eğer yeni bir buluşma düşünüyorsanız buyurun size özel bir gün. Bir kutlama yapmak istiyorsanız, yine bu tarihi ajandanıza işaretleyebilirsiniz. Sadece ikili ilişkilerle kalmıyor. Çocuklarınız, arkadaşlarınızla da bu tarihte güzel paylaşımlarda bulunabilirsiniz. Toplantılar, grup aktiviteleri yönünden de olumludur. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Aşk hayatımızı ilgilendiren konularda dikkatlice düşünmek gerekiyor. Bir şey kafamızı karıştırıyorsa, dönüp bir daha bakmak lazım.

9-15 Haziran haftası: Bu hafta hepimiz için dikkate alınması gereken noktalar bulunmakta. Sizler açısından, güvenli bir yaşam, aile içindeki dayanışma, huzurlu iş veya ev hayatı, parasal açıdan rahat etme gibi olgular çok kıymeti. Sizi güçlendiren, farkındalık yaratan, olumlu düşünmenizi sağlayan ruhsal çalışmalara ilgi duyabilirsiniz. Bu çalışmaları bir işe ve kariyere dönüştürmek de mümkün. Ancak lütfen geri harekette olduğumuzu unutmayalım. İş konularında her şeyi gözlem altına alalım.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. İletişim biçimimizi gözden geçirmemiz gerekiyor. Biz karşı cins ile veya genelde insanlarla nasıl konuşmaktayız. Sevgilimize hitap şeklimiz, onunla sohbetimiz, birbirimizin düşüncelerine verdiğimiz değer ve önem tümüyle ele alınmalıdır. Çocuklarımızla alakalı konular da aynı şekilde gözden geçirilmelidir. Karşılıklı fikir alışverişlerinde bulunmalı, tartışmaktan kaçınılmalıdır. Tutamayacağımız sözler vermek daha sonra problem oluşturabilir.

2**3-29 Haziran haftası:** Venüs-İkizler burcunda 23 Haziranda seyrine başlayacak. Uyumu gözettiğimiz kadar, fikirsel anlamda paylaşımları da önemseyeceğiz. Sadece güzellik, yakışıklılık bize yetmeyecek. Aklımıza da hitap edebilmeli diye düşüneceğiz. Merkür geri harekette olduğundan, belki kafaca anlaşamadığımız ancak fiziksel anlamda bizi etkileyen kişi ile, farklı düşünceleri olan eğlenceli biri arasında tercih yapmakta zorlanabiliriz.

BALIK HAZİRAN AYI-AŞK ve İLİŞKİLER

2-8 Haziran haftası: Hafta boyunca olumlu anlamda denilebilecek tek tarihi 4 Haziran. Yakın çevre ilişkileri ve sağlam dostluklar kurabilme yönünden de bu tarih faydalıdır. Sevginizi duruşunuz, güvenilir tavırlarınız, abartmadan, sakin ve ılımlı şekilde sözcükleri seçişiniz karşınızdaki kişiyi etkileyicidir. Bu tarihte romantik karşılaşmalar, jestler, fanteziler ön plandadır. Merkür 7-17 Haziran tarihlerinde Yengeçte gerileyecek. Bu tarihler arasında ilişki meselelerine odaklanmalı, güven unsurunu göz ardı etmeden düşünmeliyiz.

9-15 Haziran haftası: Tüm burçlar açısından etkin görünümlere ev sahipliği yapan bir haftaya adım atıyoruz. 9 Haziran tarihinde maddi ve manevi anlamda güven duygunuz yerindedir. Hayattan, ilişkilerden, arkadaşlıklardan zevk alırsınız. Uyum ve güzelliği fazlasıyla önemsersiniz. Çevrenizdeki kişiler de sizin güvenilir ve dürüst bir kişi olduğunuzu düşünürler. Venüs-Boğa burcunda sizi destekleyicidir. Ancak Merkür geri hareketinde, dikkatli düşünmek gerekiyor.

16-22 Haziran haftası: Merkür 17 Haziran-1 Temmuz arasında İkizler burcuna gerileyecek. Yeni başlayan veya uzun süredir devam eden ilişkilerde, evliliklerde iletişimin tekrar gözden geçirilme zamanıdır. Bir evde huzur son derece önemlidir. Birbirinizden farklı düşünüyor olabilirsiniz. Ancak çatışarak, dinlemeyerek, konuşmasını bilmeyerek nasıl mutlu olabilirsiniz? 1Temmuz tarihine kadar özellikle evli ve çocuk sahibi olan çiftlerin, daha dikkatli olmaları, iyi bir örnek oluşturmaya gayret etmeleri lazım. Birlikte yaşamak isteyenler de, acele etmemeli, ortak yaşamın artı ve eksilerini gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelidirler.

23-29 Haziran haftası: Kendi dünyamızda, evimiz içinde birlikte olduğumuz kişiyle konuşmaya, onu anlamaya ve kendimizi de ifade etmeye çalışacağız. Kendi fikrimizi önemseyeceğiz. Ailemizle bir araya geleceğiz. Onlarla ortaklaşa bir konu üzerinde duracağız. Merkür de geri harekette olduğundan, bu sohbetler hep aynı mesele üzerinde yoğunlaşabilir.


KOÇ TEMMUZ AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: İlişkide her iki tarafın da akıllıca düşünerek, dürüst bir şekilde konuşmalarında fayda var. Ancak bu şekilde ilişkide dengeler yerine oturur ve gelişim sağlanır. 4 Temmuz tarihinde beraberliği zorlayan, anlaşmazlığa yol açan sert bir görünüm oluşacak. Bütün değerlerinizi hassasiyetle koruma altına alacaksınız. İlkelerinize uymayan bir kişiyle anlaşmanız mümkün değil. Bu sert duruşunuz karşı cinsle aranızda sorun oluşturur. Sert ve itici bulunabilirsiniz.

7-13 Temmuz haftası: İlişki anlamında olumlu enerjilerle haftaya başlayacağız. Özellikle ciddi ve uzun süreli ilişkiler kurulabilir. Sağlam temelli olanlar güçlenir. İleriye yönelik kararlar alınır. Kısa süreli olup, flört ilişkilerine pek önem verilmeyecektir. Bu yönde arkadaşlıklardan ziyade evliliğe dönüşebilecek beraberlikler önemsenecektir.

14-20 Temmuz haftası: Bu haftaki enerjiler oldukça etkileyici. Bir yanıyla ilişkilerde aktif olmak isterken aslında bir taraftan da uyumdan yanayız. Hani şu istemem yan cebime koy misali. Evlilik, doğru bir insan çıktığında tabii ki istediğimiz bir şey. Ancak bu zamanda oldukça zor diye düşünüyoruz. Evli olanlar ise, sorunlarını bazen tartışarak çözmeye çalışsalar da, biliyorlar ki başka biriyle olsalardı farklı bir şey olmayacaktı. 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek. Ağustos 2015 dek sürecek. Bir yanıyla gelişim, büyüme, verimlilik, keşif dönemi olan bu süreçte özel biri olduğumuzu ve bizimle olmanın karşı cins için şans anlamına geldiğini düşüneceğiz. Zevkli olan her şeyi denemek, görmek, yaşamaktan yana olacağız.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek ve aşk hayatınızla ilgili konularda olumlu gelişmelere, zevkli paylaşımlara işaret olacak. Hem kendinizi güçlü bir şekilde ifade edeceksiniz hem de karşı cins üzerinde etkiniz yüksek olacak. Çocuklarınızla ilişkiniz güçlenecek veya onlarla olan bağlantınız olumlu yönde gelişecektir. 24 Temmuz tarihinde yeni tanışmalar ve oldukça etkileyici karşılaşmalar gerçekleşir. Aşk hayatımızın merkez sahnesinde yer alır. 27 Temmuz tarihinde Yeniay-Aslan burcunda gerçekleşecek. Bu da son derece olumlu bir enerjidir. Aşk hayatımızla ilgili konularda alınan kararların, gelişmelerin işaretçisidir.

BOĞA TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Daha önceki meseleleri şimdi hem akıllıca hem de sağlamlık ilkesi içinde değerlendireceğiz. Sağlıklı ve gelişen bir ilişkiden yanayız. Ancak her bildiğimizin de doğru olduğunu düşünerek hiç kimse üzerinde baskı kuramayız. 4 Temmuz tarihinde kendimizi baskın şekilde ifade etmeye çalışabiliriz. Bu da çevremizle olan ilişkimizde sıkıntılı durumlara yol açabilir.

7-13 Temmuz haftası: 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Aşk evimizin yöneticisi olduğundan hem mantıklı bir şekilde aşkı ele alacağız. Ancak çoğunlukla hassas ve duygusal yönden etkilenmeye açığız. Aşkta kafaca anlaşmak kadar bizim için duygular çok daha önemli olacak. Güvendiğimiz ilişkimizi sürdüreceğiz. Karşımıza yeni birisi çıktığında onu hem duyarlı bir şekilde dinleyeceğiz hem de kafamıza uyup uymadığına bakacağız. Geçtiğimiz aylarda aramız bozulan kişiyle tekrar bir araya gelip konuşabiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Jüpiter, Ağustos 2015 tarihine kadar etkili olacak. Evimizi, ailemizi büyütme, eğitime ev içinde özel önem verme, sanatla alakalı bir ofis açma, ev içinde kendimizi geliştirme, aile içinde takdir görme, büyük bir aileye sahip olma, aileye destek olma, onları bir çatı altında toplama gibi birçok etkileri olacaktır. Ancak bunları canı gönülden yapmalısınız. 19 Temmuz tarihinde çocuklarımız, yakınlarımızla bir araya gelmek, hasret gidermek isteyeceğiz. Bu amaçla kısa yolculuklar yapabiliriz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde aşkta hem güven hem de sağlamlık olgularını gözden geçireceğiz. İlişkimizde iletişim ne durumda, biz bu beraberlikte nelere değer veriyoruz neleri ciddiye alıyoruz? Nasıl konuşuyoruz, neler düşünüyoruz? Fikirlerimiz birbirinden farklı oluşunun bize bir katkısı var mı yoksa tartışmalara zemin hazırlayıcı bir durum mu. İşte gerçekçi bir şekilde bunlara bakmak, tespitlerde bulunmak lazım. Açıklık ve dürüstlük çok önemli. 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Ev ve ailevi konularda kendi isteklerimize önem vereceğiz. 26 Temmuz tarihinde ilişki evimizde etkili olacak Mars-Akrep geçişinde, ilişkimizde partnerin baskın eğilimi, hakimiyeti elinde bulundurmak isteyişi problemlere yol açabilir. Bu durum ilişki için çok önemli bir test zamanıdır. Güçlü olan beraberliklerde ortak hedefler belirlenir. Problemli olanlarda ise, ayrılığa neden olabilir. 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, aşk hayatımızla ilgili yeni kararların gelişimlerin simgesidir.

İKİZLER TEMMUZ AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle hem kendimizi gayet güçlü bir şekilde ifade edeceğiz hem de aşk hayatımızla ilgili konularda olumlu bir haftaya adım atacağız. İlerisi adına düşünebiliriz, ortaklaşa hareket edebiliriz, ikna kabiliyetimizle karşı cins üzerinde etkili olabiliriz.

7-13 Temmuz haftası: Sürpriz aşklar, keyifli tanışmaların görüleceği bir haftaya adım atıyoruz. Gayet hoş, hızlı başlayan, kafamıza uyan arkadaşlarımızla bir araya gelebiliriz. Bir arkadaşlık çok ciddi boyutlara ulaşabilir. Aşkta gayet keyifli bir haftaya adım atmaktasınız.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta ortaklaşa hareket etmek ve birlikte gelişmek arzusunda olacağız. Uyum içinde olmak bizim için önemli olacak. İlişki insanın bir başka kişiyle ortak hedefler belirlemesidir diye düşüneceğiz. Aşkın meyvesi çocuktur diye içimizden geçireceğiz. Bu isteklerimizi veya düşüncelerimizi kabul ettirmekten yana davranacağız. Jüpiter-Aslan burcu seyri 16 Temmuz tarihinde başlıyor. Ağustos 2015 dek sürecek. Çevremiz genişleyecek. Bilgileneceğiz, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edeceğiz. İlgi uyandırmayı seveceğiz. Sanatsal alanda birçok insanla bağlantımız olacak. Alkışlanmak isteyeceğiz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Kendimizi eğitim, yakın çevre, bilgilenme, yolculuklar, tatil, gezmek görmek yönünde deneyimlere bırakacağız. Eğlenmek, yeni insanlar tanımak isteyeceğiz. 24 Temmuz tarihi farklı yerler görmek, özgür olmak, değişik bir şeyler yapmak için biçilmiş kaftan bir gün. Ancak bütçemize göre hareket etmeyi de bilelim olur mu? 27 Temmuz tarihinde Aslan burcunda oluşacak Yeniay, çevremiz üzerindeki etkinliğimizin yükselişi, aşka kapılarımızı ardına kadar açma isteğimizi işaret ediyor.

YENGEÇ TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Geçtiğimiz aydan bu yaşanan gelişmeleri şimdi bir daha ele alacağız. Yine duyarlı düşünebiliriz. Ancak şimdi bir konuya sürekli takılmayacağız, önümüze bakacağız. Ailevi konularda yaşanan problemleri, iki yönlü şekilde ele alalım. Sadece bir taraf değil, herkesin kendi şapkasını önüne koyarak düşünmesi yararlı olur. 4 Temmuz tarihinde lütfen ilişkilerde dikkatli olunuz. Her iki kişi de, birbirine baskı uygulamaya, otoritesini kabul ettirmeye çalışabilir. Bu pek de iyi sonuç vermez.

7-13 Temmuz haftası: 8 Temmuz tarihindeki görününüm değer ölçülerimize göre ilişkimizi verimli hale getirme arzumuzu işaret ediyor. Ancak bizim düşüncelerimiz ön planda olacağından karşı taraf bunu kabul eder mi diye düşünmemiz lazım. Nitekim 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, partnerimizle aramızdaki düşünce ve duygu farklılığının sorun çıkartabileceğini gösteriyor.

14-20 Temmuz haftası: Bu hafta bir hayli yoğun enerjiler var. 14 Temmuz tarihinde ilişkilerde hem aktif taraf hem de huzur için taviz veren kişi olabilirsiniz. Her ikisi de aslında ev içinde sorun yaratıcıdır. İlerisi adına ilişkinizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirmelisiniz.
18 Temmuz tarihinde Venüs burcunuzda ilerleyecek. Hem uyumlu hem de sevdiklerinize düşkün olacaksınız. Değerlerinizi koruma altına alacaksınız. Duyarlı yanlarınız ilişkilerde daha fazla ortaya çıkacak. 19 Temmuz tarihinde, duyarlı olduğunuz konularda aileniz veya partnerinizin nazik olmayan davranışları sizi rahatsız edebilir. Oysaki huzur en fazla ihtiyacınız olan olgudur.

21-27 Temmuz haftası:22 Temmuz tarihi çok önemli. Çünkü çiftler arasında bir güç savaşına yol açabilir. Bir taraf aşırı hassas, duyarlı tepkilerde bulunmaya müsaittir. Diğer taraf ne emmeye gelir ne gömmeye. Baskı kurar ve bu baskı sonucu sinirler bir hayli gerilir. 24 Temmuz tarihi bu baskıyı azaltıcıdır. Ayrıca romantik paylaşımların da işaretçisidir. 25 Temmuz tarihi gayet olumludur. Birbirinizle konuşarak, anlaşmazlıkları giderirsiniz. Ortak bütünlüğünüze önem verirsiniz. 26 Temmuz tarihi Mars-Akrep geçişinde aşk hayatınızla ilgili konularda gücünüz yükselir. Egemen taraf olmayı başarırsınız. Bir yandan aşkı delice arzular, isteklerinizi elde edersiniz. Diğer taraftan cinsel arzularınız, tutkularınız ilişkide vazgeçilmeniz olmanızı sağlar. Tabii ki ayarınızı bilirseniz iyi olacaktır.

ASLAN TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Sosyal hayatımız canlanıyor. Merkür geri hareketinin bitişiyle hem çevremizle irtibatımız artacak hem de yeni arkadaşlıklar kurabileceğiz. Düşüncelerimizi ifade etmemiz kolaylaşacak. 4 Temmuz tarihinde hassas olduğumuz, pek kimsenin bilmediği meseleler yüzünden canımız sıkılabilir. Dışarıda aktif, neşeli görünmeye, konuşmaya çalışırız fakat içimizde bizi üzen, rahatsız eden durumları kendi başımıza çözmeye çalışırız. Bu da pek kolay olmaz.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihi aktif bir gün. Kafamıza göre hareket edebileceğiz. Değişiklik hoşumuza gidecek. Dostlarla birlikte olmak, yazışmak, söyleşmek, sohbet etmek, dışarı çıkmak bütün bunlar güzel bir günü işaret ediyor. Eğer ilişkimizde problemler varsa kendi içimizde gözlemde bulunmalı, ancak çok da duyarlı düşünülmemeli. Herkesin kişiliği farklı ve kimsenin kimseyi değiştirmesi kolay değildir. 13 Temmuz tarihi gayet olumlu. Hem sosyal ilişkilerimiz hem de biraz önce sözünü ettiğim kişisel farklılıkları kabullenmemiz kolay olacak. Yeni bir arkadaşlık, kısa süreli bir yakınlaşma bu tarihte gerçekleşir.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde burcunuzda ilerleyecek Jüpiter, 2015 Ağustos tarihine kadar etkili olacak. 12 yıllık bir Zodyak turunu tamamlayarak tekrar burcunuzu ziyaret etmesi tabii ki olumludur. Gelişmek, büyümek, dış dünyada kendini ifade etmek, parlak yönlerinizi öne sürmek isteyen Aslanlar için hoş duruyor. Ancak Satürn-Akrep burcu seyrini unutmayalım. Aile sorumluluklarımızı da ihmal etmeyin. Finansal konulardaki kararları, yuvanıza ait meseleleri birlik ve beraberlik içinde almayı unutmayın.

21-27 Temmuz haftası:22 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde ilerleyecek Güneş, sizler için gayet olumludur. Hem kişisel anlamda özgüven duygunuz yüksektir hem de dış dünyada kendinizi olumlu şekilde ifade edebilirsiniz. Işıl ışıl parlarsınız. Bunu birçok insan fark eder.24 Temmuz tarihi gayet olumlu. Hayat size altın sarısı renginde gülümsüyor. 25 Temmuz tarihinde lütfen bir şeyleri kafanıza takıp, kendini kendinizi engellemeyin. Yenilikçi düşünün ve önünüze bakın. Yoksa gereksiz yere zamanı harcamış olursunuz. Girişimci olun, değişikliklere hazırım diyerek kendinizi motive edin. 27 Temmuz tarihinde Yeniay burcunuzda oluşacak. Bu ikili ilişkilerde sizi destekleyici, fiziksel ve ruhsal anlamda güçlendiricidir.

BAŞAK TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: 4 Temmuz tarihi aşk hayatımızla ilgili konularda bizi bir hayli cesur kılıyor. Kendimizi öylesine güçlü ve emin bir şekilde ifade edeceğiz ki, bundan etkilenmeyen biri olmaz. Benim değerlerim bunlar, sınırlarım bunlar, sevmişsem böyle davranırım, şunlara asla gelemem gibi taviz vermeyeceğimizi dile getiririz. Sorunlu bir ilişkide bu tavır, karşınızdaki kişinin de aynı şekilde diretmesine yol açabilir. Buna da dikkat edelim.

7-13 Temmuz haftası: 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, bir Başak için zorlayıcı olmaz. Aşkta kriterlerini zaten bildiği için ona göre belli bir sınır, kural, sorumluluk ve disiplin altında ilişkisini ele alacaktır. Ancak burada duyguların kısıtlanması söz konusudur. Ayarı ve dengeyi iyi bilmek lazım. Hem duygularımızı ifade edebilmeliyiz hem de aşkı ele alırken biraz daha yumuşak düşünmeyi bilmeliyiz.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde başlayacak Jüpiter-Aslan burcu seyri, gizli ve özel bir dünyanın kapılarını size açıyor. Bildiğimiz manada bir ilişki değil bu. Daha farklı ve daha özel. Bekar Başaklar için farklı görüşleri olan biriyle uzun sürecek bir ilişkinin işaretçisi. Bu kişi sizin bilinçaltınızdaki tüm birikmişlikleri kendi öğretileriyle temizleyerek yeni bir bilinç düzeyine sizi getirebilir. Aşkın manasını, ilişkinin farklı bir ritüel olduğunu öğretebilir. Ancak dikkat edilmesi gereken nokta bu kişiye abartılı şekilde kendinizi kaptırmamanızdır. Tanıyın, test edin öyle karar verin.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde hem aşk hem de sosyal hayattaki ilişkilerin gözden geçirilme zamanı. 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Tüm cesaretimiz ve ifade gücümüz, fiziksel ve ruhsal anlamdaki aktivitelere yönelecek. Kendimizi toparlamamız gerekiyor. Enerjimiz düşebilir. İlişki konularında her iki kişi de sıkıntılarınızı, arzularını birbirlerine dile getirmeliler. 24 Temmuz tarihinde içsel gelişim yolunda mesafe alacağız. Moral, motivasyon, toparlanma anlamında çalışmalara yöneleceğiz. 26 Temmuz tarihinde, Mars-Akrep burcunda seyrine başlayacak. Bu bizim hem hedef hem de çevresel ilişkilerde kuvvetlenmemiz anlamına geliyor.

TERAZİ TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi sona eriyor. Şimdi fikirlerimizi daha kolay ifade edebileceğiz. İnsanlarla konuşacağız, bir araya geleceğiz ve açık bir dille ne düşündüğümüzü söyleyeceğiz. Arkadaşlıklarda, ikili ilişkilerde iletişimi önemseyeceğiz. Tabii ki farklı görüşlere de açığız. Önemli olan açık ve net bir dille konuşulması.

7-13 Temmuz haftası: Popülerliğimiz yükselişte. Hem karşı cins üzerinde zekamızla, konuşmalarımızla etki uyandıracağız hem de fiziksel anlamda çekiciyiz. Ancak partnerimiz bu halimizi biraz kıskanabilir. Onunla ilgilenmediğinizde tepki gösterebilir. Bazı çiftler bu hafta ayrı ayrı program yapabilirler. Siz dışarıda arkadaşlarınızla olursunuz, eşiniz kendi çevresiyle bir arada olabilir. Problemli ilişkilerde ise 7 Temmuz tarihi sıkıntılı geçebilir. Hafta sonunda olumlu görünümler var. 13 Temmuz tarihi bu anlamda aktif geçecektir. Eğitim, bilgilenme, yeni tanışmalar anlamında gayet olumludur.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde partnerini hem baskın hem de uzlaşıya açık tarzda davranışları üzerinde duracaksınız. İlişkinin geleceği açısından sizin ne düşündüğünüz de önemli. Eğer böylesi aktif partnerlerden hoşlanıyorsanız, bu yeni bir ilişkinin işaretçisidir. Eğer tam tersine siz baskın olmaya çalışan biriyseniz, onun üzerinizdeki bu etkisi özgürlüğünüzü kısıtlayıcı olabilir. İlişki ortaklık demekse hem siz hem de o birlik içinde kenetlenmeniz gerekir. 19 Temmuz tarihi beraberlik anlamında duyarlılığın yüksek olacağını işaret ediyor.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda seyrine başlayacak. Sosyal ilişkilerimiz güçlenecek. Yeni arkadaşlıklar kuracağız. Özgüven duygumuz yükselecek. Toplumsal hayatta yeteneklerimizi gösterebileceğimiz fırsatlar karşımıza çıkacak. Yeni aşklar, yeni hedefler belirleyeceğiz. Bize uymayan bir fikir, tavır, hareket içinde olan kişilere katlanmak istemeyeceğiz. Kafamızın içinde başka bir yol, yenilik, çevre arzusu yer aldığından, problemli bir ilişkiye sabır göstermemiz zor olabilir. Kararlarımıza saygı gösterilmesinden yanayız.

AKREP TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta Merkür geri hareketi sona eriyor. İlişkilerde iletişimin geçtiğimiz aydan bu yana aksaklık yaratan sorunların açık ve net bir dille konuşulması gerekecek. İlişkide canımızı sıkan ve ilerisi adına bizi kuşkulandıran, yoran noktaların yine üzerinde duracağız. 4 Temmuz tarihinde net bir dille hatta bazen sert bir şekilde fikrimizi söyleyeceğiz. Bundan da çekinmeyeceğiz.

7-13 Temmuz haftası: 8 Temmuz tarihinde yakınlaştırıcı, ılımlı, duyguları okşayan, kendinizi güvende hissetmenizi sağlayan paylaşımların işaretçisidir. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, duyarlı ve sahiplenici yönde düşündüğünüzü gösteriyor. Siz gönlünüzün içine öyle kolay kolay kimseyi almazsınız. Sözler, tavırlar çok önemli. Bu Dolunay, duygularınızı köklendirme ve güven içinde yaşama arzunuzu işaret ediyor. Buna göre ilişkiyi değerlendirmenizde etkili olacak. Güven vermeyen veya değerlerinize saygı göstermeyen kimseyi hayatınızda tutmayacaksınız.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihinde Venüs-Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Bu karşı cinsle uzlaşı içinde olmamızı ve onun duygularını hissetmemizi sağlayacak. Biz agresif sadece kendini öne süren bir kişi değiliz. Gerektiğinde kibarlıkla davranabilen, en derin kuytularımızı paylaşan, anaç veya babacan biriyiz. İşte bu dönemde de yine böyle yaklaşımlar bekleyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde bu anlamda bize yaklaşan, biri dikkatimizi çekebilir, gönlümüzü okşayabilir. Partnerimiz de aynı şekilde bu tarihte kendimizi iyi hissetmemizi sağlayabilir.

21-27 Temmuz haftası: 24 Temmuz tarihini olumlu buluyorum. Romantik bir ortamda, sevdiğiniz kişiyle aşkı yüreklerinizde, hem de en anlamlı şekilde paylaşırsınız. Yeni bir tanışma veya devam eden ilişkide güzel bir gün olarak öne çıkıyor. Bu anlamda 25 Temmuz tarihi de olumlu. İş konularında belki sorun yaratabilir. Ancak ilişkilerde temeli güçlendiren konuşmaların işaretçisidir.

YAY TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle ilişkilerde iletişim hızlanmaya başlayacak. Partneriniz ve siz geçtiğimiz aydan bu yana olan meseleleri tekrar gözden geçirebilirsiniz. Yeni tanışmaların çoğunluğu yazışma, konuşma, fikirlerin paylaşımıyla başlar ve arkadaşlık kurulur. Evlilik meseleleri bu hafta görüşülebilir. Boşanma veya iş ortaklığı gibi konular üzerinde açık ve net bir şekilde konuşulmasında yarar vardır.

7-13 Temmuz haftası: İlişkiler açısından haftayı gayet olumlu buluyorum. Hem birlikte fikirlerimizi paylaşırız hem de değişik bir şeyler yapabiliriz. Cinsellik genel olarak ılımlı duygular ve tenlerin şefkatle birbirine değmesi gibidir. Ancak fanteziler de bir hayli yoğundur. 13 Temmuz tarihinde ilişkide uyum kadar hedeflerin de ortak bir şekilde konuşulması için enerjiler gayet uygun. Birlikte olmanın önemi, anlaşmanın güzelliği bu tarihte çok kıymetli. Konuşun ve birbirinizi dinlemeyi ihmal etmeyin. Çelişkili davranırsanız, karşı taraf da aynı şekilde tavır alır.

14-20 Temmuz haftası: 14 Temmuz tarihinde aşkta hem aktif taraf hem de uyumu kollayan kişi olmanız mümkündür. Siz sosyal hayatın içinde olmaktan her zaman mutlusunuz. Böylece canlandığınızı, böylece tatmin olduğunuzu düşünmektesiniz. Bu tarihte, hem karşı cins üzerinde etkinliğiniz yüksek hem de fiziksel anlamda bir hayli çekicisiniz. Yazışmak, söyleşmek, paylaşmak sizi mutlu ediyor. Bazen sınırlarınızı bilemezsiniz ama size kimse pek kimse kızmaz.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde partnerinizle aranızdaki iletişime dikkat ediniz. Düşüncelerinizin farklı yönde ise, birbirinize baskı uygulamayınız. Aynı gün Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. Bu sizler için aktif düşünmenin, özgüven ve kendinizi ifade etmenin işaretçisidir. 24 Temmuz tarihinde yolculuklar, yeni insanlarla tanışmanızda etkilidir 25 Temmuz tarihinde bazı meseleler aranızda duygusal anlamda sıkıntı yaratabilir. Özgürce fikrinizi söylemek, hareket etmek istersiniz. Fakat bu partnerinize uymaz. 26 Temmuz tarihinde Mars-Akrepte seyrine başlayacak. Tutkulu cinsel ilişkiler, aşkta fanteziler, gizli saklı kaçamaklar yaşanabilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, sağlıklı bir iletişimin her zaman dinlemekle mümkün olacağını, sadece kendimize dönük düşünmemek gerektiğini de hatırlatır.

OĞLAK TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Bu hafta ikili ilişkilerde dikkat edilmesi gereken tarih 4 Temmuz. Anlaşmazlık yaşayan çiftlerin birbirleri üzerinde baskı kurması, kendi düşüncelerini kabul ettirmeye çalışması mümkündür. Pluto burcunuzda ilerlediği için, bu baskıyı kurabilecek taraf siz olabilirsiniz. Kutuplaşmalar, birinin öbürünün ne dediğini umursamaması, gücü elinde bulundurmak isteyen kişinin ilişkiyi risk altına alması pek hoş bir günün işaretçisi değil. Kafanıza bir şeyi takmışsanız, böyle bir günde onu çözmeden rahat etmezsiniz. Ancak çözüm yöntemleri her iki kişinin de farklı olunca gerilim kaçınılmazdır.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihinde partnerimizin kendi sınırlarını güçlü bir şekilde çizmesi, bizim için beklenmedik bir durum olabilir. Buna tepki gösteririz. İlişkinin bir ortaklık olduğunu hatırlatırız. 8 Temmuz tarihinde partnerimiz kendisiyle alakalı meselelerini bizimle paylaşması gerektiğini düşüneceğiz. 12 Temmuz tarihindeki Dolunay, böyle davranan partnerimizle aramızdaki gerilimin işaretçisidir. 13 Temmuz tarihinde Merkür-Yengeç burcunda ilerleyecek. İletişime açık ancak kendi değerlerini önde tutmak isteyen partnerimizle zaman zaman ters düşebiliriz.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, bir yandan partnerinizle uyumun diğer yandan hassasiyetin işaretçisidir. Bazen nazik ve ilgili davranmasını beklersiniz, kimi zaman da anaç veya babacan tavırlarla size yönelmesini. Sizin de aynı şekilde bu tarz yönelişiniz dönemin olumlu geçmesini sağlar. Bekar Oğlaklar bu dönemde nezaketi ve ılımlı davranışları bir hayli önemserler. Bu tarz insanları kendilerine çekeceklerdir. Ancak partner duygularını pek göstermek taraflısı olmayabilir. Bunu saygı duyun.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde ilişkinizi ilgilendiren her türlü meselede birbirinizi dinlemekte, değer verdiğiniz kriterlerinizi önemsemekte, ortaklaşa hareket etmekte yarar var. Biriniz hassas düşünür veya konuşmak istemez. Böyle durumda illaki benim dediğim dedik tarzında hareket ederseniz sorunlar yaşanır. Bu hafta tümüyle ilişkiler önem taşıyor. Bir yol ayrımı bile diyebiliriz. 24 Temmuzda ılımlı şekilde tekrar bir konuşmakta yarar var. 25 Temmuz tarihinde bir tartışma aranızda yaşanabilir. Aynı gün olumlu bir görünüm var. Demek oluyor ki, eğer problem üzerinde dış etkenler söz konusuysa, el ele vererek aşabilirsiniz. 27 Temmuz tarihinde partneriniz beraberlik hakkında iki hafta boyunca düşünmek isteyecektir. Bu süre içinde tartışmayınız. Yeni başlayacak ilişkilerde ise, açık ve dürüst biçimde en başından fikirlerinizi, beklentilerinizi konuşunuz.

KOVA TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketinin bitişiyle aşkta iletişim bir hayli aktif hale geliyor. Geçtiğimiz aydan bu yana kendi içimizde gözlemde bulunmuştuk. Düşüncelerimizi hep aynı konular üzerinde yoğunlaştırmış, geçmiş meseleleri de gözden geçirmiştik. Şimdi artık önümüze bakacağız. Yolculuklar, iş veya özel anlamda paylaşımlarda fikirlerimizi dile getireceğiz. Ancak uzun süreli ilişkilerde 4 Temmuz tarihinde gizli bir mesele ortaya çıkabilir. Bu bizi bir hayli gerginleştiricidir.

7-13 Temmuz haftası: 7 Temmuz tarihi kendimizi güçlü bir şekilde ifada etmemizi, neşeli ve canlı bağlantılar kurabilmemizi sağlayacak. Yakın çevremizdeki kişilerle, partnerimizle farklı ve güzel anlar yaşayabiliriz. 13 Temmuz tarihindeki enerjiler de gayet olumludur. Kısmetimiz açıldı desek yeridir. Kafamıza yatan, esprili ve zeki konuşan, fiziki anlamda çekici biriyle tanışabiliriz. Sevgilimizle aramızda güzel paylaşımlar olur. Tatil için en olumlu tarih budur.

14-20 Temmuz haftası: 16 Temmuz tarihinde Jüpiter-Aslan burcunda ilerleyecek ve bu geçiş Ağustos 2015 tarihine kadar devam edecek. Aşkta büyümenin, gelişmenin, idrak etmenin, keşfetmenin, deneyimlere açık olmanın, iyimser düşünmenin, güven ve inançla yol almanın işaretçisidir. Ancak bir yandan da tevazu içinde yaşamayı, bölüşmeyi bilmek, aşkı yaşamın merkezine alırken abartılı davranmamaktır. Dünyaları ben yarattım tarzında hareket etmek yakışık olmaz. Kaldı ki, Satürn Akrep burcunda hem kendimize hem de başkalarına karşı sorumluluklarımız olduğunu hatırlatmaya devam edecektir.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde Güneş-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkiniz açısından bu durum çok önemli. Partneriniz kendine duyduğu güveni hal ve tavırlarıyla duruşuyla ve hakimiyeti ile baskın kılacaktır. İsteklerinin kabulünden yanadır ve son sözü söyleyen taraf olmak ister. Eğer ilişkiniz yoksa, karşınıza bu tarzda biri çıkabilir veya siz bir aylık süreç içinde bu tip kişiler aracılığıyla kendinizi yeniden keşfetmiş olursunuz. 24 Temmuz tarihi bekar Kovalar için yepyeni bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Hatta bazılarınız evlenmeyi düşünebilir. 27 Temmuz tarihindeki Yeniay, iki haftalık süreçte beraberlik hakkında yeni bir karar verilmesi anlamındadır. Ancak lütfen iş hayatınızı, yaşam şeklinizi bu değişime göre gözden geçiriniz.

BALIK TEMMUZ AYI-AŞK VE İLİŞKİLER
1-6 Temmuz haftası: Merkür geri hareketi geçtiğimiz aydan bu yana etkiliydi. 3 Temmuz tarihinde sona eriyor. Ailevi konular olmak üzere aşk hayatımızla ilgili meselelerde de gerginliklere, geçmiş meseleleri vurgulamaya, inişli çıkışlı hallere sebep olmuştur. Şimdi hem bu durumları farklı bir açıdan ele alacağız. Gerçekçi düşüneceğiz, akılcı konuşacağız. Mantığımıza uydurmaya çalışmadan, partnerimiz, eşimiz, ailemizin de görüşlerine kulak vereceğiz. 4 Temmuz tarihindeki görünüm bir bebek sahibi olma kararını, bir aşk ilişkisini, hedefimize kilitlenme gücümüzü işaret eder. Bu anlamda gayet yararlıdır. Ancak tartışmalı bir ilişkide tarafların birbiri üzerinde baskı kurmasına neden olabilir. Dikkatli olalım.

7-13 Temmuz haftası: Olumlu bir haftaya adım atıyoruz. Tam da istediğimiz gibi kendimizi hem güçlü duygularla ortaya koyacağız hem de ilişkimizde birlik ve bütünlüğü sağlayacağız. Dolunay 12 Temmuz tarihinde oluşacak. Ciddi bir duyarlılık içinde olacağız. Fakat bu kendimizi sağlama alma arzumuzun işaretçisi. Temeli güçlü olan bir aile ve duyarlı bir eş özlemi bir hayli yoğun olacak. Zorlayıcı değil, bilakis bir Balık için duygularını yerli yerine oturtma, ne istediğini saptama yönünde faydalıdır. Merkür 13 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Duyarlı şekilde konuşacağız. Ancak gerektiği zaman ve yerde bunu yaparsak, söylediklerimiz ciddiye alınır. Yoksa ajitasyon yapıyor diyerek kaile almazlar.

14-20 Temmuz haftası: 18 Temmuz tarihindeki Venüs-Yengeç burcu geçişi, uyum ve duyarlığın aşk hayatımızda etkin olacağını gösteriyor. Bir yandan ortaklaşa hareket edecek şekilde ayarımızı bileceğiz diğer tarafından hassasiyetimize önem verilmesini bekleyeceğiz. İlişkimizde sahiplenici ve koruyucu olan yönlerimiz, karşımızdaki kişinin nezaketine bağlı olarak ortaya konulacak. Dengeli davranmayan, ortak hareket etmeyi bilmeyen kişiye yumuşak yüzümüzü göstermeyeceğiz. 19 Temmuz tarihinde enerjiler çok olumlu. Hem iletişimde bulunacağız hem de hoş vakit geçireceğiz. Güzel sözler duyabiliriz. Fiziki anlamda da etkileme gücümüz yüksek.

21-27 Temmuz haftası: 22 Temmuz tarihinde sosyal ilişkilerde ve aşkta hem duyarlılık hem de ciddiyet aynı anda hakim olacak. Birbirinden farklı iki etki olsa da, aşkta ciddiyet kadar, sözleriyle güven verici kişilere yönelmemizi sağlayacak. Önemli konuşmalara işaret ediyor. 24 Temmuz tarihinde gayet olumlu bir görünüm var. Bu hem ilişkide uyumluluğu hem duyarlılığı hem de romantizmi etkili kılıyor. Bir kutlama veya güzel bir ilişkinin başlangıcı olabilir. Ciddi ilişki ve evliliklerde 25 Temmuz tarihinde heyecanlı ve oldukça sıra dışı bir konuşmayı simgeliyor. Şaşıracağız ve tam anlamadığımız için merak edeceğiz. Aynı gün gayet olumlu bir başka görünüm, bu şaşkınlığı üstümüzden atmamızı sağlayacak. Kafamızın içindeki soruları partnerimiz cevaplayacak.


KOÇ AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER
1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcunda seyrine başlıyor. Bu geçişte hem zevk aldığınız hobilerinizle ilgilenebilir hem de aşkta ilk ve son sözü söyleyen kişi olmak istersiniz. Etkilemek istediğiniz kişiye nasıl konuşmanız gerektiğini bilirsiniz. Yazışma, haberleşme ve zihne dayalı oyun ve aktiviteler, gezmek, görmek, yaşamak için bağlantılar kurmak kolaylaşır. Ancak dinlemeyi de bilmeli, her söylediğinizin kabul edilmesini beklememeli. Bu hafta ailevi konular başta olmak üzere ikili ilişkilerde birbirinizle olan sevgi alışverişinizi şöyle bir yenilemek, tekrar gözden geçirip sağlamlaştırmakta yarar var. Yoksa bağlarımız zayıflar ve sonrasında birlik bütünlük bozulur.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihinde ailevi ve ilişkinizle ilgili konularda birbirinize olan yaklaşımınıza dikkat ediniz. Bazen ölçüyü kaçırabilirsiniz. Burada önemli olan ortaklaşa hareket etmektir. Yıkmak değil, yapıcı olmaktır. 8 ve 9 Ağustos aşkta özgürlük, sürpriz tanışmalar, kendinizi dilediğiniz gibi ifade edebilme ve kişisel anlamda her türlü yeniliğe açık olmanızı sağlıyor. Gayet olumlu, heyecan verici tanışmaların da göstergesidir. Çevrenizde bulunan tüm güzellikleri anında fark eder, merakla incelersiniz. Fikirleri farklı, görüş zenginliği olan, hayata heyecan katabilen kişilere yönelirsiniz. Aşkta en olumlu günlerdir ve eğer siz sevgilinize sürpriz yapmak istiyorsanız bu iki günü tercih edebilirsiniz. Her türlü sorunun üstesinden gelebilecek özgüven duygusu ve parlak fikirleriniz karşı cins üzerinde bir hayli etkili olur.

11-17 Ağustos haftası: 11 Ağustos tarihinde aşk hayatınız güçleniyor. Bu hafta hem uzun süreli ilişkiler hem de flört tarzı yakınlaşmalar yönünde fırsatlar getiricidir. Yeni biriyle tanışabilirsiniz. Bir ilişkiye başlayabilirsiniz. Kendinize duyduğunuz güven sözlerinize yansır. Sohbet etmek, gezmek, eğlenmek, dikkatleri çekmek hoşunuza gider. 12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerliyor ve sizler aşkta bir kat daha güçlenmiş oluyorsunuz. Her an hayatınıza biri girebilir ve onun başını döndürebilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, aşkla buluşmanın, aşkla yol almanın, coşmanın belirtisidir. Gönül tahtına kurulacağımız sevgiliye cömertçe merhaba demeye hazırızdır. Kozadan çıkmaya hazır kelebekler gibi özgürce uçmaya hazırlanırız. Eğlenceli, keyifli olan aktiviteler ilgimizi çeker. Hayatın tüm güzelliklerini yaşamak isteğimiz yüksektir. Ancak aklımız da başımızda olmalıdır. Şöyle bir olan bitene bakmalı, doğru ile yanlış mutlaka ayırt edilmelidir. Böylece doğru bir saptamada bulunulabilir.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta flört türü ilişkiler ön planda olacak. Cinsel anlamda arzularımız yoğun. Bu türden beraberlikleri tercih edebiliriz. Hayatın zaten yeteri kadar yükü olduğunu düşünerek, kendimizi üzmek, yormak istemeyiz. Tensel zevklerimizi öne alarak, ciddiyeti geride tutarak aşkı zevkli ve eğlenceli tarafından görürüz. Açıkça niyetimizi belli ederiz. Lafı sözü uzatmadan arkadaşlıklara, hızlı aşklara yöneliriz. İlişkimiz uzun süredir devam ediyorsa, yine aynı şekilde üzerimizde baskı kurulmasından hoşlanmayız. Bizim için fanteziler, eş ile yaşanan özel saatler çok daha anlamlıdır.

BOĞA AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan burcunda 1 Ağustos tarihinde seyrine başlıyor. Aile içinde iletişimin önemi büyük. Evde Sözünüz dinlensin, onaylasınlar istersiniz. Yalnızsanız tamam da, biriyle yaşıyorsanız sürekli baskın konuşmalar, abartılı çıkışlar can sıkabilir. Ayarı bilelim. Çünkü bu hafta ilişkilerde çabucak tepki verme, rutinlik nedeniyle sıkılma, ufak bir söze bile tahammül göstermemek gibi olumsuz çıkışlar mümkündür. Beraberliği güçlendirmek için, farklı bir şeyler yapmak lazım. Gereksiz çıkışlar, bazen sözün nereye gittiğini bilmemek rahatsız edici ve huzursuzluk yaratıcıdır.

4-10 Ağustos haftası: İkili ilişkilerde 5 Ağustos tarihinde çiftlerin birbirine karşı dürüst, açık tarzda hareket etmeleri, ilerisi adına beraberliği güçlendirmeleri yönünde olumlu bir görünüm meydana gelecek. Açıklık ve dürüstlük her zaman kazandırıcı olur. 7 Ağustos tarihinde, aşk hayatınız veya ailenizi ilgilendiren konularda aktif edici hale getiren enerjinizi dizginlemek kolay olmayabilir. Bu görünüm hiç kimsenin bilmediği ve sizin içinizde bir hayli zamandır birikenlerin sizi huzursuz etmesi anlamına gelir ki, bir hayli zorlayıcıdır. Hem kendinizi haklı görürsünüz hem de tepkisel davranırsınız. Kendini kendinizi huzursuz edebilirsiniz.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihinde aşk hayatınızda tercihlerinizi seçici ve mükemmel olana yöneltici olan Merkür-Başak burcu seyri başlıyor. Bu enerji, gerçekçi düşünmenizi sağlarken, yanlış ve doğru kişi arasındaki ayrımı da yapabilmenizde rehberiniz oluyor. Tabii ki aşkta bu denli analiz edilmek, partnerler açısından pek kolay değil. Hatta biraz da mesafeli konuşacağınız için, karşı cins yaklaşmakta çekinebilir. Zeki biri olduğunuzu düşünür fakat sıcak ve samimi bir iletişim olmadığı için uzaklaşabilir. Bunun ayarını yapmanız faydalıdır. Bir başka görünüm, ciddi ilişkiler açısından önemlidir. Partnerinizin bazı konulardaki baskıcı tutumunu gözden geçirebilir, bunun yanlışları üzerinde durabilirsiniz.

18-24 Ağustos haftası: Aşkta doğru tercihlerin, incelemelerin yapıldığı bir haftaya adım atıyoruz. Bu yüzden de karşımıza çıkan bir kişinin pek bizi kandırmasına izin vermeyiz. Aklımızla dinleriz yüreğimizle güzelliklerin keyfini çıkarırız. Sevgilimizin ne zaman arayacağını veya onunla ilgili birçok şeyi hissederiz. Aramızdaki telepati bir hayli yüksek olur. Yeni tanışmalarda ise, söylenenleri şöyle bir mantık süzgecinden geçiririz ve karşımızdaki doğru mu yoksa yanlış mı konuşur şıp diye anlarız. Doğallığı severiz ve romantizmde ölçüyü kaçırmayız. 23 Ağustos tarihinde Güneş-Başak burcunda seyrine başladığında aklımıza yatan, fikrimize uyan, oturmasını kalkmasını bilen insanları tercih ederiz. Sevgilimizin üstüne başına özen göstermesini bekleriz.

25-31 Ağustos haftası: Aşkta bu hafta hem kuvvetlendirici hem de dikkatimizi çekici görünümler mevcut. 25 Ağustos bu anlamda oldukça yoğun. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Biz de ilişkimizde kolayı değil, gerçekten doğru ve mükemmel olanı isteyeceğiz. Hem iletişimde bulunmak hem ortak hedefler tespiti yapmaktan yana olacağız. Bizim bir ilişkide beklentimiz, konuştuğunuzu bilen, sevdiği insanın değerlerine, sınırlarına saygı duyan bir insan. Ne zor insansın diyorlar ama biz sonradan düşünmek yerine, en başından her şeyi sağlama almaktan yanayız. İşte bu haftanın da özünde bu yatıyor. İlişki nereye doğru gidiyor ve biz kendimizi güvende hissediyor muyuz? Bu sorulara cevap arayacağız.

İKİZLER AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür-Aslan burcu geçişi aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak anlamında parlak bir zamandır. Ancak sabırsızlık yüksektir. Çabuk tanışırsınız sonra bir anda vazgeçersiniz. İlişkinize renk katmak, sorunları gözden geçirmek, verimli bir beraberlik için şarttır.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, hem cesaretli hem de yenilikçi bir tarzla düşünmenizi, hareket etmenizi, parlak fikirlerinizi insanlara sunmanız yönünde bir enerjidir. Heyecan vericidir. Konuşmalarınız oldukça etkileyicidir. Çevrenizdeki insanların ilgisini kolaylıkla çekebilirsiniz. Sosyal hayatta, yakın çevrenizde bulunan kişileri motive edersiniz. Bir anda karar verip uygulamaya geçersiniz. Bu tarih, haftanın en aktif günüdür.

11-17 Ağustos haftası: Bu hafta aşkta iki tarih gayet olumludur. 11, 12 ve 15 Ağustos. Güven duygunuzu sözlerinize yansıdığı bu tarihlerde esprileriniz, zekanız, yaratıcı buluşlarınızla karşı cins üzerinde bir hayli etkili olursunuz. Sizi kibar ve oldukça etkileyici bulurlar. Çok yakışıklı veya çok güzel olmanızdan ziyade iletişim beceriniz, tavırlarınızla gönülleri fethedersiniz. 12 Ağustos tarihindeki Venüs-Aslan geçişiyle fiziksel anlamda ışık ışık parlarsınız. Şimdi gözlere, kulaklara hitap etme vaktiniz

gelmiştir. Aşkta isteyip de elde edemeyeceğiniz pek kimse yoktur. Çevrenizdeki herkes sizinle beraber olmanın şans anlamına geldiğini düşünürler.
18-24 Ağustos haftası: Hareketli, sevinçli, mutlu ve gayet aktif şekilde haftaya başlıyorsunuz. Hani bir dilek tutun dersem, hemen içinizden ilk geçenleri sıralayın hayata. Çünkü hafta başındaki görünüm aşk, çocuklar, ilişki, evlilik konularında son derece olumlu. Hem kendinizi hem de başkalarını mutlu edebilecek gücünüz var. Partnerinizle tensel uyumunuz çok yüksek. Aşk kapınızı çaldığında onu coşkuyla misafir edebilirsiniz. Bir bebeğin doğumu, hamilelik rutin hayatınızı bir anda değiştirebilir.

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihindeki görünüm, hızlıca gerçekleşen tanışmaları, flörtleri işaret etmekte. Çekici görünen, kafa yapısı bize uyan, sosyallikten hoşlanan kişilerle muhabbeti seviyorsunuz. Size göre akıllı bir insan, karşı cinsin dikkatini mutlaka çekebilir. İşte bunu yapabilen partneriniz ise, ne mutlu size. Başak burcunda oluşacak Yeniay, ailevi konularda önem taşıyor. Her şeyin yerli yerince olmasını istiyoruz. Haftanın ilerleyen günlerinde bir tarafın baskınlığı gözle görülür şekilde artıyor. Kıskançlıklar gereksiz yere sorun oluşturabilir. Hafta sonunda sular duruluyor. Aşk yine sizleri göz kırparak selamlıyor.

YENGEÇ AĞUSTOS AYI- AŞK VE İLİŞKİLER
1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihindeki görünümlerin ilki sağlamlaştırıcı ve ilişkideki güven olgusunu güçlendiricidir. Birbirinize karşı olgunlukla yaklaşmanızı sağlar. 2 Ağustos tarihinde maddi veya bir başka nedenle abartılı kararlar verilebilir. Karşınızdaki memnun edeyim derken kendinizi zor duruma sokmayınız. Gücünüzü aşan sözler vermeyiniz. Her şey dozunda, kararında olsun. Eğer dışarıda sorunlar varsa, birbirinize destek olmakta yarar var.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihinde aşk hayatınızla ilgili konularda olumlu bir görünüm var. Bu enerji, şu andaki mevcut sorunlarınızı çözmenizde yardımcıdır. Burada esas olan, beraberlikte dürüst yaklaşımlar ve bütünlük olgusunu gözetmektir. 6 Ağustos tarihinde bekar Yengeçler bir yuva kurmayı, evli olanlar eşiyle huzur içinde yaşamayı isteyecekler. Bu arzunun altında yatan en önemli neden, gelecekte yalnız kalmamak ve mutsuz olmamak. Hatta bazı Yengeçler sırf bu yüzden, zor bir ilişkiyi sürdürmeyi bile göze alırlar.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihinde tutkular ön planda. Bir yandan sevdiğimize arzuyla bağlıyız diğer yandan bazen üzerimizdeki güçlü etkisi bizi yorsa da, bir elmanın iki yarısı misali bu tarihte doğal karşılayacağız. Bir dönüşüm bir yenilenme güçlü bir şekilde aşkın derinliklerinde dolaşma günü olarak da özetleyebiliriz.

1**8-24 Ağustos haftası:** 19 Ağustos tarihindeki görünümler hem akıllıca konuşmanın hem de yeri geldiğinde ılımlı olmanın işaretçisidir. Aşkta empatinin önemi kadar, bilinçli olmanın da kıymeti büyük. Bize söylenenleri ve yaşadıklarımızı iki yönlü şekilde incelememiz lazım. Ne denli doğru ve ne derece uygulanabilir. Evet, güzel sözler duymak tamam da, gerçekçi mi, buna da bakalım. 21 Ağustos tarihinde birbirinizin doğasını, özünü, kişilik yapısını göz önüne alarak düşünmek lazım. İş hayatınızdan özel konulara kadar birbirinizin farkında olmanız lazım.

25-31 Ağustos haftası: Haftayı genelde ilişki anlamında olumlu buluyorum. Düşünceler mantıklı, arzular kuvvetli bir şekilde iletilecek. Karşımızda kişiyi çok iyi gözlemleyeceğiz. Hem fiziksel anlamda hem de özgüveni yüksek insanları beğeneceğiz. Sert sözlerden, soğuk tavırlardan hoşlanmayacağız. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Konuşmalara, tavırlara dikkat edeceğiz. Birçok noktayı gözden geçireceğiz. Aynı gün oluşan bir başka görünüm hem baskınlığı hem de tutkuları yükselticidir. 26 ve 27 Ağustos tarihleri biraz zorlayıcı geçebilir. Aynı evde yaşıyorsak birbirimize karşı anlayışlı olmamız lazım.

ASLAN AĞUSTOS AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Merkür, burcunuzda seyrine başlıyor. Konuşmak, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak ve de dinlenmek isteyeceksiniz. Hoşlandığınız ve ilginizi çeken birisiyle birkaç günlük de olsa görüşmek isteyebilirsiniz. Ancak bunun bilinmesinden hoşlanmazsınız. Öyle günü birlik kendinizi mutlu etmek çabasıdır. Ciddi ilişkilerde bu hafta güzel yenilikler yapmak yararlıdır. Bu ilişkiyi canlandırır. Genelolarak gizli buluşmalar, gözlerden uzak kalmak da hoşunuza gidebilir. Ancak henüz tanıştığınız birine de fazla güvenmeyiniz.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihinde duyarlılık bir hayli yüksek olur. Kendi kendinize yetmezsiniz, sıkılırsınız. Çevrenizdeki insanlarla bağlantı kursanız da, sizin kafanıza uygun düşmedikleri için vazgeçersiniz. Oysaki şöyle bir dışarı çıkmak, hava almak, farklı bir şeyler yapmak size iyi gelebilir. Gelişimi destekleyen kitaplar okumak, el işi, müzik dinlemek, sevdiğiniz arkadaşlarla bir araya gelmek iyi olacaktır. 10 Ağustos tarihindeki Dolunay, partnerinizin ilişkiden uzaklaşması, ilişkinin değişime uğraması anlamında bir gerilime yol açabilir. Bu gerilim sizin kendinizi daha fazla önemsemeniz nedeniyle oluşabilir.

11-17 Ağustos haftası: 12 Ağustos tarihinde Venüs, burcunuzda ilerleyecek. Bu senenin en güzel zamanı diyebiliriz. Hem ilişki anlamında sizi güçlendirici hem de hayatın lezzetli, keyifli yanlarını hissedebilmeniz yönünde renklendiricidir. O en cömert özelliklerinizi sıcacık yüreğinizle insanlara sunarsınız. Sizi sevmeleri, saymaları, güzel bir insan görmeleri gururunuzu okşar. Bu parlak ışık altında gözler kamaşacaktır.

18-24 Ağustos haftası: Aşkta yılın en olumlu görünümü 18 Ağustos tarihinde gerçekleşecek. Etrafımızdaki insanlar ve sevgilimiz bize duymamız gereken sözcükleri bonkörce sunacaklardır. Bir değişim, aktivite, ilişkilerde gönlümüzün istediğine kavuşma yönünde altın pırıltılı bir gün. Hem kendimiz hem de hayatımız için yepyeni bir karar verebiliriz. Sanki yeniden doğuyor gibiyiz. Yepyeni bir hayat bizi bekliyor ve sevgiyle gülümsüyor bugün.

25-31 Ağustos haftası: Son derece etkin görünümlere sahip bir Yeniay oluşacak. Hareketli, sürpriz dolu tanışmaları işaret ettiği gibi değerli bulduğumuz her şeyi korumamız altında tutacağız. Bizim için güven dolu bir yaşam önemli. Bir yanıyla değişimlere açığız ancak olur olmaz hiçbir şeye de atlamayız. Uzakta olan tanıdıklarımızla bağlantılar kurarız. Yeniliklerden hoşlanırız. 26 ve 27 Ağustos tarihlerinde ailevi ilişkilerde stres yaşanabilir. Birbirinize tahammül gösteriniz. Baskın davranışlardan uzak durunuz.

BAŞAK AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Bu haftanın ilk etkili görümü 1 Ağustos tarihinde oluşacak. Yeni tanıştığınız kişinin çok güven verici ve ciddi niyetli olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak ben acele karar vermemenizi tavsiye ediyorum. Belki siz kalıcı bir ilişki istiyorsunuz ancak görünen o ki, bu kişi arkadaşlık yapmaya daha dönük olabilir. Belki bir takım engelleri vardır. Evlidir veya bir başkasıyla bağlantılıdır. Onun için lütfen iyi düşününüz. Uzun zamandır beraber olup evlilik düşünüyorsanız, yine bu konuda da partneriniz çekimser davranabilir.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihinde yakın çevrenizdeki kişilerin evliliğiniz veya ilişkinizle alakalı konularda yapıcı tarzda olmayan konuşmalarına karşı dikkatli olunuz. Sizi manipüle etmeye kalkışmasınlar. Oysaki bu özel görünüm, aslında iki kişinin de konuşarak, doğru ve yanlışları tartarak ilişkiyi güçlendirmelerini sağlayıcıdır.

11-17 Ağustos haftası: 12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerliyor. Bu geçişte ilişkideki beklentilerinizi, isteklerinizi, kendinizi öne alma ve ilgi uyandırma gibi

yaklaşımları geride tutacaksınız. Bir partnerle veya başkalarıyla olan münasebetinizi ölçüp biçeceksiniz. Uzlaşmak, anlaşmak, almak ve vermek, sevgiyi büyütmek gibi kavramları ele alacaksınız. Yüreğinizin derinliklerindeki arzularını yeniden tanımlayacaksınız. Belki gizli bir ilişkinin veya bir türlü adı konmamış bir beraberliğin anlamını sorgulayacaksınız. Sevmenin, insanın kendinden uzaklaşmak olmadığını, bir ortaklık olduğunu düşüneceksiniz. İşte bütün bunlar beraberlik anlamındaki yeni bir tanımlamanın belirlenişi olacak.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihinde ilişkilerde akıllı tespitlerde bulunmanın gerekli olduğu bir haftaya adım atıyorsunuz. Panteriniz veya karşınıza çıkabilecek kişinin, iç dünyanızın derinliklerine sızabilme gücünden Jüpiter-Aslan burcu seyrinde uzun uzun bahsetmiştim. Şimdi yine tekrarlıyorum. Etkileyici kimlikte olan birisinin ruhsal ve fiziksel anlamda sunacağı güzellikler aklınızı başınızdan almadan önce iyice düşününüz. 19 Ağustos tarihinde bir yandan mantıklı şekilde ilişkinizi gözden geçirmeli diğer taraftan iç sezgileriniz ne diyor bir bakmalısınız. Çünkü hem akıl hem sezgi aynı anda çalışacak. Aldanmamak için her sözün ardındaki gerçeği araştırmak lazım. 21 Ağustos tarihi aşkta doğru tespitlerde bulunmanızı sağlar. Ben derim ki, siz de bu tarihte olan bitene bir daha bakınız

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta her burç için yine yüklü enerjilere işaret. Burcunuz üzerinde oluşacak Yeniay ve gün boyu etkili olacak görünümler sıradan bir Yeniay olmadığını gösteriyor. Çevremizi gözden geçireceğiz. Kimlerle bağlantımız ve kimlerle artık yol ayrımına geldik. Eğitim üzerinde duracağız. Kendimizi daha güçlü bilgilerle donatacağız. Derinlikli tahlil yapacağız. Canımızı sıkan insanlara yetti diyeceğiz. Yolumuza engel koyan, bizi yavaşlatan ne varsa ondan kurtulmak isteyeceğiz. İlişki meselelerinde gerçekçi olacağız. İyi niyetimizi kullanan kişilere karşı tedbir alacağız. Bizi baskı altına alan her şeyden kurtulmak veya kontrolü ele geçirmek için baskın davranacağız.

TERAZİ AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan geçişi iletişimde hem kendinize güvenli konuşmanız hem parlak fikirlerinizle karşı cins üzerinde bir hayli ilgi uyandırırsınız. Esprileriniz, cömert sözleriniz, ikna kabiliyetiniz yüksektir. Ancak uzun süredir devam eden ilişkide ve evliliklerde her iki taraf da biraz sıkılabilir. Özellikle partneriniz değişik heyecanlar arayabilir. Bu nedenle, beraberliği canlandırmakta yarar var. Birbiriniz üzerinde baskıcı veya liderlik taslayıcı hareketler sakıncalı olabilir. 2 Ağustos tarihi keyifli paylaşımlara işaret bir gün. 3 Ağustos tarihinde iletişime dikkat etmek lazım. Bir söz veya yanlış bir hareket ilişkide tartışmalara neden olabilir.

4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, bazılarınız için hızlı verilen bir evlilik kararı veyahut farklı fikirleriniz nedeniyle yıldırım bir boşanmayı da işaret edebilir. Her Terazi aynı olayları yaşamadığına göre, bir kısım Teraziler bu görünüm altında, geleneklere uymayan bir ilişkiyi de başlayabilirler. Bir arkadaşlık yıldırım aşkına dönüşebilir.

11-17 Ağustos haftası: 12 Ağustos Venüs-Aslan geçişi ve diğer olumlu görünümler, sosyal ilişkilerinizde iletişim gücünüz yüksektir. Belki kendinize dönük düşünüyor olabilirsiniz. Fakat sevdiğiniz, anlaştığınız kişiler söz konusu olduğunda onları dikkatle ve saygıyla dinlersiniz. Yeni girdiğiniz ortamlarda ise biraz daha abartılı şekilde konuşabilirsiniz. Bu ilgi uyandırmak içindir. Pek büyük bir sorun çıkarmaz. Her ortamı keyiflendirecek anlatılarda bulunursunuz. Karşı cinsi etkileyecek tarzda iletişimde bulunmayı çok iyi başarırsınız. Sosyal çevre bağlantıları, insanları bir araya getirmek, bir etkinlikte konuşmacı olmak mümkündür.

18-24 Ağustos haftası: Arkadaşlık ilişkilerinin güçlendiği, parlaklık, ışıltının yüksek olduğu 18 Ağustos günü, yeni bir ilişkinin, bir tanışmanın da vesilesi olabilir. Dostluklar kurulur, çevreniz genişler. Sosyal hayatta yenilikler, öncelikler belirlenir. Özgürce kendinizi ifade edersiniz ve kurduğunuz bağlantılar gönlünüzü okşar, umutlandırır. Birlikte olduğunuz insanlar sanat ve iş dünyasından önemli kişilerdir. Çekiciliğiniz, yaptığınız iş, duruşunuzla gözler üzerinize çevrilir. Ancak bütün bunlarınbilinçli bir şekilde ele alınması gerekir. Ne derece doğru veya değil anlamak için hem mantık hem iç gözlem yararlı olur.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta gökyüzü tüm burçlar için bir hayli değişimi beraberinde getirecek. İlişki açısından duruma baktığımızda evli çiftlerin mali anlamda ileriye dönük düşünmeleri faydalı olacak. Belli bir ayarlama, ne yöne gidiyoruz diyerek bir bakmak gerekiyor. Yeni tanışma yönünde görünümler mevcut. Ancak bunların gelip geçici olma ihtimali yüksek. Kafamızın içinde birçok mesele at koşturacak. Bu arada sosyal anlamda kıpırdanma olması rahatlatıcı gelebilir.

AKREP AĞUSTOS AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Duyarlılığımız yüksek bir haftaya giriyoruz. Arzu ettiğimiz şekilde gelişmeler bekliyoruz. İlişkimizi önemsiyoruz. Uzlaşıya açığız ancak biz hassasız. Bu hassasiyetin de önemsenmesini bekliyoruz. Peki, bunu anlayacak bir insan bulmak kolay mı? Bu hafta farklı bakış açısında olan partnerimizle aramızda istemeden de olsa bir tatsızlık çıkabilir. Ancak gerçekten temeli sağlam olan ilişkiler bundan etkilenmeyecektir.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihindeki görünüm, aşkta sağlamlık ilkesi çerçevesinde düzenlemelerde bulunmayı, tercihlerinizi ilerisi adına düşünerek yapmanızı, bugüne dek aşkta yaşanmış bir takım sorunların nedenlerini fark ederek önlem anlamınızı sağlayıcıdır. 6 Ağustos tarihi hassasiyetimiz olan konuları pek de önemsemeyen kişiler nedeniyle yaşadığımız gerginliğin işaretçisidir. Sevgiyi bu kadar çok arzularken, birilerinin paylaşmayı bilmemesi ne acı diye düşünürüz.

11-17 Ağustos haftası: İlişkilerde 15 Ağustos tarihi ve gerçekleşecek görünümler olumludur. Kendi arzu ve isteklerinize göre çevreniz üzerinde etkili olabilirsiniz. Son derece güçlü arzularınızı günlük hayattaki tüm iletişimsel bağlantılarda bir manyetik güç gibi kullanırsınız. Erk gücünüz sizi hakim partner haline getirir. Sevdiğiniz insanın her hareketini, sözünü, arzularını bilerek onun üzerinde etkin olmaya çalışırsınız.

18-24 Ağustos haftası: 19 ve 21 Ağustos tarihlerinde ve haftanın geneline aşk anlamında baktığımızda ben olumlu buluyorum. Hem bilinçli bir şekilde olayları ele alabilecek güçtesiniz hem de karşınıza çıkabilecek bir kişinin göz boyama ve kulak okşama tarzındaki sözlerinin doğruluğunu gayet iyi sezebilirsiniz. Arkadaşlık ve sosyal çevrenizde bilinçli ve ruhsal anlamda güçlü kişilerle bağlantılar kurabilirsiniz. Aşk, sizin idealleriniz çerçevesinde ele aldığınız ve sezgisel anlamda bütünleştiğiniz bir olgu haline gelir. Aldatmalara karşı sizi koruyan mantığınız ve iç görünüz olacaktır.

25-31 Ağustos haftası: Tüm burçlar için önemli bir hafta olacak. Yeniay-Başak burcunda gerçekleşecek. Sosyal çevremiz, arkadaşlıklarımız gözden geçirilecek ve hedeflerimiz belirlenecek. Yazın sona ermesiyle iş ve eğitim hayatı aktif hale gelecek. Bizim de bu döneme hazırlanmamız lazım. Neler yapmak istediğimizi ve nelerden artık bıktığımızı belirleyeceğiz. Kişisel veya toplumsal anlamda gücümüzü kanıtlamak zamanı. İşte bu bizim kararlılığımıza bağlı.

YAY AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda ilerleyecek Merkür ilişkilerde iletişimin bir hayli etkili olduğu zamandır. Zihninizde yarattığınız güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreçte yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde birçok insanla bağlantılar kurmak yönünde etkilidir. Yolculuklar epey eğlenceli geçer. Ancak aşk sözleri dille söylenir de, gönülden söylenip kalıcı olması pek enderdir. 2 ve 3 Ağustos tarihlerinde ilişkinizle ilgili bir konuda gizli saklı bir araştırma yaparak yeni tanıştığınız kişi hakkında bir bilgi edinebilirsiniz. Yolculuğa çıkabilirsiniz. Ancak kimse bilsin istemezsiniz. Ancak yolculuklarda dikkatli olunuz. Bir şey unutabilirsiniz veya umduğunuz gibi geçmeyebilir.

4-10 Ağustos haftası: Ailevi ve eve ait konular üzerinde etkili olacak 5 Ağustos tarihindeki görünüm, kendinizi güvensiz hissetmenize yol açan zayıflıklarınızı ancak ve ancak farklı bir pencereden bakarak çözebileceğinizi işaret ediyor. Bu çocukluğunuza ait meseleler de olabilir, iş hayatınız ve gizli saklı acılarınız da olabilir. Şimdi siz bunları güce dönüştürmeyi ve sizi daha fazla manipüle etmelerine izin vermemeyi bileceksiniz.

11-17 Ağustos haftası: 11, 12 ve 15 Ağustos tarihleri sizlerin görüş ve fikirlerinize uygun kişilerle ilişkiler kurmanızı ve olumlu yönde geliştirmenizi sağlayıcıdır. Kişisel anlamda kendinizi gayet güçlü şekilde ifade ettiğiniz dönemdir. Sosyal alanda kurulan iletişim, birçok insanının dikkatini çekmenizi sağladığı gibi, size yeni arkadaşlar kazandırır. İlişkinizi güçlendirecek en önemli faktör konuşmak ile dinlemek arasındaki farkı iyi belirlemekten geçer. Venüs-Aslan burcu geçişi, karşı cins üzerindeki fiziksel çekim gücünüzü yükseltir. Tatil programı yapanlar için gayet uygun günlerdir.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihini aşk ve ilişki anlamında sizler adına faydalı ve ışıltılı buluyorum. Hayata bakış açınızı yenileyen, ufkunuzu genişleten, farklı bir dünyayı size hediye edebilecek güzellikler mevcut. Bu ister yeni tanıştığınız birisiyle veya mevcut ilişkinizle alakalı olsun fark etmez. Yaşamsal anlamda açılan bir kapıdır. 12 yıl sonra Venüs-Jüpiter arasındaki bu kavuşum birçoklarınızın hayatında önemli bir gelişimin işaretçisidir. Ancak mantıklı düşünmekte, incelemekte de yarar vardır.

25-31 Ağustos haftası: Bu hafta tüm burçlar için Başak burcundaki Yeniay ve tüm görünümler kariyer konusunda etkili olduğu gibi, aşk ve ciddi ilişkilerin de ele alınmasını sağlayacak. Şu andaki ilişkimiz yolunda gidiyorsa ne ala. Sorunlar varsa ve biz her defasında bunlara rağmen sürdürüyorsak, bu hafta bir hayli zorlu geçebilir. Çünkü kendi kendimize uyguladığımız baskı bizi oldukça huzursuz eder. Oysaki Yeniay bize hedef çiz, düzenlemelerde bulun demektedir. O zaman önce biz, şu içimize attıklarımızla bir yüzleşip kurtulmaya bakalım. O hiç kimsenin bilmediği iç dünyamızda neler oluyor. Baskı yaratan, bizi bağlayan, her anlamda yoran, zorlayanları ayıklamaya hazırlanalım.

OĞLAK AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Bu hafta ilişkilerde iki görünüm aynı güne denk geliyor. 1 Ağustos tarihinde sorun yaratabilecek bir ufak tartışmanın ardından sular çabucak durulur. Aslında bir yanlış anlama veya gereksiz bir meselenin büyütülmesi, kıskançlığa neden olsa da bunun telafisi mümkün olacaktır. Sadakat üzerinde bir hayli dururuz. İlişkisi olmayanlar kolay kolay sürpriz aşklara kapılmazlar. İlişkide tutarlılık, denge, hassasiyet ve uzun ömürlülük ararlar.

4-10 Ağustos haftası: 6 Ağustos tarihi ilişki konularında gayet önemlidir. Bütün odak noktanız evlenmek ve ortaklaşa bir yaşamı sürdürmektir. Bunun nedenleri birçok şıkta toplanabilir. Sözgelimi uzun zamandır tek başınıza mücadele etmekten yorgun düştüğünüz için bir evlilik yaparak rahat bir yaşam sürmek istersiniz. Bazı Oğlaklar yine aynı nedenlerle bunu istedikleri halde partnerleri çekimser kalabilir. Bir kısım Oğlaklar eşleriyle beraber bir iş kurmayı düşünebilirler. Son örnek biraz olumsuzdur. Birlikte olduğunuz kişi ailesinin baskısıyla bir başkasıyla evlenebilir.

11-17 Ağustos haftası: 15 Ağustos tarihindeki olumlu görünüm, sosyal çevremizdeki gücümüzü yükseltiyor. Ancak bu yükseliş bazen ayarı yapmak gerektiğini de gösteriyor. Çünkü çok fazla baskın tavırlar içinde olursak, ilişkilerde sorunlar çıkabilir. Sizler bu dönemde gözünüz bir hayli açık olacaktır. Olan bitenleri, samimi olmayan, arkadan çevrilen işleri, dostlarınızı, düşmanlarınızı gayet iyi tespit edersiniz. Fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Yanlış olan önünüze gelir. Karşınıza çıkan bir kişi, ne kadar etkileyici olursa olsun, onun ağına düşmezsiniz. Durup bakar, inceler, tam anlamıyla emin olmadığınızda güle güle dersiniz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, astrolojik olarak ortaklaşa kazançların işaretçisidir. Ancak 12 yıl sonra gerçekleşince, bir de işin içinde Venüs olunca özel ilişkilerde kendimizi güçlü, önemli ve özel hissetme arzumuz da yüksek oluyor. Ancak ilişki demek, kendimizden başka bir beden ve ruh ile bütünleşmek hali değil midir? İşte bu hafta biz neler sunmaktayız, neler bulmaktayız? Bunlar üzerinde duracağız. Bunu yaparken aşırı gurur, kibir ve bencillik kadar, dozunu aşan cömertlik de tehlikelidir. İlişki ortaklıksa, bunun sağlıklı olması şarttır. Yoksa insanı bir hayli yorabilir.

25-31 Ağustos haftası: Aşk hayatımızla ilgili konularda bir yandan partnerimizle olan sevgi alışverişimizi gözden geçireceğiz. Ardından bu ilişkide hakim olan tarafı tespit edeceğiz. Ortaklaşa bir ilişkide maddi ve manevi anlamda kararlar nasıl veriliyor? Bunlar üzerinde duracağız. İlişkimiz olmadığını düşünelim. O zaman da bir beraberlikte duygusal ve ruhsal anlamda güvenilirlik, paylaşım nasıl olmalı bunları ele alacağız. Yeniay-Başak burcunda oluşacak. Bu durum, çiftlerin hayata bakış açıları arasındaki farkı belirgin kılıyor. Bizim bu farklılıkları ele alış biçimimiz önemli. Sorunlara yol açıyor mu yoksa size zenginlik katıyor mu? Bu sorulara cevap arayacağız.

KOVA AĞUSTOS AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: Merkür-Aslan burcu seyri 1 Ağustos tarihinde başlıyor. Bu dönemde partnerinizle iletişime önem vereceğiz ve farklı dilden mi konuşuyoruz, aynı şeyleri mi düşünüyoruz, nasıl anlaşıyoruz veya neden anlaşamıyoruz bunları tespit edeceğiz. Bu süreçte sözler süslü ve sadece etkileme amaçlı söylenebilir. Bazen de inatlaşmalar yükselir, bir taraf baskın olmaya çalışır. Yeni tanışanların özellikle iletişimde abartı ile gerçek arasındaki ayrımı iyi yapması gerekir. Bu haftanın en etkili görünümleri 2 ve 3 Ağustos. Bu tarihlerde her iki kişinin de düşünmeden konuşması, kaba saba tavırlar, aşırı gurur pek hoş olmaz. Yeni tanışmalar genelde cinsel çekim

ve tutku ile başlar. Etkilenme yüksektir. Birlikte vakit geçirilir. Ancak gözünüze batan şeyler, ilişkiyi uzun vadeli kılmaz.
4-10 Ağustos haftası: 8 Ağustos tarihindeki görünüm, bekar Kovalar için farklı bir çevreden kişiyle yapılan evlilik ve başka bir yere taşınmak anlamına gelebilir. Alıştığınız düzenden kopmakta hiçbir sakınca görmezsiniz. Çünkü bu sizin ruhunuza uygundur. Bazı Kovalar için sürpriz bir evlenme teklifidir. Genel olarak bu tarihte verilen kararlar bir hayli hızlı, yenilikçi ve hiç kimsenin beklemediği durumlardır. Sürpriz dersek yerinde olur.10 Ağustos tarihindeki Dolunay, ilişkinizle alakalı konularda etkili olup, bireysel anlamda özgür olma, değişim arzunuzun da göstergesidir.

11-17 Ağustos haftası: Bu hafta ilişkilerde 11 ve 15 Ağustos tarihleri gayet olumludur. Sevgilinizle tatile çıkmak anlamında bu günleri olumlu buluyorum. Sevgiliniz üzerinde hayranlık uyandıracağınız, duygularınızı ifade ederek onu etkileyeceğiniz bu günleri ajandaya kaydetmekte yarar var. Tanışmalar açısından da bu tarihler aktif edicidir. Beraberlikte problemleri olanlar da, bu tarihlerde birbirlerine yönelerek sorunları gönül birliğiyle çözebilirler. 12 Ağustos tarihinde Venüs-Aslan burcunda ilerleyecek. İlişkide otoriter tavır içinde, sadece merkeze kendini koyarak hareket eden bir partner rahatsız edici olabilir. Halbuki beraberliği keyifli hale getirmek en doğrusudur. Yaratıcı tarzda düşünüp, birbirinize minik sürprizler hazırlamak, birlikte zevk alacağınız şekilde yenilikler yapmak, fantezilerinizi tekrar güçlendirir. Kaldı ki, olumlu görünümlerimiz var. Bunları uygulayabiliriz.

18-24 Ağustos haftası: 18 Ağustos tarihindeki görünüm, ilişki evinizde 12 yıl sonra oluşuyor. Bu oldukça uzun süre. Güven duygumuzu ve bir beraberlikte kendimizi ifade edebilme gücünü bize kazandırırken, bir yandan da ilişkilerde egonun yükselişi hatta bazen kibirli olmaya yol alışını riskini de göz ardı etmeyelim. Partner seçimlerinizde veya şu andaki mevcut ilişkinizde, evlilik veya boşanma türü hallerde öncelikle çok dikkatli bir şekilde gözden geçirmelere ihtiyaç var. Hayatın güzel ve keyifli yanlarını yaşarken, beraberlikte abartılara kaçmadan kararları vermek yerinde olur.

25-31 Ağustos haftası: İlişki anlamında gayet önemli bir haftaya adım atıyoruz. Birçoğumuzun hayatında yenilenme ve değişimlerin görüldüğü zamanlardayız. Başak burcunda 25 Ağustos tarihinde oluşacak Yeniay ve diğer tüm görünümleri partnerinizin hayatınızdaki önemini belirlerken, mesleki durumundan mali konularına kadar önemli bir dönemden geçtiğini işaret ediyor. Eğer ilişkinizde sorunlar yaşanıyorsa ve bunların kökeninde mesleki ve mali konular yatıyorsa, birbirinizin hayatındaki yeri ve önemine göre destek olmakta yarar var. Diyelim ki, boşanmak üzeresiniz. O zaman da nafaka veya ortaklaşa kazançların dikkatlice ele alınması lazım. Yeni başlamış oldukça hızlı gelişmiş bir ilişkide ise, partnerin mesleki konumu ve maddi durumu hakkında bilgi sahibi olmamız gerekiyor.

BALIK AĞUSTOS AYI- AŞK VE İLİŞKİLER

1-3 Ağustos arası: 1 Ağustos tarihindeki iki görünüm, sizin için gelir geçer bir ilişkinin ne kadar heyecan verici olsa da, tercih edilmeyeceğinin işaretçisidir. Evli iseniz, çocuklar hatırına sürdürdüğünüz ilişkide, bir de sadakat sorunu varsa tepki gösterirsiniz. Eğer uzun zamandır beraberseniz ilişkinin artık adının konulmasını istersiniz. Partneriniz bu hafta sağlık, çalışma hayatı veya bir başka nedenle sözlerine dikkat etmeden konuştuğunda aranızda tartışma yaşanabilir. 2 ve 3 Ağustos tarihleri buanlamda dikkatli olmayı gerektiriyor.

4-10 Ağustos haftası: 5 Ağustos tarihindeki görünüm, birlik ve bütünlük çerçevesinde sağlam bir şekilde ilişkilerinizi düzenlemenizde yardımcıdır. Zayıf noktalarınızı bilen ve bunu çoğu kere size karşı kullanan insanları hayatınızdan ayıklamanız için bu görünüm faydalıdır. Yeniden yapılandırma ve sağlamlaştırma halidir. İlişkilerinizi manipüle ederek bozan dış etkenler veya kişilere karşı şimdi güç kazanabilirsiniz.

11-17 Ağustos haftası: Haftanın ilk günlerindeki görünümler, ilişkilerimizde nasıl bir tavır içindeyiz, değer verdiğimiz ölçülerimiz nedir, beraberlik mutluluk ve doyuma ulaşmayı sağlayan bir ortaklık mıdır yoksa her iki kişinin de birbiri üzerinde sözel ve tavır olarak baskı kurması mıdır? Bu sorulara cevap arayacağız. Denilebilir ki, ilişkinin röntgenini çekeceğiz. Sağlıklı bir ilişki yaşamamızın önünde duran problemleri ele alacağız. İnceleyeceğiz. Ancak 11, 12 Ağustos tarihlerinde bunu başarılı bir şekilde yapmak için tarafsız ve gerçekçi olmak gerekiyor. 15 Ağustos tarihinde Merkür-Başak burcunda ilerlediğinde, beraberliklerde yapıcı ve çözümcü iletişimin, mantıklı düşünmenin mümkün olduğunu söyleyebilirim.

18-24 Ağustos haftası: 19 ve 21 Ağustos tarihlerindeki görünümler ilişki anlamında, akla karanın, yanlışla doğrunun bir terazide tartılması halidir. Bu nedenle de çok önemlidir. Hani derler ya, bir söylenene bakarım bir de söyleyene. İşte aynen böyle! Problemli ilişkisi olanlar birbirlerine karşı dürüst olmalı, yanıltıcı tarzda konuşmamalıdırlar. Bir taraf ilişkiyi sürekli kandırma, oyalama ve aldatma şeklinde sürdürüyor, diğer taraf da buna aşk, çocuk veya bir nedenle göz yumuyorsa daha fazla bu yalanları sürdürmemek lazım. İlişkisi yeni başlayanların da en başından, geçmiş tecrübelerini, ilişkiden beklentilerini açıkça ortaya koymaları gerekiyor. 23 Ağustos tarihindeki Güneş-Başak burcu geçişi, ilişki anlamında yapılacak analizler açısından önem taşıyacaktır. Hakikaten saygı, sevgi ve güvene dayalım beraberlikler bu dönemde kuvvetlenecektir.

25-31 Ağustos haftası: 25 Ağustos tarihinde Başak burcunda oluşacak Yeniay, ikili ilişkilerde mantıklı bir şekilde yapılacak incelemelerin önemini vurguluyor. Bir çift olarak birbirinizle konuşmanız, hedeflerinizi gözden geçirmeniz için bu Yeniay gayet olumludur. Sözler tartılır, doğru şekilde tespitlerde bulunulur. Yeniayın yöneticisi olan Merkür-Başak burcunda ilerlediğine göre, partnerinizin gerçekçi bir şekilde düşüneceğini söyleyebilirim. İlişkisi olmayanlar açısından bu Yeniay, evlilik gibi ciddi konular üzerinde düşünmemizi sağlayacak. Başka bir şehir veya ülkede oturan bir kişiyle tanışmanın işaretçisi olabilir. Bu türden durumlarda acele etmeden hem yerleşim hem de iş anlamında bir düşününüz.


KOÇ EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihinde Merkür-Terazi burcunda ilerleyecek. İlişkinizle ilgili konular üzerinde düşüneceksiniz. Bir yandan akıllıca duruma bakmak diğer taraftan partnerinizin de fikirlerini almak yararlı olur. Ortaklaşa düşünme zamanı da diyebiliriz. Kararlar alınabilir ve sorunlar varsa bunlar birlikte çözüme kavuşturulur. Eğer partnerimizle yeni tanışmışsak, hem kişisel düşüncelerini hem de ilişkilere bakış açısını öğrenelim. Biz bu hafta ilişkilerde titiz ve seçici davranacağız.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihinde şartlar gereği partnerimizle iyi geçinmemiz, dikkatli konuşmamızda yarar var. Bu işimize gelmeyecek. Ancak sözlerimize ve davranışlarınıza dikkat edelim. 13 Eylül tarihinde, cesaretle ilerlemek ve kendi yolunuzu çizmek isteyeceksiniz. İlişkilerde köprüleri yıkmadan aklı başında düşünmelisiniz. 14 Eylül tarihinde Mars-Yay burcunda ilerleyecek. Yenilenmek, hayatı keşfetmek, deneyimler yaşamak üzere seyahate çıkabilirsiniz. Yeni birçok kişiyle tanışabilirsiniz.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde iki önemli görünüm oluşacak. İlişkinizle alakalı konularda bireysel yaklaşımda bulunabilirsiniz. Kendinize dönük düşünüp, endişeli bir şekilde hareket edebilirsiniz. Oysaki bugün, tarafsız, mantıklı, artı-eksi yönleriyle meseleleri ele almalısınız. İster dargınlık, ister evlilik, ister yeni tanışıklık olsun fark etmez. Bugün geleceğe dönük düşünmek ve ilişkilerde dengeli hareket etmek durumundasınız. Mantıklı olmak kazanç getirir.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihi harika bir gün. Attığınız her adım başarıyla sonuçlanır. 23 Eylül tarihinde Güneş-Terazi burcunda seyrine başlıyor. İlişki hayatınızla birebir konularda etkili olan bu geçiş sizin istek ve arzularınız ile partnerimizin beklentileri arasındaki farklılığın ortaya konduğu, her iki kişinin de birbirine ayna olduğu zamandır. Sağlam ilişkilerde birlik ve beraberlik içinde bütünlük sağlanır. Ancak problemli çiftlerde uyumsuzluk rahatsız edici olabilir. 25 Eylül tarihinde Jüpiter-Uranüs arasında olumlu bir görünüm meydana gelecek. Aşk hayatınızda çok şanslı bir dönemdesiniz. Çocuk sahibi olabilirsiniz. Hayatınızda yepyeni bir değişim meydana gelecek.

BOĞA EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 5 Eylül tarihinde Venüs-Başak burcunda seyrine başlıyor. Bir yandan ilişki kurmayı isteyeceğiz ancak diğer taraftan bir hayli inceleyeceğiz. Oldukça seçici davranacağız. Kolay kolay da aşık olmayacağız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz. Aslında bütün bunlar zorlayıcı gibi gözükse de, bu hafta diğer görünümler gayet olumludur. Bu seçicilik, dış dünyada bizi ciddi ve ölçülü, kolayca elde edilmeyen ciddi biri olarak gösterecektir.

8-14 Eylül haftası: 9 Eylül tarihindeki Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konularda da kıymetlidir. Seçici düşünürüz. Sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini de işaret etmektedir. Kişi bu Dolunayın güçlü ışığı altında, sadece kendisi için değil, yaşadığı toplum adına da güzellikler diliyor. Kardeşçe paylaşımda bulunmaktan, inançla yol almaktan yana. 10 Eylül tarihinde, aşk hayatımız başta olmak üzere, hedeflerinizi ve şu sıralarda yaşadıklarınızı gerçekçi bir şekilde değerlendiriniz. Bu size doğru yolu gösterecektir. 11 Eylül tarihinde aşk hayatınız, evlilik ve uzun süreli ciddi ilişkilerde olumlu gelişmeler yaşanacaktır.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta aşk hayatınız, çocuklarınız ve her konuda fazlasıyla titiz düşünürsünüz. Bir şeyler eğer yerli yerinde değilse, sizin önemsedikleriniz başkaları tarafından endişeli biri olarak görülmenize yol açıyorsa, bir de fedakarlıkta bulunmanız bekleniyorsa canınız epeyce sıkılır. 21 Eylül tarihinde, bir ilişkinin ciddiyete dönüşmesi aşamasında her iki tarafın da bilinçli hareket etmesi yararlı olacaktır.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihinde özgüven duygunuzu ayakta tutarak, iç dünyanızdaki zenginliklere ulaşabilirsiniz. Bu tarih, hem ailevi hem fiziksel hem de ruhsal anlamda içe yöneliş ve kendinizle temasa geçmenizi sağlar. 28 Eylül tarihinde Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Evlilik, iş ortaklığı, uzun süren ilişki, rakiplerimiz ve sizden farklı görüşte olan kişilerle alakalı meseleleri derinlikli bir şekilde gözden geçireceksiniz.

İKİZLER EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihinde Merkür-Terazi burcunda seyrine başlıyor. Aşk hayatımızda iletişim ve paylaşımın önemi belirginleşiyor. Kendimizi hoş, uyumlu, nazik ve kibar bir şekilde ifade edeceğiz. Bir problem olduğunda tartışmak yerine çözümlemek isteyeceğiz. Kaba saba sözlerden hiç hoşlanmayacağız. Güzel sözler duymak, dengeli ve huzurlu ortamlarda bulunmak bize keyiflendirecek. İletişim ve haberleşme yoluyla biriyle tanışabiliriz. Sanatsal ortamlarda şarkı söylemek, konuşmak, insanları bir araya toplamak onlara güzelliklerden bahsetmek haftanın yansımaları arasındadır.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihindeki görünüm, aşkta dikkatli ve dengeli konuşmanız gerektiğinin işaretidir. Bazen sözcükler keskindir ve insanı oldukça zor duruma sokar, bazen de sözcükler sihirli bir güçtür, mucizeler yaratır. Uzlaşıya açık tarzda ve akıllı bir şekilde iletişimde bulunursanız, isteklerinizi daha kolay elde edebilirsiniz. 11 Eylül tarihinde, aile, iş hayatımız ve ileriye yönelik hedeflerinizi olumlu yönde ilerletecek gelişmelerle karşılaşacaksınız. 13 Eylül tarihinde aşk hayatınız, varsa çocuklarınız, sanatsal çalışmalarınız, kısaca kendinizi en güçlü şekilde ifade etmek istediğiniz alanlarda gayet ılımlı, nazik ve tarafsız bir şekilde düşünmek önemli. 14 Eylül Mars-Yay burcu geçişinde karşınıza maceradan hoşlanan, özgür ilişkiler kurmak isteyen biri çıkabilir. Evli iseniz, eşiniz kendine dönük şekilde hareket edebilir. Abartılı davranabilir.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde aşk hayatınız, çocuk, yaratıcı yetenekleriniz, ortaklaşa projeler, sanatsal faaliyetler başta olmak üzere her konuda ilerisi adına düşünmekte yarar var. Bu önemli bir karar günüdür. Sizin gelişiminiz adına faydalı olacaktır.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihi ilişki anlamında şanslı bir gündür. Hatta duble kısmetlilik desem yerinde olur. 23 Eylül tarihinde, aşk hayatınız, sosyal aktiviteler, çocuklarınız, hobileriniz, enerjinizi odakladığınız alanlardır. Estetik, güzellik, bakım, nezaket, uyum ve dengenin aşkta bilhassa öne alındığı zamandır. Hayatın keyifli ve güzel yanlarının tadını çıkarabilmeniz, düzenlemelerde bulunarak yaşamınıza olumlu anlamda bir yön çizebilmeniz gayet kolaydır. İster yeni tanışmalarda, ister uzun süredir birlikte olanlarda fiziksel güzellik veya çekicilik bir hayli önemsenir.

YENGEÇ EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihinde Merkür-Terazi burcunda ilerlediğinde ev içindeki iletişim dengeli ve ölçülü olmak zorunda. Bir yandan akıllıca yuvanızın iç dengelerini yerli yerinde tutmak diğer yandan güzellikten, barıştan, sevgiden söz etmek gerekiyor. Ancak bunun tek taraflı değil, el birliğiyle halledilmesi lazım. Fakat problemleri yok saymak yanlıştır. 5 Eylül tarihindeki Venüs-Başak burcu geçişini de hesaba katarsak, bu hafta ilişkilerde dengelerin yerle yerinde olacağını söyleyebilirim. Çünkü bu iki gezegen birbirlerini güçlendirecek pozisyondalar.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihideki görünüm, çeşitli nedenlerle düşüncelerinizi açıklamaktan çekinmenize neden olabilir. Hatta sırf uyumlu davranayım diye, sabır gösterebilirsiniz. Bu durum ilişki meselelerinde sizi yorabilir. 10 Eylül tarihinde, çalışma ortamınız, kararlarınız, nefes aldığınız ortam, yakınlarınız ve etrafınızla olan her türlü ilişki alışverişinizi, iş hayatınız dahil olmak üzere gözden geçiriniz. 13 Eylül tarihinde aileniz, ev yaşamınız, iç dünyanız ve sizinle alakalı özel konularda lütfen sakin olunuz.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta yakın çevrenizle ilgili konular üzerinde titizlikle duracaksınız. Bazı durumlar sizde endişe yaratabilir. Kendinizi zayıf hissedebilirsiniz. İnancınız sarsılacak gibi olur. Sürekli her şeyi kontrol etmeye çalışabilirsiniz. Aşırı fedakarlık veya tümüyle gergin şekilde davranabilirsiniz. Lütfen sakin olunuz. 17 Eylül tarihinde ailenizi ilgilendiren konularda iki yönlü düşününüz. Geçmişten ziyade bugünkü duruma bakınız. Tarafsız bir şekilde inceleyiniz.

22-28 Eylül haftası: 23 Eylül tarihinde Güneş-Terazi burcunda ilerleyecek. Ailevi yaşantımız evimizin içindeki huzur ve uyum arzumuz, dengeleri yerli yerine oturmuş bir ortamda yaşam sürme ihtiyacımız yoğun olacaktır. Eğer sorunlarımız varsa, ev içinde rahatsızsak bunlara susmak yerine ılımlı bir şekilde konuşmak, sıkıntılarınızı dile getirmek, birbirinizi dinlemek faydalı olacaktır.

ASLAN EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: Merkür 3 Eylül tarihinde Terazi burcunda seyrine başlayacak. Bu çevremizle olan iletişimi hoş ve paylaşımcı hale getiriyor. Hem yakınlarımızla sıkça görüşeceğiz hem de kardeşlik, sevgi, uyum ve güzellikten yana olacağız. Değerlerimizin önemini bilerek, kiminle nasıl konuşmak ve nasıl anlaşmak gerektiğinin farkında olacağız.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihi yakın çevrenizde bulunan kişilerle iletişimde, sözcükleri iyi seçmek gerektiğini gösteriyor. Akıllı ve politik iletişim, dengeli paylaşım, uyumluluk size güç kazandırır. İş görüşmeleri ve özel ilişkilerde etkiniz altına alamayacağınız kimse yoktur. 14 Eylül tarihindeki Mars-Yay geçişi, aşkta özgür hareket etmenizi ve maceralar yaşamanızı sağlayan güçlü bir zaman dilimidir. Hayatınıza birçok kişi girebilir.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta, ilişki konularında da etkilidir. Sen ve ben diyerek söze başlamayınız. Aşırı endişeli veya gereğinden çok özveri sorun yaratır. Beni doğru biri bulmaz zaten veyahut bu ilişki de sona erecek içime doğuyor gibi olumsuz cümleler kurmayınız. 17 Eylül tarihinde önemli bir görünüm oluşacak. Çevre değişimi, eğitim hayatınızla ilgili bir yenilik, iş girişimi, ortaklık, yakınlarınızla alakalı konularda ilerisi adına çok önemli konuşmalar yapabilirsiniz.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihinde aşkta şanslı ve kısmetlisiniz. 23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Ay, uyum ve denge çerçevesinde, nezaket ölçülerinde, huzurlu paylaşımlarda bulunmanın zamanıdır. Yakın çevrenizdeki kişilerle ilişkiniz önem kazanır. Bir problem olduğunda, can bildiğimiz kişilerin bize destek olmasını bekleriz.

BAŞAK EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 5 Eylül tarihinde Venüs burcunuzda ilerleyecek. Bu geçiş sizler için hem dışarıda dengeli ve hoş paylaşımların önemini vurguluyor hem de doğanız gereği beli bir mesafeyi korumanızı. Çünkü karşınızdaki kişiyi bir hayli inceleyecek, kusursuzluk arayacak, kriterlerinize göre testten geçireceksiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem vereceksiniz. Her zamanki stilinizi koruyacaksınız.

8-14 Eylül haftası: 3 Eylül tarihindeki Dolunay, ruhunuzla örtüşen, sizi aşkla sarıp sarmalayacak birine duyduğunuz ihtiyacın simgesidir. Artık yalnız başınıza yol almak istemediğiniz için, bir an önce hayatınıza girecek doğru insanın hayalini kurarsınız. Devam eden ilişkilerde çiftleri birbirine bağlayıcıdır. 14 Eylül tarihindeki Mars-Yay geçişinde başka bir yere taşınabilirsiniz. Ev alanında hızlı değişimler görülür.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta ilişkide ortaklaşa hareket etmek zor olabilir. Bir hayli titizlenirsiniz. Her şeyin düşündüğünüz gibi olmasını istersiniz. Bu olmadığında endişelenirsiniz. Ya, mantıklı bir şekilde ilişkinizi gözden geçirin veyahut bu denli kendinizden ödün vermeyin.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihinde eğitim, yerleşim, ailevi, özel hayatınızla ilgili bir konuda çok önemli bir yolculuk gerçekleşebilir. Bu yolculuk bir bilgi edinmek amaçlı veya çok daha önemli bir proje için yapılabilir. Yapmak istediğinizden eminseniz ve gerçekten bunun sizin için doğru olduğunu düşünüyorsanız yapınız. Ancak abartıyla düşünmeden karar vermeyiniz.

**TERAZİ EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

**

1-7 Eylül haftası: 3 Eylül tarihinde Merkür, burcunuzda ilerleyecek. İletişiminiz ve insanlarla olan başarılı paylaşımlar karşı cins üzerinde bir hayli etkili olabilir. Kim nasıl bir hitaptan hoşlanır, kime ne söylemek gönül okşar, kim ne bekler ne ister? Bütün bunları iç sesiniz size söyleyecektir. Ancak bu demek değil ki, herkese mavi boncuk dağıtacaksınız. Ancak Venüs-Başak burcunda ilerlediği için ağzınız laf yapsa da, öyle kolay kolay aşkta tatmin olmanız zordur.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihinde, ailenize yönelik konularda sizin o meşhur adil ve tarafsız, mantıklı düşünmenizi gerektiricidir. Evet, geri planda sizi bir çok mesele zorluyor. Ancak sabırlı olunuz lütfen ve planlarınızı tekrar gözden geçirin.10 Eylül tarihinde, ilişki-iş hayatı ve genel olarak şöyle bir geriye dönerek, yaşadığımız tecrübeler ışığında ele almalıyız. Sizi neler kısıtlıyor, neler engelliyor, neler sağlıklı bir karar vermenizin önüne geçiyor. Bunlara gerçekçi bir şekilde bakınız. 13 Eylül tarihinde, partnerinizle aranızdaki görüş farklılıkları sorun yaratabilir. Karşı karşıya gelebilirsiniz. Fikirsel anlamda taban tabana zıt düşebilirsiniz.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde geleceğini yakından ilgilendiren bir teklif alabilirsiniz. Yetenekli olduğunuz bir konuda başkalarının dikkatini çekebilirsiniz. Mantıklı bir şekilde gözden geçirmekte yarar var. İlişkinizle alakalı konularda vereceğiniz kararla ilgili yine tarafsız bir bakış açısıyla hareket edin. Bu tarihte yapılacak görüşmeler sizin adınıza hayırlıdır.

22-28 Eylül haftası: 23 Eylül tarihinde Güneş burcunuzda ilerleyecek. Dış dünyada kişisel anlamda kendimizi merkeze almak ihtiyacı duyabiliriz. Bir yaş daha büyümek, ister istemez hüzün veya heyecan yaratır. İlişkilerimizi doğru şekilde yönlendirmek isteyeceğiz. Uyum ve paylaşımdan yana olacağız.

AKREP EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 5 Eylül tarihinde Başak burcunda ilerleyecek Venüs, öyle her karşımıza çıkanı beğenmek anlamına gelmez. Mesafeyi koruyarak, uzaktan uzağa bakarak, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak beraberlik hakkında karar veririz. O kararı da vermek için epeyce düşünürüz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman merhabadan öteye geçebiliriz. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz. Öncesini bilmek, sonrasını görmektir niyetimiz.

8-14 Eylül haftası: 10 Eylül tarihinde, sosyal ilişkilerinizi, kimlerle bağlantılarınız var ve kimlerle arkadaşlık ediyorsunuz? Üye olduğunuz ve faaliyette bulunduğunuz dernekler, kulüpler var mı? İlişkilerinizde seçici misiniz? Bunlara gerçekçi bir şekilde yanıt veriniz. Aşk hayatınızla ilgili kriterlerinizi doğru biçimde belirlerseniz hayal kırıklığı yaşamazsınız. 13 Eylül tarihinde çalışma hayatınızla ilgili konularda beklenmedik bir ters durum nedeniyle tartışmalar yaşanabilir.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta, hedefleriniz ve aşk hayatınızla ilgili konularda hem titiz hem de özverili tarzda düşünebilirsiniz. Bir taraftan hiçbir şey istediğim gibi olmuyor dersiniz. Diğer taraftan her şey yolundaymış gibi davranırsınız. Bu gelgitler ne amacınıza ulaşmanızı sağlan ne de aşkta doğru tercihler yapmanızı. Bu tarihte her sözü kafanıza takmayın. Bir problem varsa, mantıklı bir şekilde ele alın.

22-28 Eylül haftası: 23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Güneş, fiziksel ve ruhsal anlamda huzur ve uyum arzumuzun işaretçisidir. Bir takım olaylar nedeniyle belli bir güvensizlik, çelişki ve kararsızlık hissedebiliriz. Ortayı bulayım derken, yoruluruz. Bulmadığımızda tadımız kaçar.

YAY EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: Toplumsal ilişkilerde iletişimin önemi, 2 Eylül tarihindeki Merkür-Terazi burcu geçişiyle ortaya çıkıyor. Fikirlerimizi dile getirip, insanların ne düşündüklerini öğrenmek isteyeceğiz. Bazen artistik bir şekilde bunu yapacağız. İnsanlarla belli bir konu üzerinde sohbet etmek, yazışmak, düşünce alışverişinde bulunmak haftanın etkileri arasında yer alır. Dostlarımızla bir araya gelmek, çeşitli etkinliklere katılmak, sanatla alakalı mekanlarda bulunmak faydalıdır. Sadece birebir konuşma değil sosyal medyayı da yakından takip edebiliriz.

8-14 Eylül haftası: 3 Eylül tarihindeki Dolunay, ailevi-duygusal-yuvanızla alakalı konularda rahatlatıcıdır. Ruhsal açıdan size olumlu yönde tesirleri vardır. Her durumun mutlaka bir çaresi, çözümü olduğunu hatırlatır. 13 Eylül tarihinde sosyal ilişkiler ve aşk hayatınızda hızlı gelişmeler yaşanacak. Özgür bir şekilde karar verebilir, kendinize yeni bir hedef belirleyebilirsiniz. 14 Eylül Mars, burcunuzda ilerleyecek. Hedefinize dönük özgürce kararlar alabilirsiniz. Çok hareketli, son derece atak davranacaksınız. Maceralar sizi bekliyor.

15-21 Eylül haftası: Bu hafta ailevi konular üzerinde hassasiyet gösterebilirsiniz. Kafanız başka şeylere takılıdır. Sözgelimi şu andaki işiniz sizi tatmin etmiyordur. İş ilişkilerinizde sorunlar vardır veya ailenizle ilgili bazı konular kafanıza takılıyordur.

22-28 Eylül haftası: 23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Güneş, sosyal yaşamda birebir bağlantımız olan kişilerle ilişkimize önem verdiğimiz zamandır. Uyumlu ve dengeli insanlarla bir arada olmak isteriz. Kaprisli, bencil insanlardan uzak dururuz. Yeni kişilerle tanışırız. Bu da dönemin hoş etkileri arasındadır. Elit, kaliteli, popüler mekanları tercih ederiz. Özellikle davetler, organizasyonlar, insanların bir araya geldiği sanat mekanları ilgimizi çeker.

OĞLAK EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: Venüs, 5 Eylül tarihinde Başak burcunda ilerleyecek. Oğlaklar için bu dönem hayatın bir başka yönüyle tanışmak gibidir. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Oysaki bu süreçte bu denli keskin yargılar pek hoş olmaz. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. İkili ilişkilerde bu dönemde partnerimizin davranışlarına daha fazla dikkat ederiz. Bize karşı titiz ve dikkatli olmasını bekleriz. Görünümler bu hafta olumlu olduğu için, bu katı prensiplerimiz sorun yaratmaz. İnsanlar bize karşı saygılı, biz de kendimize güvenli hareket ederiz.

8-14 Eylül haftası: 3 Eylül tarihindeki Dolunay, iyi niyetli ve şefkatli yaklaşımlarda bulunmanızı, yaratıcı şekilde düşünmenizi, mistik konularla yakından ilgilenmenizi sağlar. Sizler ruhsal anlamda arındığınızı, hayata sevgi ile sarıldığınızı hissedebilirsiniz. Çevre ilişkilerinde duyarlısınızdır. Eğer gerçekçi bir hedef belirlerseniz ona ulaşmanızı sağlayacak güçlü yeteneklere sahip olduğunuzu anlarsınız. 14 Eylül tarihindeki Mars-Yay geçişi, kişisel projelerinize eğilme ve bunlar üzerinde çalışma zamanı olarak gayet etkili bir enerjidir. Uygulamaya koyacağınız yenilikler için geri planda çalışabilirsiniz. Enerjiniz çok yüksek olacaktır. Sağlığınız açısından risk taşıyabilir. Egzersiz yapmakta yarar var.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde, çevremizdeki insanlar ve iletişimde bulunduğumuz diğerleriyle aramızda fikirsel anlaşmazlıklar yaşanabilir. Anlayışlı olmaya çalışabiliriz veya dayanamayıp insanları eleştirebiliriz. Bir problem varsa, ılımlı şekilde konuşalım. Beklentilere girmeyelim, kimseyi değiştiremeyiz, sakin olalım.

22-28 Eylül haftası: 24 Eylül tarihinde oluşacak Yeniay, ilişkinizle alakalı konularda da etkilidir. Partnerinizin ailesiyle bir mesele üzerinde konuşması mümkündür. Bu özel de olabilir, beraberliğinizle ilgili konuları da kapsayabilir. Uyum sağlamak adına iki yönlü düşünebilir.

KOVA EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: 2 Eylül tarihindeki Merkür-Terazi burcu geçişi, geniş bir çevrede fikirlerimizi insanlarla paylaşmamız, güçlü bir iletişim kurmamız anlamına geliyor. Sosyal hayatla birebir ilişkilere, arkadaşlıklara önem veren Kovalar, farklı konuşan kişileri de dikkatle dinlerler. Çünkü her insandan bir şey öğrenilir mantığını ön planda tutarlar. Bu dönemde eğitimden kültür hayatına, sanatsal çevrelerden iş hayatına kadar geniş bir alanda birçok kişiyle irtibatta bulunuruz.

8-14 Eylül haftası: 14 Eylül tarihinde sosyal faaliyetler, arkadaşlarınızla olan ilişkiler, grup faaliyetleri, organize işler gayet ön planda olup, yetenekli olduğunuz konularda liderliğinizi gösterebilirsiniz. Yabancılarla temas veya yabancı ülkelerle bağlantılı şirketlerde görev alma, güçlü insanlarla işbirliğinde bulunma ve onlardan destek görme gibi durumlar yaşanabilir.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihindeki görünüm, aşk hayatınızla ilgili konularda son derece olumlu bir gelişmenin işaretçisidir. Hem sosyal ilişkilerde iletişimi güçlendirir hem de aşkta size arzuladığınız bir aşkı getirir.

22-28 Eylül haftası: 22 Eylül tarihinde yeni bir ilişkiye başlayabilirsiniz veya bir anda evlenmeye karar verebilirsiniz. Çok hızlı kararlar alındığı bir haftadayız. 23 Eylül tarihinde Terazi burcunda ilerleyecek Güneş süresince, farklı görüşten insanlarla karşılaşabilir, tanışabilir, iş birliğinde bulunabiliriz. Sanatsal ortamlar, sergiler, davetler, trend olan her şey, ilişkiler, yolculuklar, organizasyonlar, eğlenceli geziler, turlar, insanları bir araya getirici her şey hoşumuza gider. 25 Eylül tarihinde Jüpiter-Uranüs olumlu görünümü meydana gelecek. Bu etki altında sık sık seyahat eden biriyle ilişkiye girebilirsiniz veya birlikte olmak için sürekli yolculuklara çıkarsınız. Evli iseniz, eşiniz özgürlüğünü her şeyin üzerinde tutabilir. Sorunlarınız varsa, bu dönemde birbirinizin farklılıklarına anlayış göstermelisiniz. Yabancı ülkeyle alakası olan biriyle evlenebilir veya beraber olabilirsiniz.

BALIK EYLÜL AYI-AŞK VE İLİŞKİLER

1-7 Eylül haftası: Bu hafta ilişkiler açısından önemli bir geçiş başlıyor. 5 Eylül tarihindeki Venüs-Başak burcu ilerleyişinde beraberliğinizdeki paylaşım, davranış, birbirinize yaklaşım tarzınız üzerinde duracaksınız. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu mesafeye, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir. Hafta içindeki görünüm olumludur. Sağlam ilişkilerin işaretçisidir.

8-14 Eylül haftası: 3 Eylül tarihindeki Dolunay, sorunlara rağmen nefes aldığımız her anın kıymetini bilmemiz gerektiğinin bir kez daha farkına varmanızı sağlar. İlişkiniz-evliliğiniz-iş ortaklığınız-kontrat ve sözleşmeleriniz-sağlığınız anlamındaki konuları bilinçli bir şekilde gözden geçirmenizde yardımcıdır. 10 Eylül tarihinde, ilişkinize geçmişte yaşananlar etrafında gerçekçi bakın ancak endişeli düşünmeyin. Sakin olun ve özgüven duygunuzu, inancınızı koruyun.

15-21 Eylül haftası: 17 Eylül tarihinde ilişki meselelerinde dikkatli olmak gerekiyor. İlgisizlik, soğukluk ve can sıkıcı tarzda davranışlar, iletişimsizlik sizi bir hayli üzebilir.

Bırakın üzerine gitmeyin. Birkaç gün beklemede kalın. Eğer uzun süredir aranızda bir soğukluk varsa, hatta birkaç kez ayrılmışsanız bu tarihte yine bir ayrılık gündeme gelebilir.
22-28 Eylül haftası: 28 Eylül tarihinde Merkür-Akrep burcunda ilerleyecek. Aşk hayatımızla ilgili konularda da etkilidir. Genel olarak bu dönemde karşımıza çıkan kişinin nasıl bir niyetle bize yanaştığını çok iyi sezeriz. Hoş olmayan bir yaklaşımı varsa, onu kendi oyunuyla alt ederiz. Fikirsel anlamda kafamıza yatan kişilerle oluruz. Derinliklerimizi ele vermeyiz, düşüncelerimizi pek açıklamayız. Partnerimizi bize yalan söyleyip söylemediğini kolayca sezeriz.


KOÇ EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: Merkür 4-10 Ekim arasında Akrep burcunda gerileyecek. İş veya özel anlamdaki finansal hesaplarınızı kontrol ediniz. Kardeşleriniz, çocuklarınız veya yakınlarınızla ilgili mali konuları, bir malın paylaşımını, işletimini, bir mülkün devredilmesi gibi durumları da gözden geçiriniz. Genel olarak Akrep burcundaki gerileme süreçlerinde size birilerinin finansal anlamda desteği olmaz. Bu yüzden de, kredi çekmek, miras konularında sonuç almak, birilerinden finansal yardım istemek mümkün değildir. Bir ortaklığı bitirmek, başka bir ortakla yola devam etmek, kurulmuş bir mali anlaşmayı iptal etmek doğru olmaz. Beklemede kalınmalıdır. Paranızı başkasının işletmesine izin vermek, bir mülkü satmak, devretmek, bir iş kurmak gibi planlarınızı beklemeye alınız. Ayrıca çalışma hayatınız nedeniyle yaşanan finansal sıkıntı, kriz veya problemleriniz varsa bunları da bu süreçte gözden geçiriniz.

6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması ve aynı gün gerçekleşecek görünümler her ne kadar bireysel hareket etmenize neden olsa da, bu ilişki bir ortaklıktır. Partneriniz ve siz bu beraberliği yeniden yapılandırmak, dengeli hale getirmek için üzerinde düşüneceksiniz. Yeni bir ilişki, ortaklık gündeme gelebilir. İki ayrı alanda etkili olacak Merkür geri hareketleri de aslında size yardımcıdır. Evet, bir gerginlik oluşacak. Fakat sabırlı olursanız kazançlı çıkarsınız.

Merkür, 10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür, bu seferde ikili ilişkileri ele alış biçiminiz, evlilik, uzun süreli ciddi beraberliklerdeki tutum ve davranışların, iletişim anlamındaki durumunuzun gözden geçirilmesi yönünde önem taşımaktadır. Mutlaka karşı tarafı da dinlemelisiniz. İster olumlu ister olumsuz yönde olsun hep dengeyi muhafaza ederek düşünmeye çalışınız.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması, ortaklaşa kazançlar, hisseli paraların bölüşümü, kredi, miras, nafaka davalarında 9 Kasım tarihine kadar sabırlı olmanız, uyumlu davranmanız gerekir. Bu tarih sonrası netleşme başlar. Eğer bir iş kurmak veya iş ortaklığında bulunmak istiyorsanız 11 Kasım tarihi uygundur.

BOĞA EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Evlenmek veya iş ortaklığı kurmak amaçlı birliktelikler tekrar derinlikli olarak ele alınmalı ve bu kararlar üzerinde düşünülmelidir. Yeni tanışmalarda, birbirinizin fikirlerini, ilişkideki tutumunuzu çok iyi gözlemleyiniz. Boşanmak isteyenler, ayrılmış veya geri dönmeyi düşünenler, sizler de tekrar sorunlarınızı bir daha ele alınız. Bu analizler yapılmadan karar vermeyiniz. Bu süreçte yeteneklerinizi, liderlik özelliklerinizi, hobilerinizi, belli bir alanda sergilemek, öğretmek, yaşatmak amaçlı kurulacak iş veya özel ortaklıkların da gözden geçirilmesi yönünde önem taşır. Bunları hangi alanda, hangi şekilde ortaya sürmek istiyorsanız iyice bir düşününüz. Ayrıca İş veya özel anlamda kurulmuş beraberliklerde mali konular aranızda tekrar bir gözden geçirilmelidir. Evlilik yoluyla kazanılacak paralar veya yaşanan parasal krizlerle ilgili meseleler de yine derinlikli şekilde ele alınarak bir bakılır.
6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihindeki Ay Tutulması Koç burcunda oluşacak. Fiziksel ve ruhsal anlamda sizi gerginleştirici ve rahatsız edici olabilir. Sinirlenirsiniz, dışa pek belli etmezsiniz. Çalışma hayatınızda insanları idare etmeniz gerekir. Bu da sizi yorar. Tutulmanın gerçekleştiği günkü görünümlere baktığımda, yenilikçi ve hayata güvenle bakmanın önemini gösteriyor. Siz her şeyi kafanıza takmayınız. Sağlığınızı önemseyiniz. Gelişim yönünde düşününüz. Bilgileniniz. Dinleniniz. Sinirlenmeyiniz. Ancak mali ortaklıklar ve ailevi konularda abartılı kararlar da vermeyiniz.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür çalışma hayatınız, sağlığınız, (tedavide kullanılacak ilaçlar, sorunu giderme amaçlı estetik veya acil ameliyatlar) kronik rahatsızlıkların gözden geçirilmesi, muayene olunması yönünde önem taşıyor. Ancak keyfi ameliyatları tavsiye etmiyorum.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması ilişkiler, iş ortaklıkları, yasal davalar, anlaşmazlıklar, evlilik veya boşanmalar gibi konularda 9 Kasım tarihine kadar beklemede kalınız. Bu tarih sonrası oturup konuşursunuz, ona göre kararınızı verirsiniz. 11 Kasım sonrası çok güçleneceksiniz. Başka bir yere yerleşebilir, işe başlayabilir, başarılı gelişmeler yaşayabilirsiniz.

İKİZLER EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasındaki Merkür geri hareketi, iş bağlantılarınız veya iş ortaklıkların ele alınması ve gözden geçirilmesi vaktidir. Hizmet alanınızla ilgili bir sıkıntınız, sağlık probleminiz varsa bunların mutlaka tetkik edilmesinde yarar vardır. Geri harekette odaklanma gücünüz çok yükselecek. İşiniz araştırmayla, bir konuyu derinlemesine öğrenme ile alakalı ise bu geri hareket işinize yarar. Bu geri hareket ailevi ilişkiler başta olmak üzere aile sağlığı, iş durumumuz, ailemize ait kalıtsal hastalıklarla ilgili araştırmalar için uygun zamandır. İşe girmek amaçlı sağlık raporu, hamilelik araştırmaları, çocuk sahibi olmayla ilgili konuları gözden geçirebiliriz. Acil ameliyatlar ertelenmemeli, yarım kalan tedaviler yaptırılmalıdır. Geri hareketin bir başka etkisi, maddi konularda olabilir. Eğer bir iş gücü kaybınız varsa, işinizle alakalı bir sorun nedeniyle alacaklarınızı tahsil edemiyorsanız hukuksal açıdan durumunuzu inceleyiniz. İşsizlik sigortası veya sosyal güvencenizle alakalı konular üzerinde durunuz. Kaparo almadan işe başlamayınız. İş sözleşmenizdeki maddi kısımları tekrar gözden geçiriniz.

6-12 Ekim haftası: Ay Tutulması 8 Ekim tarihinde Koç burcunda gerçekleşecek. İsteklerinizi elde etmek, hedefinize ulaşmak, sosyal ilişkilerde lider pozisyona çıkmak, grup ve organize çalışmalarda başa geçmek gibi bencil isteklere, çabuk karar vermelere, hırsa sebep olur. Oysaki tutulmanın görünümlerine baktığımızda başkalarıyla ortaklaşa hareket etmenin önemi ortaya çıkıyor. Merkür geri hareketini de göz önüne alırsak iş ve ilişki ortaklıklarındaki işbirliği kazandırıcı olacaktır.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcunda gerileyecek. Aşk hayatınız, çocuklarla alakalı konular, yetenekleriniz, becerileriniz ve gerçekleştirmek istediklerinizi lütfen bir daha gözden geçiriniz. Bireysel ani kararlar vermeyiniz.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması çalışma hayatınız, sağlığınız, günlük hayattaki uğraşılarınız, projeleriniz, işteki verimliliğiniz gibi konuların 9 Kasım tarihi itibariyle ele alınmasında yarar var. Gelişmelere göre kararlarınızı verirsiniz. 11 Kasım sonrası mali konularda başkalarından güçlü destekler görebilirsiniz.

YENGEÇ EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süre içinde sosyal yaşamınız, çocuklarınız, Aşk hayatınız, gizli ilişkiniz, özel becerileriniz, hamilelik gibi konular üzerinde düşünmek, araştırmada bulunmak yararlıdır. Karşınıza yeni biri çıktığında mutlaka hakkında bilgi sahibi olunuz. Hemen ilişkiye girmeyiniz. Hamilelik ve doğumla ilgili hastane ve doktor seçiminizi yapınız. Kontrollerinizi ihmal etmeyiniz. Çocuğunuzun eğitimi, becerilerinizi bir yerde sergileme ve bununla ilgili girişimler, bir oyunun veya bir organizasyonun görüşülmesi, yakınlarınız vasıtasıyla özel biriyle tanışma gibi meselelerde gözden geçirmelerde bulununuz. Araştırınız. İyice inceleyiniz. kıymetli sanatsal objeleriniz, çocuğunuzun geleceğiyle alakalı gizli yatırımınız, bir oyun veya bir organizasyon için depoda tutulan mali anlamda değeri olan her şeyi bir gözden geçiriniz ve güvenliğini tetkik ediniz.

6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde Koç burcunda meydana gelecek Ay Tutulması, iş hayatınız ve toplumsal ilişkilerinizdeki gerginliklerin sizi bir hayli tedirgin etmesi mümkündür. Tutulmanın görünümlerine baktığımızda bu gerginliğin çalışma hayatınız, sağlığınız ve maddi konularda olmak üzere aileniz ve ilişkinizi de yakından ilgilendirdiği görülüyor. Zorlu bir tutulma sizin için. Benim tavsiyem sakin olmanız ve ailenizle olan ilişkiniz ile iş arasındaki dengeyi iyi kurgulamanızdır. Merkür geri hareketi bu yönde önem taşıyor.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür döneminde ailevi konularda dengeli hareket etmenin önemi büyük. Dışarıdaki stres ve iş sorunlarınızın yuvanızdaki ilişkileri de zorlayabilir. Lütfen sakin biçimde gözden geçirmelerde bulunun.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması aşk hayatınız, çocuklarınız, yeteneklerinizi değerlendirme, cinsel yaşamınızla ilgili sıkıntıların, meselelerin 9 Kasım tarihi itibariyle düzeleceğinin işaretçisidir. 11 Kasım tarihi itibariyle eşiniz, iş ortaklığınız, yasal davalar ve evlilik konularında önemli bir dönüşüm ve yenilenme yaşanacaktır.

ASLAN EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu süre içinde eviniz ve ailenizi ilgilendiren konular üzerinde odaklanarak, durumunuzu gözden geçiriniz. Ailenizle aranızda geçmişe dönük yaşanmış problemler, kayıplar, ayrılıklar varsa şimdi onları tekrar bir ele alınız. Bu süre içinde yerleşim yerinizle alakalı bir değişim, satış, kiralama, yatırım tarzında bir adım atmak yerine, her açıdan gözden geçiriniz. , bir projenin ofis veya ev ortamında ele alınması, üzerinde düşünülmesi, analiz edilmesi anlamında yararlıdır. Arkadaşlarınızla birlikte bir ortaklaşa bir ofis açmayı düşünüyorsanız bu tarihler arasında uygulamayınız. Üzerinde analiz yapınız. Geri hareketi maddi konularda da etkilidir. Kazancınızı ev yatırımı şeklinde değerlendirmek, ev satışı, aileden kalma miras ve hisseli paralar, aile işi ve ortak kazançlar, evin restore edilmesi, bir binanın temelinin atılması, bir arazide arama yapılması, kazı çalışmaları gibi paraya dayalı işlerde acele kararlar vermeyiniz. İncelemede bulununuz.

6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması yüksek eğitim, bir şehre veya ülkeye yerleşim, hukukla alakalı konular, ticaret, yolculuklar, akademik uzmanlık, sportif faaliyetler gibi konularda girişim arzunuzu ve harekete geçme hırsınızı yükseltir. Bu hırs gözünüzü döndürür ve vaktinden evvel kararlar almanıza sebep olabilir. Onun içindir ki, çevrenizdeki insanlarla ilişkinizi ve iş birliğinizi mutlaka dengeli tutunuz. Olur olmaz hareket etmeyiniz. Bu tutulmanın görünümlerine baktığımızda çevrenizin ve çalışma hayatınızın bir yapılanma sürecinden geçtiğini görüyoruz. Sabır şart. Zamanla oturacak bunlar. Bu tutulma aşk ve sosyal hayatınızda fırsatlar getirecektir size. Yeter ki, aceleci davranmayın. Çünkü Merkür geri hareket dönemindeyiz.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür çevrenizle alakalı konular, ilişkiler, kardeşlerinizle ilgili meseleler, eğitim, bilgilenme anlamındaki tüm kararların gözden geçirilmesi gerektiğini gösteriyor. İlişkilerinizi güçlü tutunuz. Bencil davranmayınız.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması ev ve ailevi konular, kiralama, satış, miras bölüşümü, yeni bir yuva kurmak gibi konularda 9 Kasım sonrası tekrar bir düşünmekte yarar var. 11 Kasım tarihinde çalışma hayatınızda önemli gelişmeler, güçlenmeler meydana gelecek. Ancak sağlığınızı da ihmal etmeyiniz.

BAŞAK EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu sürede bir iş üzerinde araştırma yapmak, eğitim ile alakalı bir konuda karar vermek, çevre değişimi, yakınlarınızla alakalı ilişkileriniz, dargınlıklar, kıskançlıklar, kötü niyetli sözler bunların hepsine dikkat ediniz. Herkese güvenmeyiniz ve sırlarınızı vermeyiniz. Sezgileriniz ve buna dayalı işleriniz, doğru bilgilenme ve yolculuklarda güvenliğinize özel önem veriniz. Bu süreç, iş hayatınızla ilgili konularda yapılacak görüşmeler, bir proje üzerinde düşünmek, iş için bilgilendirmeler, ticari anlamda kurulacak iş ortaklıkları, yeni bir iş için çevre araştırılması gibi konularda da acele edilmemesi, her türlü detayın gözden geçirilmesini gerektirmektedir. Ayrıca yakın çevrenizden birine yapılacak bir maddi yardımın veya kardeşlerinizle aranızdaki bir parasal iş ortaklığının gözden geçirilmesi gerekir. Eğer daha önce yapılmış bir ortaklık finansal anlamda sorun yaratmışsa şimdi bu meselelerin bir daha tetkik edilmesi gerekir.

6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması ortaklaşa kazançlar, miras ve hisseli paraların bölüşümü, cinsel yaşamınız, ödenmesi gereken vergileriniz, krediler, partnerinizin mali durumları gibi konular üzerinde bencil düşünmenize, çabucak olsun diye paranızı yanlış değerlendirmenize, bir ortaklığın bozulmasına, taraflar arasında gerginliğe sebep olabilir. Tutulmanın oluştuğu günkü görünümlere baktığımda, maddi konularda bir yapılanma sürecinden geçilmektedir. Sabırlı olmanız lazım. Ev yatırımı, ev borçlanmaları, başka yere yerleşim, yuvadan ayrılma konularında lütfen aklı başında hareket ediniz. Bilmediğiniz kişilerle işlerekalkışmayınız. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Kazanç konularında dengeli, hukuka uygun, uzlaşmaya açık olmak zamanıdır.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür, işinizden elde ettiğiniz gelir veya kazanç anlamındaki ortaklıklar ve yatırımların mutlaka bilinçli bir şekilde ele alınması gerektiğini gösteriyor. Riskli ortaklıklardan kaçınmalı, sağlam olan işbirliğinizi sürdürmeli ve hesaplarınızı, kararlarınızı bir daha gözden geçirmelisiniz.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması yakın çevrenizle ilişkiniz, eğitim ve ticari girişimlerdeki düzelmeler 9 Kasım itibariyle görülecektir Aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konularda 11 Kasım tarihi çok olumludur. Kuvvetleniyor ve yepyeni, güçlü adımlar atıyorsunuz.

TERAZİ EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür-Akrep burcunda gerileyecek. Bu dönem maddi konular üzerinde birebir etkilidir. Yatırımlar, alış satışlar, miras, hisseli paralar, eş veya iş ortaklı kazançlar tümüyle gözden geçirilmeli, araştırılmadan, piyasanın durumuna bakılmadan yeni bir harekette bulunulmamalıdır. Beklemede kalmak gerekir. Bu geri hareket parasal kazanç elde etmek amaçlı kurulan gizli ortaklık ilişkileri, mistik bir alanda yapılacak işler, gizli bir araştırma görevi, hastane kurulma çalışmaları, kapalı mekanda yapılacak tüm işlerin ve ortaklıkların gözden geçirilmesinde, tetkik edilmesinde önem taşıyor. Bu işler üzerinde araştırmadan bir karar verilmemesi gerekir. Bu geri hareket ayrıca yabancı ülke bağlantılı kazanç ortaklıkları ve kurulan ilişkiler, eğitim veya iş harcamaları, yükseköğrenim harçları, hukuk davalarıyla ilgili harcama ve kazançlar, yabancı ülkeye veya başka bir şehre yerleşimle ilgili yapılan bürokratik harcamalar, kurulan iş ortaklıklarıyla alakalı konuların da

6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde karşıt burcunuzda oluşacak Ay Tutulması partnerinizin ilişkisinde bencil hırsının, ani kararlarının, kendisini düşünmesinin ve ilişkide yarattığı sıkıntıların işaretçisidir. Bu sıkıntılar ev içindeki huzuru da bir hayli kaçırabilir. Oysaki tutulmanın görünümlerine baktığımızda evin içinde tansiyonun bir hayli yükseleceğini söylemek mümkündür. Bu da, problemli ilişkilerde özellikle kopuşlara neden olur. Oysaki birlikte hareket edilse, abartıya kaçmadan konuşulsa, hedefler birlikte saptansa sorun çıkmayabilir. İki ucundan çekiştirilen ip kopar tabii ki. Merkür geri hareketinde her iki tarafın da oturup geçmişte yaşanmışları bir yana bırakıp, bu beraberliği nasıl düzene koyabiliriz sorusuna cevap vermektir.

10 Ekim-25 Ekim tarihlerinde Terazi burcuna gerileyecek Merkür, adil bir ilişki ve dengelerin yerli yerinde olduğu bir ortak yaşamın düzenlenmesi, bozulanların tamir edilmesi, yanlış olanın gözden geçirilmesi, anlaşmazlıkların çözüme kavuşmasını sağlayabilecek gözden geçirmeleri işaret ediyor. Tabii ki ilişkinizin bunca yıllık grafiği de önemli. İnişler, sorunlar, fikirsel çatışmaların olduğu bir beraberlik epeyce yıpratıcıdır. Bu tarihler arasında makul ve mantıklı bir şekilde düşünmekte yarar vardır.

24 Ekim Akrep burcunda oluşacak Güneş Tutulması kazanç anlamındaki girişimler, mali konulardaki durumunuzla ilgili olarak 9 Kasım sonrası kararlar verebilirsiniz. 11 Kasım tarihinde aileniz, eviniz ve geleceğinizle ilgili güçleniyorsunuz. Kendinize yeni bir dünya kurabilirsiniz.

AKREP EKİM AYI

1-5 Ekim haftası: 4-10 Ekim tarihleri arasında Merkür burcunuz üzerinde gerileyecek. Tüm kişisel anlamdaki kararlarınızı gözden geçirirsiniz. Hiç kimseyle de bunları paylaşmazsınız. Bu bir planlama, araştırma, derinlikli ele alma zamanıdır. Odaklanma gücünüz gayet yüksektir. Sezgileriniz bir hayli artar. İnsanları, çevrenizde olan bitenleri gözlersiniz. Zaten geri hareket dönemleri içe yönelme ve insanın kendiyle olan söyleşisi gibidir. O nedenle aceleci kararlar vermemeniz yönünde bir ikazda bulunmak pek gerekmiyor. Ancak şu var, takıntılı düşünmemek gerekiyor. Araştırın ve soruşturun. Bu süreçte ekip liderliği, takım kaptanlığı, yaşam koçluğu, sosyal kulüp çalışmaları, geleceğe dönük bir hedef belirlemeniz, bir gruptan ayrılmanız, bir grup kurmanız, bağlı olduğunuz bir ortaklıktan ayrılmanız veya bir ortaklıkta başa geçmeniz gibi konular üzerinde derinlikli düşünmenin, beklemede kalmanın, ilişkilerinizi dikkatlice gözden geçirmenin işaretçisidir. Ayrıca ortaklaşa kazanç elde etmek amaçlı düşündüğünüz işler, maliye ile ilgili meseleleriniz, bir araştırma işi için görevlendirilme, alacağınızla ilgili konular üzerinde analizde bulunmak, miras, hisseli paralara alakalı meseleler üzerinde düşünmek ve kendiniz adına karar verme aşamasıdır. Ancak bu kararların yürürlüğe konmaması gerekir. Saydığım bu alan ve konulardaki işleriniz yavaşlayabilir.

6-12 Ekim haftası: 6-12 Ekim haftası: 8 Ekim tarihinde Koç burcunda oluşacak Ay Tutulması, çalışma hayatınızla ilgili konularda gerginliğin,