KADIN

2016 Ocak aylık burç yorumları

2016 Ocak  aylık burç yorumları

Astroloji Uzmanı İrem Su Ocak ayında burcunuzu neler beklediğini yorumladı...

KOÇ

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Koçlar,

Ayın tümünde geçerli ileriye dönük hedefleriniz ve toplumsal ilişkileriniz önemli. Hedeflerinizi gerçekleştirme yönünde odaklanacaksınız. İlişkilerinize dikkat ederken amacınızı belirlemeniz gerekiyor.

Çalışma hayatınız ve kariyer hayatınızdaki meseleleri bir ay boyunca ele alacaksınız. Aceleci hareket etmemelisiniz. Gördüğünüz birçok aksaklıklar ileride vereceğiniz kararlarınızda son derece önemlidir.

3 Ocak tarihinde tutkular başlayacak. Kişisel anlamdaki kararlarınız, finansal ilişkileriniz, arzularınız, istekleriniz olacak. Yeni yıla adım atarken sizde kazanmak isteyeceksiniz, güçlü ve tutkulu ilişkiler kurmak isteyeceksiniz. Cinsel hayatınızda tutkulu olacaksınız.

Çalışma hayatınızda kendinize biraz daha dikkat etmelisiniz. Sağlamlık ve güven olgusunu biraz daha önemsemelisiniz. Yeni fırsatlar için şuan biraz beklemede olmalısınız. 24 Ocak tarihinde hayat sizi başkalarıyla olan ilişkilere teşvik ederken, siz daha çok kendi arzularınıza yönelmek isteyebilirsiniz. İstek ve arzularınız bireyselliğe dönük olacak. Tutkularınız var ama öncelikle bunları nasıl elde edeceğiniz konusunda hedeflerinizi belirlemenizde fayda var.
Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars ister iş ortaklığı, ister özel ilişkiniz ve parasal konularda tutkularınız bir hayli yükseliyor. Daha önce düşündüğünüz planları yürürlüğe koyabilir, hem kendi kazancınızı hem de dışarıdan gelen destekleri değerlendirirsiniz. Ancak Merkür-Kova burcunda 5-8 Ocak arası gerileyeceği için, finansal anlamdaki ortaklıklarda tedbirli olmayı unutmayalım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. İleriye yönelik hedefleriniz açısından kafanızın içindeki planları ve projeleri yeniden gözden geçirmekte yarar var. Daha önceden planlanmış organizasyon anlamındaki işlerinizin şöyle bir kontrolünü yaparak yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu dönemde eski tanıdıklarınızla bir araya gelirsiniz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Başak burcunda gerileyecek Jüpiter, çalışma hayatımız, iş ortamımız, iş verimliliğimiz anlamında mevcut düzenimiz ne durumda, bizi memnun etmeyen neler var, emeğimizin hakkını alıyor muyuz, eksiklerimiz var mı, neler gözümüze çarpıyor ve neler bizim gelişimimizin önünde set oluşturuyor bunlara bakacağız. Belki memnun değiliz bir şeylerden veya detaylar arasında bir hayli boğuluyoruz. O zaman gerekli ve gereksiz olup yoran, vakit alan, sizi zorlayan ne varsa tespit edeceğiz. İllaki her şeyde mükemmel olmak zorunda değiliz. Kendi kendimizi yemeyeceğiz. Ancak gelişmeyen, düzenli gitmeyen bir şeyler varsa ve biz bunları görüyor, hissediyorsak, es geçmeyeceğiz. Kontrollerimizi yaptıracağız. Kısaca günlük yaşamın kalitesini yükseltmek için, kendimize özen göstereceğiz. Beslenme düzeniniz (aşırı zayıflık, şişmanlık, yeme-içme alışkanlıklarınız, hijyeniniz, moral ve motivasyonunuz, çalışma şartlarınız bunlara bir bakacağız. İlgilendiğimiz konularda kendimizi geliştirme, ustalık kazanma, yeteneklerimizi bir iş alanında değerlendirme yönündeki kararlarımızı da gözden geçirebiliriz. Nerede aksaklık var, neler düzenli gidiyor sorularını tespit anlamında düşünürsek hakikaten yararlı olacağını söyleyebiliriz. Sürenin bitiminde kendimiz için bir yol tespiti yapar, sağlıklı verimli şekilde ilerleriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burcunda geriliyor.

Siz Koçlar,

Mesleki Durumunuz
Aile büyüklerinizle aranızdaki her türlü iletişim ve ilişki (Geçmiş ve gelecek)
Yaşamınız adına belirlediğiniz hedefler
Mesleki sorunlarınız
Toplum içindeki konumunuz
Mesleki girişimleriniz, yükselişiniz
Otorite (işveren) konumundaki kişilerle olan ilişkiniz
Güçlü kişilerle olan irtibatlarınız
Seyahatleriniz
Eğitim hayatınızla ilgili meseleler
Sağlığınız
Yakın çevrenizde bulunan tanıdıklarınız

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, mesleki konular ve sorumluluklarımız anlamında önemli olup, yeni bir adım atmak, mevcut durumumuzu sağlama almak yönünde kıymetlidir. Yeniayın görünümlerini birlikte incelediğimizde, ne gibi gelişmelere işaret olduğunu daha net anlayabiliriz. Yeniayın Jüpiterle olan olumlu görünümü, iş hayatımızın verimli hale getirilmesi, işlerimizin açılması, iş ortamındaki sorunların aşılması, kendimizi bedensel ve ruhsal anlamda iyi hissetmemizi sağlayıcıdır. Eskiye ait bir takım pürüzlerin çözülmesi adına umutlanırız. İşsizlik problemimize çare bulmak amaçlı araştırmada bulunabiliriz. Eski bir sorunu şimdi yeniden ele alarak çözmeye çalışabiliriz. Yeniayın Kuzey düğümle olumlu görünümü, işimizde daha titiz çalışmamızı, olumlu yönde gelişmemizi destekleyicidir. Başkalarına destek oluruz, kendimize güvendiğimiz için, zorlukları daha kolay aşabiliriz. İşlerimizi detaylı bir şekilde takip ederiz. Yeniayın geri hareketi sürmekte olan Merkür ile görünümü, geçtiğimiz 30, 31 Aralık tarihlerinde yapılan görüşmelerin tekrarlanması anlamına gelir. Bunlar üzerinde bir daha düşünmekte yarar var. Bu Yeniayda, dikkat edeceğimiz nokta, tam anlamıyla araştırmadan, bilgilenmeden, emin olmadan yeni bir karar vermemektir. Bakalım, soruşturalım, inceleyelim.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Koçlar, bu hafta kendiniz adına düşündükleriniz, dış dünyanın gerçekleriyle örtüşmüyorsa keyifsizlik verici olabilir. Bir yandan aktif olma, kendiniz adına hareket etme arzunuz diğer taraftan sorumluluklar yorucu gelebilir. 13 Ocak tarihindeki etkiler, ilişki ve finansal konularda kendimizi iyi hissetmemizi, yeni bir şeyler yapmak arzumuzu yükselticidir. Hani üstümüzdeki ağırlıktan kurtulmak isteriz. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Sağlık, iş, eğitim, yakın çevremizle olan bağlantımızda, ciddi ve biraz da tedbirliyiz. İşlerimizi düzgün şekilde yapmaya çalışacağız. 14 Ocak tarihinde aşk hayatımız, çevremiz ve çalışma hayatımızla ilgili konularda güven olgusunu önemseyeceğiz. Bir hafta önceki meseleleri tekrar gözden geçirelim ve duruma bakalım. 15 Ocak tarihinde iş ve günlük tempoda, aşk hayatımızla ilgili konularda titiz bir gözlemdeyiz. Gelişim, verimlilik, sağlıklı olan bizim için kıymetli.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunayda, canlanmak, özgür olmak kendimizi ifade isteyeceğiz. Sosyal yaşantımıza önem verirken, kendimize de özen göstereceğiz. Dolunayın görünümleri bize bu konuda yol gösterici olacaktır. Ay-Mars görünümü, güçlü tutkularımızın göstergesidir. Cinsel yaşam, arzular, isteklerimizin kabulü ve yaşamın güzelliklerine sahip olma dürtüsü gibi. Ancak bu güçlü duyguların başkalarıyla aramızda sorun yaratmaması için sağlıklı bir ego şart. Yoksa her şeyin merkezine kendimizi alırsak pek sevilmeyiz. Ay-Satürn görünümü, yeteneklerimizi değerlendirmede ve istediğimiz alanda başarılı olmada yardımcı. Bu Dolunayda insanları etkilemek, takdir edilmek, farklı biri olduğumuzu göstermek isteyeceğiz. Bunu fazlasıyla arzulayacağız. Önümüzdeki yolu göreceğiz. Bilgimizi, tecrübemizi fikirlerimizle, davranışlarımızla dışa yansıtacağız. Bizi neyin mutlu ve güçlü hissettirdiğini anlayacağız. Başkalarıyla iletişimde bulunarak güçleneceğiz, takdir edileceğiz. Ancak her ne durumda olursa olsun, Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde bitse de, önümüzdeki bir haftalık gölgeli günlerini önemseyelim. İş hayatımızla ilgili konularda karar vermeden önce yine dikkatlice bakmayı unutmayalım.

20 Ocak-19 Şubat tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda seyredecek. Bu süreç, özgür hareket etmenin, yenilikçi düşünmenin, aktif hareket etmenin, değişimi her alanda arzulamanın işaretçisidir. Sınırlanmak, baskı altına alınmak, kurallara uymak işinize gelmez. Toplumsal aktivitelerde başı çeken kişi olmayı, tanınmayı, bir şekilde sesinizi duyurmayı önemsersiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Sorumluluklarımız önemli. İş ve ilişkide istikrarı önemseyeceğiz. Güven olgusunu her anlamda kıymetli bulacağız. Merkür gerileme döneminde olduğumuzu unutmayalım. 1 Şubat tarihine kadar iş ve ilişki yönündeki kararlarımızı tekrar gözden geçirelim.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 Merkür-Oğlak burcunda geri hareketini tamamladı ve düz seyre geçiyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreci gölgeli günler olup,
mesleki konularda disiplinli düşünmemizi sağlayıcı, işlerimize sorumluluklarımıza odaklanmamızda yardımcı, kurallara uygun şekilde görevlerimizi yerine getirme anlamında destekleyici bir süreçtir. Bu dönemde patron konumundaki insanlarla iletişimde bulunurken, saygılı olmamız beklenir. Belli bir mesafeyi korumamız, zamanında işlerimizi yapmamız, bunları yerine ulaştırmamız gerekir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-15-16-20-24-25
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-9-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 24-25
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 17-18

Yeniay : 15-16-17
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 1-2-3-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

BOĞA

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Boğalar,
Yeni bir yıla adım attık. Ocak ayında her şey gönlünüzce olsun diliyorum. Eğitimden iş hayatına kadar olan konulara mercek tutuyoruz aslında bir bakıma özgür değiliz, yani şuan ki mevcut bir işimiz ya da plan ve projelerimiz bizi tatmin etmeyebilir. Biraz mecburiyetler üzerinizde hakim. Diğer taraftan da bizi kısıtlayan koşulları farklı bir pencereden görmeye çalışacağız. Bilgi ve tecrübelerimiz, eğitim ve kariyer yaşantımız gibi durumları gözden geçiriyoruz. Ocak ayı bu nedenle çok kıymetli.

Mars akrep burcu seyri 3 Ocak tarihinde devreye giriyor, özellikle ikili ilişkilerde çiftlerin birbirleriyle olan tutkuları son derece önemli. Fikir birliği, gönül birliği olan bir ilişki ise tarafların birbirine hem karşı cinse hem de paylaşım anlamında kol kanat gerdikleri son derece kıymetli bir mars geçişi önemli. Diyelim ki bir problem var, benim dediğim olacak senin dediğin olacak tarzında tartışmalar olabilir. Ama unutmayalım bir sıkıntı tümüyle ileriye dönük bütün hayatınızı etkileyebilir.

İlişkisi olmayanlar açısından ise biraz tutkulu bir partner özlemi olduğunu görüyoruz. İlişkide kol kanat geren ve bize bütünüyle hayatın içinde güç veren bir kuvvet olsun istiyoruz. Bu durum bazılarına evliliği bile düşündürebilir.

İş hayatınızda kendinize güvenmeniz gerekiyor. Bu yeni ay geçmişle gelecek arasındaki durumu iyice tespit etmek anlamında kıymetlidir. Şu andaki mevcut işimizi formda tutuyoruz ama gemileri yakmıyoruz.

Dolunayın etkili olduğu alan aile ve ev hayatımız. Ailemizin birliğine ve güzelliğine ihtiyacımız var. Ailede huzur bulursam dış dünyadaki sorunlarla da gayet baş edebilirim. İkili ilişkilerdeki huzur evimizdeki huzur bağlıdır. İhtiyacınız olan birlik ve beraberlik duygusudur. Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında ilişki evinizde etkili olacak Mars-Akrep burcu seyri ilişki konularında, birbirinizin kişilik özelliklerinize ve hedeflerinize saygı duyulması ve mevcut durumun gözden geçirilmesi ve dengeye kavuşturulması gereken zaman dilimidir. Taraflar birbirine güç uygulamak yerine problemlerini uzlaşmacı bir tutum, olgun ve mantıklı bir bakış açısıyla ele almalıdırlar.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Size tecrübe kazanma yolunda bir adım niteliği taşıyor. İş veya özel hayatınızı ilgilendiren konularda fikirsel anlamda gelişim vadeden bu Yeniay, bilgilenme, araştırma, eğitim, iş konularında sorumluluk aşılıyor. Yeniayın görünümleri incelediğimizde, onun etkilerini çok daha net görebiliriz. İlk görünüm, Jüpiterle olup, hem yeteneklerinizi güçlü bir şekilde ortaya koymanızı hem de aşk hayatınızla ilgili konuları daha dikkatli bir şekilde incelemenizi sağlıyor. Mevcut duygular, fikirler yeni bir bakış açısıyla gözden geçiriliyor. Bu da gelişim anlamına geliyor. Yeniayın Kuzey düğümle görünümü, deneyimlere açık olmamızı ve özgüven duygumuzun yükselmesini sağlıyor. Merkür geri hareket dönemine denk gelen bu Yeniayda tabii ki acil kararlar vermemek, tam olarak emin olduğumuz konularda adım atmak en doğrusudur. Bilginizi geliştirmek yönünde geri hareket gayet olumludur. Öğrendiğiniz bir şeyi kolay unutmazsınız. Gözlemde bulunduğunuzda hangi işin hangi adımın sizin için daha doğru ve yararlı olduğunu tespit edebilirsiniz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, iletişim ve haberleşme gezegeni Merkür-Kova burcuna gerileyecek. İş hayatınızla ilgili yeni planlarınızı tekrar gözden geçirerek eksiklerinizi saptamalısınız. Yeni bir iş teklifini ise, gözden geçirmeli ve sizin açınızdan olabilecek artısı eksisi üzerinde mutlaka durulmalıdır. Aniden gelen bir teklif veya sizin bazı nedenlerle birdenbire karar değiştirmeniz, başka bir yöne gitmeye karar vermişken tam tersi bir seçimde bulunmanız ve yeni bir adım atmanız yanlış olacaktır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde, aşk olgusu, sevdiğimiz şeyler, hayatın keyif verici güzellikleri, çocuklar ve kendimizi ifade ediş biçimimizle ilgili olarak, içsel bir değerlendirmede bulunacağız. Özgüven duygumuz, tecrübelerimiz, bugüne dek yaşadıklarımız ve bizim için değeri olan her şeyi ele alacağız. Bizi nelerin mutlu ettiğini veya edebileceğini, nelerin rahatsız ettiğini veya kaygılandırdığını saptayacağız. Aşkta aradığımız nedir, verdiklerimiz, aldıklarımız, beklentilerimiz üzerinde duracağız. Tabii ki bütün bu sorgulamalar bardağın sadece boş tarafını değil, dolu tarafının da farkında olarak yapılmalıdır. Aldığımız kadarını vermek, verdiğimiz kadarını almak gibi alışverişten söz etmiyorum elbet. Burada önemli olan sağlıklı, verimli ve işlerliği olmayanı tespit etmektir. Sürekli kusur bulmaya dönük bir insansak mutlu olmamız zordur veya sürekli birilerine verici olmak da yorucudur. Önemli olan dengeli alışverişlerdir. Aşk ve çocuklar, hayatın genelinde bu geri hareket süresince kendimizi gerçekçi bir şekilde gözden geçirerek yapacağımız tespitler hakikaten faydalı olup, sürenin bitiminde sağlıklı bir karar verilmesi yönünde önem taşır. Bu süreci bir içsel uyanış gibi görünüz. Özgüven duygunuzun niteliğini ölçüyorsunuz. Verdiğinizin, aldığınızın hesabını yapmak yerine, sahip olduklarınızın değerini bilmek de bu uyanışın işaretçisi olacaktır.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Boğalar,
Aşk hayatınız.
Çocuklarınızla olan iletişiminiz
Hayatı algılayış biçiminiz
Sizden farklı görüşte olan insanlarla olan görüş alış verişiniz
Yüksek eğitiminiz, seyahatleriniz, akademik çalışmalarınız
Yabancı bir ülkede yerleşme konuları
Gönül maceralarınız
Ticaret hayatınız.
Yabancılarla olan temaslarınız.(Dış ülkeler)
İnancınız
Parasal kazancınızla alakalı iş görüşmeleriniz ve seyahatleriniz.

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Boğalar bu hafta, yüreğinizin içinde kimsenin bilmediği ancak sizin içinizi burkan ve kimi zaman öfkelenmenize sebep olan mevzular nedeniyle biraz keyifsiz olabilirsiniz. Sorumluluklarınız ağır basabilir, bazı insanlar yüzünden kendinizi engellenmiş hissedebilirsiniz. Öfkenizi dışarıya yansıtmak istediğiniz halde, içinde bulunduğunuz şartlar buna mani olabilir. Haftanın genelinde, satış-pazarlama, toplumsal ilişkiler, aşk hayatınız, çocuklar, mali konular ve başkalarıyla aranızdaki her türlü duygusal, finansal bağlantıların ciddiyetle ele alınacağını söyleyebiliriz. Merkür geri hareket döneminde bu konuların gözden geçirilmesinde fayda görüyorum. Tedbirli olalım.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ailemiz ve toplum içindeki yerimizi, geçmişimizi, değerlerimizi önemsememek, isteklerimizi kabul ettirmek ve takdir edilmek arzumuzun yükselişidir. Aile içinde kendimizi güçlü ve önemli görmek isteriz. Eğer bu alanda bir problem varsa, bunun mutlaka çözülmesi, ancak bizim istediğimiz şekilde olması gerekir. Böyle düşünürüz. Birlikte yaşadığımız kişi ve tüm ailemizle ilgili konular hassas noktamızdır. Bu anlamda Dolunayın görünümlerini incelemek durumu anlamamızı sağlar. Ay- Mars mücadeleci görünümü, eviniz, ailenizle ilgili konuda yaşanması muhtemel bir gerginliğin işaretçisidir. Bir taraf kendi isteklerini dayatır, baskı kurar, benim dediğim olacak diye tutturur. Diğer kişi söz hakkının kendisinde olduğunu düşünür ve bu baskıya karşı çıkar. Bir inatlaşma hali söz konusudur. Tatsızlık yaşanabilir. Ay-Satürn görünümü, her ne olursa olsun ortaklaşa bir yaşamın gereği olan kararların veya gelinen durumun dikkatlice gözden geçirilmesidir. Akılcı düşünme vaktidir. Her şeyi iyice hesap etmeden gerginlikle verilen kararın pişmanlığı zor olur. Unutmayalım ki, Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erecek. Ancak bir haftalık gölgeli günlerini göz ardı etmemek lazım. Gerçekten emin misiniz, bu sizin için doğru mu diye düşünmelisiniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova dönemi iş hayatımızla ilgili konularda yenilikçi düşünülmesi, etrafınızdaki insanlarla ilişkilere önem verilmesi gereken zamandır. Şöyle bir kendinizi gözden geçiriniz. İşinize nasıl heyecan katabilirsiniz, nasıl yeniliklerde bulunabilirsiniz bunlar üzerinde mutlaka durun. Otorite konumundaki kişiler veya soluklandığınız dünya sizden farklı bir şeyler bekleyecektir. Siz de yaratıcı yönlerinizi öne çıkarırsanız orijinal olana yönelirseniz değişik yöntemler keşfedebilir, dikkatleri üzerinizde toplayabilirsiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Boğalar sağlamcı oldukları için, bu dönemde para kazanmak, kendilerini ifade etmek, güçlü insanlarla temasa geçmek, farklı bir şeyler yaparak kendilerini geliştirmek yönündeki meseleler üzerinde ciddiyetle duracaklar. İş hayatında ciddiyet daha fazla ön plandadır. Bekar Boğalar da, kendini toplum içerisinde kabul ettirmiş ve saygınlık uyandıran kişilere yönelirler. Venüs-Oğlak burcu geçişinde, işlerinizi ciddi biçimde organize etmenizde yarar var.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, ciddi bilgi edinme ve gerçekçi düşünme sürecidir. Bu dönemde iş-eğitim- para- aşk hayatınız veya çocuklarınızla ilgili meseleler üzerinde odaklanmayı tercih edebilirsiniz. Zihniniz disiplinli düşünmeye açık olduğundan, hiçbir işi yarım bırakmaz, mutlaka bir sağlam temel üzerine oturtmayı tercih edersiniz. Dürüstlük, netlik ve sağlamlık sözlerinize yansır. Uzak akrabalarınızla ciddi anlamda bağlantılar kurarsınız. Bir alanda, işi en doğru biçimde öğrenmeye, kendinizi geliştirmeye çalışırsınız. Amacınıza yönelik hareket edersiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 9-13-14-17-18-22-26-27
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 26-27
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 20

Yeniay : 17-18-19
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

İKİZLER

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili İkizler,
Ocak ayında bir Merkür geri hareketi dönemi geçireceğiz. Özellikle sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar dostluklar, yeni plan ve projelerin ele alınması yönünde önemli. Yeni bir fırsat karşımıza çıktığında bir öncelikle bir odaklanıp bakmak lazım. Özgür olma arzumuz çok fazla üzerimizde denetim kurulmasını istemiyoruz yeni bir dünya istiyoruz.

Aniden çıkan teklifleri mercek altına alıyoruz, eski planlarımızı da bitiriyoruz. Refleks kararlardan da kaçınıyoruz. Maddi konularda bütçemize baktığımızda biraz karamsar olabiliriz çünkü belli bir bütçeye sahip olduğumuz için.

Mars Akrep burcu seyrindeki çalışma hayatımıza baktığımızda nerelerde masaya vurup nerelerde vurmamak gerektiğini çok iyi anlamamız lazım.

Finansal ilişkilerde her şeyin uzun vadeli ele alınması gerekiyor. Sakin olmalısınız. Alışverişe ve ödemelere dikkat etmeniz gerekiyor. Birazcık esnek düşünmemizde fayda var.
Bir yanınız özgürlüğü ararken, diğer yanınız mecburiyetleri işaret ediyor. Hayat devam ediyor.

Bu dolunayda vereceğiniz acil bir karar yanlışlara sebep olabilir. Ayın tümünde yapacağınız tespitlerin finansal alanda etkili olacağı görülüyor.
Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda ilerleyecek Mars, çalışma hayatınız ve sağlık evinizde ilerleyecek. 5 Ocak tarihinde gerileyecek Merkürü unutmayalım. Düzene kavuşturulması gerekenlerin mutlaka ele alınması lazımdır. İradenize hakim olmanız, restleşmelerden kaçınmanız, ortama göre tedbirli olmanız yararlıdır. İstekler tutku hatta ihtiras halini alabilir. Elde etmek, mutlak hakim olmak, inatlaşmak, benim arzularım önemli diyerek baskın olmanız hususunda sizi uyarmalıyım. Meseleleri, sisteme uygun şekilde halletmek son derece önemli. Stresten uzak durmalıyız. Özellikle iş hayatınızla alakalı konularda aklımız başımızda olsun.

Sevgili İkizler, 10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, üstünüzde bir hayli yıpratıcı baskıların olduğu, özel veya iş anlamındaki ortaklıkların sizi yorduğu bir dönem geçirdiğinizi işaret ediyor. Sizin bu durumlar karşısında pes etmek yerine, olan biteni daha dikkatli bir şekilde analiz ederek, çıkış yolları bulabilirsiniz. Sıkıntı ve sorunlarınızın nedenleri üzerinde düşünmek vaktidir. Yeniayın görünümlerini birlikte inceleyerek durum karşısında neler yapabileceğimizi, nasıl değerlendireceğimiz tespit edebiliriz. Yeniayın, Jüpiter ile olan görünümü, iş, ailevi ve parasal konularda desteğe duyduğumuz ihtiyacın göstergesi. Şu andaki sorunlar, eğer birilerine yardımcı olduğunuz için yaşanıyorsa, gücünüzü aşan borçlara kalkışmayınız. Eğer bir ev borcunuz, iş ortaklığınız veya eş nedeniyle zor durumda iseniz, başka harcamalar yaparak daha fazla zor duruma düşmeyiniz. Bütün bunları tekrar bir gözden geçirmenizde yarar var. Yeniayın, Kuzey düğümle görünümü, iyi bir analiz yapmanın vaktinin geldiğini işaret ediyor. Geri hareketli Merkür ile olan görünüm, geçmişe ait meseleler üzerinde bir daha düşünmenin önemini vurguluyor. Yeni bir karar vermemek, hesabınızı bilmek, güven ve istikrar olgularını gözetmek zamanıdır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda geriliyor. Eğitimini sürdüren kardeşlerimiz bilgilerinizi tazeleyiniz. Eğitmenlerimiz, öğrencilerinizin gelişimlerini yakından takip etmenizde yarar var. Tez hazırlamak için olumlu bir süreç bu. Geri hareket dönemleri, normal zamanlarda fark edilmesi mümkün olmayan birçok detayın görülmesi açısından gayet etkilidir. Yurtdışıyla alakalı işleriniz, yaşam felsefenizi, fikirlerinizi gözden geçirme yönünde de olumlu buluyorum. Sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar, uzaklarda bulunan yakınlarınızı aramak için ne güzel bir fırsat. Teknolojik yöndeki ürünlerin incelenmesi, insan hakları, yenilikler, bireysel girişim, özgürlük, grup aktivitelerimizi yeniden gözden geçirmek için bu kısacık süre yararlı olabilir. Yeniye yer açmak için, önce eskiye şöyle bir bakarak tecrübelerimizi hatırlamak faydalıdır.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bizim geçmişimizden bu yana yaşadıklarımızı, ailemizi, yuvamızı, ülkemizi, kısaca bizim kökümüzün ne kadar sağlam olup olmadığını, kendimizi güvende hissedip hissetmediğimizi içsel anlamda sorgulamamızı sağlayacak. Kimse bilmeyecek belki ama biz bütün bunları ilerisi adına verimli, sağlam, kuvvetli bir şekilde büyütmek, geliştirmek için gerekenleri saptayacağız. Ailenin önemi üzerinde duracağız. Düzenimize bakacağız. Neler bizi yoruyor, zorluyor bunların nedenleri üzerine düşüneceğiz. Sağlıklı olanla olmayanı tespit edeceğiz. Etmeliyiz de. Bu biraz da sizin içsel anlamda duruma bakma isteğinizle örtüşüyor. Ancak şu var ki, bu süre içinde, bir şeyler zaten sizin dünyanızda bütün bunları ele almaya, sağlam ve köklü hale getirmeye vesile olur. Bekarsanız, bir yuva kurmayı, evliyseniz eşinizle, çocuklarınızla huzur ve güven içinde yaşamayı, sorunlar varsa bunları çözmeniz gerektiğini düşünürseniz, geri hareket süresini olumlu yönde değerlendirirsiniz. Dönemin sonunda bunları uygulamak için harekete geçersiniz. Burada önemli olan, ailenin birbiriyle olan teması ve aile olgusunun sizin dünyanızdaki yerinin tespitidir. Her şey mükemmel olmak zorunda değildir ancak eleştirel tavırlar, sürekli bir şeyleri eleştirmek, yargılamak, hiçbir şeyle mutlu olmamak da çözüm değildir.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz İkizler
Bankalarla alakalı kredi işleri ve her türlü parasal konu.
Sigorta, vergi, miras, nafaka, hisseli paralarla ilgili mevzular
Eşinizin parası veya iş ortaklarınızla alakalı her türlü para konusu
Cinsel hayatınız
Psikolojik terapi
Borçlarınız
Başkalarından gördüğünüz mali destekler
Fiziksel görünümünüz
Ailenizle alakalı konular(ilişkiler, aktiviteler, girişimler)
Ev ve toprakla alakalı yatırımlar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili İkizler, yöneticiniz Merkür geri hareketiyle örtüşen bu hafta, sosyal ilişkiler, idealleriniz ve geleceğe dair yaptığınız planlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önemlidir. Paraya olan ihtiyacınız fazlalaşır. Bu bir sermaye sorunu veya kişisel borçlarınızın yarattığı sıkıntı olabilir. Kazancınız, kafanızın içindekileri hayata uygulamanızda yeterli değilse, destek bulmak veya daha önceden girişimde bulunduğunuz konularda hakkınızı olanı almak isteyebilirsiniz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, sabırlı olmak, şöyle bir duruma gerçekçi şekilde bakmak gerekiyor. Borcu borçla temizlemeye kalkışmayınız.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, tüm dikkatimizi etrafımızda olan insanlarla ilişkimize çevirdiğimiz zamandır. Sözümüzün önemsenmesi, bilgimizin tescil edilmesi, varlığımızın kabul edilmesi bizim için kıymetlidir. Kendimizi hangi alanda ifade etmek istiyorsak onda başarılı olmak, takdir edilmek isteriz. Eğer kafamıza bir şey koyduysak bunu mutlaka yaparız. Geçtiğimiz iki haftalık süreçte hangi meseleler bizim için önemli olmuşsa, şimdi onları yürürlüğe koyarak rahatlamak isteriz. Dolunayın görünümleri bu konuda bize rehberlik eder. Ay-Mars görünümü, genel olarak hayatımızda bizi tatmin edici olanı istediğimizi, gerekirse bunu zorla veya farklı bir şekilde yapmaktan hoşlanacağımızın işaretçisidir. Ancak şartlar burada önemli. Bir anda verilen karar, kızgınlık ve tepki, mutlak hakim olma arzusu eğer sonrasında pişmanlık duymamıza yol açacaksa dikkat etmemiz gerekir. bir de unutmayalım ki, yöneticiniz Merkür 25 Ocakta geri hareketi bitse de, önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. İsabetli kararlar için, kişinin bilinçli olmasında, enine boyuna düşünmesinde yarar var. Ay-Satürn görünümü, partneriniz veya ilişki meselelerinde her iki tarafın da kendi isteklerini olgunlukla ifade etmelerinin yararlı olacağını gösteriyor. İş konularında da durum böyle. Üst konumda bulunan kişilerle görüşmenizde istediğiniz şartları ılımlı bir şekilde ifade ediniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişi, gruplarla temas, insanlarla bir araya gelmek, farklılıklarınızı ortaya koyabilmek gayet kolaydır. İşlemeyen, yavaş olan, engelleyen ilişkiler ve çalışmalara tahammül edemeyiz. Eğitimde yeni bilgilerin öğrenildiği, iş hayatında yeni gelişmelere, teknolojiye meraklı olunduğu, çevre ilişkilerinde paylaşımın önemsendiği bir dönemdir. Merkür geri hareketini göz önüne alarak, bu konularda yenilikleri incelemek, üzerinde düşünmek hakikaten yararlıdır.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Ortaklaşa kazançlar, başkalarıyla bölüşülen miras, hisseli paralar veya boşanma nedeniyle oluşan durumların sizi biraz yoracağının göstergesidir. Çünkü bazı şeyleri hesaba kitaba uydurmaya çalışacağız. İş ortaklığınız varsa, kazanç-kayıp anlamında gözden geçirilmelidir. Miras ve hisseli paralar söz konusu olabilir, belirli bir zaman taahhüdü konulabilir. Unutmayalım ki, Merkür-Oğlak burcunda geriliyor. Gölgeli günlerini hesaba katarsak, 1 Şubat tarihine kadar bu konulardaki gözden geçirmeler gayet önemlidir.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyriyle ilerleyecek. Ancak gölgeli günleri unutmayalım. 1 Şubat tarihine kadar aşağıdaki konularda temkinli olalım. Kişisel ve ailevi meseleler üzerinde ve ortaklaşa yürütülen işlerde sorumluluklarımız önemlidir. Gelir elde etmek veya desteklenmek konusunda zorlanabiliriz. Yükümüz artar. Hızlı bir şekilde düşünen ve çabucak işleri halletmekten yana bir kişi olmamıza rağmen, belirsizlikler yüzünden beklemede kalabiliriz. Ailemiz, evimiz, güvencemiz, geleceğimizle alakalı konularda ciddi düşünmek zorundayızdır. Geri hareket döneminde düşünülen işler, gelişmeler tekrar karşımıza çıkabilir. Ancak iyi bir incelemede bulunup karar verdiysek, bunları artık uygulamak vaktidir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-11-12-15-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 1-2-29-30
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 22

Yeniay : 19-20-21
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

YENGEÇ

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Yengeçler,
Ocak ayında iki ayrı burçta etkili bir geri hareket var. ilk etki finansal ilişkiler.İkili ilişkiler anlamında eşinizle veya ortağınızla ilgili bir finansal durumunuzu gözden geçireceksiniz. İlişkilerinizde özgürlük arzusu var.

İkili ilişkilerinizde problemleriniz varsa tartışmalara yer vermemek gerekiyor. Eğer evlenmeyi düşünüyorsanız bunu bir kez daha düşünün. Eğer yalnızsanız ilişkilerinizi ileriye dönük olarak düşünmelisiniz.

Anne baba yengeçlerde çocuklarına yönelik kol kanat germe dönemi gerçekleşiyor.
Bekar yengeçler bu dönem özellikle cinsel paylaşmalarında çok tutkulu olacaklar.

Maddi anlamda hayatın güzelliklerini yaşamak isteyen yengeçler elde etme arzusuyla yaşayacaklar.

İlişkisi iyi olan çiftler ileriye yönelik ciddi kararlar alabilirler.

Bir projeniz veya bir planınız varsa bunu gözden geçirmelisiniz. Mali konularda kendinize güvenmelisiniz. Kendinizi ifade etmeniz çok önemli. Bütçenizi bilerek harcamalar yapmalısınız. Sakin olmalısınız.
Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Akrep burcunda seyredecek Mars etkisinde aşkta tutkuluyuz. Ancak bir o kadar da sorguluyoruz. Bunun nedeni, karşımızdaki kişinin niyetini anlamak, neden hayatımızda yer aldığını bilmek, bu yolu birlikte mi gideceğiz, yoksa sadece bir müddetlik eşlik mi edeceğiz? Yapıcı bir değişimden yanayız. Durgunluğa sebep olan her şeyden uzaklaşmak, tutkularınızı gönlünüzce yaşamak ve her şeyden önemlisi, güç birliğinde bulunmak niyetindeyiz. Anne ve Baba Yengeçlerin, evlatlarına bir hayli düşkün oldukları bir zaman dilimindeyiz. Ancak Merkür gerileme dönemindeyiz. Geçmişte verilen kararlar şöyle bir tartılıp, bundan sonra yapılacaklar tespit edilirse hakikaten yararlı olur. Böylece amacınıza ulaşmak adına, enerjiniz doğru şekilde yönlendirilmiş olur.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 Merkür-Kova burcunda kısacık bir süre gerileyecek. Başkaları kaynaklı elde ettiğiniz gelirler, bankalarla alakalı girişimleriniz, kredi işleriniz, miras, vergi, sigorta, ortak paralar(eş, iş ortaklığı), borçlarınız, eşinizin parasal durumu gibi konuların yeniden gözden geçirilmesinde yarar var. Aksayan her şeyi mercek altına alarak düşündüğünüzde daha önceden fark edemediğiniz birçok olguyu saptamanız bu süreçte mümkün olabilir. İş ortaklığınızla alakalı parasal bölüşümle ilgili sorunlar adına yeni bir adım atmak yerine her iki taraf ta durumları tekrar tartabilirse gayet yararlı olur.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde kendi bilgimiz, tecrübelerimiz, yakın çevremizle alakalı konularda işten eğitime kadar olan tüm meseleleri içsel anlamda gözden geçireceğiz. İnceleyeceğiz ve neler yapmalıyız bunları tespit edeceğiz. Çevremizi, kendimizi bir gözlem vakti olarak da görülebilir. Kimlerle iletişim kuruyoruz, nasıl bir bağımız var ve biz bu anlamda nasıl davranışlar içindeyiz. Çok mu eleştirel, fazla mı kusur bulucu yoksa her şeyin en doğrusunu bizim bildiğimizi düşünen biri miyiz? Kendimizi geliştirmek, verimli ilerlemek adına neler yapıyoruz? Şu andaki mevcut durumumuzdan memnun muyuz? belki de başka bir çevrede yaşamayı düşünüyoruzdur. O zaman bunun artı ve eksilerine bir bakmalıyız. Kimlere ne gibi yardımlarımız, desteğimiz oluyor? Ve biz de aynı şekilde destek görüyor muyuz? çevremizdeki insanlarla iletişim sorunlarımız var mı? İş veya eğitim konularına da bakacağız. Ve hepsinden önemlisi, bilgi ve tecrübelerimizi geliştirme yönünde eksiklerimiz var mı bunları da gözden geçireceğiz. Başkalarının görüşlerine, bizimle aynı olur veya olmaz, saygı göstererek dinlemenin önemi üzerinde duracağız. İşte bütün bunları kendi içimizde ele aldıktan sonra, sürecin bitiminde uygulayarak daha sağlıklı, verimli, huzurlu ilerlemenin keyfine varacağız.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Yengeçler
Evlilik ve ciddi ilişkiler
İlişkilerin ciddiyete dönüşme aşaması
İlişkide dengelerin yerine oturtulması adına her türlü konu
İlişkilerde görüş farklılıklarının saptanması aşaması
Yeni bir ciddi ilişki
Birebir ilişkilerdeki bağlılık, ciddiyet

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, en başta ilişki meselelerinde etkili olup, güven-sorumluluk-paylaşım gibi olguların anlam ve önemi üzerinde durmamızı sağlayıcıdır. Ayrıca size muhalif olan bazı kişilerle aranızdaki sorunları bir daha gözden geçirerek, buna neden olan durumları tespitinizde önem taşır. Yeniayın Jüpiterle olan görünümü, geçmiş meseleler üzerinde birlikte yapılan analizin sorunların çözülmesinde etkili olacağını gösteriyor. Yeni tanışmaların da işaretçisi olan bu görünüm, Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için birbirinize verdiğiniz sözlere dikkat ediniz. Evlilik, boşanma gibi konularda da acil kararlar almayınız. Yeniayın diğer görünümü, Kuzey düğümle olacağı için, ilişkinizin durumu veya beraberlikte ciddi ve geleceğe dönük düşünülmeli. Kararlar çok iyi analiz edilmelidir. Söz ve davranışlar, daha önce yaşananlar bu bakış açısıyla gözden geçirilmelidir. Yeniayın son görünümü, gerilemekte olan Merkürle olacağı için, mevcut durumun açıklığa kavuşması, netleşmesi için sabırlı olmak ve bilinçli bir şekilde düşünmek gayet faydalıdır. Her ne olursa olsun, ilişkinizle alakalı yeni bir karar verecekseniz, 25 Ocak tarihine kadar beklemede kalınız.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Yengeçler, bu haftanın etkileri, mesleki konumunuz, ailenizle olan ilişkiniz, toplum içindeki yeriniz ve ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde de bilinçli bir şekilde düşünmenizi sağlayıcıdır. Ateşli dürtüleriniz nedeniyle kendinizi bu mevzularda hırslı bir şekilde ortaya koymak, isteklerinizi elde etmek isteyebilirsiniz. Fakat ne kadar haklı olursanız olun Merkür geri hareket döneminde partneriniz ve siz, iletişiminize dikkat etmelisiniz.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, insanın kendini her manada özel ve önemli hissetmesi halidir. Maddi değerler, manevi kıymetler hepsi insana dairdir. Bunlara sahibi olmak veya sahip olduğumuz her ne varsa onu dışarıya yansıtmak, her şeyin en güzeline kavuşmak arzusuyla dolu olduğumuz bir Dolunay bu. Bu bir aydınlık, ancak bu aydınlıkta abartılı her şey gibi tutkular da fark edilir. Ayarını yapmak gerekir. Çünkü her şeyin fazlası bir zaman sonra insanı yorabilir, az olanı zorlayabilir. Kararınca olanı evladır, huzur verir. Dolunayın görünümleri bize, bu konularda rehberlik edicidir. Ay-Mars görünümü, mücadele verdiğimiz para, ilişki, hayata dair olan her şeyde kendi arzularımızı mutlak kabul ettirme isteğimizdir. İhtiraslı ve asla vazgeçmeden bir şeylerin kendi eksenimizde dönmesini bekleriz. Bu kazanmak dürtüsüdür. İlişkilerde de, kazançta da, reel hayatta da göze çarpar. Tabii ki bu arzuların sağlıklı bir şekilde ifadesi önemlidir. Ay-Satürn görünümü, Dolunayın güçlü duygularını biraz azaltır, makul seviyeye çeker. Sorumluluk bilinciyle hareket edilerek, iş hayatında ve kazanç getirici işlerde duruma olgunlukla bakılır, bakılması gerekir. Bir de unutmayalım, Merkür geri hareketi 25 Ocakta sona erse de, bir haftalık gölgeli günlerinde özellikle ilişkimiz ve iş konularında dikkatlice kararlarımızı ele almamızda yarar var.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Bu bir aylık bu süreçte, ilişkilerinizi, bağlantılarınızı, mali durumunuzu, çıkarlarınızı koruma anlamında akıllı davranmakta yarar var. Özel, parasal veya iş hayatınızda birileri sizi önemsemiyorsa, canınız sıkılabilir. Aradığınız duygusal güveni bulmakta, kararlar vermekte zorlanabilirsiniz. Mali konularda dikkatli olunuz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Partnerimiz biraz ciddileşebilir, baskın olmaya çalışabilir. Bekar Yengeçler genellikle olgun, hoşgörülü, yaşça büyük insanlara çekilebilir. Eşimizle sorunlarımız varsa yönetici tavırları rahatsız edebilir. Bu geçişte eşle beraber bakış açıları dengelenmeye çalışılmalıdır. Sorunlu bir beraberlikte ise, partnerle olgun ve ılımlı bir şekilde konuşulmalıdır. İş ortaklığında ciddiyetle her şey ele alınmalıdır. Projeye başlıyorsak, bu projede kimlerle bir araya gelineceğine önem verilmelidir. Bildiğiniz gibi Merkür-Oğlak burcunda geri hareketini sürdürüyor. Gölgeli günleri dahil olmak üzere 1 Şubat tarihine kadar tedbirli olacağız.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında karşıt burcunuz Oğlakta düz seyirde ilerleyecek Merkür süresince ilişkiniz, iş ortaklığınız veya genel anlamıyla insanlarla bağlantılarda bulunurken konuşmalarınıza, yazdıklarınıza dikkat etmek gereği duyabilirsiniz veya buna mecbur kalırsınız. Kimseyi kırmaktan hoşlanmazsınız. Ancak bu geçiş, iki misli tedbir gerektirir. Bu tarihlerde partneriniz veya birileriyle problemleriniz varsa, bunların dürüstçe konuşulmasını istersiniz. Partneriniz de bu süreçte fikirlerini açıklamaktan veya duyarlı konuşmaktan uzak davranışlar sergileyebilir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-13-14-17-18-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-9-15-16-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 4-5-31
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 24-25

Yeniay : 21-22-23
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

ASLAN

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Aslanlar,
Özellikle ikili ilişkilere baktığımızda ortak hedefler aynı mı? Buna bir bakacağız. Biz nasıl bir ilişki istiyoruz buna bakacağız. İlişkilerimizde çok aceleci kararlar vermeyeceğiz. Doğru olanı tespit edebilmemiz için bu çok önemli.

Çalışma hayatımız ve sağlığımızla ilgili meselelere baktığımızda, bazen çok kendinizi işinize kaptırdığınızı görüyoruz. Bazen molalar vererek kendinizi dinlendirmeniz gerekiyor. Kendinize daha fazla önem vermelisiniz. Çalışmayanlar için yeni bir iş olanağı, kazanç olanağı olabilir. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Mars akrep burcu seyri özellikle aile ve yuvanız hakkında çok önemli. Aile içindeki sorunlarda biraz daha esnek olmalısınız.

Oğlak burcunda ki yeni ay bize sağlığımız hakkında daha dikkatli olmamız gerektiğini gösteriyor. Merkür geri hareketinde yapılacak sağlık taramaları önlem almamız açısından faydalı olabilir. Uzun vadeli projelere yönelebilirsiniz.

Kova burcundaki dolunay başkalarının bizim üzerimizdeki etkisini gösteriyor. Bu yüzden ilişkileriniz biraz dalgalı olabilir. Dolunayda kendi egemenliğinizi baskın kılmak zorundasınız. İlişkide problem çıkaran partnere biraz daha baskın olduğunuz zaman huzuru bulacaksınız. Bekarlar için de bir yandan özgür olmak isteyebilirler ve bu doğrultuda bir ilişki isteyebilirler.
Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Merkürün iki ayrı burçta geri hareketini hesaba katmak gerekiyor. Yuvanız, ailenizle olan ilişkiniz, ailenizin mal varlığı(mal, mülk, para), özel duygularınız ve özel hayatınızla alakalı konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek, liderliğiniz olan alanlarda söz sahibi olmak ve güven içinde yaşamak arzunuz son derece yüksek. Size denetim uygulamaya çalışan kişiler, ister eşiniz, sevgiliniz, anne veya babanız olsun tahammülünüz yoktur. Bu süreçte, kimileri yeni bir eve taşınmak, satın almak ve hayatını yönlendirmek ister. Bazıları, evliliğindeki sorunlar nedeniyle gergin olabilir. Bir kısım Aslanlar yeni bir sayfa açmak ister. Ancak biraz önce değindiğim gibi, bu konularda bir karar vermeden önce gölgeli günler dahil olmak üzere Merkürün geri hareketinin bitmesini ve onun ardından kararlarınızı uygulamanızı tavsiye ediyorum.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Partnerinize karşı olan tavırlarınızın ve ona karşı duyduğunuz sevginin, gösterdiğiniz emeğin, kısaca biz olmak adına verdiğiniz her çabanın, duyarlılığın karşılığını görme-almak istersiniz. İlişki demek, sen ya da ben yerine -biz- olmayı kabul etmek demektir. Eğer siz veya o, sadece kendi isteklerinizin peşinden koşmuş iseniz şimdi bu beraberliği mercek altına alıp düşünmek vaktidir. Karşılıklı olarak saygı çerçevesinde problemleri yeniden ele almalı, ama bunu yaparken olaylara bencilce yaklaşmak yerine -biz- olarak düşününüz. Yeni ilişkiye bu süreçte başlayanlar, lütfen birbirinizi iyi tanımaya çalışınız.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, kişisel ve maddesel değerlerimizin hayatımızdaki önemi, bunlara bakış açımız, kısaca sahip olduğumuz veya olamadığımız her ne varsa bunların içsel anlamdaki tespit zamanıdır. Biz birey olarak, hangi kriterler çerçevesinde insanlarla ilişki kuruyoruz ve hangi değerler ölçümüzle hayatı ele alıyoruz. Kimi, hesapçıdır, nereden ne gelir diye düşünür, kimi kendinden sürekli verir, sonra üzülür. Bunlar yerine, sağlıklı bir paylaşım hepsinden daha güven vericidir, yormaz insanı. Mal, mülk, para gibi geleceğe güvenle bakmamızı sağlayıcı işleri, girişimleri, yeteneklerimizi değerlendirme yolunda yapmamız gerekenleri de yine bu süreçte ele alacağız. Belli bir miktar çerçevesinde fazla açılmadan hareket etmemiz gerekebilir. Bu arada belli bir durgunluk oluşabilir. İnsan daha fazla güven arayabilir, elindekini yetersiz görebilir veya yatırımda bulunmuştur, beklemesi icap edebilir. Bunlar doğaldır. Sürecin sonunda, bütün bunlar yerli yerine oturur. Tespit ettiklerinizi düzenlemeniz, yürürlüğe koymanız mümkün olur.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Aslanlar
1- Çalışma ortamınız
2- Staj, ustalık, çıraklık konuları
3-İş temponuz içinde üstlendiğiniz tüm görevleriniz
4-Sağlığınız
5-İş arkadaşlarınızla olan ilişkiniz ve iletişiminiz
6-Beden ve zihin arasındaki denge
7-Kişisel gayretleriniz
8-Çalışma yöntemleriniz

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatın verimli, sağlıklı, düzenli hale getirilmesi anlamında önem taşıyor. Fiziksel ve bedensel anlamda kendimize dikkat etmek, kişisel bakımımız ve çalışma hayatımızla ilgili konuların ciddi bir şekilde ele almak ve gözden geçirmelerde bulunmak vaktidir. Yeniayın görünümleri durumu daha iyi anlamamızı sağlayıcıdır. İlk görünüm, Jüpiterle olduğu için, hem iş hem para hem de yukarıda sözünü ettiğim incelemelerde bulunmayı sağlıyor. Bu incelemeler geçmişe dönük bir şekilde yapıldığında, hangi işin, hangi düzenlemelerin sizin için gerekli olduğunu tespit edebilirsiniz. Bu tespit maddi kazancınızla ilgili konularda da doğru adımların atılmasında önümüzdeki bir aylık süreçte etkili olur. Yeniayın Kuzeydüğümle görünümü, mevcut sorunlarınızın çözüleceğinin göstergesidir. Merkür geri hareketiyle aynı zamana denk geldiği için, sabırlı olmak, zamanı beklemek gerekiyor. En azından 25 Ocak tarihine kadar incelemelerde bulunmak, yarım kalan işleri yapmak, para, iş, sağlık anlamında daha özenli, bilinçli davranmak gerekiyor.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Aslanlar bu haftanın etkileri, başta sağlığınız, çalışma hayatınız ve finansal konular üzerinde bilinçli bir şekilde eksiklerinizi saptama anlamında önem taşır. Merkür geri hareket dönemindeyiz. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme, değişimde bulunma, yenilikler yaşama arzunuz fazlasıyla ön planda olabilir. Oysaki sorumluluklarınızın farkında olmak fakat sorunlarınızı kafanızın içinde büyütmeden, mantıklı bir şekilde düzenlemeye çalışmak çok daha önemlidir. Özgür olabilmeniz ve dilediğiniz gibi yaşamınızı kurmanız için bugünlerde en fazla ihtiyacınız olan duygu sabırdır. Lütfen sakin olunuz. Kendinizi fazla zorlamayınız, eksiklerinizi gözden geçiriniz ve tamamlamaya çalışınız.

18-24 Ocak arası:

24 Ocak saat 03:46 burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, tabii ki kişisel anlamdaki isteklerin mutlak kabulü ve kendini yenileme arzusunun yükseldiği zamandır. Kişi ne olursa olsun kendine dönük duygulara, el üstünde tutulmaya ve varlığını yüceltmeye açıktır. Ancak ilişki söz konusu oldu mu, dengeli hareket etmeyi bilmek lazım. Bizim isteklerimizle karşı tarafın beklentileri arasındaki köprüde duruma bakmak gerekiyor. Yeniayın görünümleri bu konuda bize rehber olabilir. Böylece Dolunayın dikkate değer işaretlerini anlarız. Ay-Mars görünümü, kendi arzularımız doğrultusunda hareket ederek ailemiz veya birileri üzerinde etkin olmaya çalışacağımızı gösteriyor. Belki geçmişte yaşanılanları unutmuyoruz belki şu andaki durum bize ters geliyor. Öfkeliyiz veya baskınız. Bu oldukça kuvvetli bir içgüdümüz olduğunun da göstergesi. Vazgeçmek, yenilmek, birilerine ayak uydurmak yerine, kendimize iyi gelecek bir şeylerin peşindeyiz. Bu Dolunayda bizi kimse yolumuzdan çeviremez gibi. Ay-Satürn görünümü ise, bizi bir miktar hizaya getiriyor. En azından sınırlarımızın farkında olmamızı sağlıyor. Belki arzularımız güçlü ancak duruma göre hareket edebiliriz. İllaki diretmek yerine, karşımızdaki kişinin ne söylediğini ve ne istediğini anlamaya çalışırız. Merkür bildiğiniz gibi geri harekette. 25 Ocak ve bir hafta sonrası gölgeli günler olduğu için, işlerimizi bir daha kontrol etmemizde yarar var.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Güneş-Kova burcunda ilerleyecek. Evlilik hayatınız, ilişkiniz, gruplarla alakalı temaslarınız, yenilik anlamındaki girişimleriniz, hedefleriniz, ailevi konular, ev ile alakalı meseleler ön planda olacaktır. Genelde yenilenme, değişim, özgür ifade etme konusunda kendi başınıza hareket etmek kolay olmaz. Eğer bekar bir Aslansanız karşınıza birilerinin çıkması, tanışmanız kolay olur. Devam eden ilişkilerde ise, görüş farklılıklarınız artar. Eğer arkadaşça yanaşarak, ilişkiyi hoş paylaşımlarda bulunarak yenilerseniz hiçbir sorun kalmaz. Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, gölgeli günleri dahil olmak üzere, 1 Şubat tarihine kadar, İş ortaklıklarında veya evle alakalı satış, sözleşme gibi konularda taraflar olarak el sıkışmadan önce iyice bir düşünmekte yarar var.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Aslanlar için çalışma hayatıyla ilgili konular önemli olmaya başlar. Kendimizi hangi iş alanında veya konuda göstermek istiyorsak, liderlik arzumuz, sorumlulukları gerçekleştirme azmimiz yüksektir. Bu geçiş bazı konuların derlenip toparlanması gerektiğini işaret etmektedir. Karamsarlık söz konusu olabilir. Çalışma hayatınızda ilişkilere önem vermek gerekiyor. Pek sevimli kişilerle karşılaşmazsınız. Çoğu mesafeli ve sadece iş münasebetiyle konuştuğunuz kişiler olacaktır. Biraz sakin olup detaylara bakarak hareket etmekte fayda vardır. Ne de olsa hala Merkür geri hareketi devam ediyor.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyredecek Merkür, disiplinli düşünmenin, işlerinize odaklanmanın, genelde başarıya endeksli düşünmenin, kurallara uyarak yaşamanın işaretçisi olarak Aslanları bir miktar zorlayıcı olabilir. Merkür, kazanç sağlayan işlere yönelmenin, hedeflerinizi gerçekleştirmek üzere sıkı çalışmanın gerektiğini gösteriyor. Tabii ki ciddi bir şekilde planlamada bulunmanız lazım. Çünkü eğer işlerinizi üstünkörü yaparsanız başarıya ulaşmanız kolay olmayabilir. Eksiklerinizi tamamlamanızda yarar var. Gölgeli günleri hesaba katarak, 1 Şubat tarihine kadar yine dikkatimizi elden bırakmayalım.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-15-16-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-11-12-17-18-31
Aşkta En Şanslı Günler : 6-7
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 26-27

Yeniay : 23-24-25-26
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 10-11-12-13
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

BAŞAK

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Başaklar,

Ocak ayında özgür düşünmenizi engelleyen durumlar olabilir.

Aşk hayatınızda sağlamlık, uzun ömürlülük ve sadakat sizin için çok önemlidir. Merkür geri hareketinde tespit ettiğiniz noktalar çok işe yarar.

Mars akrep burcu seyri 3 Ocak tarihinde Merkür gerilerken devrede. Çevre ilişkileri konularında son derece önemli. Başaklar projeleri ve planları konusunda etraflarındaki insanlarla bağlantıya geçecekler. Fikir alacaklar.

Aşk da hemen karar vermeyin, karşınıza biri çıkarsa ay sonuna kadar beklemelisiniz.

Çocuk sahibi olma hakkında planlar yapabilirsiniz.

Dolunay 24 Ocak tarihinde etkili olacak dar alanlarda ya da kısıtlılık isteyen işlerden ziyade daha farklı şeyler yapmak istiyorsunuz. Endişelerinizi bir yana bırakın. Yeteneklerinizi tespit edin ve kendinizden emin olun. Güvensizlik yaşamanıza hiç gerek yok.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Eğitim-öğretim, girişim, iletişim, çevre ilişkileri, kısa yolculuk, günlük uğraşılar, haberleşme, yazılı belge gibi geniş bir alanda her türlü olasılığı göz önüne alarak, yeniden bir bakalım. Çünkü bu ay Merkürün iki ayrı burçta geri hareketi söz konusudur. Mevcut durumunuz sizi tatmin etmiyorsa, başarılı olabileceğiniz alanları tekrar gözden geçiriniz. Gerekli kişilerle bağlantıya geçmek, yeteneklerinizi daha uygun alanlarda değerlendirmek için bu şarttır. Mars-Akrep burcunda, kazanmak adına yola çıkmanın, sonunda hedefe varıp ele geçirmenin işaretçisidir. Yapılan gözlemler oldukça işinize yarar.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Hedefinizi, projelerinizi yürürlüğe koymadan önce lütfen bir daha kontrolünü yapınız. Geri hareket dönemi, daha önce fark edemediğiniz eksikleri net olarak saptamak adına faydalıdır. Ayrıca daha önce hiç düşünmeden girişimde bulunmaya karar verdiğiniz her iş hakkında şimdi durup geriye dönerek o konuları tekrar ele almak da yararlıdır. Herhangi bir teklifle karşılaşmanız halinde, olur yanıtı vermeden önce bir düşününüz. Geri hareketin bitiminde çok daha iyi bir iş teklifi almanız mümkündür. Önemli bilgilerinizi yedekleyiniz. Bilgisayarınızı da güçlü bir programla koruma altına alınız.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter burcunuz üzerinde gerileyecek. Bu süreçte, fiziksel anlamda kendinizde düşündüğünüz yenilikler, başkalarıyla olan bağlantınız, kişisel girişimler (iş hayatı, ilişkiler, eğitim v.b), sağlığınız, aktiviteleriniz kısaca sizi farklı kılan özellikleriniz ve ilginizi çeken her türlü mesele üzerinde içsel anlamda bir gözden geçirmede bulunabilirsiniz. Şunu şöyle yaparsam nasıl olur, bunu böyle yaparsam bana artı ve eksisi ne olur diye bir analizde bulunabilirsiniz. Araştırmak, gelişmek, büyümek, verimli yaşamak adına gerekli olanları tespit edebilirsiniz. Günlük hayatınızı, güvenirlik olgusunu, başkalarıyla iletişim ve bağlantı şekillerinizi de ele alabilirsiniz. Neler sizde kaygı, endişe yaratıyor, neler huzur veriyor, rahatlatıyor bunlara bakmakta yarar var. Tabii ki kendinize göre bakarken, dış dünya ile uyumsuzluk yaratan ne varsa, bunların ardındaki nedenleri de gerçekçi bir şekilde ele almak gerekiyor. Çünkü sürekli haklı veya haksız olamayız. Kusur bulmak, eleştirmek, hayattan sürekli beklenti içinde olmak, merkezde kendimizi görmek yanlıştır. Başkaları farklı düşünebilir, bizim gibi hissetmeyebilir. Sağlıklı bir ilişki alışverişini önemsemeliyiz. Hangi konularda yeni kararlar vermek istiyorsak, bunları bu süreçte tekrar ele almalıyız. Geri hareketin bitimiyle gözden geçirdiklerimizi uygulamaya dökebiliriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Başaklar
1-Aşk, flört ilişkileriniz ve romantik ilişkileriniz,
2-İrade gücünüz, kararlılığınız, zevk aldığınız tüm hobileriniz,
3-Yaratıcılığınız, çocuklarınız, benliğinizi öne çıkarmanızı sağlayan faaliyetleriniz
4-Borsa, spekülasyon, şans oyunları, eğlence hayatı, tiyatro, müzik, sportif faaliyetleriniz
5-Cinsellik
5-Geçmişte yaşanan bir ilişki

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Başaklar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. Duygularımız gayet ciddi ve aşkta sadakat, sorumluluk ve güven olgularına verdiğimiz önem çok daha belirgin hale geliyor. Bu Yeniayda hiçbir şeyin hafife alınmasına izin vermeyiz. Çocuklarımızın geleceğini daha fazla önemseriz. Çocuk sahibi olmayı düşünüyorsak, her açıdan duruma bakarız. Yeniay, sizler için tabii ki olumludur. Sevdiklerimizi korumak, sahiplenmek güdünüz gayet yüksektir. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, bu enerji etkinliğinin bizim için anlamını daha net kavrarız. Jüpiterle olan görünüm, aşkta şansımız yükselticidir. Bu eski bir ilişki veya yeni beraberlik olsun fark etmez. Bizim için önemli olan, sağlamlığıdır. Duygularımız faydalı yönde akıştadır. Eğer hayatımızda bir problem varsa, bunu çözmemiz kolaylaşır. Kuzeydüğümle olan görünüm, bu Yeniayın bizim şu andaki durumumuzu iyileştirici, geliştirici olacağını gösteriyor. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, biz yine de her şeyi bir daha ele almamız, planlarımızı yeniden gözden geçirmemiz, geçmiş tecrübelerimizi unutmadan, geleceğimizi güçlü bir şekilde dizayn etmeliyiz. İşte bunlar için, en azından 25 Ocak tarihine kadar bahsettiğim gözden geçirmeler gayet yararlıdır.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Başaklar bu haftanın etkileri, iş veya özel yaşamınızla ilgili konulardaki durumlara Merkür geri hareketini fırsat görerek, mantıklı bir şekilde ele almalısınız. Partnerinizle olan cinsel ve duygusal, başkalarıyla finansal, çocuklarınızla alakalı önemli kararların tekrar gözden geçirilmesinde yarar var. Kontrolü elinizde tutmak istiyorsunuz. Ancak bazen şartlar gereği olan bitene gerçekçi ve şöyle geçmişe dönük bakılmasında yarar vardır. Haftanın genelinde bu şekilde hareket etmeye özen gösterirsek, her bir meseleyi ilerisi adına doğru manada ele almış ve düzenleyebilecek kıvama gelmiş oluruz.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince sağlığınıza dikkat etmelisiniz. Araştırmak, bilimsel teknikleri uygulamak, pozitif bilime yönelmek, halkla ilişkiler, alternatif tıp, medya faaliyetleri, resim, fotoğraf, teknoloji, internet ve gruplarla temas, öğretmenlik, grafik ve tasarım, yardımlaşma alanları bu dönemin etkili meslek ve uğraşıları arasında yer alabilir. Sabırsız davranmayınız. Merkür geri hareketini unutmayalım. Eğer yeni işe başladıysanız birlikte çalıştığınız kişilerle ilişkilerinizi güçlü tutunuz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu seyirde aşk ciddileşiyor. Bizim de bakış açımız özellikle partner konusunda daha dikkatli olmaya dönüktür. Başaklar zaten mükemmeliyetçi olduğu için, doğal olarak daha seçici davranırlar. İlişkilerde bir yanıyla ortaklık kurmaya çalışıp, güzel bir birliktelik yaşamayı önemsiyoruz. Ancak karşımızdaki insanın tutarlı duruşuyla güven uyandırması gerekmektedir. Mevcut ilişkimizin ilerisi için güven vaat edip etmediğini, iyi gözlemde bulunarak tespit edebilirsiniz. Gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat tarihinde durum netleşmeye başlar.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, insanın bir takım nedenlerle kendisini ifade etmekte zorlandığı zamanı işaret ediyor. İster istemez geçmiş ve bugünü düşünen kişi durup kendine ve yaşamına bakıyor. Şu anda tatmin edici bir yaşam sürüp sürmediğini kendine soruyor. Tabii ki isteklerimiz önemli. Onları elde etmek için hırslanmamız doğal. Ancak bilinçli şekilde düşünülürse hem öfke azalır hem de enerjimiz doğru şekilde yönlendirilir. Dolunayın görünümleri bu anlamda bize yardımcı olabilir. Ay-Mars mücadeleci etkisi, bizi hırslı ve oldukça tutkulu hale getiriyor. Ancak enerjimizi doğru iş, amaç, hedef üzerinde odaklamazsak, birileri üzerinde baskı kurmaya, ego odaklı hareket etmeye kalkışırsak, belki de başarılı olacağımız bir meselede kayba uğrarız. Ay-Satürn görünümü, başkalarının bizi değerli bulmasını, önemsemesini istediğimizin işaretçisi. Bu nedenle hırslıyız ve duygularımızı kontrol etmekte zorlanabiliriz. Özellikle istemediğimiz bir şeye zorlandığımızı, kısıtlandığımızı, reddedildiğimizi, önemsenmediğimizi düşünürüz. Oysaki bu bizim hissettiğimiz bir şey olabilir. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erecek. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günler olduğu için, bizim biraz sakin ve bilinçli şekilde meseleleri ele almamız gerekiyor.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek yöneticiniz Merkür, aşk hayatınızla ilgili konularda geri hareket süresince tespit ettiklerinize göre karar vermenizde önem taşıyor. Ciddi düşünmenin, her meseleyi gerçekçi bir şekilde ele almanın işaretçisi olduğu için, her durumu kritik etmeye, sağlam mı değil mi diye kontrol etmeye çalışarak ilerlemeyi sürdüreceğiz. Bu tarih sonrası, karşımıza birisi çıktığında, niyetini bilmek isteriz. Güvenilir bir insan mı, daha önce başından bir ilişki geçmiş mi, işi gücü var mı öğrenmeye çalışırız. Bizim için, önemli olan ilişkiye bakış açısı ve hayatı ele alış biçimidir.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-17-18-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-13-14-20
Aşkta En Şanslı Günler : 9
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 1-2-29-30

Yeniay : 26-27-28
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 13-14-15
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

TERAZİ

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Teraziler,
Aşk ve ailevi meseleler hakkında endişeli olabilirsiniz. Nasıl özgür projeler içerisinde yer alabilirsiniz, kendinizi nasıl gösterebilirsiniz bu meseleleri ele almalısınız. Aşk hayatında paylaşım çok önemli.

Anne babalar kendi sosyalleşmelerine de önem vermelidirler. Eski dostlara merhaba demenizde fayda var.

Ailenizde iş problemleriniz varsa onlara önem verebilirsiniz. Evinizde tadilat yapma isteği olabilir. Bu konularda çok acele etmemelisiniz.

Mars akrep burcu seyri 3 Ocak tarihinde finansal konularda etkili oluyor. Güçlü olmak istiyorsanız ne istediğinizi bilmelisiniz. Parasal konularda hedefinize bakmalısınız.

Yeni ayda ev içinde aile büyükleriyle ilgili anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Üzerinizdeki yükler fazla olabilir fakat karamsar olmamanız da fayda var.

Aşkı arzulayan bir yanınız var fakat birilerine göre hayatı ele alıyorsunuz. Kendi fikir ve tecrübelerinize güvenin. Sosyal ilişkilerinize önem verin.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında etkili olacak Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Finansal kazancımız, değerlerimiz, bunların hepsi bizim için daha da kiymetli hale geliyor. Biraz hırs verebilir. Sahip olmak ve sahip olduklarımızı uzun süreli kendimiz kılabilmek için planlı hareket etmek, hedef belirlemek ve bu hedefe uygun yatırım, kazanç, bütçe düzenlemesinde bulunmak çok önemli. Merkür geri hareketi 5 Ocak tarihinde başlayacağı için, zihnimiz her şeyi içsel anlamda değerlendirmeye hazırlanıyor. Alacak-verecek hesabımızı ailemiz ve evimizin ihtiyaçları anlamında gözden geçirmeye başlayalım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. İlişkinizde sorunlar yaşıyorsanız, bunların ardında yatan nedenlere bakacağız. Yanlış anlaşılmaların daha fazla olacağı bu süreçte, iletişime dikkat edelim. Yakın bir zamanda ilişkiniz sona ermiş veya yanlış anlaşılmalar nedeniyle aranızda mesafe oluşmuş ise, tekrar bir araya gelebilir veya bu meseleler üzerinde düşünebilirsiniz. Yeni bir adım atmak yerine, var olan durumu ciddiyetle ele alalım. Çocuklarımızla ilgili meselelere bir bakalım. Hobilerimize zaman ayıralım. Yarar-zarar değişkenliği gösteren parasal yatırımlardan kaçınalım.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre, içsel anlamda bir gözden geçirme halidir. İnsan hayallerini, beklentilerini, duygularını, hissiyatlarını, bağımlılıklarını, kendisi için neyin önemli olup olmadığını tespit eder. Bu kendini aşma halidir. Gereksiz endişeler, kaygılar yerine, sağlıklı yaşamanın önemi üzerinde durma zamanıdır. Neler yapmak istiyorsak, neler ortaya koymaktan yanaysak bunları nasıl gerçekleştirmek gerektiğini araştırma vaktidir. İlişkilerimizi de ele alırız. Neler gördük, neler geçirdik, neler öğrendik, neler bizde iz bıraktı. Bunların bize kattığı tecrübeler nedir? Bunlara bakacağız. Kendimizi arındırmak, yarım kalan işlerimizi tamamlamak, hazırlanmakla bağlantılı olduğu için, aslında biraz durgunluk zamanı gibi gelse de, sürecin sonunda kendimizi daha iyi hissetmemiz mümkündür. Farkına varmak halidir. İnsan bu süreci kendi iç derinliklerini keşfedebilir. Ruhsal gelişim için, aydınlanma ile yanılma arasındaki farkı görür. Kendisini sınırlayan koşulları, hayal kırıklığına uğratan meseleleri kendini geriye çektiğinde görür. Sürecin bitiminde rahatlamış, arınmış, gerçeklik tanımlarını yeniden oluşturmuş bir birey olmanın içsel huzurunu hisseder.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Teraziler
Eviniz veya ev yaşamınızla alakalı her türlü konu (satın alma, kiralama, taşınma, birlikte yaşama)
Aile, toplum, anne - baba konumundaki kişilerle olan ilişkileriniz ve birbirinize olan tutumunuz, derin duygularınız, bilinçaltı,
Gayrimenkul, çiftlik, maden, toprakla ilgili her şey,
Anayurdunuz, duygusal güvenliğinizle alakalı meseleler, ruhsal bağlılıklarınız,
Anneliğiniz, korunma ve sahip olunma ihtiyacınız ve hayatımızda temel teşkil edecek konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Teraziler, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, evimiz ve ailemizle ilgili konulardaki huzur, güvence, sağlamlaştırma, köklendirme gibi olguların gözden geçirilerek durumumuzu tespit yönünde önem taşıyor. Gönlümüze soruyoruz? Burada mutlu muyum, hayatımdan memnun muyum, kendimi güvende hissediyor muyum? Bütün bu sorulara cevap ararken, aslında mevcut durumu da net şekilde görmüş olacağız. Yeniayın ilk görünümü Jüpiterle olduğu için, doğal olarak bir arınma, tazelenme, rahatlama ihtiyacımız yoğun. Geçmişte yaşanılan tecrübelerin izlerini silerek, değerlerimizin ne olduğunu, ne istediğimizi, bizi neyin mutlu ettiğini bilerek güven içinde yaşamak istiyoruz. Eğer biz bunları kafamızın içinde iyice oturtursak (ki Yeniay bu anlamda faydalıdır) o zaman hiçbir endişe duymadan, kafamız karışmadan, kendimize güvenerek ilerleriz. Yeniayın ikinci görünümü Kuzeydüğümle. Bu görünüm ailevi konulardan kişisel meselelere kadar geniş bir alanda gelişimin simgesidir. Gelişim için, gereksizlerin ayıklanması, sorun çıkartan ve sizi engelleyen ne varsa bunların ayıklanmasını sağlıyor. Merkür geri hareketiyle örtüşen bu Yeniay, en geç 25 Ocak tarihine kadar aceleci kararlar vermemek, benim bu yorumda sözünü ettiğim noktalara önem vererek tespitlerde bulunmanın gayet yararlı olacağını işaret ediyor.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Teraziler haftanın genelinde, ailemiz, psikolojik ve bedensel sağlığımıza özel önem vermek gerekiyor. Bir şeyler sizi düşündürüyor, bazen kaygılandırıyor olabilir. Bunun nedeni önünüzü görmekte zorlanıyor oluşunuzdandır. Sizin arzunuz duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi emniyette hissetmek. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için sanki her şey yavaşlamış gibi geliyor. Oysaki böyle zamanlarda, etrafımızdaki dünyada gördüklerimiz, tespit ettiklerimiz gayet kıymetlidir. Belki de siz kötümser düşünüyorsunuz. Bir şeyleri kafanıza takıp, sanki düzelmeyecekmiş gibi endişe yapıyorsunuz. Lütfen sakin olunuz ve sizi rahatlatacak egzersizlere, olumlamalara, kısa molalar vererek rahatlamaya çalışınız. Sürekli geçmişi olumsuz yönleri, anılarıyla irdelemeyiniz. Bu bazen insanı güçten düşürür.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, aşkta özgürce hareket etmeniz, hayatın eğlendirici, keyifli yanlarının tadını çıkarmanız, arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirmeniz, hevesli bir şekilde yaşamı kucaklamanız demektir. Genelde bu dönemde arkadaşça başlayan ilişkilerin sürpriz bir şekilde ciddiyete dönüşmesi, hatta uzun süredir bir arada olan çiftlerin aniden evlenmesi görülebilir. Ancak Merkür geri hareket dönemindeyiz. Heyecanla verilen bu kararın, ilerisi adına doğru olup olmayacağı anlamında iyice düşünmekte yarar var.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, başkalarının hayatımızdaki önemini vurgulasa da, biz onlarla yan yana yaşasak da, merkezimizde yine biz varızdır. El üstünde tutulmak için çabalarız. Değerli bulunmak ve kendimizi ifade etmek. Amacımız ve hedefimize varma arzumuz oldukça yüksektir Aslan Dolunay zamanlarında. Sosyalleşmek, insanların ilgisini uyandırmak ve takdir edilmek bizim tutkularımızdır. Duygular ve isteklerin birbirine karşıt olduğu böyle zamanlarda Dolunayın görünümlerine bakarak, neler hissedebileceğimizi anlarız. Ay-Mars görünümü, gücümüzü kanıtlamak için her yolu deneyeceğimizi gösterir. Daha fazla kazanmak için çabalarız, daha fazla başarmak için gayret ederiz. Ancak bu bazen öyle bir ihtirastır ki, hiçbir şeyi gözümüz görmez. Eğer bir şeyler umduğumuz gibi gitmiyorsa, tatmin olmayız. Bize iyi gelecek olan, insanların ilgisi ve kendimizi kanıtlama çabasıdır. Bunun ayarını bilmemizde yarar görüyorum. Ay-Satürn görünümü, olumlu bir etkidir. Neyi istediğinizi ve hangi yolun sizin için tatmin edici ve doğru olacağını işaret eder. Ancak şunu da unutmayalım. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde sona erse de, bir haftalık gölgeli günlerinde ailevi ilişkilerimiz, evimiz, yerleşim yerimizle ilgili konularda dikkatlice gözden geçirmede bulunmadan karar vermeyelim.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Genelde bu geçişlerde aile olgusu çok kıymetlidir. Ailemizdeki büyüklerimiz, onlarla ilgili sorumluluklar gözden geçirilmelidir. Ev borcu olanlar veya evini taşıyacaklar, satın alacaklar, yatırımda bulunacaklar, ofis kurmayı düşünenler lütfen her şeyi iyice hesaplayınız. Ekstradan paraya ihtiyaç duyabilirsiniz. Diyelim ki ev almayı düşünüyorsunuz. Kredi geri ödemelerine dikkat ediniz. Veraset veya miras davanız olabilir. Bir mülkün paylaşımı konuları gündeme gelebilir. Henüz Merkür geri hareketi bitmedi. 1 Şubat tarihine kadar tedbirli olmayı unutmayalım.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyirle ilerleyecek. Ailenizi, iş hayatınızı ve kişisel meselelerinizi geri hareket döneminde iyice düşünüp kafanızın içinde oturttuysanız, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz. Ancak genel olarak Merkür-Oğlak süreçlerinde, pek kimseyle konuşmak istemezsiniz. Sizi birebir ilgilendiren meselelere ağırlık verirsiniz. Eğer yenilik anlamında bir şeyler yapmak istiyorsanız bunun gerçekleşme ihtimali var mı diye hesaplamalar yaparsınız. Size tavsiyem önceliklerinizi, planlarınızı ve isteklerinizi gerçekçi bir şekilde ele almanız ve emin olduğunuz konularda uygulamada bulunmanızdır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-20-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 9-15-16-22
Aşkta En Şanslı Günler : 11-12
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 4-5-31

Yeniay : 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 15-16-17
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

AKREP

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Akrepler,
Ocak ayında aile ilişkilerinize, yerleşim yerinize baktığımızda yer yer baskı altında hissedebilirsiniz.

3 Ocak tarihinde kendinizle ilgili hedeflerinizi belirlemeniz, yeni planlamalar yapmanız son derece önemlidir.

Daha önceden planlanmış olan yolculuklarınız varsa gerçekleştirebilirsiniz. Çevre ilişkilerinizde kişileri anlamak ve fikirlerinizi geliştirmek anlamında bu yeni ayı olumlu buluyorum.

Şuan ki ilişkilerinizde baskı altında olmak istemiyorsunuz. Amaç ve hedeflerinizi ortaya koyun.

Dolunayda plan ve projelerinizi kendinize güvenerek gerçekleştirirseniz bu dolunay sizin için rahatsız edici olmaz. Sakin olmalısınız.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars, burcunuzda ilerleyecek. Başarılı kararlar vermeniz ve hedefinize ulaşmanız için gereken güç ve istekliliği size veriyor. Ocak ayında Merkür iki ayrı burçta gerileyeceği için, tabii ki bizlerin girişim, kişisel kararlar, ilişki meselelerine derinlikli olarak bir bakmamız gerekiyor. Gelen teklifleri veya gelişmeleri ne kadar olumlu olsa da, yine de şöyle bir gözden geçiriniz. Hiç kimse üzerinde baskı uygulamayınız. Siz işinize, hayatınıza, amacınıza bakınız. Enerjinizi, doğru iş ve konular üzerinde odaklayınız. Zamanı en iyi şekilde kullanınız.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Ailenizle aranızdaki iletişime önem veriniz. Sakin, aklımızı başımızda ve gerekirse esnek olmaya çalışalım. Yanlış anlaşılmalar nedeniyle sorunlar büyüyebilir. Siz daha özgür olmak ve fikirlerinizi bu çerçevede ele almak isterken, onlar engel olmaya ve sizi yönlendirmeye çalışabilirler. Arkadaşlarınızla ilgili eskiye ait meseleler gündeme gelebilir Merkürün geri hareketinde geçmişle alakalı her konu yeni bir bakış açısı altında ele alınmalıdır. Yeniden incelemeli, daha geniş çapta araştırmada bulunmalısınız. Belki de satın almayı düşündüğünüz ev, geri hareketten sonra makul bir fiyata inebilir. Kararlarınızın, yapmak istediklerinizin artı ve eksisini iyice hesap etmelisiniz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte sizler, hedefinizi, umutlarınızı, yapmak istediklerinizi, sosyal ve iş anlamındaki ilişkilerinizi, vizyonunuzu, gitmek istediğiniz yolu, mevcut durumunuzu içsel anlamda gözden geçirerek bir görüş sahibi olabilirsiniz. Şu anda durduğunuz nokta sizi tatmin ediyor mu, size göre neler sorun çıkartıyor, neler motive ediyor ve aslında yapmak istediğiniz tam olarak nedir? Bunlara odaklandığınızda, sizi memnun etmeyen durumlar varsa, o zaman endişelenmek, bir şeyleri eleştirmek veya birilerinin kurbanı olmak yerine, bilginizi geliştirmeyi, yeteneklerinizi bir iş veya grup içinde değerlendirmeyi, sağlıklı büyümeyi hedef almalısınız. Dünya görüşünüz de önemli. Etrafınızdaki insanları gözlemleyiniz. Farklı görüşte kişilerden de öğreneceğimiz şeyler olabilir. Her şeyi bilmemiz mümkün değil tabii ki. Araştıracağız, öğreneceğiz, ilgilendiğimiz alanda ilerlemek adına kendimizi geliştireceğiz. Bunlar sürecin sonunda bize güzel kapılar aralayabilir. Emeğin hakkını bileceğiz, bilmeyenlere de zaman harcamayacağız. Dostluklarımızı gözden geçireceğiz. İhtiyacı olanlara yardım ve destek sunma yönünde çalışmalar, organize işler, sorumlulukların paylaşılması gibi kıymetli olguların hayatımızdaki önemi üzerine düşüneceğiz. Sürecin sonunda, belirlediğimiz noktalar çerçevesinde uygulamalarda bulunabiliriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Akrepler
Yakın çevrenizle olan her türlü iletişiminiz, haberleşme (posta, gazete, yazım, internet, telefon yoluyla konuşma ve yazışmalar)
Öğrenme ve öğretmeyle alakalı her türlü eğitim faaliyetiniz (öğrenme yeteneğiniz)
Kısa yolculuklar, komşularınız, kardeşlerinizle olan ilişkiler, nakliye,
Ev satın alma, kiralama, taşınma,
İfade gücünüz, iş yapma kapasiteniz, tüm fikirleriniz, ticaret, satış işlemleriniz
Günlük temaslarınız ve deneyimleriniz, kültürel yetenekleriniz, rapor veya belgeleriniz
Çevrenizdeki dedikodular, yayımcılıkla ilgili faaliyetleriniz, konuşma şekliniz, bilgi toplama ve paylaşımlarınızla ilgili konuları

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Akrepler, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. Yakınlarımızla olan ilişkimiz, eğitim ve iş hayatımız, oturulan çevre, girişimler, görüşmeler ve bağlantıların ciddi manada ele alınma vaktini işaret ediyor. Yeniayın görünümleri her zaman olduğu gibi kıymet taşıyor. Bunları incelediğimizde, önümüzdeki bir aylık süreci değerlendirmedeki kolaylık veya zorlukları da anlamış oluyoruz. Yeniayın ilk görünümü, Jüpiterle oluşacak. Bu durum, hem daha öncesi hem de bugüne ait hedeflerimizi gerçekleştirme şansı veriyor. Yeniden inceleme, araştırma, eksikleri tamamlama anlamında bize destek bir enerji. İkinci görünüm, Kuzeydüğümle olduğu için, amacımıza varmamızı sağlayacak bilgiyi, gelişmeleri, işleri, çevreyi gayet dikkatli bir şekilde ele alıyoruz. Titiz gözlemde bulunacağız. Kendimize ve yeteneklerimize güveneceğiz. Son görünüm, geri hareketini sürdürmekte olan Merkürle olduğu için, tabii ki çok emin olmadan, öyle düşünmeden kararlar vermeyeceğiz. 25 Ocak tarihine kadar eksiklerin tamamlanması, önceden başlanmış işlerin tekrar gözden geçirilmesi faydalıdır. Bu arada gelen haberler, teklifler ve gelişmeleri de mercek altına aldığımızda bu Yeniayı gayet olumlu şekilde değerlendirebiliriz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Akrepler haftanın genelinde, kendinizi dış dünyada ifade etme arzunuz yoğundur, istekleriniz ön plandadır. Doğal olarak bulunduğunuz alanda liderliğinizi kabul ettirmekten yana davranışlar sergileyebilirsiniz. Fakat bu durum çevrenizdeki insanlar tarafından hoş karşılanmayabilir. Aslında böyle davranmanızın nedeni sorumlulukların üstünüzdeki etkisidir. Merkür geri hareket dönemlerinde bu türden hissedişler daha fazla yoğunlaşır. Finansal ve çalışma hayatınızla ilgili konularda girişimde bulunmak isterken, hayat şartlarının zorluğuyla mücadele etmek kolay değildir. Benim tavsiyem bu hafta, eğitimden, iş hayatına, finansal konulardan toplumsal ilişkilerinize kadar geniş bir alanda sakince akışta kalıp, hırslı, inatçı tavırlar yerine, amacınıza ulaşmak için, karşılaştığınız engelleri sabırla aşmaya gönüllü olmanızdır. Evet kolay değil ancak imkansız da değil. Yeter ki, biraz toleranslı olalım. Çevrenizdekilerle ilişkinizde ciddi duruşunuz ve kendinizden emin oluşunuz, size saygınlık kazandırır.

18-24 Ocak arası:

Sevgili Akrepler, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, toplumsal görev ve sorumlulukların kendini hissettirdiği bir zamandır. Birilerine ve dünyaya karşı bir kafa tutma haline benzer. Kendimizi ifade etmek için tüm gücümüzle çabalarız ve değerimizin bilinmesini isteriz. İnsanlar bizi takdir etmelerinde, işlerimiz yoluna gitmediğinde egomuz devreye girer. Girer de, bunun ayarını iyi bilmek gerekir. Dolunayın görünümlerine baktığımızda bizi uyaran nitelikte olduğunu görüyoruz. Ay-Mars görünümü, iş hayatımız, toplumsal ilişkilerimiz, yaşça büyük kişilerle aramızda yaşanabilecek gerilimin işaretçisidir. Gücünüzü gösterirsiniz, isteklerinizi mutlak şekilde kabul ettirmeye çalışırsınız. İş görüşmesinde, taleplerinizin kabulü için dayatırsınız. Tepkili gözükebilirsiniz. Bu, istediklerinizi alabilmeniz dışa yansıyan içgüdüsel bir tepkidir. İşe girmek, işte sorunlar varsa bunları halletmek, plan ve projelerimizi yürürlüğe koymak yönünde hırslısınız. Ay-Satürn görünümü, size dayanıklılık ve kararlılık gücü verir. Finansal konularda taleplerinizin karşılık görmesi için dayatırsınız. Sizi kimsenin durdurması, hafife alması mümkün değildir. Ancak şunu unutmayınız. Merkür geri hareketi 25 Ocak tarihinde bitse de, gölgeli günleri bir hafta boyunca etkilidir. Ciddi anlamda kararlarınızı gözden geçiriniz. İletişime dikkat ediniz. Bir şeyi kabul ettireyim derken, deyim yerindeyse çam devirmeyiniz.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince, ailevi ilişkiler, çalışma hayatınızla ilgili konular, ortaklaşa ilişkiniz olan insanlarla bağlantınız, bireysel girişimlerdeki kararlılığınız ve sorumluluklarınız öne çıkıyor. Özgürce geleceğinizi şekillendirmek isteğiniz yoğun. Ancak bir yandan da tam olarak ne yapacağınıza karar vermekte zorlanabilirsiniz. Hangi iş alanı sizin için daha uygun veya hangi alan kazandırıcı olur. Kimlerden destek görebilirsiniz veya kimlerle karşı karşıya gelebilirsiniz. Henüz Merkür geri hareketi bitmeden bu meseleler üzerinde tekrar düşünmek faydalıdır.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu dönem disiplin edicidir. Akrepler iş hayatında daha çok sorumluluk almaya, akıllıca düşünmeye gayret ediyorlar. Kardeş ilişkilerinde bir sorumluluk getirebilir. Eğitim hayatıyla ilgili konularda, yeni bir projeye dahil edilmeniz istenebilir. Çok sıkı çalışmanız gerekebilir. İş girişimlerinde ise, özellikle bilgi ve deneyimlerinize yönelik alanlarda hareket etmeniz beklenebilir. İlişkilerde kendinizi güvende hissedip hissetmediğiniz üzerinde de durabilirsiniz. Geri hareketin gölgeli günlerini hesaba katarak 1 Şubat tarihine kadar olan bitene bir bakmakta yarar var.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür, düz seyirde Oğlak burcunda ilerleyecek. Geri hareket esnasında düşündüğünüz, gözden geçirerek karara bağladığınız işleri gölgeli günlerini de hesaba katarsak 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koymanız iyi olur. Genel olarak Merkür-Oğlakta ister geri ister ileri olsun, hem hedeflerinizi hem mali konuları, hem de aşk hayatınızla ilgili meseleleri ciddiyetle ele almanızı sağlayıcıdır. Eğer hala tam olarak, ailevi meseleler veya bazı konularda kafanızın içinde sorular varsa bunları tekrar gözden geçirebilirsiniz. Çevre ilişkilerinde öyle herkesle pek sıkı fıkı olmak istemezsiniz. Genelde güvendiğiniz insanlarla konuşmayı tercih edersiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-22-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 11-12-17-18-24-25
Aşkta En Şanslı Günler : 13-14
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 6-7

Yeniay : 3-4-5-6-31
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 17-18-19
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

YAY

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Yaylar,

Ocak ayında çevre ilişkileriniz ve fırsatlarınızı gözden geçirmelisiniz. Sosyal ilişkilerinizde biraz daha esnek düşünmelisiniz.

Mali konularda kazancınızı geleceğe dönük bir şekilde değerlendirmelisiniz. Yeni bir yatırım düşünüyorsanız piyasanın durumuna bakın, riskten uzak durun.

Mars akrep geçişinde güvenmediğiniz insanlara sırlar vermeyin. Öfke gibi duygulardan uzak durun. Kendinizden emin olmalısınız.

Mali konularda nasıl harcama yaptığınıza bakmalısınız. Aceleci kararlar almamalısınız. Şubat ayına kadar düşünmelisiniz.

Çevrenizi değiştirme arzunuz olabilir, öncelikle neyi istediğinizi tespit etmelisiniz. Dolunayda kendi kendinize yüklenmekten uzak durun. Tecrübelerinize ve bilgilerinize güvenin.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Gizli veya yasak hatta sıra dışı olan her şeye karşı çekildiğimizi hissederiz. Mahremiyetimizi kimseyle paylaşmak istemeyiz. Aslında doğrusu da budur. Çünkü zarar gelmez diyerek evinizi, dünyanızı veya sırlarınızı henüz tanımadığınız kişilerle paylaşmak sonradan pişmanlık yaratabilir. İlişki olan Yaylar, partnerlerinin kendilerine ilgiyle yaklaşmasını isterler. Yasak ilişki ve kısa süreli kaçamaklar hoşumuza gidebilir. Bir yandan yeniye yer açmak isterken, diğer yandan endişeler taşımamız doğaldır. Geçmişte yaşanan acı tecrübeler aklımıza gelir. O nedenle ilişki yaşamaktan çekinebiliriz.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Önceden fark etmediğiniz birçok noktayı şimdi yeniden gözlemleme fırsatı bulursunuz. Eğitim hayatınızla ilgili kararlar, yakın çevrenizle ilgili meseleler, oturduğunuz yer, girişimlerinizle alakalı konularda tespitlerde bulunursunuz. Karşınıza bir teklif geldiğinde düşünmek, incelemek yararlı olur. Seyahat konularında dikkatli olmak gerekebilir. Gitmeyi düşündüğünüz yer, konaklayacağınız otel, görüşmeler, toplantılar, organizasyonlar için bir araştırmada bulunmak gerekiyor. Yanınızda götüreceğiniz her evrakı, bavulunuza kadar kontrol etmek, önlemler almak faydalıdır. Genel anlamda bu dönemlerde dinlenmek maksadıyla yapılan yolculuklar gayet keyifli geçebilir fakat bu aniden karşınıza çıkabilecek bir iş seyahati ve özellikle imza gerektiren bir durum ise ve mecbursanız her detaya dikkat etmeniz gerekebilir.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu sizler için kariyer hayatınızla ilgili konuları, yolunuzu, bilgi ve tecrübelerinize göre mevcut şu andaki durumunuzu ölçüp tartmanız yönünde içsel bir gözden geçirme vaktidir. Zaten bu sürecin olumlu yönde kullanılması için bu şarttır. Kimi neden şans bana gülmüyor diye düşünür, kimi insanlar da, şansını kendini yaratacak şekilde duruma hakim olur. Belki kendinizi çok fazla eleştiriyor, beğenmiyor, sürekli şikayetçi oluyorsunuz. Belki de aşırı çalışıyor, birilerini memnun edeyim diye tavizler veriyorsunuz. Bunların her ikisi de yanlış bir tutumdur. Tabii ki, başkalarıyla elbirliğinde bulunacağız, yeri geldiğinde destek olacağız, sorumluluklarımızın farkında olacağız. Yeri geldiğinde onlardan da destek bekleyeceğiz. İşimize eğileceğiz, emek vereceğiz, herkesin yararlanabileceği proje ve işler üzerinde düşüneceğiz. Gücümüzü anlayacağız. Biliyorum demek yerine, bilmediklerimizi öğreneceğiz. İşimizde gelişmek, deneyim sahibi olmak, ilerlemek için kendimize zaman tanıyacağız. Aşırı beklentiler içine girip, sonra neden bu böyle olmuyor diye kendimizi yiyip bitirmeyeceğiz. Biz bu dönemde iç gözlem yapıyoruz. Sürecin sonunda daha sağlıklı, verimli şekilde uygulamalarda bulunarak ilerleyebileceğiz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Yaylar
Yetenekleriniz yoluyla elde edilen tüm maddi kazanımlarınız (geliriniz) , kayıplarımız (parasal),
Duygusal anlamda güven sağlayan değerleriniz, yatırımlarınız, gelir ve giderleriniz (bütçeniz), yetenekleriniz, becerileriniz, kar ve zararlarınız, harcamalarınız
Zenginlik, hırsınız, sağlamlaştırmak (maddi ve manevi) isteğiniz, üretim şekilleri,
Değer yargılarınız, menkul değerler, ticaret gelirleri, parasal sorunlarınızla mücadele gücünüz, borçlarımızla alakalı konular

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Yaylar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda doğacak. Sizin için hangi konu önemli ise, onun üzerinde çok daha ciddiyetle durabilirsiniz. Bu para, ilişki, geleceğiniz olabilir. Önemli olan kendinizi garantiye almak, ayaklarınızın üzerinde sağlam durmaktır. Bunu sağlayabilecek şekilde düşünürsünüz. Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, nasıl bir gücümüz olduğunu veya hangi konularda zorlanabileceğimizi anlarız. İlk görünüm Jüpiterle oluşacağı için, iş hayatımızla ilgili konulara bir hayli önem vereceğiz. Çünkü iş varsa para da var demektir. Eğer iş sorunumuz varsa, bunu çözmek, bir adım atmak, rahatlamak isteyeceğiz. Ancak ince eleyip sık dokursak, oturduğumuz yerde lütuf beklersek, sürekli bir şeyleri eleştirip hiçbir şeyi beğenmezsek mücadeleden vazgeçmişiz demektir. Şikayet etmeye de hakkımız olmaz. Yeniayın ikinci görünümü, Kuzeydüğümle oluşacağı için, ister istemez geleceğimizi düşünmek durumundayız. Çünkü parasız bir şey olmuyor. Son görünümü, geri hareketini sürdürmekte olan Merkürle olan bu Yeniay, 25 Ocak tarihine kadar parasal harcamalardan, kazanç elde etmeye dönük her türlü işin dikkatli ve ciddi bir şekilde tekrar ele alınması, üzerinde düşünülmesi yönünde önem taşıyor. İş ve finansal konularda eğer iyi bir analizde bulunursak bu tarih sonrası yeni adımlar atabiliriz, olumlu gelişmeler yaşayabiliriz.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Yaylar bu haftanın genelindeki etkiler, finansal, iş hayatınız ve aşkla ilgili mevcut durumunuzu, daha önce verilmiş kararlarınızı tekar gözden geçirmenizde faydalıdır. Bu tekrar gözden geçiriş bilirim yorar insanı. Ancak tespit ettiğimiz ayrıntılar daha sonra çok işimize yarar. Evet siz yenilgiye, bekletilmeye veya tersliğe hiç mi hiç katlanacak haliniz yok. Her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi sürmesini veyahut sorunların bir an önce düzelmesini isteyebilirsiniz. Anlıyorum fakat Merkür geri hareket döneminde öyle aklımıza geldiği gibi içgüdüsel hareket edemeyiz. Belli bir bütçe çerçevesinde dengeli, ölçülü davranmak lazım. Şöyle bir piyasanın durumuna bakalım. Aceleye getirmeyelim bir şeyleri. Olur mu?

18-24 Ocak arası:

Sevgili Yaylar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, yeni deneyimlere açık, çevremizi genişletme, kendimiz için en uygun tercihi yapmak yönünde bir etkidir. Aslında bir hayli hırslıyız. Fakat bu hırs, bir şeyleri başarmak adına olumlu yönde kullanılırsa ne ala. Tam tersine kendi kendimizi yiyip bitiriyorsak bir işe yaramaz. Kişinin bu Dolunayda ne istediğini kafasının içinde oturtmuş olması lazım. Bir şeylere de öfkelenmiş olabilirsiniz veya önemli bir projeniz, düşünceniz vardır, o nedenle hırslısınızdır. Bunları birbirinden ayrı duygulardır. Biri işe yarar, diğeri insanı zor duruma sokar. Dolunayın görünümleri bize yol gösteren ışıktır. Ay-Mars arasındaki sert görünüm, inandığınız bir yola adanış, kendinizi ispatlama arzunuz ve göz önünde olma isteğinizdir. İsteklerinizi elde etmek için enerjiniz yüksektir. Bu enerjiyi içe bastırmak yerine başarılı işler için çıkarmak, engelleri aşmak için kullanırsanız elinizden bir şey kurtulmaz. Kendinizi ispat etmiş olursunuz. Ay-Satürn görünümü ilgilendiğiniz iş, proje, eğitim, görüşmelerde sizi dayanıklılık, girişim, var olan sorunları çözüm, alanında deneyimli kişilerle karşılaşma, fırsatları değerlendirme anlamında güç vericidir. Bir de şunu unutmayalım, 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi sona erse de, önünüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günlerdir. O nedenle finansal konularda özellikle daha dikkatli hareket etmek, ciddiyetle düşünmek, art ve eksi yönleriyle muhasebede bulunmak yararlıdır.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu süresince, yakın çevrenizle olan ilişkiniz güçlenmeye başlar. İş hayatınız ve bazı kişilerle ilişkilerinizi tekrar gözden geçirmeniz faydalıdır. İsteklerinizi güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Farklı kişilik yapınız, yetenekleriniz başkaları tarafından dikkate değer bulunabilir. Çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz. Ancak Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, eğitimden iş hayatına kadar her konuyu incelemek yararlı olur.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Bu süreçte para olgusu son derece kıymetlidir. Çünkü yaşantımızı sürdürmek, ilişkide başarılı olabilmek ve yeni bir hayat kurabilmek için çok tutumlu bir şekilde mali konular ele alınmalıdır. Yaylar için belirli bir bütçe içerisinde yapılacakları gözden geçirme zamanıdır. İş hayatında da para ve getirisi önemsenecektir. Tutumluluk ve tedbirlilik hali mevcuttur. Bastığınız adıma dikkat edersiniz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, geri hareket sırasında düşündüğünüz, karara vardığımız her meseleyi, gölgeli günleri hesaba katarak 1 Şubat tarihine kadar tekrar inceleyerek yürürlüğe koymanız gerekir. Merkür beden-zihin ve ruh arasındaki duyuları bir uydu anteni vazifesi görerek algılamamızı sağlayan- astrolojik simgedir. Oğlak burcunda ilerlediğinde, zihnimiz otomatik olarak disiplin altına girer. Her durumu ciddi, kararlı, bazen çok yavaş, kimi zaman hırslı şekilde ele alabilir, düşünebiliriz. Bu sağlama alma işi, karşımıza çıkabilecek fırsatları doğru değerlendirmemizi sağlayacaktır.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-11-12-15-16-24-25-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 13-14-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 15-16
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 9

Yeniay : 6-7-8
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 19-20-21
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

OĞLAK

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Oğlaklar,

Ocak ayında mali konular üzerinde biraz özgür hareket etmek istiyorsunuz. İş hayatınızda sağlamlık, sadakat ve güven duygusu çok önemli.

Ruhunuza iyi gelecek şeylere ihtiyacınız var. Biraz eksileri artı yapmak için ufak harcamalar yapabilirsiniz.

Önemli projeleriniz varsa bunları gözden geçirmenizde fayda var.

İleriye dönük hedefleriniz de sosyal ilişkilerinize bakıyorsunuz. Planlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Geçmiş projelerinizi bitirmelisiniz.

Yeni ay 10 Ocak tarihinde gerçekleşiyor. Kişisel anlamda dış dünyadaki ilişkilerinize bakmanız gerekiyor. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin.

Mali konularda özgür olmak istiyorsunuz. Bazen bütçenizi yeterli görmüyor olabilirsiniz bu durum sizi yormasın. Karşınıza güzel fırsatlar çıkabilir. Riskli kararlardan örneğin alım satımdan kaçının.

Yeni bir girişim düşünüyorsanız artı ve eksilerini iyi analiz etmenizde fayda var.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihlerinde Akrep burcunda ilerleyecek Mars, iki gün sonra başlayacak Merkür-geri hareketiyle örtüşüyor. O nedenle, hedeflerimizi, işimizi, sosyal ilişkilerimizi hem geçmiş hem bugünkü duruma bakarak gözden geçirmek iyi olacaktır. Mars-Akrep burcunda hedefe odaklanmak, onu elde etmek için var gücümüzle çabalamak halidir. Kafanıza bir şey takmışsanız, eğer bunu elde etmek istiyorsanız sizi kimsenin durdurması mümkün değildir. Öyle veya böyle amacınıza ulaşırsınız. İstediklerinizi kabul ettirmeyi, çıkarlarınızı korumayı iyi bilirsiniz. Fakat dediğim gibi, Ocak ayının tümünü kapsayan geri hareket döneminde öyle her aklımıza geleni yapamıyoruz.
Bu dönemde araştırmalarda bulunmak faydalı olacaktır. Benim istediğim olacak, ben güçlüyüm, istersem herkesi dize getiririm, kaybetmem sürekli kazanırım tarzında takıntılı ve olumsuz tavırlardan uzak duralım.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Finansal ilişkilerimizi, işlerimizi, kararlarımızı, durumumuzu yeniden gözden geçirmeliyiz. Poblemlere neden olan her şeyi mercek altına alıp bakalım. Aceleyle kararlar vermeyelim. Bir daha bakmaktan zarar gelmez. Önceden adım atılmış işler nasıl ilerliyor, memnun muyuz, eksiklerimiz var mı diye bakmakta yarar var. Bir teklifle karşılaştığınızda, artı ve eksilerine bir bakalım. Çünkü geri hareketin bitiminde, bu teklif karşınıza çok daha olumlu bir şekilde gelebilir. Eskiyle alakalı maddi problemleriniz bu süreçte tekrar ortaya çıkabilir ve şimdi bu konularla ilgilenerek kesin bir çözüm bulmanız mümkün olabilir. Tabi ki yine dikkatli olmak şartıyla. Kısaca Merkür geri hareketinde hayat durmamaktadır, sadece sizin çok daha mantıklı bir şekilde olayları ele alarak düşünmeniz gerekmektedir.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Eğitim, iş, ticari konularda, hayata bakış açımız, inancımız, fikirlerimiz yönünde içsel gözlemde bulunma vaktidir. İnandıklarımız, bilgimiz, tecrübelerimiz yeterli mi? kulaktan dolma, sonradan edinme, başkalarından etkilenme yoluyla mı buralara geldik. Zorluklar veya engeller karşısında nasıl bir tutum sergiliyoruz. Pes mi ediyoruz, sonuna kadar mı gidiyoruz yoksa hiçbir şey yapmadan öylece oturuyor muyuz? İşte bunlara gerçekçi şekilde bakmak zamanıdır. Körü körüne bir şeylere inanmak yerine, araştırarak doğru bilgiye ulaşmak gerekir. Kendimizi hafife almamalı ancak özgüven duygumuzun hangi temele dayandığını da bilmeliyiz. Farkındalık çok önemli. Bir amacımız, yolumuz olmalı. Bu gök kubbe altında yaşadığımız gerçeği ve bunun birey anlamında bize yüklediği sorumluluğu taşımalıyız. Bunun karşılığını alırız veya almayız. Eğer biz, gönülden veriyorsak, onun hesabını yapamayız. Ancak gerektiğinde, yararlı ve zararlı olanın farkına varabilmek için bu zamanı olumlu yönde değerlendirebiliriz. İnancımızı geliştirici yolculuklar, çalışmalar, keşifler, araştırmalar, ihtisas alanında çalışmalar ve iç görüşümüz sayesinde, sürecin sonunda başarılı teklifler, fırsatlarla karşılaşabiliriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Oğlaklar,
Yeni başlangıçlar, İş ve özel girişimleriniz,
Kendinizi keşfetme ve isteklerinizin peşinden gidebilme cesaretiniz
Fiziksel görünümünüz ve dış dünyada nasıl görünmek istediğiniz (imajınız),
Kendiniz ifade biçiminiz (dışarıdan görünen), yaşam enerjiniz (canlılığınız), mizacınız,
Kendinizi ortaya koyma gücünüz, insanlara yaklaşım biçiminiz,
Deni girişimleriniz (başlangıç yapmak istediğiniz durumlar)
Davranışlarınızdaki kararlılığınız, kimlik duygunuz, cesaretiniz,
Yaşam bilinciniz, tipiniz, eğilimleriniz, egonuz, genel sağlık durumunuz, baskınlığınız.

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Oğlaklar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle burcunuz üzerine doğacak olan Yeniay, doğaldır ki, kendimizi daha fazla önemsememiz anlamına geliyor. Hayatımızı gerçekçi ve doğamıza uygun ciddi bir şekilde ele alacağız. Bu ister ilişki istersek başka bir konuda olsun, hiçbir şeyi hafife almayacağız. Güven unsurunu önemseyeceğiz. Yeniayın ilk görünümü Jüpiterle oluşacağından ekmeğimiz, huzurumuz, kendimiz adına yeni yollar, arayacağız. Girişimde bulunmak, bilgilenmek, görüşmelerde bulunmak yenilenmek isteyeceğiz. Tabii ki Merkür geri hareket döneminde olduğumuz için, belki biraz daha dikkatli olmamız gerekiyor. Enine boyuna bakmak, incelemek gerekiyor. Eksiklerimiz var mı diye gözden geçirmede bulunmak gerekiyor. Yeniayın, Kuzeydüğümle görünümü, bizim için bir umut, bir ışık gibi. Gelişimin göstergesi, farklı ve yeni işlerin, değişimlerin göstergesi.. Tabii ki mücadele edeceğiz, tabii ki gayret göstereceğiz. Son görünüm Merkürle olduğu için, en azından 25 Ocak tarihine kadar temkinli ve dikkatli düşüneceğiz. Karşımıza çıkan tekliflere, işleri, projeleri ciddi şekilde analiz edeceğiz. İşte bu dikkat, bize başarı sağlayabilir.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Oğlaklar, bu haftanın etkilerini Merkür geri hareketini göz önüne alarak analiz ettiğimizde, son bir haftanın şöyle bir analizini yapacağız. Eviniz, aileniz ve sizi birebir ilgilendiren özel konularda kendinizi güçlü bir şekilde ifade etme arzunuz yoğundur. İnsan ister istemez bencilleşir, kendini düşünür. Bu doğaldır. Ancak çevrenizdekileri kendiniz gibi düşünmeye zorlamak olmaz. Bu hafta benim size tavsiyem, eğitim-iş-ticaret-yolculuklar-görüşmeler-toplumla birebir ilişkimizde daha dikkatlice gözlemde bulunmak, hedeflerimizi ve amacımızın ne olduğunu bilerek takipte kalmaktır. Aslına bakarsanız şu sıralarda yapılan gözlemler ilerisi adına hakikaten güçlü adımların atılmasını sağlayabilir.

18-24 Ocak arası:

Sevgili Oğlaklar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, finansal anlamda durumumuzu ele almamızı, bazı değişikliklerde bulunmamızı, en azından problem varsa bunları çözümlememizi sağlayıcıdır. Mevcut hale bir bakmamız faydalı olacaktır. Dışarıdan destekler gelebilir veya biz kazanç elde etmek amaçlı planlar yapabiliriz. Dolunayın görünümleri bize bu anlamda yol gösterici veya durumu gözden geçirirken nelerin dikkatimizi daha fazla çekeceğini işaret eder. Ay-Mars görünümü, hedef bilincimizin özellikle parasal kazanç elde etme yönünde etkili olduğunu gösteriyor. Menfaatlerimizi gözeteceğiz. Bu yönde istekli ve arzulu olacağız. Kazanmak adına işbirliğine açığız. Hani öyle duygusal anlamda değil, bilakis kimden ne elde edebiliriz, nasıl kazançlı çıkabiliriz, başkaları üzerinde nasıl daha etkin olabiliriz, bunları önemseyeceğiz. Hırslanabiliriz. Pek ılımlı düşünmeyiz. Başarılı ve güçlü bir kişi olduğumuzu kabul etmelerini bekleriz. Talepte bulunuruz. İsteklerimizi kabul etmelerini bekleriz. Ay-Satürn görünümü, iç dünyamızın derinliklerini tahlil etmek, kendimizi rahatlatmak, endişelerden kurtulmak adına bir uyarı gibi düşünülebilir. Belki de çok fazla endişelisiniz veya gereğinden çok köşeliyorsunuz birçok şeyi. Bazen bedeni ve ruhu dinlendirmek faydalıdır. Bu sizin birçok konuda enerjinizi doğru yönlendirmenizde yardımcı olur. 25 Ocak tarihinde Merkürün burcunuzdaki geri hareketi sona eriyor. Ancak önümüzdeki bir haftalık süreç gölgeli günleridir. Kendinizle alakalı iş, özel, mali konularda bir daha düşünmek yararlı olur.

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş süresince kısıtlanmaktan pek hoşlanmayız. Finansal konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Elimize para geçebileceği gibi harcamalarımız da artabilir. Ölçüyü kaçırmamakta yarar var. Bu bir aylık süreçte, işverenleriniz ve toplumsal ilişkilerinizde ölçülü, sabırlı ve bilinçli davranınız. Parasal konularda bütçenizi aşabilecek alışverişlerden kaçınınız.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında burcunuzda ilerleyecek. Güven, istikrar, uzun vadelilik önemli olacak. Uzlaşıya açık hem de kendinizden emin, sertleşmeden, belli bir mesafeyi koruyarak, herkesin sizin gibi düşünmek, davranmak zorunda olmadığı bilinciyle hareket ederek, nezaketinizi koruyarak ilişkilerde bulunursanız, hangi konuda ve alanda olursa olsun olumlu sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bireysel ilişkilerde bu süreçte ciddiyet bir hayli yoğundur. Venüsün burcunuzda ilerleme dönemi, mesleki konularda sizi destekleyicidir. İş ilişkilerinde saygı ve takdir edilmenizi sağlar. Merkür geri hareketi gölgeli günleriyle birlikte 1 Şubat tarihine kadar etkilidir. Yukarıdaki konularda yine dikkatli olmakta yarar görüyorum.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında burcunuz üzerinde düz seyre geçecek Merkür, yaşamdan beklediklerinizi, umut ettiklerinizi, hayallerinizi, uygulanabilir düşüncelerinizi hayata sunma ve hedefler belirleme anlamında sizi destekleyicidir. Burcunuz üzerinde ilerleyen Merkür, disiplinli düşünmenin işaretçisidir. Hakikatleri ve doğruları ilke edinmenizi sağlar. Zaten bir Oğlak, yaşamı boyunca prensiplerine sadık ve sorumluluklarının bilincinde bir burçtur. Sizi hırslı, ciddi, gerçekçi ve sadık düşünmeye sevk eden Merkür sayesinde planlamalarda bulunabilir, kendinizden emin bir şekilde isteklerinizi ifade edebilir, geri hareket sırasında düşündüklerinizi 1 Şubat itibariyle yürürlüğe koyabilirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-26-27-31
Zayıf Enerjili Günler : 1-2-15-16-22-29-30
Aşkta En Şanslı Günler : 17-18
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 11-12

Yeniay : 8-9-10
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 21-22-23
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

KOVA

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Kovalar,

Kişisel anlamda baskılardan pek hoşlanmıyorsunuz. İş hayatınızda biraz karamsar hissedebilirsiniz. Duygularınızı ve düşüncelerinizi ele almalısınız. İş hayatınızda sağlamlık, sadakat ve dürüstlük arıyorsunuz. Eğer bunlar yoksa noktayı koymalısınız.

Mars Akrep burcu seyri 3 Ocak tarihinde kariyer hayatımız ve dış dünyayla olan ilişkilerimiz önemli. Maddi ve manevi anlamda insanlarla olan ilişkileriniz çok önemli.

Şuan ki mevcut işinizden memnun değilseniz yeni bir cv oluşturmanız gerekir.

Çok gergin olmamanız da fayda var. Ay sonuna kadar kendinizi ele almalısınız. Biraz kitap okuyarak müzik dinleyerek zihninizi boşaltmaya önem vermelisiniz.

24 Ocak tarihinde yani dolunayda ikili ilişkilerinizde aşkı paylaşabileceğiniz bir ilişki arzuluyorsunuz. Sırtınızı dayayabileceğiniz bir ilişkiye ihtiyacınız var. Neyi isteyip neyi istemediğinizi belirleyeceğiniz bir dolunaydasınız.

İşlerinize sahip çıkınız. Ayrılık ve evlilik gibi kararlarınızı ocak ayında lütfen gözden geçiriniz.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda ilerleyecek. Mücadele gücü ve isteklerinizi elde etmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Mesleki gelişim bilgilenme, planlamalar yapma ve bunları uygulamak isteyeceğiz. Ancak unutmayalım, 5 Ocak itibariyle iki ayrı burçta gerileyecek Merkür, işyerinizde patron, birlikte çalıştığınız insanlar veya toplumsal ilişkilerimizde daha dikkatli olmanın önemini vurguluyor. Bugünlerde yapılacak tespitlerin önemi büyük. Böylece daha doğru bir yön tayininde bulunarak, iş hayatında güçleniriz. Kararlarımızı uygularız.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür, burcunuz üzerinde gerileyecek. Kişisel girişim, yetenekleriniz, sağlık, fiziksel değişim, toplumsal ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde önem taşıyor. İnsan kendini öne sürmek, göstermek, ifade etmek ihtiyacı duyabilir. Ancak geri hareket döneminde düşünmeden etmeden bir şeylere olur yanıtı veremeyiz. İleri bir bakış açısıyla, yeni ve farklı olanı sıra dışı şeyleri isterken, bunların alt yapısını ne kadar kuvvetli olduğunu sorgulamamız gerekir. Ancak bu birilerinin sözüne uymak, onlara göre hareket etmek anlamına da gelmez. Biz burada kendimize, yaratıcı yönlerimize bir bakarak, yapmak istediğimizin artı ve eksilerini gözden geçirerek karar vereceğiz. Bu kararları gölgeli günler dahil olmak üzere 1 Şubat tarihinden itibaren yürürlüğe koyabiliriz.

8 Ocak 2016 - 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte sizler, maddi ve manevi anlamdaki tüm paylaşımlarınızı, ilişki ve iş ortaklıklarınızı, yasal ve iş haklarınızı, mal, mülk, bankalarla alakalı konuları gözden geçirmelisiniz. Risk faktörünün farkında olarak, birilerine güvenip yola çıkmayınız. Yatırım, destekler, alacaklar anlamında durgunluk, bekleme, gecikme gibi durumlar oluşabilir. Bunlar biraz da, durumunuzu görerek neler yapılması gerektiğini tespitte aslında yardımcıdır. Sizin burada gerçekçi olmanız çok önemli. Belki de işlemeyen, sorun yaratan, sizi zorlayan konuları çerçeve içine alarak bakmanız gerekecek. Bilmediğiniz sularda yüzmemek lazım. Gelir anlamında muhasebenizi yapınız. Başkalarıyla ortaklaşa bir iş yapıyorsanız, ortağınızın ne kadar güvenilir olup olmadığına bir bakınız. Hesaplarınızı kontrol ediniz. Dereyi görmeden paçaları sıvamamak lazım. Sadece kendi menfaatlerini düşünen kişilere karşı dikkatli olunuz. Siz de alışverişlerinizde yarar-zarar hesabını iyi yapınız. Gözlem süresince yaptığınız bütün bu tespitler geri hareket sonrası verilecek kararların, izlenecek yolun sağlıklı şekilde gelişmesinde fayda sağlar.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Kovalar
Gizli ilişki, bastırılmış öfkeleriniz, seçimleriniz, geçmişe ait deneyimleriniz,
Bilinçaltınızdaki tüm meseleler, dünyadan uzaklaşma isteğimiz(inziva), kaçışlarınız,
kaçamaklarınız, gizli işleriniz, gizli düşmanlarınız, yüzleşmekten kaçındığınız konular, geçmiş hayatınızla ilgili tecrübeler,
Edebiyatla ilgili çalışmalar (roman, şiir, senaryo), rüyalar, kaçışlarınız (televizyon izlemek, alkol, ilaç bağımlılığı, sürekli bilgisayar başında olma hali, sürekli uyumak gibi),
Meditasyon, iyileşme ve tedavi yeteneğiniz (nekahet dönemi), yüksek bilinci, istekleriniz ve zorunluluklarınız, yaşamdaki yönünüzü etkileyen güdüleriniz,
Fizikötesi deneyimleriniz (mistizm, huşu, arınmak için yapılan tüm eylemler), şefkat ve merhametiniz, gizlilik içinde yaptığınız iyilikleriniz,
Gizli görüşmeleriniz, ruhsal sınır ve sınırsızlıklarınız, sırlarınız

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

Sevgili Kovalar, 10 Ocak saat 03:31 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Yeniay, duygusal ve bedensel anlamda bizi baskı altına alan her durumu aşabilme yönünde aslında kuvvetlendiricidir. Kişi nelerin kendisini zorladığını ve bunların ardında yatan nedenleri anlamaya çalışırsa bunları aşabilir. İlişki, iş veya herhangi bir konuda bizi ciddiyetle düşünmeye yönelten bu Yeniayın görünümlerini incelediğimizde, bu bir aylık sürecin nelere işaret olduğunu anlayabilir, kendimizi ona göre yönlendirebiliriz. Jüpiterle olan görünüm, hem maddi hem ilişki ortaklıklarında hesabınızı bilmenin önemini vurguluyor. Bir şey eğer zararlı gelişim gösteriyorsa, tat vermiyor, zorluyorsa, bunları çözmek yerine kaçmamıza sebep oluyorsa burada bir sorun var demektir. Bu sorunu es geçemeyiz. Bağımlılık da bir zorluktur. Biliriz yanlış olduğunu ancak vazgeçmeyiz, şikayet ederiz ancak sürdürürüz. Bu yanlıştır. Yeniayın ikinci görünümü kuzeydüğümle oluşacağı için, bu bahsettiğim konuların mutlaka ele alınmasını gerektiriyor. Yatırımlar, parasal konularda, ilişkilerde ilerisini düşünmeliyiz. Ne fazla endişe ne de gereğinden fazla rehavet göstermemek lazım. Merkürle olan görünüm ise, geri hareket dönemine rastladığı için, sıkıntı ve baskıya neden olan her şeyi veya geleceğimiz adına önemli olan meseleleri 25 Ocak tarihine kadar incelemekte, üzerinde düşünmekte yarar var. Bulacağımız ipuçları ve yapılan tespitler yararlı olacaktır.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Kovalar, bu haftaki enerjilerin temelinde Merkür geri hareketinin etkisini görüyoruz. Bu olumsuz bir durum mu? Sizin nasıl ele aldığınıza göre değişir tabii ki. Çünkü geri hareket dönemleri olan bitenlere bilinçli bir şekilde bakmak halidir. İnsan bu bakışta daha önce fark edilmeyen ayrıntıları görür, üzerinde düşünür, eksiklerini tamamlar. Bu hafta sizler de, son bir hafta öncesine bir bakmalısınız. İletişim, haberleşme, yolculuk, ticari, iş hayatı, ilişkiler anlamında kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek isteyebilirsiniz. Girişimlerde bulunma arzunuz yoğundur. Planlarınızı bir an önce hayata geçirmek amacıyla bazı kişilerle telefonlaşabilir, yazışabilir veya farklı yollarla temasa geçebilirsiniz. Ancak dikkatli, tedbirli, gerçekçi bir şekilde gözlemde bulunmayı unutmayınız.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında Kova burcunda ilerleyecek Güneş, süresince yeniliklere hevesli olursunuz. Özgür olmak istersiniz. Sadece kendiniz için değil, bütün insanların yararına olacak şekilde düşünürsünüz. Haksızlıklar karşısında dayanamazsınız. Eskiyi geride bırakmak istersiniz. Çevre ilişkileri, girişimler, bilgilenme, haberleşme gibi alanlarda sizi ön saflarda görebiliriz. İş fırsatları bu devrede etkilidir. Özellikle insanları farklı kimliğinizle, giyim tarzınızla, yeteneklerinizle etkileyebilecek güce sahipsiniz.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Dış seslere, kurallara kulaklarınızı kapatıp, yüreğinizle baş başa kalmak vaktidir. Geleceğinizle alakalı konularda, güven olgusunun önemi kendini hissettirir. Sadakat kıymetlidir. Kendinizi emniyette hissetmek istersiniz. Siz talep etmedikçe, bana gerekli demedikçe, birilerinin akıl vermesini istemezsiniz. Siz, yaşadığınızı, şu andaki mevcut durumunuzu en iyi bilen kişisiniz. Gönlünüzle, tüm ruhunuzla, aklınızla, olan biteni gözden geçirirseniz sorunlara çözüm yolu bulabilirsiniz.

Sevgili Kovalar, 24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, ilişki meselelerinin bilhassa etkili olduğu, iş hayatınızı ilgilendiren konuların da tekrar bir ele alınmasını gerektiriyor. Burada bir sorun yaşanıyorsa, bunun nedenleri üzerinde düşünmek gerekir. Burada egomuzun ayar düğmesini kısık hale getirmekte yarar var. Bilhassa buna önem veriniz. Çünkü her iki taraf da gereksiz yere birbirini kırabilir. Oysaki bu Dolunay bir ışıktır. Gözden kaçmış veya fark edilmemiş olanları karşınıza getirerek görmenizi, farkında olmanızı sağlar. Dolunayın görünümleri içinde en etkin olanı Ay-Mars mücadeleci etkisidir. Kişinin ilişki ve iş meselelerinde dış etkenler nedeniyle yaşadığı gerginliğin işaretçisidir. Bazı ufak tefek sorunlar öylesine büyütülür ki, affetmek mümkün olmaz. Her iki taraf da suskun olabilir veya tam tersine güçlü bir tepkide bulunulabilir. Lütfen sonradan pişman olunacak durumlara yol açmayalım. Ay-Satürn görünümü, eğer istenirse pekala problemlerin çözülebileceğini vurguluyor. Olgun, ılımlı ve birbirinizin fikirlerini dinleyerek hareket ederseniz, problemleri çözebilirsiniz. Merkür geri hareketi 25 Ocakta sona erse de, önümüzdeki bir haftalık süreçte keskin kararlar vermeyiniz. İşaret ettiğim yukarıdaki konuları tekrar bir gözden geçiriniz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Oğlak burcunda düz seyirde ilerleyecek Merkür, geri hareket süresince gözden geçirilip uygun görülenlerin 1 Şubat itibariyle yürürlüğe konulması yönünde olumludur. Genel olarak Merkür-Oğlak geçişlerinde ister ileri ister geri hareket olsun, kişinin toplumsal tavrının da göstergesidir. Kimi disiplinden yana, bazıları içinde birikenleri, yapmak istediklerini ortaya koymaktan yanadır. Bu dönemde hazırlanır, kararını verdikten sonra, yolunda ilerler. O nedenle geri hareket sessizlik gibi dursa da, neler yapabileceğimizi tespit etme yönünde kendimizle bir istişare anlamına gelir. İşte şimdi Merkür düzeliyor. Sizler geri hareketi nasıl değerlendirdiniz, neler yapmıştınız, nelere karar vermiştiniz? Şimdi bunları dışa yansıtacaksınız.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 1-2-6-7-11-12-15-16-20-29-30
Zayıf Enerjili Günler : 4-5-17-18-24-25-31
Aşkta En Şanslı Günler : 20
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 13-14

Yeniay : 10-11-12-13
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 23-24-25-26
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


Horoscope-12

BALIK

GENEL BİR BAKIŞ

Sevgili Balıklar,

Ocak ayında taviz verdiğiniz konuları tekrar gözden geçirmelisiniz.

Şu anki mevcut durumunuzda amacınız konusunda hayata bir mercek tutmalısınız. Kendinize güvenin.

Gücünü ve kontrolünüzü göstermelisiniz. Hayatınıza dair analiz yapmalısınız. Daha önce karşınıza çıkan fırsatları şimdi daha iyi uygulamaya dökme vakti.

Mali konularda hedefinize uygun iş tercihleri yapmalısınız.
Derdinizi anlatın her şeyi içinize atmayın.

Her şey gönlünüzce olsun.

1-10 Ocak arası:

3 Ocak saat 16:32-6 Mart saat 04:28 tarihleri arasında Mars-Akrep burcunda seyredecek. Yüksek eğitim, akademik kariyer, hayata olan inancımız, hedefimizi belirleme, yolumuzun gereklerine göre hareket etme anlamında güçlendiricidir. Merkür, 5 Ocak tarihinde gerileyeceği için, zihnimiz belki birçok mesele üzerinde içe dönük şekilde çalışacak. Gücümüzü kimlerle birleştirmemiz, hayatımızı nasıl olumlu yönde dönüştürebileceğimiz üzerinde duracağız. Araştıracağız, yüzleşeceğiz, sorgulayacağız, hangi yol ve yöntemin bizim için doğru olacağını tespit edeceğiz. Mars-Akrep geçişi ve Merkür gerilemesi aslında bizim yanlış hedefe yönelmemizin önüne geçecektir. Uzak bir şehre yerleşim, yeniden hayat kurmak, başkalarıyla bağlantılar kurmak ve yukarıdaki konular üzerinde düşünme ve tespit anlamı taşıyacaktır.

5 Ocak saat 15:05-8 Ocak saat 21:36 tarihleri arasında, Merkür-Kova burcunda gerileyecek. Bu süre, başkalarının bizden beklentileri üzerinde düşünmemizi sağlıyor. Ben mi yoksa onlar mı diye içimizden geçireceğiz. Burada önemli olan, bireyliğinizden taviz vermeden ancak toplumun bir parçası olduğumuz gerçeğini de hesaba katarak bilinçli düşünebilmektir. Yalnız değiliz, ancak biz de insanız. Bizim de arzularımız, planlarımız var. Bunları nasıl doğru şekilde ortaya koyabiliriz. Bunlara bakacağız. İnatçılık, sadece kendi bildiğimizin haklı olduğunu iddia edemediğimiz gibi bir şeylere bağımlı kalarak acizmişiz gibi düşünmemeliyiz. Geri planda halledilmesi gereken çalışmalarımızı bitiririz, amacımız, hedefimiz üzerinde düşünürüz.

8 Ocak 2016-9 Mayıs 2016 tarihleri arasında Jüpiter-Başak burcunda gerileyecek. İlişki meselelerinin sadece tek bir pencereden değil, taraflar olarak geniş açıdan ele alındığı, gözden geçirildiği zamandır. Eğer pürüzler varsa, bir taraf aşırı bağımlı, diğer taraf fazla eleştirel davranıyorsa, beraberliğinize gerçekçi bir şekilde bakma vaktiniz gelmiş demektir. Eğer yalnızsanız, geri hareket süresince şöyle bir geçmişi gözden geçirmenizde yarar var. Nasıl kişilerle birlikte oluyoruz, kimleri yaşantımıza çekiyoruz ve onlara nasıl davranıyoruz? Bütün bunlara bakmakta yarar var. Evlilik veya boşanma kararlarının bu süreçte mutlaka iyi tahlil edilmesinde yarar var. Farklı görüş yapısında olabilirsiniz. Ancak ortak hedefiniz birbiriniz değilseniz yanlış yoldasınız demektir. Jüpiter geri hareket dönemi, içsel bir bakış açısı zamanı olup, sadece ilişki anlamında değil, ortaklıklarımız, davalarımız, anlaşmazlıklarımız açısından da duruma bakmanın, sözleşmeleri yeniden gözden geçirmenin de yararlı olacağını işaret eder. Zaten ister istemez, bu meseleler üzerinde dikkatimiz toplanacak. Eleştirmek, önyargılı düşünmek zamanı değildir. Duruma mercek tutma vaktidir. Geri hareket sonrası kararımızı veririz ve ona göre bir yol izleriz.

8 Ocak saat 21:36-25 Ocak saat 23:50 Merkür-Oğlak burunda geriliyor.

Siz Balıklar
Dostluklar
Sosyal ilişkiler
Gelir durumunuz
Hedefleriniz
Destek gördüğünüz alan ve konular
İlerisi adına planlamalar

Gölgeli Günler: Merkür geri hareketinin etki dahilindeki tarihler olup, 1 Ocak-1 Şubat 2016 arasında yukarıdaki konu ve alanlarda tedbirli, dikkatli bir şekilde gözden geçirmelerde bulununuz. Bir karar vermeden önce iyi inceleyiniz, üzerinde düşününüz.

10 Ocak saat 03:31 itibariyle Yeniay-Oğlak burcunda oluşacak. İlişkilerimiz, bağlantılarımız, plan ve projelerimiz, iş girişimlerimiz yönünde önem taşıyor. Gayet ciddi bir şekilde duruma bakacağız. Gerçek manada güven veren, sağlam ve ilerisi adına bizi geliştirecek olanı isteyeceğiz. Yeniayın görünümleri bize ışık olabilir. Böylelikle dikkat edilmesi gereken noktaları tespit ederek doğru kararlar verebiliriz. İlk görünümü Jüpiterle yapacak oluşu, ilerisi adına evlilik, ilişki, birlikte yaşam sürmek, hedef belirlemek yönünde bizi heveslendiriyor. Mevcut durum sorunlar içeriyorsa, bunları bilinçli şekilde ele alarak çözüme kavuşturabiliriz. Eğer ilişkimiz olumlu ise, ilerisi adına gayet olumlu bir yol belirleyebiliriz. Yeni tanışmışsak, birbirinizi tanımak için gayet uygun bir zamandır. İkinci görünüm Kuzeydüğümle oluşacağı için, Balıklar artık gözlerini geleceğe çevirmiş durumdalar. Gelişimi önemsiyorlar. Son görünüm Merkürle oluşacak. Bildiğiniz gibi geri hareket dönemindeyiz. Bu da gösteriyor ki, 25 Ocak tarihine kadar yapılan analizler, bu tarih sonrası verilecek kararların doğru yönde olacağının göstergesi. Hayırlısı olsun diyelim.

11-17 Ocak arası:

Sevgili Balıklar, haftanın tümünde Merkür gerileme hareketi bir hayli önem arzediyor. Parasal alışverişlerde, başkalarıyla olan ortaklaşa bölüşümlerde, önünüze ardınıza iyi bakınız. Bazen aşırı endişeli davranıp, ortada bir şey yokken kaygılanmayınız. Ancak siz tedbiri elden bırakmayınız. Borç, kredi, yatırımla ilgili görüşmelerde getiri-götürü hesabını iyi yapmak gerekiyor. Bugün hoş gelir, yarın pişmanlık uyandırabilir, bir bakalım duruma. Hesabımızı bilelim. Sizi birileri istemediğiniz konularda ikna etmeye çalışabilir. Doğru mu, yanlış mı diye inceleyelim. Güven olgusunu mutlaka gözetelim.

18-24 Ocak arası:

20 Ocak saat 17:27-19 Şubat saat 07:34 tarihleri arasında etkili olacak Güneş-Kova burcu geçişinde çalışma hayatında, günlük yaşamda enerjiniz biraz düşebilir. Genelde geriye çekilmek, iç gözlemde bulunmak isteyebilirsiniz. Zaman zaman sizi kimsenin anlamadığını düşünebilirsiniz. Oysaki fiziksel ve ruhsal anlamda kendinize özen gösterme vaktinizdir. Haftalık yorumunuzda söz ettiğim gibi, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda şöyle bilinçli bir şekilde düşünelim. Aşka bakış açımızı bir değerlendirelim. Yeni biriyle tanışırsak temkinli olalım. Kimdir neyin nesidir diye bir bakalım.

23 Ocak saat 22:31-17 Şubat saat 06:17 tarihleri arasında Venüs-Oğlak burcunda ilerleyecek. Başarılı olmak, takdir edilmek, saygınlık kazanmak, dikkat çekmek istersiniz. Garantili işleri tercih edersiniz. Gerçekçi düşünürsünüz. Bastığımız yerin güvenli olmasına dikkat ederiz. Bu enerji sizi rahatlatır. Dağılan tüm zihniniz toparlanır. Gerçek ile yalan arasındaki farkı net şekilde tespit edersiniz. Toplumsal ilişkilerde, işiniz gereği yapılacak görüşmelerde, projelerde ciddiyetinizi muhafaza edersiniz. Merkürün gölgeli günlerinin bitiminde, 1 Şubat tarihinde uygulamak istediklerinizi yürürlüğe koyabilirsiniz.

24 Ocak saat 03:46 Aslan burcunda oluşacak Dolunay, geçtiğimiz 10 Ocak tarihindeki Yeniayda ilerisi adına düşündüğümüz hedeflerimiz, planlarımızın şu anki mevcut haline bakmamızı sağlıyor. O tarihten bu yana neler yaşandı ve biz şu an ne durumdayız onu görebileceğiz. Bu Dolunay bize gösteriyor ki, yaşamımızı iş veya genel olarak düzenleme yönünde önemli. Kendimizi ifade etme, sağlıklı, verimli bir şekilde yaşama yönünde kendimize önem vermeliyiz. Şu iş koşullarına, şartlara, bedensel ve ruhsal sağlığımıza önem vermeliyiz. Dolunayın, iki görünümü var. Birincisi, Mars ile mücadeleci bir açı oluşturuyor. Hedefimize kilitlenerek şu anda gelişen duruma göre karar vermemizi sağlıyor. Bir iş mi düşünüyoruz, işimizi geliştirmek mi istiyoruz veya düzenlenmesi gereken projelerimiz mi var, bunlara bakacağız. Araştıracağız. Bilgilenme, isteklerimizi elde etme yönünde bir analizde bulunacağız. Ancak bireysel isteklerimiz ile dünyanın gerçekleri arasındaki çizgiyi de önemseyeceğiz. Öfkeden uzak duracağız. Sorunlar varsa bunları çözmek için akılcı hareket edeceğiz. Bütün bunlar çok önemli. Ay-Satürn görünümü, daha ciddi projeler, planlamalar yapmak için idealdir. Büyük düşünüyorsanız, o zaman çaba sarf ediniz. Pes etmek yerine, nasıl daha başarılı olurum bunları düşününüz. Gelişime önem veriniz. Bir de unutmayalım. 25 Ocak tarihinde Merkür geri hareketi bitiyor. Fakat bir haftalık gölgeli günleri var. Yazdığım noktalara bir göz atınız. Yanlış kararlar vermemek için bir daha düşününüz.

25-31 Ocak arası:

25 Ocak saat 23:50 - 14 Şubat saat 00:43 tarihleri arasında Merkür-Oğlak burcunda düz seyredecek. Geri hareket döneminde gözden geçirdiklerinizi yavaş yavaş toparlayarak, gölgeli günlerin bitimi olan 1 Şubat tarihinde yürürlüğe koyabilirsiniz. Bu geçiş, kendinize yeni hedefler belirlemenizde yardımcıdır. İş hayatınızla ilgili konular üzerinde gayet ciddi bir şekilde durabilirsiniz. Size destek veren, yanınızda olan dostlarınızla fikirlerinizi paylaşabilirsiniz. Üretmek, kazanmak, verimli hale getirmek, başarılı olmak, kazanmak, çoğaltmak, disiplinli çalışmak adına kendinize söz verebilirsiniz.

OCAK Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler : 4-5-9-13-14-17-18-22-31
Zayıf Enerjili Günler : 6-7-20-26-27
Aşkta En Şanslı Günler : 22
Parasal Açıdan Şanslı Günler : 15-16

Yeniay : 13-14-15
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 26-27-28
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

/


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön