HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Annesi istedi, 38 gündür enkazda arıyor! "Nasibimizde varsa çıkar”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrasında vatandaşlar yıkılan bina enkazlarında değerli eşyalarını aramaya devam ediyor. Apartman yıkılmadan 45 dakika önce itfaiye yardımı ile kurtarılan 85 yaşındaki Emine Şehgeri’nin oğlu Ahmet Şehgeri de annesinin isteği üzerine enkazda 38 gündür annesinin ziynet eşyasını arıyor. Kepçe enkazda çalışırken kendisinin de elleriyle arama yaptığını belirten Ahmet Şehgeri, "Annem onu bulup getirmemi istedi. Nasibimizde varsa çıkar” dedi.

Annesi istedi, 38 gündür enkazda arıyor! "Nasibimizde varsa çıkar”

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki 2 deprem sonrası şehir genelinde bulunan birçok bina yıkıldı. Vatandaşlar yıkılan bina enkazlarında değerli eşyalarını aramaya devam ediyor. Onikişubat ilçesi Hayrullah Mahallesi'nde bulunan Simay Apartmanı da ikinci depremde çöktü. Yıkılmadan 45 dakika önce itfaiye yardımı ile kurtarılan 85 yaşındaki Emine Şehgeri’nin oğlu Ahmet Şehgeri de 38 gündür enkazda annesinin ziynet eşyasını arıyor.

AW848170_04

AW848170_02

“KEPÇE ENKAZDA ÇALIŞIYOR BEN DE ELLERİMLE ARIYORUM”

Ahmet Şehgeri, kepçe enkazda çalışırken kendisinin elleriyle aradığını belirterek, “Simay apartmanında benim annem oturuyor. Annemi ikinci depremden 45 dakika önce itfaiye yardımıyla çıkardık ve ikinci depremde yıkıldı burası. Annemin birikmişi vardı, Maraş burması diye adlandırılan altını vardı. Şu anda kepçe enkazda çalışıyor ben de ellerimle arıyorum. Annem altının çocuk odasında bir yastığın içerisinde olduğunu ve onu bulup getirmemi istedi. Nasibimizde varsa çıkar” dedi.

AW848170_01

(İHA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler