HABER

Afganistan’dan uçağın kanadına tutunarak kaçmaya çalışan kişinin cansız bedeni böyle görüntülendi

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından ülkeyi terk etmek isteyenlerin akın ettiği Kabil Havaalanı'nda panik ve kaos yaşanırken, bir uçağın kanadına tutunarak kaçmaya çalışan Afgan’ın cansız bedeni uçağın içinden görüntülendi.

Afganistan’da Taliban’ın kontrolü ele geçirmesinin ardından ülkeyi terk etmek isteyen binlerce kişi dün Kabil Havaalanı'na akın etmişti. Birçok ülkenin tahliye operasyonlarını yürüttüğü havaalanına yetkisi olmayan binlerce sivilin duvarları aşarak girmesi havaalanında panik ve kaos yaşanmasına yol açarken, bazı Afganların hayatlarını kaybetmek pahasına uçaklara tırmanmaya çalışması ile şok eden anları ortaya çıkarmıştı. Dün havalimanında çekilen bir görüntüde, uçağın kanadına tutunarak kaçmaya çalışan kişilerin uçağın kalkışından kısa bir süre sonra düştüğü görülmüştü. Havalimanında yaşanan insanlık dramına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

2

UÇAĞIN KANADINDA CANSIZ BEDEN

Bugün ortaya çıkan ve uçağın içinden çekilen görüntüde, uçağın kanadına tutunan Afgan’ın cansız bedeni görüldü. Ayrıca iniş takımlarına tutunan diğer Afganlara ait cansız beden parçalarının da iniş takımlarında bulunduğu kaydedildi.

Uçağın mürettebatı, uçağın tekerlek bölmesinin içinde asılı kalan cesetlerin iniş takımlarında arızaya neden olduğunu ifade etti. Arıza nedeniyle uçağın acil iniş için Katar'a yönlendirildiği bildirildi.

3

Öte yandan tahliye operasyonlarının yürütüldüğü Kabil Havaalanı'ndaki tahliyeler sırasında 7 kişi hayatını kaybetmişti.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
Bu görüntüler umarım dincilere ve şeriatçılara ders olur. İnsanlar bu tip rejimde yaşamaktansa ölümü göze alıyorlar. Atatürk dinle siyaseti ayırırken neredeyse 100 yıl önce bu tehlikeyi görmüş.
Atatürk'ün üstüne insan yok. kimileri onunu goremez kimileri 100 yil ileriyi görür!
Bunun dinle şeriatla alakası yok kardeşim kusura bakma ama... İslamiyet bu değil bu aynı zamanında kiliselerin kendine göre geliştirdiği Hristiyanlık gibi baştakinin işine geldiği gibi değiştirilmiş bir din. Atıp tutmayın boş yere
Ne alaka dinle şimdi bunun insan malsa İslam ne yapsın İslam'a bunların yeri var mi herseyi İslama bagliyorsunuz
o kaçanlar abdye ajanlık yaptıklarından kaçıyor,kendi ülkesine ihanet ettiklerini çok iyi biliyorlar
ne alaka. neyin pesindesin
Tamam çaresizsin anlıyorum da yani öleceğini bile bile bir uçağın kanadında gitmeyi düşünecek kadar da mı zayıf çalıştı aklın
dunyayı bozdular dunyayı
Geri Dön