HABER

Artık Türk Büyükelçiliği'nin ofisi olacak

Yunanlı armatör Onassis’in kızı Christina’nın gelin gittiği 3 katlı tarihi bina, yakında Dışişişleri Bakanı Davutoğlu tarafından Türk Büyükelçiliği olarak resmen hizmete sokulacak.

Artık Türk Büyükelçiliği'nin ofisi olacak

3 katlı tarihi bina, 2011’de 18 milyon euro’ya alınmıştı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından 2011 Haziran’ında 18 milyon Euro’ya satın alınan, Atina’nın nezih caddelerinden Vasileos Yeorgiu 10 numaradaki ünlü Yunanlı armatör Aristotelis Onassis’in kızı Christina’nın gelin gittiği 3 katlı neoklasik bina, Türk Büyükelçiliği olarak hizmet vermeye hazır. Yeni Büyükelçilik binasında son 6 ayda hızlandırılan restorasyon çalışmaları tamamlandı. Girişi 5 yıldızlı butik bir oteli andıran, antika koltukların ve büyük avizelerin dikkat çektiği yeni büyükelçilik binasında asalet ile sadelik yan yana. Christina Onassis’in üçüncü evliliğini yaptığı banker-armatör Andreadis ailesinin bir zamanlar ünlü siyasetçileri ve işadamlarını ağırladıkları salon da artık Türk Büyükelçisi Kerim Uras’ın ofisi. Açılışı, değişiklik olmazsa ağustos başında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu yapacak. Davutoğlu, Selanik Belediye Başkanı Butaris’in sözünü tutması halinde bayram namazını da Selanik’teki Alaca İmaret’te kılacak.

Onassis’in kızı gelin gitmişti

Tapuya 1922 yılında kaydedilen 1.300 metrekarelik binanın ilk sahibi, belediye başkanları, bankerler ve dışişleri bakanları çıkarmış Skuze ailesi. İkinci sahibi de Christina Onassis’in gelin gittiği Andreadis’ler idi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön